Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako pomoct synovi

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako pomoct synovi Empty Ako pomoct synovi

Odoslať  hopefullmom Ne 7 júl 2024 - 22:26

Dobry den. Ahojte. U syna 9 rocneho sa rozvinula psychoza. Par dni uziva Rispen, zacina zaberat. Cakame na hospitalizaciu kym sa uvolni miesto. Presnu diagnostiku teda este nepodstupil. Mava chudak hrozne stavy, ktore mi nevie vysvetlit ani popisat. Je autista s mentalnou retardaciou, nie dostatocne verbalne zdatny. Casto vravi "krici, krici" hned na to " smeje sa, ucho". na otazku kto krici a kto sa smeje neodpoveda. Domnievam sa ze zrejme ma halucinacie. Casto huci akoby chcel prehucat nieco co on pocuje. Nechcem ho samovolne pasovat do ziadnej diagnozy, ale neviem ako mu pomoct. Ked "niekto" krici ako to stopnut? Rozptylit ho trebars pesnickami, ci nechat na pokoji. Cely den sa pozdravi ahoj milionkrat, hovori stupil na ruku, stupil na nohu. Ignorovat to? Co s tym. Prosim poradte mi, co myslite ze by vam pomohlo v tazkych chvilach. Stale spomina frazy z ranneho detstva " dame plienocku" . Nevieme ho dostat z domu, stratil zaujem o cestu do obchodu, bicykel, ci ihrisko. Nechat ho napokoji, ci sa snazit ho vytiahnut von? Neviem, ci sa boji, ci je unaveny, ci ho daco boji. Nevieme nic, len pocuvame hukot, plac, krik a nezmyselne vety. Mozeme mu my rodicia nejak pomoct? Poradte prosim.
hopefullmom
hopefullmom
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 1
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 07.07.2024

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako pomoct synovi Empty Re: Ako pomoct synovi

Odoslať  Mous Po 8 júl 2024 - 13:19

Ahoj @hopefullmom . Mne sa ťažšie radí, keďže nemám deti. Ale myslím si, že mu treba dávať dostatok lásky a pozornosti. Rispen by mal pomôcť, aby mu bolo lepšie. Určite by som odporučil počúvanie hudby, ktorá ho nedráždi. Môže to byť čokoľvek, pri čom sa zdá, že ho to teší, upokojuje, prípadne stimuluje k tvorivosti-kresleniu či iným záujmom. Možno ho pieseň roztancuje, alebo ho privedie ku spevu. Vážna hudba má špeciálne miesto pri rôznych ochoreniach. Hudba by mohla pomôcť k zlepšeniu prežívania, ako aj kvality života.
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 917
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, rasto, dzuli08, Juraj, Patty_Pillow, Lucas and hopefullmom like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore