Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 15 z 84 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 49 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Ut 2 september 2014 - 21:15

Matej Skalík napísal:Ak by som sa mal vyjadriť ako hlupáčik hrajúci sa na psychoanalytika, tak by som povedal, že

Pre Tuta: Tým som myslel, že si naňho netrúfam sa hrať, ale chcel som sa niečo z jeho kompetencie vyjadriť do príspevku. Chcel som tak predísť pocitu, že Ťa poučujem, práveže som chcel vyvolať dojem, že to myslím priateľsky. very sad3

-------------

Ahoj všetci cat

Dnes dlho pršalo a nejak som bol unavený a neslaný-nemastný. Doobeda som bol na pošte, v lekárni som bol odovzdať expirované lieky. Tiež som kúpil rodičom noviny. Skočil som do obchodu kúpiť nejaké vody. Chcel som ísť aj do servisu PC, lebo sa mi pokazila RAMka na počítači a tiež je celý router pokazený, ani do tej brány routera sa mi nedá cez prehliadač dostať... Ale napokon som v servise nebol, čo si trochu vyčítam - dal som prednosť poobednému spánku. Zajtra ráno idem na preventívku k praktickej lekárke a v piatok na preventívku zubárke. Tak snáď všetko dobre dopadne. Neutral Minule som mal hepatálky veľmi dobré vraj a čo sa zubov týka, tak len 1 kaz. Som zvedavý, ako to bude všetko teraz...

Náladovo sa nemám teraz moc dobre. Ťažko povedať presne prečo. Vlastne mi je dosť biedne... Mám strach...
Už čoskoro pravdepodobne zomriem, a neviem sa na to pripraviť. Pocity blížiacej sa smrti a pocity viny idú u mňa ruka v ruke...

No nič. Tak majte pekné dni, vonku prší, ale vo Vašich srdciach nech svieti slniečko. S pozdravom
Matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 15 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Ut 2 september 2014 - 23:15

Ahoj Matej,
som celkom rád, že si sa vyjadril k môjmu problému. Napríklad u toho je zaujímavé to, že keď je tma "hlasy" sa stlmujú, alebo zmiznú. Osobne mám dojem, že sú skôr paranoidného pôvodu, lebo oproti nášmu balkónu je taká dlhá bytovka, z ktorej je na mňa pekný výhľad... Uvedomujem si to racionálne, ale aj tak sú prítomné a ich existencia (neexistencia) mi nerobí extra dobre.

.........................

Ahojte,
dnešok bol po čase o čosi lepší ako včerajšok a dúfam, že zajtrajšok na toto smerovanie nezmení. Bol som u zubára, po meste, a aj na záhrade. Celkovo deň hodnotím kladne.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav St 3 september 2014 - 14:17

Ahojte priatelia, tak som sa konečne rozkýval a vytvoril si čas pre už dávnejšie sľubované stretnutia. Ak budúci utorok 9.9. 19:00 nemáte nič v pláne, zastavte sa na kúsok slova. Podrobnosti nájdete na stránke:

http://krizovatkaduse.je-dnesek.cz/zello-dialogy

Prajem príjemný deň!
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  venusa St 3 september 2014 - 17:22

Ahojte,


Matej ako si to myslel, s tym, ze coskoro zomries. Nieco ti je? Dufam, ze to nie je nic vazne. Myslim, ze ty si bojovnik v pravom zmysle slova a velakrat si podrzal nie len mna ale aj mnohych inych. Nechces sa o tom pozhovarat? Ak ano som tu pre teba, na forum chodim niekolko krat denne takze sa to ku mne dostane. Drzim ti palce.

Tuto s tym fajcenim je to bieda aj u mna, stale si hovorim, toto je posledna ale nikdy to posledna nie je. Inac vdaka za povzbudive slova, ozaj ma podporili.

Ako sa mam? Celkom to ide. Zajtra mam teramin na pichnutie Cisordinolu ale pomaly citim, ze mi je ta stvorkombinaciaantipsychotik skor na skodu ako na uzitok. Zase mam problem s vyjadrovanim nie len obsahovo ale aj zle artikulujem a tazko mi rozumiet, byvam stale ospala a nevladzem ani ist vyniest odpadky. Vrcholom dna je pre mna, ze sa donuti citat ale to mi robi radost tak sa ani velmi nutit nemusim. Medzi ludi nechodim, je to pre mna privelky stres, aj v nedelu na neterkynych krstinach som musela odist skor. Je to dost obtazujuce, ked sa musim takto obmedzovat.

S pozdravom Venusa  flower
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav St 3 september 2014 - 20:55

Ahojte,
s fajčením (resp. s odhováraním od fajčenia) mám nie veľmi dobré skúsenosti. Ani neviem koľko rokov som odhováral môjho najlepšieho kamaráta zo strednej školy, nič nepomáhalo. Našiel som aj rôzne cesty napr. elektronické cigarety a podobne. Fakty, vyčíslenia, nič nepomáha. Mám pocit, že to musí prísť zvnútra toho človeka čo fajčí. Nefunguje - toto bude posledná. Proste niečo vnútri sa musí úplne transformovať a mať hlboké presvedčenie, už nefajčím... Ale ako sa k tomu dôjde, je vo hviezdach. Mám teda skúsenosť so závislosťou o niečo chúlostivejšou, ale možno o to silnejšou (možno ani nie no), len chcem povedať, že zatiaľ u mňa ten zlom nenastal a to už som skúšal všakovaké taktiky. Takže chápem ak to máte ťažké. Keď som bol v liečebni, veľmi som túžil po fajčení. Je fakt, že tam to bola asi tá najzábavnejšia vec, ktorá sa dala robiť. Človek si tam pokecal a mal pocit "slobody". Ale nakoniec som rád, že si pľúca neplním dechtom a inými splodinami.

Venuša, keď čítam aké kombinácie a dávky dostávaš až ma mrazí. Skutočne by ma zaujímalo, či aj v tvojom prípade by to nešlo ináč. Že to spomínam zas a znova, v Open Dialogue tvrdia, že ak nasadzujú tak málo a vyložene krátkodobo. Nebola tam jediná zmienka o elektrošokoch alebo takýchto pomaly zdrogovaniach... No mám rozhodne v pláne to poriadne preskúmať a zistiť aj takéto krajné prípady. Ináč prajem ti, aby si si zvykla, stabilizovala a potom snáď niečo odbúrajú aj doktori a vedľajšie účinky nebudú tak zlé. Na takýchto dávkach som bol vždy v liečebni, z nej ma pustili už relatívne použiteľného...

Všetkým prajem príjemný večer,
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto St 3 september 2014 - 22:40

Ahoj venusa,
dúfam, že Ti v krátkej budúcnosti bude už lepšie, aby si mohla mať náplň dňa hodnotnejšiu a Tvoje dni boli krajšie a lepšie.

Fajčenie je pre mňa dilema. Cítim, že to už prebehlo za hranicu únosnosti, lebo fajčím už nad krabičku denne. Na druhej strane si myslím, že sú situácie, keď sa skutočne ťažko dá sústrediť na nejaké odvykanie od tabaku. Mne aj do karty v prepúšťacej správe napísali "nikotinizmus", takže som oficiálne zaevidovaný ako fajčiar.

Často na Teba myslievam venusa, keby si niečo potrebovala, tak som tu pre Teba. Verím hlavne tomu, že v budúcnosti svoju chorobu prekonáš s dobrými liekami a vrámci pokroku v medecíne.

...........................

Ahoj xkrchnav,
ja mám zatiaľ na to názor, že sa môžeme stretnúť na Skype.

................................

Ahojte,
dnes deň nič moc. Strávil som ho takmer stále doma. Doobedie v pohode. Príznaky nemenné. K večeru slabšia nervozita a úzkosť. Inak detto.

Majte sa krásne
Foto na záver predstavuje môjho kocúra pri relaxácii Smile
Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 15 2gvvp69
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Št 4 september 2014 - 8:59

Ahoj Tuto,
no veď ak sa nikto neozve toho 9.9. tak to možno zas skončí pokecom jeden na jedného cez skype Smile, nebránim sa ani tomu.

Dnes cestou do práce som prešiel cez nejaký kameň, dosť som sa zľakol že to bude defekt. Ale našťastie bicyklík nesklamal a moju nepozornosť nepotrestal Smile.

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Št 4 september 2014 - 20:28

Ahoj xkrchnav,
na tom Skype sa dá pomerne ľahko spraviť aj konferencia. Som však zvedavý koľko fórumákov sa zapojí. Tipovať sa neodvažujem.

......................

Ahojte,
dnes sa to celkom dalo. Vstával som o čosi neskôr, z dôvodu zaspávania. Bol som na záhrade a aj pozrieť huby s mamou. Niekoľko nalezencov ma aj potešilo, ale hríb sme našli len jeden. Inak to boli hlavne bedle, rýdziky a pečiarky. Bol som rád, že som si zahubárčil. Ostatné záležitosti detto.

S priateľským pozdravom Tuto.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Št 4 september 2014 - 21:00

Ahojte,
tuto - konferencia dá sa, ale je nutné k tomu PC. Ja teda som mobilný s tabletom a tam by som iniciovať skupinový hovor nemohol. Ako vravíš, záleží na počte zapojených. V zellu vidím výhodu v tom, že tam má jeden slovo a ostatný počúvajú... Ako som písal v popise... A tiež menšie požiadavky pri vytvorení účtu. Záleží na preferencii.

K tomu defektu - síce do práce ma bicykel ešte dopravil, horšie to bolo cestou naspäť. Zadné koleso už bolo sfúknuté a tak som konečne vyskúšal výbavu, ktorú už vozím nepouživú pár rokov, v plnej paráde. Lepenie, pumpička... A zas som dorazil domov. Teraz je otázka, či to vydrží aj cez noc. Dnes mám celkovo taký lepiaci deň - dcérkino akvárium začalo kvapkať. Ešte šťastie, že sme len začínali a neboli tam rybičky. Snáď aj táto oprava bude držať.

K hubám - manželka je asi závislák. Dnes doniesla zas plný košík a teraz to do noci čistí... ja si hovorím "kto jej to káže Smile?" Ale jo... je to zábava a dobrá činnosť na odreagovanie, len potom to treba spracovať, to už asi hubári tak neobľubujú.

Pekný večer!
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Silvinka Pi 5 september 2014 - 13:30

Ahojte


tiez rozmýšlam, že sa zapojím do rozhovorov online Very Happy a máme aj nejaké témy, ktor sa budú rozoberat? Very Happy

Inak, mám sa zlééé a uz nikdy nebude dobre Very Happy



Silvinka
Silvinka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 18.08.2014
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Pi 5 september 2014 - 13:39

Ahoj,
témy zatiaľ nemáme, povedal by som, že prvé "sedenie" bude skôr o zoznámení sa jak s technológiou tak s nami... také nejaké oťukanie sa.

A v zmysle Matejovho podpisu - zdieľaná radosť sa násobí, zdieľané problémy delia... tak hádam aj to tvoje zlé podelíme aspoň číslom trošíčku väčším než jedna Smile.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Silvinka Pi 5 september 2014 - 14:10

very sad
Silvinka
Silvinka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 18.08.2014
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 15 z 84 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 49 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore