Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 14 z 84 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 49 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej St 27 august 2014 - 14:34

Tuto, drž sa. S nádejou sledujem Tvoje osudy a držím Ti moc palce. Posielam chlapské objatie. giving a hug

-----

Ahoj všetci Arrow

Dnes sa mám dosť unavene. Trochu iba tak odpočívam a nič poriadneho nerobím. Zrejme sa pôjdem hrať na PC, aby som prišiel na nejaké zábavné, nepodstatné a rozptyľujúce myšlienky. Neurotické veci mám teraz zhoršené... červenanie a úzkosti mi problematizujú prežívanie vlastne hocikde vonku, kdekoľvek mimo bytu. Mám niekedy desivý pocit, že už ten Oxazepam nezaberá tak, ako kedysi.

Náladovo sa to dá. Nebyť únavy, tak je aj v podstate dobrá.

Novinkou mi je, že som sa opäť stal študentom... mal som zápis do 1. mgr. ročníka. Tak uvidím, ako sa to vyvinie, že či kombináciu práce a štúdia zvládnem. Musím sa dobre namotivovať, spísať si priority a podobne. indifferent

Prajem, nech sa Vám všetkým darí a prekvitá vo Vás vyrovnanosť, zdravie, pokoj a pohoda. Držím prsty.
S pozdravom
Matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 14 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Mischelll St 27 august 2014 - 16:24

Ahojte všetci Wink

Tuto - zúbky začali bolieť aj mňa, hlavne keď jem studene, alebo teple jedlo....no, zatiaľ to nejdem nijako riešiť... Question

Matej - fíha, nasadil si si latku poriadne vysoko it is perfect myslím teraz zvládať prácu a školu naraz....aj keď, veľa ľudí to tak rieši, teraz.... budem ti držať palce, aby sa ti to podarilo zvládnuť.....

Ako sa mám? ...no, tak ako náladovo v pohode...akurát tie zuby ma bolia....a par týždňov do zadu, keď bolo teplo som zase riešila iný problém....a dosť som sa z toho zľakla...totiž moje znamienka, ktoré mám kopu po tele tak okrem toho, že stále nejaké pribudujú...ma aj začali svrbieť ...normálne som sa musela vždy poškrabať ....ako to neveštilo nič dobre, ale myslím, že to súviselo aj s tým, že bolo tak hrozne teplo....ja neviem aj komáre ma doštípali tak ako dúfam, že to čo ma tak štípalo boli len kusance od komárov....aj keď veľmi blízko boli aj znamienka....no prešlo to ....aspoň z časti....teraz mam na tvári také červene ako vyrážky....ako to aby nikdy nebol pokoj......

Inak včera som cvičila a čo sa týka hmotnosti stojím na jednom mieste.... Arrow

Vďaka počasiu, ktoré je dnes veľmi chladné, tak nemám ani veľmi chuť behať a ani cvičiť....ako dnes sme mali na pláne prácu doma, orezávala som cesnak no poroste pripravovali sme ho na zimu....cele dopoludnie...potom som varila tekvicovú polievku, ktorú otec veľmi nemá rad, ale treba striedať jedalníček, hlavne keď sme si tu tekvicu vypestovali a všetko sme mali na ňu doma....teraz pozerám moju obľúbenú reláciu....inak plánujem už len sprchu a večer nejaký film...

Pekný zvyšok dňa prajem ... community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 639
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  venusa St 27 august 2014 - 18:23

Ahojte,

Tuto vzdy sa mi tvoje riadky citaju prijemne, pripada mi, ze uz si nad vsetkymi tymi priznakmi povzneseny a beries ich ako samozrejmost dna, o co sa pokusam aj ja

Matej obdivujem tvoj zapal pre studium, mne na rovinu povedali v nemocnici ze skolu si nemam dokoncit, ze sice po intelektualnej stranke by som ju zvladla s prehladom a po psychickej stranke by mohol nastal silny atak

Mischelll ani mne sa nedari schudnut, takmer nic nejem kazdy den cvicim a kila nejdu nadol



Inac sa mam primerane svojmu stavu aj ked sa tesim malemu zlepseniu stavu. Sice soc. fobia nepolavuje a stale mam zmeny nalad celkovo musim usudit ze citim zlepsenie a pomaly si uz vysadzujem lieky na spanie, aj ked sa mi tazsie zaspava, nakoniec zaspim a ten spanok je vydatnejsi ked nan pridem prirodzenou cestou. mam aj kventiax 200mg keby som bola nervozna ale zatial som ho pouzila len raz ked som uz s nervami nevladala. pravidelne teraz cvicim autogenny trening a v celku mi pomaha. samozrejme keby som sa ho mala naucit sama neslo by to tak lahko ale po 4 pobytoch v PK a trojnasobne denne cvicenie mi pomohlo a dalo mi slusne zaklady.
teraz citam velmi dobru knihu. citam uz od 5 tich rokov ale az teraz som si uvedomila, ze si v knihach vsimam nie len obsah ale aj formu, jazyk, styl pisania a mnozstvo inych drobnosti a cudovali by ste sa ale napriklad z mojich detskych cias, taky Harry Potter je kvalitne napisana kniha prepleteny mnohymi detailami a zapletkami, ktore sa nakoniec vyriesia uplne inak ako ocakavate, to iste citim aj voci Panovi prstenov a podobnym kniham..

no dost uz o mne

Majte sa krasne, Venusa  flower
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  ester Št 28 august 2014 - 18:49

Ahojte.
Tuto s tou čiastočnou depresiou bojujem aj ja. Niekedy mám pocit,že to je boj na celý život. A vlastne to nieje len pocit very sad2  Ale ty to pekne zvladaš. Tvoje slová majú aj myšlienku. Veľmi ti držîm palce.

Matej, tak si dal na štúdium, držîm ti palce, aby si to zvládol. Ja som študovala tiež popri zamestnaní, na veľa som to zvádla,neboj sa, zvládneš to aj ty. Trochu obety a pôjde to. Budem na teba v modlitbách myslieť. Si silný človek! Nezabudaj na to !!! it is perfect

Venusa aj ja dosť čítam knihy. Veľmi to mám rada a keď je voľná chvíľa hneď ju využívam na čîtanie. Taký relax to je pre mňa. Ale až po spaní... to mám úplne najradšej  jumping2

Mischelll ani mne sa nedarí schudnúť. Najhoršie na tom je,že sa za seba hanbím,ako vyzerám very unhappy  už sa chvîľami prichytím pri tom,že aj do mesta sa hanbím ísť. Riadny kus som  very unhappy  Možno to znie smiešne,ale ja to myslîm vážne. Fakt sa za seba hanbím. Myslím si,že aj moja rodina,len mi to nechcú hovoriť.


Ja sa mám celkom obstojne. Sem - tam mávam depresívne chvîľky, ale nie je to také hrozné. Resp. bolo už aj horšie. Ide jeseň a to je na mojich náladách aj vidieť. Nejako to musím ustáť bez pridania liekov,aj tak ich už mám dosť...
Prajem vám krásny večer a aj predĺžený víkend, tých, ktorý pracujú to určite teší. Ahoj
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Št 28 august 2014 - 21:00

Ahoj welcome or bye

Ďakujem, ercinka, venusa, Mischelll, že mi držíte palce k tomu štúdiu. Vďaka. Pretty good

Dnes sa mám pomerne dobre. Vstával som o 9tej, hoci budík mi zvonil už krátko po 8:30. Doobeda som ešte vybavoval nejaké povinnosti, potom som sa väčšinu poobedia hral na PC. Na večer som mal hygienickú očistu. A ešte som riešil pokazenú RAMku na počítači, no zistil som, že už aj tak nemám PC v záruke, takže si ju musím kúpiť za vlastné. pale Čo sa týka tej očisty, je až neuveriteľné, ako mne dokáže zdvihnúť náladu taká obyčajná sprcha, holenie a zmytie vlasov. Vyjdem z tej kúpeľky ako nový človek s plnou chuťou do života. To, ako sa cítim fyzicky v zmysle hygienicky, má skutočne značný vplyv na moje psychično.  Shocked

A inak to bol taký odpočinkový deň, bez nejakej extra aktivity. Mrzí ma, že som si málo čítal, resp. že som vôbec neotvoril dnes žiadnu knihu. Nemal by byť ani jeden deň, kedy by som nepozrel do nejakej knihy. Tento cieľ dnes splním asi až pri zaspávaní, aj to nie je isté. study

Čo sa týka MemoPlus Energizer, aj dneska mi zlepšoval náladu. Ale v dvoch lekárňach mi povedali, že sa im nedá už objednať. Tak snáď ho už nesťahujú z trhu, to by bolo pre mňa dosť nepríjemné. V jednej lekárni ešte mali, tak som kúpil hneď dve škatuľky. silent

Prajem všetkým pokojnú noc, vyplnenú hlavne spánkom, aspoň nejakým. Sleep A vydarený zajtrajší štátny sviatok. it is perfect

Matej
pig

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 14 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Št 28 august 2014 - 21:15

Ahoj Matej,
je perfektné, že si sa zasa dal na školu. Možno, keď budeš viac vyťažený bude mať choroba menej priestoru.

.........................

Ahoj Mischell,
na citlivé zuby je veľmi dobrá pasta "Lacalut". Dostať ju bežne v drogérii, len je o kúsok drahšia.

.........................

Ahoj venusa,
zivot sa ešte nekončí a verím, že Tebe prinesie ešte kopec nových príležitostí. To, čo je dnes nemusí byť ešte súčasťou zajtrajška. Nikto nevie. Stačí, keď sa budeš venovať v prítomnosti tomu užitočnému a tá príležitosť si Ťa vyhľadá aj sama.

........................

Ahoj ercinka,
podobne ako aj ty, a aj venusa sa rád zahrabem do knižiek. Kniha je pre mňa radosť a odpútanie od eventuálnych problémov. Tiež aj chudnutie je pre mňa téma...

........................

Ahojte,
dnešok bol celkovo fajn. Trochu viac som spal a potom už len obed a záhrada. Tam bolo dobre, celkom pekný deň. Čosi-kdesi som aj vypomohol v primeranej miere k únave, ale i tomu som bol rád. Večer som si čítal v knihe "Psychiatria", ale najradšej by som bol, keby také choroby ani neboli. Po prečítaní som mal trochu úzkosť, lebo som mnohé diagnózy videl aj naživo. Radšej som si sadol za Notebook, že vám čosi napíšem. Inak som ešte študoval Aj, Nj, Geografiu, PC, čítanie v lexikóne. Myslím, že mi takýto program aj vyhovuje, lebo púta na niečo iné, ako poruchu a jej príznaky. Z tej mi zostáva slabá depresia, únavy, sklon k pasivite, trocha soc. fob.

Prajem príjemný predĺžený víkend (všetkým fórumákom). Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  historik Ne 31 august 2014 - 18:16

Ahojte, drahí priatelia! welcome or bye

Ja som dnes bol v chráme.

Po asi dvojtýždňovej prestávke sa zase venujem muzikoterapii. Pracujem aj na výrobe svojho modelu. Stále ma veľmi baví pozerať stránky o lietadlách. Niekedy pozerám aj TV, občas si tam nájdem nejaký dokumentárny film, ktorý ma zaujme. A pred chvíľou som dokončil jednu robotu - lúskal som orechy.

Pred pár dňami som mal poriadnu depresiu, ale tá trvala len pol dňa. Dostal ma z nej pohyb - práca v záhrade. Do záhrady nechodím často, iba niekedy ma to tam baví. Asi si na tú prácu treba zvyknúť.

Na spánok zvyknem brať Melatonín. Niekedy Dormicum.

Matej, musím pochváliť nový vzhľad fóra. Dobre, že si odstránil reklamy. Wink

Tak zatiaľ toľko.

Všetkým forumákom želám pekný zvyšok nedele.  Smile

S pozdravom,
historik
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Ne 31 august 2014 - 20:33

Ahoj historik,
som rád, že si sa ozval. Modely lietadiel som kedysi lepieval, keď som bol školák. Jedného albatrosa som mal dlhodobo na poličke a ešte si spomínam na Mig, ktorý si tiež istý čas pobudol v mojej izbe. Po čase som ukončil zanietenie modelmi, ale páči sa mi to doteraz.

..........................

Ahojte fórumáci,
dnes sa mám akosi úzkostne, unavene a depresívne. Reálne to však asi nie je vážne, pretože fungujem primerane situáciam, ktoré som pre dnešok prežil. Patrí sa teda napísať, že všetko bolo v rozmedzí "TROCHU" a "NIE MOC". Možno mi chýbala záhrada a tam aj môj kocúr. Takéto zvieratko vie potešiť, najmä ak je priateľské a má ma rado.

Pôvodne som mal ísť s kamarátom na jeho chalupu, ale mal tam byť až do večera, a tak som s ním nešiel. Tak som bol len na malej prechádzke a v obchode. Doma som čosi čítal a študoval. Rodičia boli v pohode a snažím sa im vypomáhať, keď niečo potrebujú.

Potešili ma lokše s kačkou na obed a moje kuchtenie (robenie lokšov).
Zarmútili ma hlasy na balkóne, ktoré tam mával.
Bol by som rád väčšiemu pohybu, ktorý je u mňa na slabej úrovni.

S pozdravom a želaním pekného dňa, Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Po 1 september 2014 - 19:56

Ahojte,
tak sa pochválim aj ja ako sa mám. Už v práci je klasický režim. Nie dovolenkový ako to bolo posledných pár týždňov. A hneď už aj naspäť pôvodný stres. Celkom často sa stane, že po ránu dostanem sprchu od šéfa, že ako to robím a či to fakt bude dosť dobré a nie tak ako to minule čo sa nepodarilo či som to odflákol. Nech na to hovorím čokoľvek, počujem len hundranie. No a to mi teda zvýši pulz, srdce v krku a nie je mi vôbec dobre. Koľko poučiek som počul či čítal, nebrať si veci osobne, hentoto nejak nezvládam. Potom po nejakej dobe sa s tým vyrovnám, ale ani to nie vždy. A potom ďalší deň ráno, už len prípde tak mi prejde pomaly mráz po chrbte a podmienene očakávam to isté (aj keď viem, že tým si to môžem ešte privolať), proste to neviem ovládnuť. Ehm tak som sa rozpísal o svojom trápení...

Ináč so stránkami ako tak pokračujem, pridal som novú udalosť, ale zello/skype stretnutia som stále nenaplánoval. Ale pracujem na tom aby boli tie stretnutia k niečomu. Zistil som, že ten seminár s Willom Hallom v Prahe sa tento rok konať nebude. Snáď to výjde budúci rok.

Tuto, hlasy? Myslíš nie z "bežného" sveta? Dá sa tomu porozumieť? Nikdy som to nezažil, tak si to neviem predstaviť. Možno vo sne, ale to už som popisoval v inom vlákne tu. Snáď to nie je tak zlé.

Majte sa pekne,
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Po 1 september 2014 - 20:58

Ten rozbuseny pocit sa trochu podoba buseniu na starte manie... Dufam, ze je to Len nevinna podobnost a nie spustac cohosi odkial niet navratu...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Po 1 september 2014 - 22:35

Ahoj xkrchnav,
pýtal si sa na tie hlasy na balkóne pri fajčení. U mňa je to akési hlasové "šumenie" v hlave, ktoré sa dá pozmeniť na slová a vety. Väčšinou súvisia s mojou činnosťou - fajčením typu: "Už zasa je tam. Zase húli. Behá tam už od rána." a pod. Momentálne je ich výskyt výlučne na balkóne, nikde inde (našťastie) nie sú.

Daj si pozor na ten preskok do mánie, alebo hypománie, býva to zradné.

...........................

Ahojte,
dnešok nič moc. Okrem krátkej prechádzke v daždi som bol doma. Snažil som sa zúročiť, že mám deň bez záhrady, alebo inej činnosti, a tak som si študoval a čítal čosi. Na večer ma chytila dajaká úzkosť či čo, nič ma nebavilo a nervózne som chodil po byte hore-dole. Ešte ma čaká zaspávanie, asi si dám o jednej Gerodorm a pokúsim sa o spánok. Škoda, že nemám Diazepam, lebo teraz by sa zišiel.

Majte sa všetci pekne, zdravím.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Ut 2 september 2014 - 14:34

Tuto napísal:...typu: "Už zasa je tam. Zase húli. Behá tam už od rána." a pod. ...

Ak by som sa mal vyjadriť ako hlupáčik hrajúci sa na psychoanalytika, tak by som povedal, že Ťa trápi svedomie, ktoré Ti vyčíta, že fajčíš a míňaš na túto činnosť veľa peňazí, ktoré by si vedel a túžil minúť aj inak - a toto svedomie sa v mysli patologicky koncentruje do halucinácií hlasov. A to spôsobuje dvojnásobný stres - jednak že Ty sám dobre vieš, že Ťa to trápi, a druhonásobne Ti to je ešte hlasmi pripomínané a vyčítané, čo je to posledné, čo potrebuješ. A azda tretí stres je aj ten, že Ti to hlasovo nevyčíta druhá osoba, ale patologicky vlastná myseľ, ktorá generuje halucinácie, čiže Ti to automaticky pripomína ochorenie. Čiže vidím to na trojnásobný balkónový stres. Prepáč mi moje biedne analytické schopnosti, ktoré sú aj tak asi len takým rozprávaním za účelom rozprávania. Embarassed Mrzí ma táto Tvoja situácia. Myslím, že si išiel nedávno na to dobre - tuším si spomínal, že si znížil počet cigariet denne, alebo aspoň v daný konkrétny deň, čo si napísal potom, že Ťa to potešilo. To postupné znižovanie je dobrý nápad - zisti, akú máš hranicu... že pri akej hranici už nevydržíš a aký minimálny denný počet cigariet musíš skutočne a bezvýnimkovo mať... Môj brat sa pokúša prestať fajčiť, no zmáha ho to, a prestal fajčiť už asi stokrát. Každé nepohodlie či nervozitu rieši okamžite cigaretou... Odporúčajú mu riešiť najmä teda zdroje toho nepohodlia a nervozít. Ty to môžeš mať tiež aj ako rituál, alebo len tak z dlhej chvíle, resp. z dôvodu neustálej príležitosti. Poznám istý druh závislosti aj na vlastnej koži, ale s fajčením priamo skúsenosť nemám, tak mi je ťažko radiť. Ale viem, že aj fajčiari len ťažko nachádzajú spôsoby, ako poradiť iným fajčiarom...

giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 14 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 14 z 84 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 49 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore