Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 26 z 84 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 55 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  historik St 8 október 2014 - 17:49

Ahojte, drahí priatelia! Cloud 1

Mne je dnes trochu smutno. Inak, bol som v psych. nemocnici, ale iba dva týždne. Ambulance Doma na mňa potom doľahla dajaká depresia, tak mi môj ambulantný lekár predpísal ďalšie lieky. AP teraz beriem Olanzapín. A až 20 mg denne - pred spaním. To preto takú vysokú dávku, aby som spal.

Dnes som bol v chráme. Sun 1

Tiež som trochu písal poviedky. Aj v tej nemocnici sa mi podarilo jednu napísať. A mám aj ďalší úspech. V jednej celoslovenskej literárnej súťaži som pri vysokej konkurencii získal druhé miesto. Tak sa z toho teším. Pretty good

Keď mám lepšiu náladu, hrám na tých cimbaloch.

Matej, asi si bol sklamaný, že sa málo píše. Tak teraz prispievam týmito novinkami o tom, ako sa mám. Matej, mohol by si ma pridať k členom súkromného fóra? A ozaj, želám Ti veľa úspechov v škole.

Možno by bolo dobré, ak by som sa aj ja zapojil do diskusii cez Zello. Neviem, ako by som to zvládal, ale čítal som, že lepšiu prognóza je u pacientov, ktorí majú dobré sociálne vzťahy. Tak aj tá komunikácia asi môže byť osožná. Len neviem, či nie je ťažké nainštalovať to Zello. Ja sa v takých počítačových veciach, ako je inštalácia, slabo vyznám. Neviem, ako by som zvládal tú komunikáciu. Možno ťažko. Ale tie sociálne vzťahy sú zrejme dôležité.

Zatiaľ odo mňa toľko. Huge smiley

historik



historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav St 8 október 2014 - 19:28

Ahojte,
tak posledné dva dni sa aj mne podarilo vytiahnuť bicykel a to hneď dva krát. Musel som aj využiť svetlo, dnes dokonca aj ráno. Je to také čínske svetlo, takže mi začalo v poslednej dobe trochu blbnúť - vypne sa ak prejdem cez nejaké hrby, potom treba baterku odpojiť a zapojiť a už to ide. Ale tak bolo lacné, relatívne...

Historik, teší ma tvoj záujem o zello, ak máš chytrý telefón s internetom, tak stačí zájsť do "obchodu" google play či niečo iné čo majú iné platformy a nainštalovať. Malo by to byť pomerne intuitívne. S normálnym PC s windowsom sme zistili, že to bolo horšie. Preto som vytvoril video návod:
http://krizovatkaduse.je-dnesek.cz/zello-dialogy/navod-windows-pc

ak by si mal aj tak problémy, napíš súkromnú správu alebo do témy zello stretnutia, nech tu neplníme hlavnú tému. Ja po 20 mg ráno a večer som bol jak mátoha, nedivím sa že je aj smutno... držím palce aby to bolo lepšie.

Všetkým pekný večer,
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej St 8 október 2014 - 21:00

Ahoj priatelia.

Asi som upadol do značnej depresie. Je mi veľmi zle psychicky. Išiel som zaspato po ulici, slzil som. Slzy sa mi vtierajú do očí naďalej. Nos upchatý. Dominuje pocit nešťastia, zúfania. Mám strach. Je mi otrasne. Nemyslel som si, že škola bude pre mňa znamenať taký extrémny nástup úzkostí, červenania, trémy. V práci som stále riešil zákazníkov, cudzích ľudí, bol som v pracovnom kolektíve. A tu hľa, toto. Dnes som išiel formulovať názor, lebo ma učiteľ vyvolal, a mal som záraz. Povedal som 4 vety, a potom nastalo trápne ticho, nepamätal som si, čo som povedal, ani čo chcem povedať, ani čo bola otázka. Strašne som sa blamoval, hoci viem, že spolužiaci z toho tému až tak nerobia a nerobili, čo ma aspoň trochu povzbudzuje. Červeň a návaly krvi do tváre boli neskutočné. Akonáhle situácia naznačovala, že musím ísť niečo povedať, tak mi srdce išlo vyskočiť z hrude. Pazuchy trápne mokré, hrudník som si držal, lebo som mal pocit infarktu, tep aspoň 170. Nevedel som sa vyjadriť, a keď už som aj niečo vedel ísť povedať, tak ma zakaždým predbiehali iní, lebo tam sa nehlásime o slovo, ale každý prekrikuje. Radšej by som bol, keby sme sa hlásili. Učiteľ to však považuje za príliš nevysokoškolské. A ja, čo nie som taký asertívny typ, tak som zatienený ostatnými.

Už počas hodiny som začal klesať na duchu, a to zatiaľ od začiatku školy najviac. Postupne som nevedel zabrániť slzám. Následne po hodine som kráčal von z budovy a došlo mi všetko moc ľúto. Potom som kráčal nejak oťapene do Tesca, že reku nejdem domov a zdržím sa niekde, premýšľajúc, ako riešiť tieto úzkosti. Dal som si odmenu za zvládnutie takú, že som si kúpil hranolky a potom aj kešu. Dostal som pokušenie kúpiť si alkohol, aby som svoj stav "utopil", ale úspešne som odmietol.

Teraz som doma, rodičia prísne nesúhlasia, aby som nešiel na seminár, to nepripadá do úvahy, lebo oni majú v živej pamäti, že keď začnem vynechávať školu, tak to jednoznačne vždy doteraz končilo niekoľkokrát prerušením alebo nemocnicou, alebo teda aj aj. O tom nechcú ani len počuť. Sú momentálne oveľa menej ochotní tolerovať moje stavy, než v minulosti. Už si zvykli na mateja, ktorý sa už dokázal ako-tak pozbierať a v živote nejak zaradiť.

Momentálne stále slzím, je mi strašne všetko ľúto. Zápasím s rôznymi myšlienkami, ťažko o nich hovoriť. Za večer som sa rodičom neukázal, iba kým som prešiel od vstupu do bytu do mojej izby. Som tu zavretý a zápasím s ľútosťou. Je mi pomerne dosť zle.

Ospravedlňujem sa, že som tu písal o problémoch, ktoré sú v podstate neurotickej povahy, a nie psychotickej. Ale keď sa zverím, bolesť delíme, tak snáď sa mi ju trošku podarilo podeliť.

Ďakujem za vypočutie. Prajem Vám čo najpeknejšie chvíle a veľa zdravia, priatelia.
Mám Vás rád.
Matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 26 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  regina St 8 október 2014 - 21:10

Matej,

rada by som ťa nejak povzbudila, dodala ti sily zvládnuť školu, no neviem ako a tak ti aspoň virtuálne zasielam pozitívnu energiu.

regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 667
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Št 9 október 2014 - 8:33

Pripájam sa k regine s posielaním pozitívnej energie...

Zároveň pripomínam dnes 18:30 zello Smile. Máme zatiaľ jednu nezáväznú prihlášku.

Pekný deň,
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  historik Št 9 október 2014 - 11:03

Matej, aj ja Ti vyjadrujem podporu. welcome or bye
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Silvinka Št 9 október 2014 - 13:01

Ahoj Matej,


držím palce, aby sa to zlepšilo... Skús to zobrať tak, že sú lepšie aj horšie dni, takže nemusíš mať až takéto intenzívne pocity stále... A je uplne v pohode že si zabudol čo si chcel povedať, to sa stáva bežne :-) ... Skús sa prekonať a chodiť do tej školy......

Tiež mávam všelijaké pocity, včera som mala napríklad nejaké zvláštne stavy, že to nezvládam tam chodiť /do školy/ a vstávať skoro a tak... Ale dnes už lepšie... teda celkom dobre.

:-)
Silvinka
Silvinka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 18.08.2014
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Mischelll Št 9 október 2014 - 15:04

Ahojte Wink

Ester - ďakujem ti za podporu... it is perfect .... ja sa zase nebojím cestovať v aute, alebo autobuse....ale keď ide o vlak tak sa strašne bojím, že zle prestúpim, zabudnem dačo vo vlaku, ja neviem je toho dosť čoho sa pri tom bojím.

Matej - tiež sa pripájam a držím palce v škole....skús prekonať sám seba na tých diskutujúcich prednáškach, ako ja viem, že je to veľmi ťažké aj pre mňa by to bolo ťažké, ale ja by som skúšala sa aspoň zapojiť do diskusie krátkou vsuvkou potom viac a viac....ak by to tak išlo...no a k ľútosti tak aj mne je občas niečoho ľúto, ale vravím si " čo už raz bolo povedané to nezmením, nevrátim späť "  

Tak ako sa dnes mám? až na to, že ma boli hlava trošku asi z únavy, alebo cesty, alebo vypisovania papierov .....inak sa mám ozaj dobre....našťastie nič sa mi nevrátilo myslím žiadny príznak aj keď som menej spala...a bola viac než dosť nervózna.....uz to môžem napísať bola som na pohovore....výsledky budú neskôr, no nemyslím si že mam šancu, dosť nás tam bolo....to ako nie som pesimistka, ale skôr realistka.... Rolling Eyes  Na cestu som si vzala aj také uskladňujúce tabletky a spala som až do konečnej a aj potom som bola taká ukľudnená dosť.....káva ma prebrala trocha....a potom som si ešte čítala veci na pohovor a zistila, že nič neviem.....a tak išla na pohovor....ale lepšie by som ho nedala ani keby nič....proste som spokojná tak ako to bolo....aj keď pre mňa, nie moc dobre.... Question stihla som aj vlak naspäť a aj prestup sa zadaril takže fajn....a aj naspäť vo vlaku som zaspala laughing


Prajem krásny deň  community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 639
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Št 9 október 2014 - 21:51

Ahoj priatelia.

Ďakujem Vám všetkým za hojné povzbudenie, rady a pozitívnu energiu. giving a hug

Zároveň gratulujem, Mischelll, k zvládnutiu cestovania a záležitostí v Bratislave. it is perfect Applause

Dnes poobede som sa dosť veľa vyspal, keď už som včera vyplakával do noci. Po spánku som sa vyrozprával do denníka. Celkovo sa cítim teraz lepšie, znesiteľnejšie, schopnejšie. Aj Vám venujem úsmev: Pretty good

Ani neviem, čo celkovo napísať do tohto príspevku. Asi som chcel len ohlásiť, že sa mi pocity a nálada zlepšili, a hoci zostávam posmutnelý, negniavi ma sebaľútosť - skôr sa venujem niečo užitočnejšiemu. Trebárs som si trochu čítal nejaké veci, ktoré ma povzbudzovali. Alebo som si strojčekom vystrihal vlasy, aby som ich mal zase také krátke, aké chcem mať, čo má takisto určitý účinok na sebavedomie. Dokonca sa mi podarilo cvičiť nejaké série cvikov na brucho, lebo som sa rozhodol si brucho vytvarovať cvičením, lebo stále tá nadváha 5-7 kíl je prevažne zhromaždená do brucha. Dnes sa mi darilo aj so stravou, limit 7 tisíc kJ som dodržal. Tiež som si objednal z netu jednu tinktúru, ktorá mi ako doplnok výživy dúfam že napomôže zase ďalším cieľom... nepriamo taktiež ovplyvňujúcich moje sebavedomie a náladu.

Zajtra ubehne mesiac od posledného Xeplionu, takže šup ráno k psychiatrovi na injekciu a kontrolu. Snáď mi nevynadá, že som zanechal prácu, lebo má názor, že mi výborne pomáha(la) k socializácii a odstraňovaniu všelijakých príznakov. Ten názor akceptujem aj ja samozrejme, len teda skutočne mu musím argumentovať tým, že sa potrebujem pre trh práce "dokončiť" po stránke vzdelania a z finančného hľadiska to už výhodnejšie nebude. Či nakoniec tieto kroky budú mať význam, to ukáže čas - ale už našťastie nemávam veľké oči, takže mi aj šedá budúcnosť so šedými zamestnaniami nejak až tak nerobí starosť.

Prajem Vám peknú noc a vydarený piatok. Nech sa Vám darí. Smile
Matej

PS: Tuto, kdeže si? very sad2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 26 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Št 9 október 2014 - 23:56

Ahoj Mishelll,
Hľadať prácu nie je vec ľahká, ale pozitívne je, že sa každým pohovorom zlepšuješ, či už po stránke "oťukanosti", alebo aj prehľadu. Mám pocit, že sa to nakoniec zlomí a Ty prácu mať budeš.

.............................

Ahoj Matej,
si rozumný mladý muž a tak si vieš určiť priority, čo a ako. Škola je inštitúcia, ktorá má veľké nároky. Môžeš sa tak zdokonaľovať v tom, po čom bažíš. Pre nikoho to nie je ľahké, hoci sa niekto môže tváriť, že je suverén. Držím Ti tak palce, aby to všetko vyšlo podľa Tvojích predstáv, a zároveň aby si neupadol do nejakej chorobnosti.

............................

Ahojte,
mám sa v rámci počasia, keď je pekne som na záhrade, keď nie tak sa uspokojím aspoň s prechádzkou po meste a trebárs aj nejakým mini nákupom. Zamestnanie je v rámci riešenia, dostal som prísľub, že do mesiaca by sa to mohlo podariť. Budem pracovať na chránenom pracovisku a čiastočne doma. Úväzok je VPP, tak dúfam, že to zvládnem ako treba. Patologicky, tradične mám hlasy na balkóne, sociál. fob. sa čiastočne vytratila, spánkové problémy zostávajú, navečer pociťujem nervozitu.

Zatiaľ sa majte pekne a nech vás sprevádza zdravie neustále. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  ester Pi 10 október 2014 - 7:41

Ahojte.

Najprv napíšem,aby som nezabudla,že je mi ľúto,že som zello nestíhala. Aj som myslela,že sa prihlásim,aj keď neskôr,ale už bolo 20,15 takže nič...
Ako sa mám?

Veľmi mám kolísavé nálady, nedokážem to nejako ukočírovať. Nespala som poriadne dve noci a včera večer sa to už na mne odrazilo. Ráno by som spala,večer je ale problém zaspať. Aj 2-3 hodinky sa niekedy prehadzujem v posteli. Cez víkend si chcem oddýchnuť. Do záhradky len trochu pôjdem, inak nemám veľmi nič v pláne.

Matej- zvládneš to,pomaly sa osmelíš,chce to čas,zvyknúť si a prispôsobiť sa. Ako Mischelll písala,najprv len takými vsuvkami pár slov a postupne sa budeš zlepšovať... Jeden nás klient v práci pôsobí suverennym dojmom. Trpe stále niečo,smeje sa,rozpráva "pikošky" zo života. Má cca 55 rokov. A asi pred 3 mesiacmi sa mi priznal,že trpel sociálnou fóbiou a silnými depresiami. Pohrával sa s myšlienkou o smrti. Bol na tenkom ľade, no jeho život sa ubral iným smerom. Navštím psychiatra,uživa pravidelne lieky a nerobil to čo ja-my. Nevyhýbal sa kontaktu s ľuďmi,ale ho vyhľadával. Vravel mi,že síce nemal tú potrebu niekoho vidieť,aj mu išli ľudia piriadne na nervy,cítil sa pri jich menejcenný a zviazaný. Aj teraz má niekedy červeň na lícach,ale sa snaží a ide mu to. Chcem veriť a dúfať,že aj my tak budeme!!!

Tuto- chcela by som sa niečo opýtať. Keď počuješ na balkone hlasy,aj ti niečo hovoria? Zaujíma ma to preto,lebo teraz,keď som poriadne nespala,tak som asi aj odinku počúvala hlasy z nášho domu. Niekde na chodbe. Ako debata dvoch ľudí,ale som nič nerozumela a samozrejme,tam nik ani nebol. Neviem,čo mi je. Lieky beriem,nevynechávam nikdy,že by som si svojvoľne znižovala,tiež nie. Nikomu som to ani nehovorila... Ale je to pre mňa veľké trápenie. Nemala som to už 7rokov. Nebudem ale asi ani doktorke nič hovoriť. Uvidím,či sa to bude opakovať.


Prajem vám krásny deň. Dnes má svietiť sunny ,tak nech svieti aj v našich životoch.
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Pi 10 október 2014 - 8:13

Ahojte,
tak dnes po ránu zas rozprúdená krv jazdou na bicykli Smile.

Ester - včera sa to dokonca pretiahlo, keby si prišla 20:14 tak sa akurát poslední účastníci lúčili Smile. Ďalšie vyzerá že dám zas štvrtok 18:30. Ešte si to musím naplánovať. Dúfam, že tie hlasy sú len nevyspaním. Prajem ti aby sa ti podarilo zaspať, je to nepríjemné a obavy vyvolávajúce.

Keby ste chceli tip na pekný film, tak doporučujem
http://www.csfd.cz/film/356821-heaven-is-for-real/
je trochu nábožensky ladený, ale aj mne ako kostolnenávštevníka sa veľmi páčil dokonca vhrkol pár sĺz do očí.

Majte sa,
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 26 z 84 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 55 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore