Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 69 z 84 Previous  1 ... 36 ... 68, 69, 70 ... 76 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 69 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  ester St 25 marec 2015 - 16:40

Ahojte

Matej - ten záver, že mám vás rád, to tak dobre padne, aj keď ktovie na koho si myslel Very Happy ale veľmi sa mi to páčilo it is perfect
Mischell raz to vyjde!!! Určite. A zatiaľ sa venuj sebe, to je podľa mňa úplne super tá angličtina, čo ste tu viacerí spomínali, že sa ju učíte, resp. zdokonaľujete. No to by sa aj mne zišlo. Ja po anglicky neviem vôbec nič! Učila som sa ruštinu a nemčinu. Tá ruština mi je teraz aj smiešna, ale ešte naše ročníky sa ju bežne učili. Keby sme teraz deťom povedali, že sa ju budú učiť...no neviem neviem...
Shadow...týmto obdobím, čím prechádzaš prechádza často aj ja. A pri zmene liekov...no to je úplná katastrofa. Ale je to tak, ako ti Matej napísal, vidíš to veľmi čierne. Svet nie je biely a čierny, je krásne pestrofarebný. Teraz síce, keď som na to ako tak dobre, tak sa mi mudruje, ale taký je život, padáme a vstávame. Ak chceš popísať, tak napíš na skype, keď budem mať chvíľku, tak ti odpíšem a môžeme trochu popísať. Alebo Jožino, ten je vždy "po ruke" it is perfect
Tuto krásne zajačiky Very Happy a máme tu jar it is perfect it is perfect it is perfect
ja sa tak teším a chcem veriť, že aspoň cez toto obdobie sa budeme mať lepšie.

A ako sa mám? Vlastne ani nie je čo napísať. Urobila som si zoznam, čo do veľkej noci treba stihnúť porobiť, ale počasie mi zmenilo plány a čisté okná už čistými nebudú...tak neviem, či to znovu umývať, či sa na to vykašlem... Prehliadla som nejaký príspevok, alebo Regina dávno nič nepísala? Ale aj viacerí... tak si hovorím, že asi nemáte nič nového, keď nepíšete...
Prajem všetkým krásny deň/večer. community together
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 69 Empty ako sa dnes máš? 5

Odoslať  regina St 25 marec 2015 - 18:39

Ahojte,

samozrejme stále čítam vaše príspevky.
ester, ďakujem, že si si na mna spomenula a tým ma nepriamo vyzvala k tomuto príspevku, na ktorý sa už dlhšie odhodlávam.
Tiež ako viacerí z vás, ani ja sa nemám práve najlepšie, najmä posledné dva dni. Pred tromi dňami som s velkou vervou zacala jarné upratovanie praním a prezliekaním postelnej bielizne, no akosi sa mi podarilo upchat odtok z kupelne a neskor aj z kuchyne. Ešteže záchod nám odteká. Nedávno som prečisťovala pračku a myslím, že tie uvolnené nečistoty spravili svoje. Snažila som sa uvolnit odtok nejakým octom a soda biklarbonou, no nepomáha. Musím pockat na víkend, kedy príde manžel a spolu sa to pokusime okrtkovať (krtko je drot, ktorým sa odtoky prečisťuju). Dufam len, že to pojde. Včera a dnes som mala na pláne umývanie okien, no už včera tu fúkal taký vietor, že som z toho normálne dostala "nervy". Nie a nie sa pustiť nielnže do umývania okien, ale ani do ničoho iného (mám kopec prádla na žehlenie). Len som sa motala po dome a nakoniec som zaliezla do postele a skonštatovala, že som sa pekne dostala do depresie.
Dnes to už bolo o niečo lepšie. umývanie okien som kvoli vetru pustila z hlavy a začala som aspon žehliť.
Zajtra ma čaká návšteva psychologičky a teda takmer hodinový pokec s ňou. Tým si kompenzujem skutočnosť, že psychiatrička má ne mňa vždy len pár minút (ako aj na niektorých z vás).
Na Zelle som minule nebola, lebo sme mali celá rodina črevnú virózu. Postupne nás to chytilo všetkých. Zajtra tiež neviem, či sa pridám, lebo máme mať rodinnú návštevu a budem sa im musieť venovať. Uvidím ako to budem časovo stíhať.
Prajem vám, aby vás chorobné stavy obchádzali a mali ste sa čo najlepšie.
regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 667
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 69 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Št 26 marec 2015 - 8:48

Ahoj priatelia.

Trošku sa ešte vyrovnávam so smutným včerajším dňom, takže mám ešte dozvuky skleslej a "nešťastnej" nálady. Totiž mal som silné sociálne úzkosti, musel som sa vyhnúť istým rozhovorom, obkľukou som musel ísť domov zo školy, aby som nešiel so spolužiakom. Tiež som mal výrazné červenanie, napätie v tvári, pociťoval som poníženie a páľavu v lícach, ktorá kolísala. Bol tu aj nepríjemný studený vietor, ktorý mi celú úzkosť značne zhoršoval. Tiež som musel odmietnuť si ísť sadnúť so spolužiakom, hoci mal meniny, lebo tá úzkosť bola včera ťažko znesiteľná a neviem si predstaviť, že by som mal ešte s niekým ísť dobrovoľne do rozhovoru. sad and unhappy very sad5

A tak som bol celé poobedie veľmi smutný, sklamaný a zúfalý. very sad4 Dnes sú ešte toho dozvuky, ale už sa s tým pomaličky vyrovnávam. Vyspal som sa, v hlave premyslel vec a nejak idem kráčať ďalej.

Beriem už dlhšie Escitil len 10 mg denne a zdá sa, že on, ktorý mi tak pomáhal na sociálnu fóbiu, teraz chýba. A navyše ten Neurol nemám dovolené si ho dávať hocikedy, lebo mi povedali, že mi ho jednoducho nepredpíšu. V minulosti som bral ten Oxazepam a tam som si mohol pokojne dovoliť jednu poltabletku až dve denne, a predpísali mi. Tu u novej dr. ma asi nepoznajú tak dobre a netušia, aké je pre mňa tragické znášať sociálnu úzkosť a že je menším zlom si dávať každý deň anxiolytikum, než trpieť úzkosťou a sociálnou vyhýbavosťou. A ešte keď sa to skombinuje so zníženým Escitilom, tak koniec. Sad

Želám Vám veľa pokoja a zdravia. Držte sa!
S pozdravom
matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 69 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 69 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Pi 27 marec 2015 - 9:16

Inak, ester, Mischelll a regina - klobúk dole, ako sa púšťate do rôznych domácich prác. Obdivujem to. Ja sa tiež občas pustím do nejakej takej práce, ale skôr to obmedzujem na zametanie bytu, utieranie prachu, čistenie nejakých tých evidentných škvŕn na podlahe, vynášanie smetí a to je asi všetko. Už dosť dlho som nerobil nejaké hĺbkovejšie práce, trebárs umývanie okien. Preto ste mi inšpiráciou, aby som sa pohol konečne z miesta. Very Happy Ste super. Smile

---

Ahoj všetci. Ako sa dnes máte? Aké máte plány, čo porábate? Čo ste jedli alebo budete jesť? Aké nálady u Vás dominujú, aké máte myšlienky, ako sú na tom vzťahy? Smile Píšte, píšte. jumping

Ja sa mám dnes dobre, ale len relatívne samozrejme. Včera som trávil deň chatom a spánkom, lebo upršané počasie ma zmohlo. Sleep Dnes sa budem venovať kurzu, učiť sa. study Aj keď už neverím, že sa do účtovníctva niekedy dostanem profesne, lebo vo všetkých inzerátoch chcú minimálne 3 roky praxe, a niekedy aj 5 rokov. Nechápem, ako sa v tejto profesii môže uplatniť začiatočník. very sad3 Takže asi pôjdem v budúcnu cestou buď bankového a tretieho sektora, alebo nadviažem na tradíciu predavača v špecializovanom maloobchode. To by až tak zlé nebolo. Veď predávať ma bavilo... affraid Ešte mám jeden celý kalendárny rok školy, tak zatiaľ to nie je úplne aktuálne... Embarassed Len aby som tú školu naozaj dokončil, lebo mám nahnutné vzťahy so spolužiakmi kvôli svojej sociálnej úzkosti a vyhýbavosti, ktorej oni nerozumejú. A ja som schopný aj odísť zo školy, keby som mal zlé vzťahy. Veď napokon zo školy zo septembra 2013 som odišiel práve kvôli zlým vzťahom a z práce v r. 2012 som taktiež dal výpoveď kvôli vzťahom s kolegami. Neviem, prečo som taký, ale strašne beriem vážne, kto si čo o mne myslí. Je to veľmi obmedzujúce. very sad2 A keď mám zlé vzťahy, že si niekto o mne niečo zlé myslí, prípadne ohovára, tak je pre mňa normálne odísť, zutekať preč, nehľadiac na to, že práca alebo škola je predsa vyšší, dôležitejší motív.  very sad4

Takže tak. Ten kurz podvojného účtovníctva mi je asi vcelku teda len pre krásu životopisu, ale nemá faktický prínos. Čo už. Tak idem sa aj tak naňho učiť. Prajem Vám pekný piatok, veľa pokoja a mieru v duši. Smile

Srdečne pozdravujem. heart
Matej
albino

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 69 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 69 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Mischelll Pi 27 marec 2015 - 9:53

Ahojte Wink

cítim potrebu napísať, že Matej ako ja som to nemyslela zle s tou formulkou Život je boj....proste keď chceš používaj ju ďalej....len som čítala tu motivačnú knihu a tam bol presne ten príklad a spomenula som si, že ty to často tak používaš a že napíšem ti to ...ale ty to používaš a pomáha ti to tak ako to je....tak potom nevidím ani dôvod to meniť....mne to ako nevadí...a viem, že to myslíš dobre....k účtovníctvu tak presne máš pravdu aj ja som to skúšala a to len tak sám sa do toho nedostaneš potrebuješ na to pomoc skúseného účtovníka...

Ako sa dnes mám?...tak veľmi dobre a práve som si spomenula, že som aj AD zabudla zobrať ...hneď to napravím ....tak dnes ma  čaká taký upratovaci deň zase nič nove....ale robíme teraz také generálne upratovanie domu....takže dnes budeme čistiť obklad domu ako aspoň budem na čerstvom vzduchu a sa pohrám aj zo psom....okrem čistenia.. Smile ...ako ešte mi ostalo jedno okno neumyte a to až na sobotu je naplánované...lebo chce to aj utrieť prach v izbe aj všetko....takže ešte je prace a prace....okrem toho dnes jem bez mäsa lebo je post....a zajtra idem na spoveď....pred sviatkami....vzťahy sa trochu naštrbili s mojou mamu aj keď sme sa pohádali tak aj tak spolu hovorime....teda skôr som len nakričala na ňu pre jej presvedčenie ktoré je skreslene ....tak dúfam, že to bude lepšie....na druhej strane so sestrou mam lepši vzťah aspoň po poslednej návšteve sa mi zdá ako lepši ako bol.....

Prajem pekný deň community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 639
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 69 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Pi 27 marec 2015 - 10:12

Mischelll napísal: ...ale ty to používaš a pomáha ti to tak ako to je....tak potom nevidím ani dôvod to meniť....mne to ako nevadí...a viem, že to myslíš dobre....

Oki, tak budem to používať naďalej.  jumping

Mischelll napísal:k účtovníctvu tak presne máš pravdu aj ja som to skúšala a to len tak sám sa do toho nedostaneš potrebuješ na to pomoc skúseného účtovníka...

No a to je to práve, že začiatočník s osvedčením z kurzu, takých neprijímajú. Nikde nechcú pod krídla zobrať začiatočníka, všade chcú už dlhoročne skúsených.  Rolling Eyes

Mischelll napísal:....ale robíme teraz také generálne upratovanie domu....

Držím Ti moc palce. Je to aj taká pracovná terapia to upratovanie. Činnosť lieči, ako hovorili dávni lekári z čias antického Grécka a Ríma. Pekne sa na tom upratovaní vyzúr a zabav. Smile

Mischelll napísal:....a zajtra idem na spoveď....

Paráda.  it is perfect Aj ja by som mal ísť... hm...  Neutral

Mischelll napísal:Prajem pekný deň community together

Aj Tebe pekný deň a víkend. jumping

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 69 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 69 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  opadané lístie Pi 27 marec 2015 - 13:55

ahojte.

tak aj ja skusim niecim prispiet, hoci nie je velmi cim. dni nejako plynu, niekedy stereotypne, niekedy su ozvlastnene stretnutim s kamaratmi. som rad, ze ich okolo seba par mam. az ma to niekedy udivuje. Embarassed

mam trochu zmenu v liekoch. priniesla ulavu od uzkosti. je tu vsak jedna vec, dost zvlastna...a sice, uzival som niekolko mesiacov depotnu zyprexu-zypadheru a bol som o dost menej psychoticky, ako zvyknem byt. uz niekolko mesiacov ju neuzivam a zda sa, ze uz bude pomaly z tela definitivne von kazdu chvilu. pri tych depotoch to totiz trva niekedy aj 6-8 mesiacov, kym sa uplne vyplavia z tela. a tak sa mi zda, ze sa opat dostavam k svojmu staremu ja-vztahovacnemu, podozrievavemu, vecne ostrazitemu. ale nejdem este malovat certa na stenu, mozno je to len nejaky vykyv. dost dolezite je, ze nemam pri tom socialnu uzkost, ktoru som vzdy mal, a ktoru popisuje aj Matej.

pocas dni si zvyknem nieco precitat, posediet pri nete, pozriet nejaky ten serial, ist na prechadzku (stale mi vyborne padnu) a obcas trochu zabrnkat na gitarke. niekedy idem von s kamaratmi. z povinnosti robim domace prace, ako riady, smeti a tak...

majte sa pekne.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 69 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav So 28 marec 2015 - 12:08

Ahojte, ja čumím do blba do monitoru, nič sa mi nechce. Je tu neporiadok, aspoň som trošku navaril. Och... ženuška na školení a ja sa cítim jak bez ... jak bez ženy Smile. Hlavne ten neporiadok ubíja... ináč by sa hádam aj robiť niečo dalo. Idem zmotivovať dcérku nech mi s tým pomôže... Majte sa pekne...

čo vytvoriť nejak krízovku sieť? cez zello či telefóny? Verím, že by mohla nám pomôcť ...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 69 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Michal Po 30 marec 2015 - 10:32

Ahojte,
Citim sa uz lepsie,len do cinnosti sa nemozem prinutit very unhappy a ten nepokoj...

X,podporujem Tvoj navrh na krizovu siet!Ak chcete niekto,mozte mi zavolat:0902723567,budem rad a navzajom si pomozeme!

So srdecnym pozdravom Vas
Shadow Wink
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 69 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Mischelll Po 30 marec 2015 - 12:05

Ahojte Wink

krízová sieť - no áno, ale skôr som za zello...

tak ani neviem čo napísať ... zase som zabudla zobrať AD,až teraz som si spomenula.....proste si na to neviem zvyknuť, že aj ráno mám niečo zobrať....a to ani nespomínam, že cez víkend som na to úplne zabudla Embarassed ....hanbím sa, ale neviem si priviknuť....včera som pozerala nedeľnú show dlho do noci a mala som problém potom zaspať...až nad ranom som zaspala....aj to som počula všetko čo sa vonku dialo ako fúkal strašne vietor atď....proste vôbec nie som oddýchnutá, a plná sily....dúfam, že dnes to bude lepšie zajtra mam totiž vybavovačky v meste.....dnes upratujem čo sa dá....tak pozvoľným tempom, ale ešte aj vysávač sa mi pokazil teraz tak no musím čakať na otca...aby ho opravil....teraz teda okrem toho upratovania, ma hrozne baví čítať knihy teda tu motivačnú a robím aj cvičenia podla nej....aj keď sa mi hrozne nechce robiť tie cvičenia....ale vidím, že cesta inak nevedie k zlepšeniu len cez to....ako mne už aj tie príbehy v knihe dosť pomáhajú teda zlepšujú náladu....ako rada ju čítam....aj keď nie je teraz čas....a ešte tu anglinu snažím sa no nie vždy to vyjde si pustiť to a počúvať ....aj keď no okrem počúvania často robím aj iné veci....ale pustím si to....takže tak no ....včera som 30 minút rýchlo chodila nebola som veľmi spotená....ale dobre mi to padlo...tak na rozbeh ... jumping

Pekný zvyšok dňa community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 639
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 69 Empty nova-schizoafektivna porucha

Odoslať  helena25 Po 30 marec 2015 - 21:36

Caute. Som tu nova tak sa ospravedlnujem, neviem este ako to tu chodi, kde sa davaju nove prispevky a pod.tak sorry pre zaciatok.Mam 25, som vydata, 2 male deti a 7 rokov bojujem so schizoafektivnou poruchou. Posledne tri roky som mala relativne pokoj, ziadne problemy a pred 3 tyzdnami sa vsetko znova vratilo.Najhorsie su u mna poruchy nalad, komplikuje mi to i manzelstvo a vztahy so vsetkymi ostatnymi.Mam nutkanie uplne sa izolovat od ludi, nic ma nebavi..keby nemam deti myslela by som len na to ako skoncovat so vsetkym:( halucinacie som chvalabohu mala naposledy pred 5 rokmi ale nocne mory sa mi teda krasne vratili. uzivam seroquel 300, seroquel 200, trittico, frontin..za tych 7 rokov som bola 8x hospitalizovana z toho par mesiacov som pobudla v zaluzi to mi dost pomohlo. je tu niekto so schizoaf.poruchou?ako vam to ovplyvnilo zivot a hlavne ak mate rodinu? bojim sa ze pridem o manzela aj deti, citim sa fakt mizerne a mam pocit e lieky vobec nezaberaju:(
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 69 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Po 30 marec 2015 - 23:26

Ahoj helena25,
vítam Ťa na fóre a chcem Ti napísať, že v chorobe nie si sama. Podobne ako Ty, mám schizoafektívnu poruchu - F25.

Podľa všetkého práve prežívaš depresívnu fázu v zmysle F25, teda jej bipolárnosti. Pár krát som to v minulosti zažil. Možno máš nedostatočne nastavené trittico a udivuje ma, že ani nemáš žiaden stabilizátor nálady. Práve ten môže napomôcť aj preskokom do mánie alebo depresie. Dobré by poradiť sa s MUDr.čo by doporučovala.

V prípade depresie zvykne pacient nadsadzovať pohľad okolia a tým sa dostávať do kruhu takejto nálady. Držím Ti palce, aby si túto nepríjemnú náladu zvládla a mohla si plnohodnotne užívať života.

S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 69 z 84 Previous  1 ... 36 ... 68, 69, 70 ... 76 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore