Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 11 z 84 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 47 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Št 14 august 2014 - 20:38

Ahojte kamaráti,
dúfam, že sa máte dobre, a to tak, že vás to zlé obchádza širokým oblúkom.

Tento štvrtok bol vcelku fajn. Hneď na začiatku som pocítil zmenu v spánkovom režime, t.j. zobudil som sa v primeranom čase a celkom som, bol svieži. V doobedí som si čítal a aj čosi študoval. Po obede som išiel na záhradu a aj som skúsil šťastie v hubárčení v blízkom lese. Mama tam išla so mnou. Nenašli sme toho veľa. Obsah košíka bol najmä v muchotrávkach červenkastých. Osobne nemám veľa dôvery v zbere tejto huby, lebo sa môže ľahko pomýliť s muchotrávkou tigrovanou. V okolí však nezvykne rásť.

Mám sa znesiteľne. Trocha vnímam na sebe soc. fóbiu, ale nie vo zvýšenej forme. Spanie je otáznik ako vždy, mám na to Sonlax (zopiclon). Celkovo sa však mám dobre, nič závažné sa mi nedeje.

S pozdravom a želaním pekného dňa, Tuto.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  nox Št 14 august 2014 - 21:04

...


Naposledy upravil nox dňa Št 21 august 2014 - 21:30, celkom upravené 2 krát. (Reason for editing : prilis osobne :-))
nox
nox
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 34
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 08.07.2014

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Št 14 august 2014 - 21:33

Ahojte,
hubárčenie - ženuška bola s jej mamkou, nazbierali 3 kg, ale žiaľ sa tam vošiel aj nejaký horký hríb, takže včerajšia večera bola vyhodená. Snáď zmrazené a nasušené už sú ok... ináč je zas riziko vyhodeného jedla.

Tuto - červenkastá má jednu 100% identifikáciu - suknička je vrúbkovaná, žiadna podobná huba ju nemá vrúbkovanú. A dobré je, že skoro vždy tú sukienku nájdeš, či už je tesne nalepená na lupienkoch, alebo už u staršej na hlúbiku.

Nox - mrzí ma, že to nemáš ľahké - ale máš dobrý prístup. Nejak bude. Teraz počúvam audioknihu Eckhart Tolle : Moc Přítomného Okamžiku. Mám to v angličtine, takže je to trošku ťažšie na vnímanie. Ale zaujalo ma tam toto, pýta sa tam: "Aké máte problémy práve teraz, v tomto okamžiku? ... Žiadna odpoveď neprichádza..." To vraj preto, že problémy existujú v minulosti alebo v budúcnosti - ak cítime, že v minulosti sme sa mali lepšie, alebo ak sa obávame, že v budúcnosti sa budeme mať horšie. Páčia sa mi tie myšlienky.

Majte sa pekne, neviem či mi výjde tá sobota na Zello. Keby áno, koľko že sa "hlási"? Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Pi 15 august 2014 - 17:51

Ahoj nox,
je perfektné, že pri tom všetkom zvládaš aj pracovné povinnosti. S peniazmi má problémy kde kto. Jednoducho to tak chodí, hlavné aby bolo s čoho ako tak žiť. Ťažko aj mne pozerať na zbohatlíkov, ktorí už nevedia, čo od dobroty robiť a lietajú si vlastnými lietadlami na dovolenku každý mesiac.

.......................

Ahoj xchrnav,
ďakujem za radu ohľadne much. črvenkastej. Budúcu sezónu to určite využijem. Som sa Ťa chcel spýtať, že kedy je vhodné Ti brnknúť cez Skype. Nemám síce nič také na srdci, len aby som Ťa reálne nerušil z niečoho dôležitejšieho.

......................

Ahojte,
dnes bol taký lenivý deň. Skôr som polihoval s knihami, bol v obchodoch. Snažil sa skontaktovať s jednou osobou, ale má asi vypnuté zvonenie či čo. A inak taká rutina. V škále cítenia sa akosi, kde 1 je úplne na nič a 10 úplne super som na nejakej 3-4ke, teda dá sa, ale nič moc.

Na ostatok pozdravujem všetkých, čo tu chodia, a dúfam, že aj prispejú. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  venusa Pi 15 august 2014 - 20:06

Ahojte,

co tyka penazi, vacsina ludi ich nema dostatok. Najviac som si vsimla, ze ti ktory maju penazi dostatok sa stazuju najviac. Ludia ktory prezivaju len z mesiaca na mesiac, to nedavaju az tak najavo, beru to ako samozrejmost a vazia si uplne ine veci ako ludia ktory maju penazi dost. Ak u cloveka nieje dostatok penazi, uplne si prehodi zivotne hodnoty a je to tak lepsie. Sama som prezila zmenu z toho ked moj ocko zil a zarabal dost pekne peniaze a ked zomrel ostali sme na dne z ktoreho sme sa este stale nepostavili na vlastne, ockova smrt bola sice tragediou pre celu rodinu ale zocelilo nas to sme odolnejsi a stojime blizsie pri sebe aj z toho mala co mame sa tesime a kazdy nas uspech nas posilnuje, preto sa asi mamka tesi z kazdeho mojho progresu v ochoreni. Isteze zivot s dostatkom penazi je urcite pohodlnejsi ale spravit si pekny zivot sa da ak opustite materialne hodnoty a zacnete si viac vazit zdravie, lasku, ochotu...

Inac u mna nic nove, som uz 20 dni bez hlasov a na fdepotnu injekciu dochadzam kazdych 10 dni, mam ZTP so sprievodcom, takze so mno chodi mamka, mam sice trosku vyssie davky liekov ako by som si predstavovala ale co uz hlavne ze sa po nich citim dobre, spanok je v poriadku raz za noc sa zobudim idem si zapalit a spim dalej, prestala som jest maso, pretoze mi na gastre povedali, ze mam nizky obsah enzymu, ktory travy maso a tak namiesto liekov som proste vylucila maso zo svojho jedalnicka.


Majte sa tu krasne Venusa  flower
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Pi 15 august 2014 - 22:12

Ahojte, dnes nam nejde net tak len z mobiilu. Tuto, zial skype sa chova tak ze ak je raz na mobile tak uz furt je akoby onlkne...skor sku to zello ten isty nick tam mam...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Pi 15 august 2014 - 22:44

Ahoj xkrchnav,
osobne by som nateraz zostal pri Skype ako na zello. Navyše, čo je inštalácia, nie je tam WinXX.

................................

Ahoj venusa,
stále Ti držím palce, aby to s Tebou bolo teraz aj v budúcnosti čo najlepšie.

Čo sa týka financií, keby nebolo rodičov, neviem ako by som sa uživil. Teraz sa mi však črtá zamestnanie na 5 hodín, stále však netuším či to bude Ok. Peniaze sú veľmi potrebná vec k normálnemu životu. Vlastne bez rodičov by som to rozhodne nezvládol. Kedysi som si príjem vylepšoval menšími brigádami a aj stálejšími zamestnaniami (zdravotne som ich však nezvládal). Teraz som už dlhodobo bez zamestnania, a len dúfam, že sa čosi zmení. Ak by som žil len z toho, čo mám, bolo by to biedne žitie. Toto súvisí aj s témou "Čo bude so mnou?"???. Zostáva veriť v niečo pozitívne že sa udeje a nevzdávať sa.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  nox So 16 august 2014 - 0:12

...


Naposledy upravil nox dňa Št 21 august 2014 - 21:35, celkom upravené 1 krát.
nox
nox
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 34
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 08.07.2014

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  nox So 16 august 2014 - 1:36

...


Naposledy upravil nox dňa Št 21 august 2014 - 21:35, celkom upravené 1 krát.
nox
nox
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 34
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 08.07.2014

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav So 16 august 2014 - 9:59

Prave vyhoda Zella je, ze je pre vsetky platformy, win instalacia napriklad tu http://www.zello.com/data/ZelloSetup.exe . Nox, nie je dovod hnevat sa, mne to teraz tiez velmi nevychadza. Ideme kupit dnes rybicky dcerke, tKe prekvapenie tak snad sa o nich bude starat zodpovedne. Majte sa.

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto So 16 august 2014 - 19:35

Ahoj nox,
to fajčenie máme asi spoločné. Aj ja fajčím viac akoby sa slušalo. Ty v práci asi aj musíš bez toho byť, alebo skôr v zníženom režime. Keď som chodil do práce mal som s fajčením problémy. Na pracovisku sa na mieste nedalo a stále som sa pýtal von, alebo na záchod. Neboli z toho nadšení.

Svet je hlavne taký aký sa nám "láme" cez zmysly a rozum. Vidieť to dobre na náladách v bipolárnej poruche. Smútok depresie a veselosť v mánii. Bežný človek to však má z veľkej časti pod kontrolou sám. Možno to, že svet aj Ty si "zlý" pramení s liečby, alebo choroby. Želám Ti aby sa to napravilo.

.................................

Ahoj xkrchnav,
zatiaľ som stále za Skype, síce zello mám nainštalované, zatiaľ som mal záujem o pokec len ja (ak nerátam súkromné správy).

Rybičky sú dobrý darček, aspoň si len tak plávajú a je radoť na ne pozerať.

.................................

Ahojte,
dnes bol deň do pohody. Na záhrade prepŕchalo a tak som tam relaxoval s knihou. Inak nič nové, klasická sobota. Lieky na spanie mám, takže spanie by malo byť a byť osviežujúce, v to aj dúfam.

S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  nox So 16 august 2014 - 22:31

...


Naposledy upravil nox dňa Št 21 august 2014 - 21:38, celkom upravené 1 krát.
nox
nox
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 34
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 08.07.2014

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 11 z 84 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 47 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore