Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 12 z 84 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 48 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  historik Ne 17 august 2014 - 15:38

Ahojte, drahí priatelia!  welcome or bye 

Ja sa stále venujem tej muzikoterapii - hre na cimbaly, a to ma veľmi baví. Je to dobrá protiapatická metóda. Keď niekedy v priebehu dňa nemám chuť niečo robiť, vezmem si buď jeden, alebo druhý cimbal a brnkám po strunách. Aj tie zvuky sú pekné, aj je to nejaká činnosť. Takže takto sa mi ľahšie trávi čas.  Very Happy 

Niekedy mávam aj slabšie chvíľky,  strach, pocity smútku a beznádeje. Aj spánok je problematický. Ale keď sa mi podarí vyspať, a keď sa zlepší nálada, veľmi si to užívam. I moja sociálna fóbia sa celkom pekne zmiernila. Teraz vieckrát denne chodím von so psom a aj do záhrady. A v zahrade sa snažím aj niečo robiť. Pozerám tie videá z ČT, na ktoré nox uverejnil odkazy. (Mimochodom, nox, máš veľmi pekný avatar.  Wink ) Pozrel som si aj časť o spánku a čítal som nejaké stránky o spánkovej hygiene. A dozvedel som sa, že pre dobrý spánok treba mať počas dňa dostatok pohybu. Preto sa snažím čo najvias chodiť von. Teraz sa tam cítim celkom dobre.   jumping 

Obnovila sa aj moja dávna láska k lietadlám.  I love you K tým starým, historickým. V minulosti som sa o ne veľmi zaujímal. Pred pár dňami som si pozrel dokument v televízii o histórii letectva. Zaujalo ma to a vybral som z políc svoje knižky o tomto odbore, ktoré som si kedysi kupoval. Baví ma vyhľadávať si nejeké fotografie a informácie o lietadlách na internete. Skúšal som čítať aj stránky v angličtine a celkom tomu rozumiem. study 

Takže u mňa také novinky.

S pozdravom,
historik

 flower
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Ne 17 august 2014 - 21:08

Ahoj nox,
klonov na Zemi rozhodne nie je veľa, tých ľudských tobôž. Keď nemáš svoj deň, nič sa nedeje, stávajú sa aj iné veci. Fórum Ti môže poslúžiť na ventiláciu zlých myšlienok a snáď aj pomôcť.

.........................

Ahoj historik,
je pekné, že sa takto o seba staráš. Mám na mysli najmä tie prechádzky, muzikoterapiu, záhrada, aj lietadlá. Vždy je vhodné nájsť si nejaké hobby, aby aj čas uplynul a aj si udávať smer a perspektívu.

..........................

Ahojte,
dnešok bol celkom fajn. Bol som pred obedom v supermarkete a kúpil základné veci (rožky, mlieko, najlacnejšie jogurty). Vždy, keď nemám chuť sa bezúčelne prechádzať, zapadnem do obchodu. Moje takéto "výlety" ma spravidla nestoja priveľa (1-3€), a vždy sa popozerám, čo je kde lacnejšie a oplatí sa si zapamätať. Po čase som sa bol prejsť aj kolečko okolo mesta. Po dlhom čase som si kúpil aj zmrzlinu, čo ma potešilo. Doma som inak čítal a čosi študoval. Rozmýšlal som aj nad prácou, kôli ktorej som teraz na UPSVaRe. Ešte ma potešil aj dlhší telefonát. Lieky beriem tak, ako treba, spánok mám primeraný, hoci zaspávanie je predĺžené a naopak vstávanie má svoje špecifiká. Ostatne mi vadí moje fajčenie. Tabak je mojou súčasťou hneď od rána a drží sa ma do noci. Cena škatulky je pritom dosť vysoká a zásadne by mi pomohlo, keby som s tým už sekol.

Majte sa pekne. Tuto

PS: Venusa, podarilo sa Ti s cigaretami niečo, alebo stále fajčíš?

Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  nox Ne 17 august 2014 - 23:48

...


Naposledy upravil nox dňa Št 21 august 2014 - 21:40, celkom upravené 2 krát.
nox
nox
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 34
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 08.07.2014

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  ester Po 18 august 2014 - 16:59

Ahojte priatelia.
Sice som davno neprispievala,ale rada vas citam a pravidelne. Ked mi je tazko,tak si precitam,ako sa drzite a verim,ze aj ja budem lepsie.


Nox tak si to zvladol,myslim tu robotu.Mozes byt na seba hrdi.To myslim vazne. Niekedy je zatazko uz len vstat,nieto este robit. Tesim sa s tebou.


Historik a ako si sa dostal k cimbalom ak sa mozem opytat. To je fascinujuci hudobny nastroj. A ked to aj pomaha,je to uzasne. Ja som sa svojho casu pokusala hrat na gitare,ale preslo ma to. Priznam sa,ze ked citam tvoje prispevky tak rozmyslam,ci nezacat. Uvidim ako sa mi bude vyvyjat stav,lebo nie som na tom velmi dobre.

Tuto ja som prestala fajcit. Islo mi to na nervy,tolko penazi. Som si to ratala a skoro ma porazilo. Raz som isla so sestrou do obchodu a ona si kupila cigarety. Ja som dostala chut na cokoladu. Tak som si ju zobrala a ona mi vravi,ze tolko penazi,tak jej vravim,ale tie cigarety su 3* cokolada a tiez si to vtedy uvedomilla. Ale mne by to inak asi aj chutilo,najma ked mi je horsie.

A len sa mi to zda,alebo Matej davno nepisal ?

Prajem vam krasny zvysok dna. Ahojtr


ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Po 18 august 2014 - 22:15

Ahoj ericka,
tie cigarety sú ale oštara. Fajčím asi od 19-ich a už som sa ich nezbavil. Fajčím dosť a finančne ma to odrovnáva. Ako si prestala fajčiť? Ja som sa o to pokúšal prostredníctvom elektromagnetickej metódy, mám tu doma cukríky s nikotínom, žuvačky, aj jednorázové elektronické cigarety. Všetko zbytočne. Do zbierky mi chýba len aerospray a náplaste. Trochu som z toho rezignovaný. Trocha cítim aj pľúca, keď je strmší kopec, alebo schody.
Potešíš ma svojimi riadkami ohľadom rady proti cigaretám?

..........................

Ahojte
dnes je priemerný deň. Bol som po obede u zubára na preventívke. Pár kazov mi našiel, tak aby som hľadal rezervy na zaplatenie účtu. Horšie je, že mi spravil jeden kaz, ale zub ma začal pobolievať, teda asi to bude vážnejšie. Bol som aj na záhrade, kde som poslabšie pomáhal, skôr som sa venoval čítaniu. Doma také polihovanie. Z časti ma chytil akýsi smútok, či hádam aj depresia a mal som čiastočne problém porozprávať sa aj s kamarátom, ktorý ma na záhradu prišiel pozrieť. Inak v zásade nič zvláštne.

Majte sa pekne a dobrú noc.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  nox Po 18 august 2014 - 23:04

...



Naposledy upravil nox dňa Št 21 august 2014 - 21:41, celkom upravené 2 krát.
nox
nox
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 34
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 08.07.2014

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Ut 19 august 2014 - 11:20

Ahojte,
začal som tvoriť stránku - taký štartovací bod - pre niekoho kto sa ocitne v "našej koži". Zapol som tam pred nedávnom komentáre, tam by som chcel aby ľudia so skúsenosťami s danou vecou napísali svoj názor či doporučenie. Nox, mohol by som ťa poprosiť, napr. o tej knižke? konkrétne tu je odkaz:

http://krizovatkaduse.je-dnesek.cz/rozcestnik/knihy/18-v-tvojich-rukach-som-v-bezpeci

Ešte som nestihol pridať videá o liekoch čo si tu dával nedávno. Je toho dosť a trvá to. Budem rád za prípadne pripomienky.

Chcem tam do udalostí pridať naše virtuálne stretávanie sa, len musím zas nájsť čas. Nech sa vám darí.

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  historik Ut 19 august 2014 - 16:43

Ahoj, ercinka,  Very Happy 

odpovedal som na Tvoju otázku o cimbaloch v téme "hudobný nástroj" v sekcii "Životný štýl", čiže tu:

http://forum-f25.slovakforum.net/t21-topic
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Ut 19 august 2014 - 19:25

Ahojte,
dúfam, že tí, ktorí nepíšu sa majú dobre a sú v pohode.

Dnešok som mal v znamení bolenia zuba, ktorý sa prejavil najmä večer. Inak som si tak trochu poleňošil a bol som na 3 malých prechádzkach. Hlavne som však bol s knihou, alebo trochu študoval. Fajčil som o čosi menej, čo ma potešilo. Trápi ma, že väčšinu dňa som bol najmä pasívny. Cítim psychickú únavu a bojujem so soc. fob., ale nie priveľkou.

S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto St 20 august 2014 - 19:29

Ahojte,
pre dnes je to na nič deň. Jediné "plus" je, že zub mi zubár spravil, hoci mám ešte prijsť. Za toto ošetrenie si však vypýtal, na mňa horibilnú sumu, teda 33€. Bol som celkovo rád, že som si bol v bankomate vyššiu sumu vybrať.

Inak na mňa každý kašle, ozval som sa trom známym, že hodíme aspoň na chvíľku reč, ale tentoraz o mňa nemal záujem prakticky nikto. Jeden kamarát sľúbil, že ma zavolá na domáce kino, ale ani sa neráčil ozvať, k jednej známej (rodine) som sa ani nedostal k telefónu, jednoducho nemala čas... Nádej som vkladal ešte do jedného človeka, aby som si nepripadal, ako špinavá handra, no aj tá mi dala jednoznačne na javo, že o moje telefonáty nestojí.  very sad2 

Inak som frustrovaný, bez náznaku nádeje, na balkóne vnímam akési hlasy, pripadám si bezdôvodne unavený, nemám chuť na TV, Net, knihu, časopis, krížovky... Myslím si zbytočný, tak isto ako tento príspevok.

Pre tých, čo si príspevok prečítali prajem pekný deň. T.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  venusa St 20 august 2014 - 19:41

Ahoj,

Tuto nie si zbytocny a ani tvoj prispevok nie je zbytocny, vzdy si velmi rada precitam ako sa citis a aky si mal den. A nie len ty a vsetci tu na tomto fore.

Matej chcem sa ti podakovat, ze si nieco ako toto forum vytvoril. dokonca som uz o nom hovorila aj svojej psychiatricke a povedala, ze je to skvela myslienka. komentovala to tym, ze nikto nepochopi choreho tak dobre ako ked je sam chory. Vypytala si aj adresu, ze sem zaskoci pozriet.

U mna nic nove spim ako babatko ale pravidelne sa kazdu noc priblizne kazdu hodinku zobudim, pozriem na budik kolko je hodin a spim dalej. Lieky ma trosku utlmuju, hlavne obedne, to mam 15mg diazepamu, 200mg Kventiaxu, 50mg Leponexu, haloperidol a to je zhruba vsetko, vzdy si musim aspon na pol hodinky zdriemnut a potom je vsetko jasnejsie.
Trosku upadam do depresii, mam uzkosti, som apaticka a mam automutilacne sklony, neviem komunikovat a niekedy ked niekoho pocuvam citim sa akoby na mna hovoril inym jazykom  alien .


Majte sa tu pekne, Venusa  flower
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav St 20 august 2014 - 20:08

Tuto hybaj na skype ci zello...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 12 z 84 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 48 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore