Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 28 z 84 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 56 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  venusa Po 13 október 2014 - 1:15

Ahojte,
je jedna hodina po polnoci a ja nemozem spat, aj ked mam v sebe 8 tabletiek. V poslednej dobe sa mi to stava casto, neviem ci moze vzniknut rezistencia voci hypnotikam ale ak ano ja ju mam.

Ako sa mam?

V podstate je to stabilne. Ziadne vykyvy ako to bolo v minulosti a ked aj nejake su je to myslim v ramci normy. Ved predsa aj zdravym ludom kymaca nalada. Socialna fobia je stale narovnako, bohuzial sa to nezlepsuje. V sobotu som bola s mamkou a mladsou sestrou na vylet v krajskom meste a obehli sme par obchodov. Len tak sme si prezerali co sa nam paci a podobne.Samozrejme sme najviac casu stravili v knihkupectve, kedze sme vsetky tri sestry zdedili lasku ku kniham po rodicoch.Ja som obstala najlepsie. Kupila som si novy notebook, aj ked len na splatky, retoze za hotove si to nemozem dovolit. Cestou spat mi prislo dost zle. Zrazu bola plna stanica a ja som nevedome zacala hyperventilovat, co mi velmi neprospelo k dobremu stavu. Nastastie som sa pomocou dychoveho cvicenia upokojila a zvysok cesty bol uz v poriadku.

S chudnutim to ide celkom dobre, za posledny tyzden som dala tri kila dole. Sustredenie je trochu vychylene z normy ale inac sa nemam na co stazovat, uz su to dva mesiace, co som nemala hlasy. Obcas mam zvlastne sustanie v usiach ale nepripisujem tomu velku vahu.

Majte sa pekne a vela sil, Venusa
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Po 13 október 2014 - 20:00

Ahoj cherry

Prečítal som si Vaše príspevky, sú veľmi fajn a teším sa z Vašich úspechov. Venusi ešte držím palce k tomu spánku. giving a hug

Ako sa mám?
Mám sa prijateľne. Posledné dni boli dosť neúspešné, horlil som na nesprávnych miestach, mal som aj zatemnenú myseľ, venoval som sa zbytočným márnostiam. Ale nedeľa bola úspešná aspoň v tom, že som si naštudoval dosť povinnej literatúry, takže som vstúpil do nového týždňa nepripravený iba na jeden predmet, na ostatné som pripravený. Ten jeden je až vo štvrtok, tak snáď vec ešte doženiem, hoci to bude ťažké, lebo tam mám kopec rozvrhu.

Nálada je zlepšená, sústredím sa na nádej ohľadom jednej veci, ktorú mám zapeklitú už roky a vyzerá to tak, že sa to môže už riešiť aj úspešne. Ďalej som povzbudený chudnutím, lebo sa mi zatiaľ darí, je to dobre rozbehnuté. Vyzerá to ako dobrý spôsob, ako si povzbudiť sebavedomie v spoločnosti iných ľudí.

Fyzično zlepšené. Neurózy zlepšené, ale trebárs červeň je stále zlá a posadnutosť pocitmi viny rôzneho druhu a pôvodu je tu taktiež stále prítomná, ba priam besnie a sabotuje všetko moje sebavedomie, pričom tiež vytvára strach zo smrti a celkový nepokoj v prežívaní.

Je však nádej, že sa to zlepší. Prijal som akýsi akčný plán vo Worde, kde som si spísal priority a postupy.

To je asi zatiaľ všetko nateraz. Želám Vám mnoho zdravia a stability. Vďaka za vypočutie, priatelia. Smile
S pozdravom
Matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 28 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Ut 14 október 2014 - 2:55

Ahoj.

Budú už tri hodiny v noci a ja nejak nie a nie zaspať. Neviem čo sa to deje, nestáva sa mi to. Som dosť rozrušený, riešim v hlave milión vecí. Podal som si totiž životopis do jednej agentúry a rysuje sa tam flek, ktorý by fantasticky vyhovoval mojej pozícii študenta, pretože by sa to ukotvilo veľmi flexibilne a ako dohoda s odmenou podľa odrobených hodín. Veľmi by som to chcel, lebo je to úplne niečo iné, než doterajšia práca, ktorá sa ničím, vôbec žiadnou svojou okolnosťou a charakteristikou nedala kombinovať s pozíciou denného študenta môjho odboru.

No a ja som teraz celý bez seba, lebo sa neviem upokojiť, rozoberám v hlave vkuse, aké by to bolo, keby ma prijali. Je to taká nejaká reakcia, akési precitlivelé prehnané očakávanie, a z toho plynúce rozrušenie, ktoré ma oberá o spánok.

Večer som mal aj návaly "šťastia", aké som už dlhšie nemal. Tak reku či nejdem do hypománie...

Dám vedieť "zajtra", resp. vlastne dnes niekedy.
S pozdravom
Matej
Sleep

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 28 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  historik Ut 14 október 2014 - 13:52

Ahojte, drahí priatelia, Smile

Matej, dúfam, že sa to zlepší.

Ja teraz píšem, aby som mal nejakú činnosť. Inak v ostatných dňoch trochu pozeram TV. Nie veľmi to na mňa pôsobí nejakými príjemnými dojmami, ale aj tak pozerám. Veď aj to je terapia. Very Happy

Včera som sa po dlhšej prestávke zase pustil do výroby svojho modelu. Nie je to lietadlo, ale celkom iný model.

Stále hrám na tých cimbaloch. To je pre mňa najjednodchšia, skutočná terapia. Vyplňujem si tým čas. jumping

historik



historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Ut 14 október 2014 - 14:40

No vidíš to, tak to sa ti hodí aj štvrtočná téma - muzikoterapia... Ja osobne hrám na írsku píšťalku a tiež sa viem kľudne na hodinu zabudnúť v izbe Smile.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  historik Ut 14 október 2014 - 16:19

Neviem však, či zvládnem aj zapojiť sa do diskusie. Viac by mi vyhovovalo na začiatok len počúvať. Kvôli tým sociálnym vzťahom (aspoň cez internet) sa budem snažiť aj niečo hovoriť, ale radšej nie takto, hneď. What a Face Snáď si na tie debaty zvyknem a budem sa tiež zapájať.
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Ut 14 október 2014 - 20:40

Ahojte
historik - určite, veď o tom som aj písal do pravidiel, ak je človek známy, tak môže samozrejme počúvať a je to snáď schodnejší štart pre niekoho, kto má obavy, možno trochu fóbiu a podobne. Takže kľudne zvyjak počúvaním, môžeš nám sem tam cinknúť do cimbálu a budeme vedieť že si to ty Smile nemyslím tým, že musíš cinknúť... môžeš byť pasívny celú dobu, tvoj nick už mám uložený.

Dnes som bol trochu aktívnejší, možno to je aj tým, že včera som bol na oslave - moja žena otvára centrum pre duchovný rozvoj, už na tom pracuje nejakú dobu a mala nejaké dočasné priestory. Tie teraz prestali byť k dispozícii tak usporiadala menšiu oslavu ako "derniéra" priestorov. Prišlo plno pozitívne naladených ľudí a asi od vtedy som nejak vsal atmosféru a dnes som sa pustil do kuchyne. Zistil som, že na digestor asi kašleme a ušetríme si aj prácu aj miesto aj peniaze tým, že dáme klasický podvesný... bez búrania steny, diery a montáže Smile. Akurát problém je, že sú dosť hnusné tie obyč digestore, nič v nereze som nenašiel. Zajtra chystám osedlať opäť bicykel, snáď mi do toho nevlezie dážď.

Ejha ejha máme to tu akosi menej spacie... prajem všetkým aby našli kľud v duši a nechali sa unášať len príjemnými snami a to tak, že sa zobudia až ráno, v rozumnú dobu samozrejme. Tiež ma chvíľu prenasledovali nie najlepšie myšlienky keď som sa zobudil o 2 v noci... našťastie ma to prešlo za dva dni, prajem aj vám takú pohodu čoskoro.

Pekný večer,
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej St 15 október 2014 - 12:11

Ahoj  winking

Mám sa pomerne dobre. Iba tak trochu nestíham s tým štvrtočným seminárom, lebo tam máme študovať anglicky písaný dlhý text, a nejde mi to tak plynule, ako by som chcel. Takže zápasím aj trochu s demotiváciou, únavou, prokrastináciou. Niekedy sú mi niektoré veci fakt zaťažko, ale v zásade asi nejde o nejaký strašný problém, lebo maximálne, čo sa môže stať (čo sa týka zajtrajška), je že nedostanem z hodiny plusko. Mínuská nerozdáva, skôr je povinný určitý počet plusiek.

Náladu mám ustálenú, pokojnú. Neurózy sú zlepšené, pocity viny umenšené. Fyzično zlepšené.

Čo sa týka spomenutej práce, kde som dal životopis - poslal som do podobných typov už tri životopisy, nikde nechcú akceptovať dohodára na konkrétny pracovný čas, všade chcú, aby som chodil aj cez rozvrh. Takže zatiaľ svoje slová nádeje beriem späť a pravda je taká, že sa nerysuje nič.

Úzkosti a sociálna fóbia sú slabšie, červeň je prítomná, ale neboli takmer žiadne vyvrcholenia, ani v škole.

Tu u nás je spavé počasie, tak ma to nejak premáha a som dosť unavený. Kofeín nepomáha až tak. Je to boj.

Chudnutie - sú predsa len už výsledky, kleslo to pod tých zakliatých osemdesiat na 79,5 kg...

Srdečne pozdravujem. giving a hug
Matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 28 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej St 15 október 2014 - 20:15

Ahoj priatelia  affraid

Matej Skalík napísal:Čo sa týka spomenutej práce, kde som dal životopis - poslal som do podobných typov už tri životopisy, nikde nechcú akceptovať dohodára na konkrétny pracovný čas, všade chcú, aby som chodil aj cez rozvrh. Takže zatiaľ svoje slová nádeje beriem späť a pravda je taká, že sa nerysuje nič.

Trošku sa to zmenilo smerom k nádeji. Z jednej agentúry sa mi ozvali, že by ma vzali. Zajtra bude personalistka volať a bude ma informovať bližšie, pričom nástup by som už mal v piatok. Je to práca/brigáda, kde si môžem sám dohodnúť s personalistkou, kedy budem chodiť robiť, takže by som mal v pohode stíhať rozvrh plus prípravu do školy a odpočinok. Zajtra a v piatok sa vec utrasie, že či naozaj. Teším sa.  jumping2

Matej Skalík napísal:Úzkosti a sociálna fóbia sú slabšie, červeň je prítomná, ale neboli takmer žiadne vyvrcholenia, ani v škole.

Dnes pred seminárom som si dal celú tabletku Oxazepamu, čiže vlastne za deň to úhrnne boli 3 polky. Veľmi rád som, že na červenavé úzkosti to zabralo skvelo, takmer vôbec som s nimi nemal problém. Zlou bola iba tradičná tréma, triasol sa mi citeľne hlas, čo spolužiaci zaregistrovali. Ale myslím, že z toho námet na komentáre nemali. Suspect

Želám Vám mnoho pokoja a zdravia.
So srdečným pozdravom
Matej
winter

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 28 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Št 16 október 2014 - 18:20

Za 10 minút začína zello :-)
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  ester Pi 17 október 2014 - 11:39

Ahojte

Ako sa mám? Celkom sa dá. Som síce unavenejšia a pasívnejšia,ale fungujem ako tak aj v práci aj doma.
Mala som tento týžden jeden zvláštny zážitok. Chýbali mi jedny lieky,tak som doma všetko prehladala,aj keď mám vždy lieky na jednom mieste... Tak som teda zavolala psychiatričke,že mi pravdepodobne dala málo jedného lieku, pretože mi chýbajú... A ona vôbec nebola prekvapená...že áno,musia vám chýbať,dostala ste ich málo.. Tak oni ma ako skúšajú,či si ich dávam,alebo ako?! Trochu,teda dosť ma to prekvapilo... Ale tieto jem naozaj poctivo... Nechápem to celkom...veď predsa to je na každom,ako si lieky dáva,ak samozrejme nie je nebezpečný pre seba alebo svoje okolie...

Dnes u nás dosť prší,najlepšie by bolo pospať si... Niekedy mám takú túžbu,zavrieť dvere a spať celý týždeň...ani nevýsť z domu von...asi som trochu prepracovaná a ani nemám potrebu stretať ľudí...alebo to je tou sociálnou fóbiou...
Prajem vám pekný aj keď upršaný deň... Pokoj na duši...
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Pi 17 október 2014 - 11:45

Ahoj,
no to je teda pekná "skúška". Ak to skutočne bolo, čo vyzerá že hej podľa toho že reagovala áno dostala ste málo. Fuj. No toto by som nechcel počuť od mojej. Mám pocit, že je medzi nami určitá dôvera. Skôr si myslím, že ich mám moc. Kľudne aj 1-2 mesiace keď si nevyberiem recept tak stačia staré... Je otázka čo psychiatri robia, mali robiť, my by sme chceli aby robili, alebo máme robiť my?

Možno je to trochu znásobené nedávnou udalosťou...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 28 z 84 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 56 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore