Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 27 z 84 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 55 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  historik Pi 10 október 2014 - 18:19

Ahojte, drahí priatelia, Very Happy

Včera a dnes som mal obrovské stresy. Bolo to na nevydržanie. Ale teraz už je lepšie. Pozerám TV a dá sa mi to. Ide mi to dobre. jumping Včera som pozeral dokumenty o histórii a mal som z nich aj dojmy. Sun 1 Mama akurát varí niečo chutné, tak sa už teším na to jedlo. Smile

Tak zatiaľ toľko.

PS: Dievčatá a ženy, ja vás veľmi obdivujem za to, že aj napriek chorobe sa staráte o domácnosť, napr. varíte. flower

historik
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Pi 10 október 2014 - 19:17

Ahoj Ester,
tak tie hlasy sa zameriavajú najmä na môj pobyt na balkóne. Sú typu: "zase tam je - vidíš ho - odkiaľ má na cigarety - akosi vstal neskoro - kde robí, keď je tam vycapený - fajčí ako Turek - myslí si, že ho nevidíme - ..." Niekedy sa objavia aj nadávky ostrejšieho rangu, čo však nejdem popisovať. Niekedy sa mi v hlasoch zlievajú aj zvuky ulice, mám pocit, že som tam sledovaný popísaným spôsobom. Oproti balkónu je dlhá bytovka krytá stromami, tak už sa neteším, keď bude zima a listy budú opadnuté...

....................

Ahojte, mám sa tak stredne. Dnes som poobedie strávil na návšteve - gratulovaní môjmu ujovi k narodeninám. Bolo celkom dobre. Posedeli sme si v záhradnom altánku a jedli sme samé dobroty. Patologicky tak, ako doposiaľ. Rozmýšľam, že som už dávno neišiel busom, alebo vlakom (inšpirovaný Mischelll), či sa niečo negatívne nevynorí.

Čaute. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Pi 10 október 2014 - 19:19

Ahojte,
práve sme sa vrátili z už tradičnej drakiády usporadúvané našim mestečkom. Dcérka sa umiestnila na 1. mieste za najoriginálnejšieho draka (šarkana). Akurát ten vietor už tradične nefúkal, takže si deti pekne zabehali. Potom sme si opiekli klobásky a tiež "domáce trdelníky". Mňam. Nakoniec bol aj ohňostroj. Dnes v skratke výborný deň.

Tuto jak si myslel - či sa niečo negatívne nevynorí? Že pri cestovaní keby si sa niekam vydal?

Prajem vám krásny víkend.
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Pi 10 október 2014 - 19:30

Pre stálych účastníkov zella, ale aj prípadných nových odvážlivcov, tu je nasledujúci termín (štvrtok 16.10.2014 18:30):
http://krizovatkaduse.je-dnesek.cz/udalosti/aktualne/16-sieste-zello-dialogy
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  regina Pi 10 október 2014 - 20:29

Ahojte,

dnes mám toho hodne za sebou. Zrána som bola bicyklom v obchode a pozriet mamu v susednej dedine. Potom som zazimovávala rozmarín, vresy, georgíny. Poobede som vyuzila pekné pocasie sunny a vyberala som zeleninu v záhrade. Vybrala som aj jadierka z tekvíc a potom, ked som varila mäso na zajtra, som ich upiekla. Nakoniec som este upiekla koláč, pretoze v noci mi príde domov manžel s dcérou. Ak sa donho po príchode nepustia, zje sa zajtra. Teraz ma čaká uz len umyt riad a relax. Dnes hádam uz ani cvičiť nebudem. Mám toho dosť.

Teším sa na zajtra. Nielenže tu bude dcéra, ktorá chodí domov pomenej, ale poobede po nákupe, praní a varení, ideme vyberat miesto na svadobnu hostinu. V máji by sa mi mala vydávať dcéra. Sobáš v kostole už majú dohodnutý. Pevne dufam, že prípravy na svadbu i samotnú svadbu zvládnem. Bude to pre mňa skúska, lebo i pozitívne emócie ma vedia rozhodiť.

Toľko moje dnešné činnosti a plány na zajtra.

regina

regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 667
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Pi 10 október 2014 - 21:12

Pestre to plany veru. Zhodou okolnosti sme aj my vybrali jadierka z tekvice. Len teraz sa susia a nejak sa mi to nepozdava... takze do truby strcit? A potom ci pred tym solit? Smile inac mate umyvacku riadu? My totiz planujeme novu kuchynu a tesime sa na umyvacku, dufam ze splni nemale ocakavania. Cital som jeden tvoj blog - o hlidaci krav - tiez mam velmi raz Nohavicu a niekedy by som lahol do mokrej travy, ale uz davno som to nezrealizoval ak vobec. Prajem ti aby si stabilne zvladla aj kladne emocie.

J.

_________________
Pridajte sa na Zello dialógy, aplikácia pre počitač aj mobil na http://zello.com/
Moje návody na použitie http://krizovatkaduse.osvobodse.cz/zello-dialogy
Stredy a soboty 20:00

Video projekt S duševní ne-Mocí v partnerství môžete sledovať na:
YouTube
Facebook
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  regina Pi 10 október 2014 - 21:51

x, solit predtým nez vlozís do truby. My umývačku nemáme. Super, mám o jedného čitateľa viac bounce
Veľa zdaru pri zariadovaní kuchyne!

regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 667
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej So 11 október 2014 - 16:16

Ahoj jocolor

Doktor mi včera zvýšil Oxazepam na tri polky denne. Resp. 2 polky denne, ale v dni, kedy mám semináre, tak 3 polky denne (to jest pred seminárom o jednu polku tabletky navyše). On nie je fanúšik takýchto návykových anxiolytík, ale povedal, že to potrebujem, lebo zhodnotil moje prejavy ako prejavy sociálnej fóbie. Čo sa týka práce, tak nebol nadšený zmenou, ale skôr sa zameral na skúmanie vzťahov v rodine, že či reku s mojím rozhodnutím súhlasili rodičia. On ma často dáva do vzťahu s nimi, lebo skúma, či nevnášam rozhodnutiami do rodiny konfliktnú atmosféru. Povedal som pravdu, že ma rodičia podporili, tak si to zapísal a bol v podstate spokojný. Smile

Teraz sa mám v podstate dobre. Zápasím s prokrastináciou a určitou formou demotivácie. Je 16 hodín a ešte som sa nedostal k čítaniu študijnej literatúry. Takže proste bieda v tomto. Asi to vyriešim ako pred týždňom - prečítam si nejaké riadky mojich "šťastných" kníh a povzbudím sa do proaktivity. Obvykle to zaberie, tak snáď...  scared2

Nálada pokojná, neurózy zlepšené. Fyzično zhoršené. Chudnutie - cvičiť cvičím, ale ešte je priskoro hovoriť o výsledku. Ale zametá dosť so mnou únava, ako je už u nás väčšiny tradičné. Spravil som si kapučíno... clown Poobede som dnes však mal šlofíka na 2-3 hodinky.

Srdečne pozdravujem.
matej
cyclops

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 27 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  ester So 11 október 2014 - 20:24

Ahojte

Aj my fičíme na tekvicových jadierkach it is perfect it is perfect it is perfect milujem to Very Happy

x- ja mám umývačku, už dlho, cca 10 rokov a je to fantastická vec jumping2 šetrí veľmi čas, a vraj aj peniaze, to neviem posúdiť, na tabletky dávame dosť peňazí, dajú sa aj také lacnejšie kúpiť, mne sa ale veľmi neosvečili, tak používame jar do umývačky. Krásne to umyje aj pripečený plech affraid

Chcem sa trochu pochváliť, dúfam, že to nebude znieť nejako zle ale mám veľkú radosť, podarilo sa mi schudnúť 3kg. Nesmiernu radosť mám z toho jumping2 jumping2 jumping2 Verím, že to pôjde dole, nakoľko som pribrala - pri nasadzovaní nových AP a AD 22 kg!!! Viem, že to znie hrozne, musím niečo so sebou robiť, tak som sa do toho pustila a nemôžem poľaviť. Aj keď niekedy mám chuť, že by som vyjedla celý dom Razz

Krásny víkend vám prajem, zajtra ma čaká pekný deň s rodinkou, ideme na výlet cca 150km tak sa teším...
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Ne 12 október 2014 - 11:39

Tak to ma teší s tou umývačkou. My plánujeme skúsiť Amway - už teraz s nimi umývame riad a robia aj pre umývačku. Cenovo to výjde možno aj lacnejšie ako jar a vraj by to malo byť neviem aké ekologické a tak Smile.

Paráda 3 kg! Ja som si to kedysi písal každý deň jak to pokračuje a nejak som sa na to prestal sústrediť a po nejakej dobe sa zvážil a tiež s úžasom som zistil že 3 kg dole Smile.

Majte sa pekne, ináč napadla mi téma na Zello, keby ste mali chuť. Muzikoterapia, či máte "profi" skúsenosti priamo od terapeutov, alebo či si len tak sem tam hráte doma a ako. Keď sa téma zapáči, hodím to aj do kalendára.

Pekný zvyšok víkendu. Dnes možno zájdeme na blší trh, naposledy som na takom bol keď som býval ešte v Košiciach.

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Mischelll Ne 12 október 2014 - 12:19

Ahojte Wink

ester - gratulujem 3 kg to je dosť, len tak ďalej it is perfect

xkrchnav - k téme, nemám čo povedať keďže nemám ani len dobrý hudobný sluch jumping  , ale kľudne môže byt Smile


Ako sa dnes mám? ...no tak trochu na mňa niečo lezie (nádcha/ chrípka, alebo len prechladnutie) bolí ma hrdlo pri prehĺtaní a to od včera, keď som sa napila studenej vody a bola som cela rozpálená, lebo vonku bolo teplo....aj svaly ma už pobolievajú aj napriek tomu, že som si včera skoro ľahla spať aj s paralenom ...dnes som už pomohla s obedom...spravila som zemiaky a aj som už jedla polievku, čoskoro si ešte ľahnem....a neskôr možno budem konečne čítať knihu - nejako som si od toho odvykla tak teraz zase ma zaujala nejaká kniha a chcem si ju prečítať  study ....inak dnes chcem veľa ležať a piť čaj, aby som sa z toho dostala rýchlo....zajtra mame ešte prácu zo zazimovaním záhrady ....

Prajem pekný deň  sunny

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 639
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Ne 12 október 2014 - 14:33

Tak to ti prajem aby si sa z toho čoskoro dostala. Je to nepríjemné obdobie v tom, že fakt kam pozriem tam niekto leží alebo ležal alebo sa chystá vyležať z nejakého toho bacila... Snáď ale počasie na zahrádke bude ok a aj v takom rozpoložení ti nedá veľmi zabrať.

Ja mám hudobný hluch by som povedal ale baví ma hranie na píšťalku (írska) alebo potom gitara, ale tá mi moc nejde. Je to dosť zložitý nástroj, hlavne ak mám spojiť spev a gitaru... tá píšťalka má len 6 dierok tak sa to dá zvládnuť celkom rýchlo. Ale zas profi hra už vyžaduje hooodne cviku.

Dnes som asi 2 hodiny vyberal umývačku, varnú dosku, digestor a trúbu... Je toho neúrekom a neviem čím sa riadiť. Parametrami? Testami? Recezniami? Vzhľadom? Cenou? Keby ste mali nejaký osvedčený tip, budem za neho vďačný Smile.

Ideme na ten blší trh, poinformujem jak to tam prebiehalo.

Pekný zvyšok nedele.
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 27 z 84 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 55 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore