Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 49 z 84 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 66 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Pi 2 január 2015 - 12:23

Ahojte priatelia Smile

Píšte, ako sa máte a čo porábate? Ako ste vykročili do nového roka? Ako sa cítite? Aké mávate nálady, pocity, myšlienky? Smile

Ja sa dnes teším, že je tu u nás pekne slnečno a nie je taká štipavá zima. Na kontrole bolo dobre, ale nebol tam lekár, vybavili ma v nemocnici, pričom lekáreň, ktorá mi dodáva Xeplion na recept, je zavretá až do stredy. Zháňal som tú injekciu v ôsmich ďalších lekárňach, nikde to nemajú... vraj je to špecifická a drahá liečba, len na objednávku. Takže budem musieť ísť do BA zase v stredu a vtedy ma až pichnú. Čo už. Snáď už vtedy bude aj lekár, takže si budem môcť "objednať" aj papiere na prestup. bounce

Matej Skalík napísal:Píšte, ako sa máte a čo porábate? Ako ste vykročili do nového roka? Ako sa cítite? Aké mávate nálady, pocity, myšlienky? Smile

Mám sa dnes pomerne dobre. Myšlienky sú vyjasnené, nálada pokojná. V podstate ešte len pred chvíľou som prišiel z vybavovačiek, takže mi začína osobné voľno až teraz. Je dosť možné, že pôjdem na prechádzku, lebo vonku až tak neštípe a leukoplasty úspešne robia moje nové boty znesiteľnými. Asi si pôjdem kúpiť balzam na pery, a to schválne až niekam na druhý koniec mesta... s cieľom mať čo najdlhšie chodenie. Alebo budem nejak relaxovať... dnes to nebudem siliť.

Želám Vám pekný piatok a teším sa na Vaše príspevky, akékoľvek, krátke, dlhšie, vecné, odvecné... hocijaké. Smile
S pozdravom
Matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 49 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Mischelll Pi 2 január 2015 - 14:14

Ahojte Wink

Matej Skalík napísal:Píšte, ako sa máte a čo porábate? Ako ste vykročili do nového roka? Ako sa cítite? Aké mávate nálady, pocity, myšlienky?

Mám sa dobre....všetko po starom .....teda novy rok sme oslávili....a prvý deň nového roka ako sa hovorí, že "ako na nový rok tak po cely rok" som stihla takmer všetko čo som chcela....teda väčšinou relax...ale stihla som aj anglinu aj knihu čítať aj prechádzku zo psom aj ho trošku zabaviť a povenovať sa mu....aj film...akurát som chcela ešte cvičiť a to som už nestihla...ale verím aj tak tomu....že počas roka budem všetko stíhať aj to cvičenie.... it is perfect Cítim sa fajn...v celku dobre...nič extra ma netrápi....a už sa teším na ďalšiu oslavu ktorá nasleduje...a teda ktorú chystám ....veľmi sa na ňu teším...dúfam, že vyjde podľa mojich predstav.....a že všetko na ňu zoženiem a včas....takže o týždeň oslavujeme zase  lol!

Pekný zvyšok dňa community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 639
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav So 3 január 2015 - 14:32

Ahojte, prave sme sa vratili zo zimnej dovolenky. Boli sme v Novom Meste na Morave. Kolega z prace tam ma taky velky dom co prenajimaju. Boli sme 5 rodin, vela deti, takze dcerka sa vyblaznila. Boli sme uz aj minuly rok ale to este boli jedny moc male druhe moc velke tak sa tolko nehrali. Vyuzili sme aj sneh aspon na boby ked na lyze sme sa ani jeden neodvazili/nechcelo sa nam. V tom dome som mal telefon a cumel do neho kazdu chvilu. Potom som si povedal, ze ho vypnem a zapnem az doma. Bolo to super. Tusim to vypinanie budem robit castejsie. Po zapnuti som sa ale trochu divil, ze mi nedosli ziadne nove spravy z fora, ale potom som tu nasiel plno novych prispevkov v temach, ktore nesledujem ;-)

Matej - co vyhodit tv a skrine utesnit nech nepukaju? Podobna alternativa ako nedivat sa na obrazky, akurat zlozitejsia na uskutocnenie...?

Predsavzati som si takych pravych nedal ziadne. Ak chcem nieco zmenit robim to hned. A tak som zacal uz par dni pred silvestrom s abstinenciou, chcem este nieco so stravou urobit v spolupraci s kamoskou. Posledne 2 dni mam skoropost. Par veci som zjedol, povacsine ovocie. Citim ako sa odlahsujem doslova :-) .

Majte sa pekne, zello coskoro naplanujem, asi utorok alebo stredu, dam vediet este!
J.



xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  kwecko So 3 január 2015 - 14:44

Hehe, pukanie.... To človek počuje, keď to chce počuť. Ja pravidelne pred spaním a kedysi som to zvykla spájať s duchmi. To preto, lebo moja babka počula pukanie, keď bola v depkách a hovorievala, že to jej puká jej muž, (môj dedo) aby vedela, že  nie je sama. Ja som sa potom pukania bála celé roky. Bála som sa zaspať, lebo "pri zaspávaní je človek najzraniteľnejší a tí duchovia bohviečo počas spánku porobia so mnou"  Very Happy

Nábytok puká celý deň, ale myslím si, že  človek je naň citlivejší, keď je sám alebo má strach alebo podobné nekomfortné pocity... Pre mňa je to už normáliš, puká mi to aj v novom hniezde pred zaspávaním, keď je po celom dni ticho. Tuším by som bez toho už ani nezaspala. Čakám na puknutie a potom kľudne zaspím Very Happy

_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.

kwecko
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav So 3 január 2015 - 15:09

Ja si na pukanie pamätám naposledy v starom byte. Tam som sa aj niekedy bál. Bolo to spojené s historkou do ženy, že sa im diali také divné veci. Potom vysvätila byt svätenou vodou a prešlo to... neviem či je to tým, že sme si to vsugerovali, že to prestalo, alebo fakt to prestalo. Keď sme sa nasťahovali do nového, na nič sme nečakali, rovno ho vzala celý tou vodou a je kľud Smile.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav So 3 január 2015 - 15:41

Uff... tak termín som hodil na utorok 19:00. Takže len v rýchlosti odkaz:

http://krizovatkaduse.je-dnesek.cz/udalosti/aktualne/30-sedemnaste-zello-dialogy

teším sa na vás.
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  ester So 3 január 2015 - 17:26

Ahojte
všetko dobré do nového roka, veľká srdcia pre svojich blízkych a priateľov vám, nám všetkým prajem a chuť zmeniť čo je zmeniteľné...

Ja som sviatkovala s rodinou, boli sme u priateľov, ďalší u nás...tak kľudne a veľmi pokojne sme prežili sviatky. Krásnu polnočnú omšu sme mali, tak som cítila, že nie som sama vo svojom trápení...je to skvelý pocit.
Teraz prichádza to pracovné obdobie a vôbec sa nejak neteším...ale tak čo už, keď aj robiť treba. Cez vianoce som si ale všimla smetiarov, že robia vždy a ich práce si myslím, že nie je docenená...ľudia ich majú za také nič a pritom akú dôležitú prácu vykonávajú...a veľa takýchto pracovných miest je, kedy mi ležíme v teplúčku pri telke a iný musia pracovať...viem, je to prirodzený kolobeh, oni majú zase voľno inokedy...len tie sviatky asi každí túži byť doma pri rodine a svojich blízkych...

Matej, tak to pukanie som dávno počúvala aj ja...ale ani neviem, kedy to prešlo. Vlastne asi dávno, ani si to neuvedomujem. Niekedy mi ale vadí tikanie hodín...je to síce pravidelný interval, to je mi jasné, ale niekedy sa prichytím pri tom, že sa snažím nejak pravidelne prispôsobiť dýchanie tomu tikaniu a práve vtedy sa to zhorší...no asi je to blbosť...ale tak takto to nejak u mňa je...
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  hypomaniak Ne 4 január 2015 - 9:20

ester , tych smetiarov nemusis lutovat
maju prijem na urovni atestovanych lekarov
dostat sa medzi nich vyzaduje iste "usilie"
hypomaniak
hypomaniak
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 08.10.2012

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Po 5 január 2015 - 11:45

Huge smiley
Šťastné narodeniny Ti zo srdca želám, drahý Tuto! Nechže sa Ti darí a nech Ťa v novom roku života sprevádza čo najviac takých dojmov, zážitkov a udalostí, ktoré Ti budú prinášať samú radosť. Smile it is perfect

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 49 Happy-10

jumping2 jumping Great party Applause

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 49 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Po 5 január 2015 - 21:08

Pripájam sa ku gratulácii Tuto. Je tu stále nejak "ticho". Že by pomalé preberanie sa do nového roku? Ja mám dnes za sebou prvý pracovný deň po dovolenke. Vstávanie bolo pomerne tragické, ale prežil som to. A potom nástup do práce, tiež hodnotím kladne. Už hneď nejaké chybky, ale vieme na čo sa pripraviť a tak...

Budúci týždeň nás čaká veľa práce, zladiť všetkých remeselníkov na novej kuchyni... dnes som všetko obvolal a naplánoval. Ešte pár vecí chýba ale snáď to pôjde, držte palce. Díky. Štvrtok možno zájdem na SAA, tak keď tak sa podelím ak bude záujem.

Majte sa a všetkého dobrého prajem.
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Po 5 január 2015 - 22:21

Ahojte Matej a xkrchnav,
veľmi sa mi ráta vaša gratulácia a taktiež zo srdca ďakujem. Práve dnes oslavujem 32 a uvedomujem si, že takýto vek je aj určitá zodpovednosť, hoci nielen sebe, ale aj voči druhým. Chcem tým povedať, že už by som mal aj byť niekde inde po stránke rodiny aj práce. Veď sa uvidí, čo a ako. Ešte stále nič nie je stratené.

................................

Ahojte,
mám sa premenlivo. Pár dní som smoklil kvôli prechladnutiu, nepomáhali mi ani lieky ani tradičné postupy. Teplotu som síce nemal, ale cítil som sa ustato. Po stránke duševnej choroby cítim len tú stabilizáciu, teda, nie je to ani horšie a ani lepšie. Vlastne len toľko, že som na tom tak, ako som písal aj minule aj predminule. V stredu idem na injekciu k doktorke, ale myslím, že tam bude len sestrička, takže budem rýchlo vybavený. Trošku ma trápi iba ak jedna vec okolo F 25, čím sa stala pasivita a nechuť do činnosti. Dávkujem si aj trocha menej Gerodormu, ako obvykle, stačí mi polovica tabletky. Tomu som samozrejme rád.

Na záver želám všetkým fórumákom všetko dobré do nového roka 2015 a veľa zdaru do boja proti chorobe.
S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Ut 6 január 2015 - 10:52

Ahojte,
len v krátkosti pripomínam dnešne zello o 19:00. Majte sa!
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 49 z 84 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 66 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore