Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 76 z 84 Previous  1 ... 39 ... 75, 76, 77 ... 80 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Pi 1 máj 2015 - 9:16

Ahoj kamaráti winking

Ďakujem, Tuto, za povzbudivé slová. it is perfect

Dnes sa mám asi zhruba dobre. Už včera poobede to bolo lepšie. Trochu som si čítal motivačnú literatúru a opäť mi pomohla. Konkrétne Richarda Carlsona o šťastí a piatich princípoch, ako si zachovať životný nadhľad (EAN: 9788081092336). Je to fajn čítanie. Tiež som sa rozhodol opäť trochu chudnúť, ale opäť veľmi pomaly - teda ľahké cvičenie a jedlo asi 8 tisíc kJ denne pri 70 g tuku (pod túto hranicu sa neviem dostať). Snažím sa dívať do budúcna s umierneným optimizmom a s určitou ľahkosťou, životným nadhľadom. A tiež nerobiť si toľké starosti zo súčasných problémov - neriešiť v hlave toľké myšlienky. Práve moje myšlienky sú tým prvkom, ktoré mi vytvárajú zlé pocity a zaťažujú ma. Nesmiem im prisudzovať takú dôležitosť.

Náladu mám teď celkom uspokojivú. Dobre som sa vyspal. Mal som síce zase aj zlé sny, ale celkový dojem zo spánku bol dobrý. Dnes sa chcem venovať znovu trošku relaxu, ale azda sa už donútim pozrieť aj do školských povinností. Mám ich pomerne hojne, lebo už vrcholí semester a máme rôzne posledné zápočty, dokonca predtermíny. Reading

Už neviem čo napísať. Takže už len toľko, že Vám želám šťastný sviatok práce a poslušné zdravie. Smile
So srdečným pozdravom
Matej
Workman

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 76 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Pi 1 máj 2015 - 10:07

Ahojte,
Matej som rád, že je lepšie. Ináč po včerajšom zellu som sa stretol celkom s podporou na tvorbu krízovej linky. A tak som to teda zrealizoval. Bude to opäť cez zello, hádam technické problémy nebudú. Nebudem tu spamovať odkazom ak už som aj tak pomerne dosť zaspamoval tému Zello dialógy, ak bol by som rád, ak by ste sa k tomu vyjadrili viacerí. Či je ten popis ok, obrázok nie je moc gýčový a podobne... A úplne ideálne ak by ste sa chceli zapojiť.

Matej - ak sa zaujímaš o weby a tak, mám pre teba fakt super tip - AngularJS. Mrkni na to, je to zatiaľ asi najrýchlejší spôsob tvorenia dynamických stránok. Hustý - napíšeš málo kódu ale urobí toho hoooodne. Sú k tomu krááásne výukové tutoriály vo forme hry. Fakt super. Nepotrebuješ k tomu zo serveru nič, len vlastný HTML a JS kódik a už to ožije. Prišiel som na to v práci a tak ma to chytlo že aj dnes voľno a vstal som o 7:00.

Majte sa dobre, užite si predĺžený víkend!
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Pi 1 máj 2015 - 21:26

Ahoj Matej,
je super, že si to negatívne takto bravúrne zvládol a už Ti je lepšie. Želám Ti aby toho v budúcnosti bolo toho čo najmenej.

.................

Ahoj xkrchnav,
práve som zahlasoval za tému na zello, ale myslím si, že všetky témy čo si napísal sú dobre použiteľné. Tak mi bolo aj ťažko sa rozhodnúť, ktorú označiť.

.................

Ahojte,
u mňa žiadne extra novinky. Celkovo sa mi však celkovo polepšilo, teda momentálne mám absenciu hlasov na balkóne pri fajčení, takže dúfam, že to takto zostane. Ostatné je po starom. Dnes bolo pomerne daždivo, na ulici bolo vidieť dáždniky. Prebehol som do obchodu po nejaké ovocie a bol som rád, že bolo vôbec otvorené, tak som kúpil, čo bolo treba. Následne som zapadol doma do rutiny toho čo obvykle robievam, takže to, čo obvykle uvádzam vo svojích príspevkoch tu na fóre.

S priateľským pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  regina Pi 1 máj 2015 - 22:25

Ahojte,

Matej,

som rada, že si už na tom lepšie. Presne to mi vravela psychologička, že veľa premýšľania škodí. Netreba stále v hlave niečo riešiť. Je fajn, že si čítal motivačnú literaturu a tak pustil do hlavy iné myslienky. Mne sa velmi pácila knizka M.A. Singer - Odputaná duša, kde autor hovorí o tom, že je doležité zostať len pozorovateľom našich myšlienok, nestotožnovať sa so všetkým , čo nám vrta v hlave... Kedysi som o tom napísala aj clánok: http://hola.blog.sme.sk/c/348170/Nas-vnutorny-monolog-moze-viest-az-k-destrukcii.html

A ako sa mám? Dnes som doma upratovala. Hoci to nie je moja obľúbená činnosť, celkom som toho hodne porobila. Večer som už len na nete chatovala a čítala si. Celkom sa mi zatial darí nezaťažovať sa blížiacou sa svadbou mojej dcery, beriem to pragmaticky. Pomaly krok za krokom sa na ňu pripravujem a veľa okolo toho nepremýšľam. Aj spánok mám zatiaľ v poriadku. Lieky užívam pravidelne a ak dobre zvládnem tu ocakávanú rodinnú udalosť tak by som rada zas o nieco lieky znízila. Len sa mi nepáci, že to moja psychiatricka podmienuje manželovým suhlasom akoby som bola nesvojprávna. Manžel s tým suhlasí, no nemá cas ist so mnou cez týzden psychiatricke, tak v tom vidím trochu problém. Tesím sa na zajtra, ked budem mať zas všetkých pokope doma.

Majte sa pokial mozno čo najlepsie!

regina

regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 667
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav So 2 máj 2015 - 11:01

Ahojte, tak non-stop linka funguje prvé dní a už mi to pomohlo. Nazbieral som odvahu zavolať strýkovi, ktorý má trošku problémy... Zavolal som mu asi 20 minút, brutálne som pri tom plakal, nie som schopný sa vyjadrovať. Ale nakoniec sme si povedali o hokeji a bolo fajn. Dal som mu číslo na AA v Košiciach a teraz je ťah na ňom. Sľúbil som mu, že zas za mesiac zavolám. 

Idem sa teraz pustiť do nahrávania návodného videa pre non-stop linku. Totiž tie ostatné video návody sú moc podrobné. Chcem to spraviť do pár sekúnd aby bolo jasné ako sa pripojiť a volať o pomoc. 

3 dni víkendu sú mi akosi málo. Toľko vecí robiť. Ale nejak to usporiadúvam podľa priorít. Hádam správne. Majte sa pekne a prajem vám ešte krásný zvyšok predĺženého víkendu. Hádam počasíčko nebude pršati Smile

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej So 2 máj 2015 - 12:53

X, robíš geniálne aktivity, je to super! Len tak ďalej, veľa pomáhaš ľuďom. it is perfect jumping Držím palce.  giving a hug

Regina, dobrý článok je to. Super. it is perfect Som strašne rád, že zvládaš udalosť v rodine tak dobre. Držím Ti palce, aby si bola silná a cítila sa dobre aj naďalej. Pretty good Applause

Tuto, čomu pripisuješ hlavný podiel zodpovednosti za súčasné odstránenie hlasov na balkóne? Sú v tom len tie listnaté stromy, alebo aj injekcie, či iné faktory? To ma zaujíma ako Tvoj názor, lebo je to fakt super pokrok po dlhšej dobe. Yes Držím palce. Smile

---

Ahoj kamaráti Huge smiley

Mám sa zhruba dobre. Včera som sa väčšinu dňa hral na PC a ku večeru som sa naučil asi sedminu učiva, čo mám mať na utorňajšiu skúšku. Dnes idem pokračovať a drviť sa minimálne aspoň polovicu. Mám na to vyhradené celé popoludnie, pričom som si dal na to aj kapučíno, aby som nemal šlofíka. Okrem toho nejaké domáce roboty. Shocked Nálady sú teraz lepšie. Bol som aj vonku na malom nákupe. Neurózy stabilnejšie, flush zhoršená naďalej. Fyzičnosti zhoršené.

Psychotické príznaky sú teraz slabé. Totiž som čítal u toho Carlsona, že psychotik obvykle považuje komplet všetky svoje myšlienky v stave ataku za odraz vonkajšej reality. Čokoľvek mu napadne, hoci aj šialené, on to považuje za reálnu interpretáciu toho, čo sa deje. Cesta von samozrejme z toho nie je ľahká, ale keď už máme vec pod kontrolou vďaka medicíne, tak náš podiel spolupráce bude spočívať v neustálom oslobodzovaní sa od svojich myšlienok. Ako vraví regina - byť len pozorovateľom svojich myšlienok, nedávať im zakaždým nejakú dôležitosť či nástojčivosť, a už tobôž ich nepovažovať za hneď najsprávnejšiu intepretáciu či odraz reality. Sú to len myšlienky, balast. Very Happy A tak sa v zmysle uvedeného snažím oslobodzovať.

Horšie je to so vzťahovačnosťou pri flush. Vtedy mi vadia pohľady ľudí, lebo mám pocit, že ma súdia za to, akú mám tvár... very sad4

Inak teda dobre. Želám Vám peknú sobotu a víkend. Držte sa, priatelia. heart
Matej
Ghost

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 76 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav So 2 máj 2015 - 20:48

Geniálne aktivity, ale teraz by som tú pomoc potreboval viac ja... no nič musím sa ukľudniť. Pre istotu som ale heslá k banke a tak dal žene keby bolo najhoršie...
majte sa
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto So 2 máj 2015 - 21:16

Ahoj Matej,
sú dve varianty, ktoré sa môžu aj prelínať. Na jednej strane je to aj ten porast pred oknami, a na druhej strane vysadenie tabletkového Haloperidolu doktorkou. Už mám skúsenosť, že aj keď mi v nemocnici vysadili tento liek, prvý týždeň to bolo dosť divoké. Nabehol som na blud (bosorky, sledovanie, "hlasy"). Po týždni som bol však z toho vonku a neskôr sa mi polepšilo. Teraz to bolo o čosi miernejšie (v TV sa ma to "týkalo", "hlasy" na balkóne sa zintenzívnili). Vzhľadom na skúsenosť s nemocnici som hneď nereagoval návštevou doktorky, ale som čakal ako a čo sa udeje. Po dvoch sa situácia začínala stabilizovala. O ďalšie dva týždne zmizli aj "hlasy" na balkóne a skľučujúci pocit, že ma niekto sleduje a ohovára ma. Celkovo sledujem, že viacero drobností sa zlepšilo. flower
Okrem tohoto som rád, že si na tom pomerne Ok. Pokiaľ by mal byť ten flush jediný problém, tak to už, si myslím, že to zvládneš. Celkove si to mal taký optimistickejší príspevok, oproti tým dozadu. Posielam smaila it is perfect

............................

Ahoj xkrchnav,
dúfam, a aj Ti želám, aby to bola len nejaká kríza. Napadlo ma či by si si radšej nemal zvýšiť aj sám lieky a potom v pondelok ísť odbornému...

...........................

Ahojte,
u mňa dnes tak viac do pohody deň. Vstával som až niečo pred desiatou doobeda. Robil som si svoje a po obede som vybehol s našimi na záhradu. Okrem nutných prác som sa zahral aj s kocúrikmi, ktorí boli spokojní a dostali aj trochu lásky aj niečo do bruška. V zásade boli spokojní. cat cat

Majte sa pekne, s priateľským pozdravom Tuto.

Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav So 2 máj 2015 - 21:56

Tuto diky za zavolanie! Cislo sa mi ale zas neulozilo..nechapem. K liekom - som na doporucovanom maxime seriem na zvysovanie. Skor uvazujem o uplnom vysadeni ked to beriem aj tak zbytocne...som v tom stave aj s nimi, tak naco? Ale budem "rozumny". Zostanem ale doktorke poviem, ze chcem rozhodne znizovát.zacnem s lithiom. Toho bude konec do 1,5 roka. Queti si necham na 2 roky a po tej dobe chcem zostat na 100 mg rano 200 vecer...
Zdarte
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Ne 3 máj 2015 - 7:32

Juchu! Spal som a to pomerne dobre. Vstal som sice o 6 lebo som nemal vedla seba budik ale potom som este lahol. Vyzera to dobre zatial. Matej, prepac, ze nereagujem na tvoje prispevky. Len ich preletim a nenapisem. Ale vedz, ze myslim aj na Teba.

Majte sa pekne kamarati.
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Ne 3 máj 2015 - 9:42

To nevadí, X. Hlavne, nech sa Ti polepší a zvládneš v pohode súčasnú krízu. Posielam chlapské objatie. giving a hug

Matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 76 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Ne 3 máj 2015 - 10:51

Díky Matej!
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 76 z 84 Previous  1 ... 39 ... 75, 76, 77 ... 80 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore