Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 7 z 84 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 45 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  fuzohnusak Po 28 júl 2014 - 19:03

Takéto nálady mávaš od začiatku ako si ochorel , alebo na teba prišli až neskoršie .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  regina Po 28 júl 2014 - 20:54

Ahojte,

mám za sebou ťažký týždeň. Od minulého pondelka sme malovali celý dom a som spokojná. Vyplašili sme všetkých pavúkov, vytreli všade prach, vymaľovali. Dnes sme uložili všetok nábytok namiesto. Už len umyť okná a dvere, uložiť všetky knihy (je ich dosť, ale mám čas) a všetky "serepetičky". Teší ma a som aj trochu prekvapená ako fajn som to fyzicky i psychicky zvládla.
Ešte 3 dni a odchádzame na 4-dňovú návštevu k rodine na Oravu. Tam v horách zrelaxujem. Po návrate mám termín k psychiatričke. Manžel bude ešte na dovolenke a sľúbil mi, že pôjde so mnou a podporí ma v tom, že chcem znížiť antipsychotiká. Dúfam, že doktorka nebude namietať, keď jej poviem ako všetko zvládam.

Držte sa priatelia!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 667
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Po 28 júl 2014 - 22:07

Ahoj Matej,
divím sa, že pri tej depresii zvládaš prácu, čo považujem za podnetné. Je úžasné, že to takto s Tebou je. Taktiež máš aj toho bakalára, ktorý sa Ti podaril. Niekedy mi to príde, že sa príliš sústreďuješ na menšie veci v Tvojej psychike, koniec koncov hospitalizácii sa pre objektívne faktory v chorobe vyhýbaš. Nedivil by som sa, keby Ti psychiater dlhodobo v karte písal "kompenzovaný".

..................................

Ahoj fúzo,
ak Ťa zaujíma Matej, môžeš si prečítať "Ako sa máš" staršie verzie. Tam nájdeš to, čo Ťa zaujíma. Čítanie celkovo tohoto fóra je zaujímavým materiálom pre každého, kto sa zaujíma o psychózy.

...................................

Ahoj regina,
som rád, že sa takto držíš a želám Ti aby to aj takto pokračovalo. Uži si tie 4 dni, aby boli plné len pozitívnych zážitkov.

...................................

Ahojte,
dnešok bol hlavne v zmysle byt-záhrada. Reálne sa dnes nemám na čo sťažovať, ale tradične ma opantáva únava, ťažšie sa mi núti do aktivity, počas fajčenia na balkóne mávam "hlasy", fajčím viac akoby som si želal, nadváha, tradične spanie...
Potešilo ma, že som aj napriek všetkému na záhrade trochu pomohol, hoci na zlatú medailu to veru nebolo. Som rád, že som sa tradične venoval aj takému môjmu štúdiu a čítaniu. Stále si vytýkam, že sa nepúšťam do cvičenia.

Už teraz sa však teším nástupu do práce. Je to ešte ďaleko, ale už mám z 3 mesiacov na UPSVaRe 24dní ukončených. Mali by ma čakať podmienky našité na moje problémy, a tak predpokladám, že to bude tiež Ok.

Pa. Pekný deň želám. T.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  fuzohnusak Ut 29 júl 2014 - 18:23

O tom pochybujem že to bude pre mňa niečo podnetné , ale možno skúsim , no teraz som už unavený .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Ut 29 júl 2014 - 19:53

Ahoj fúzo,
 winking .

...........................................

Ahojte,
dnešok v zásade nič moc po výkonovej stránke. Okrem nákupu som bol doma a zabával som sa s knihami, časopismi, PC a TV. A tak vlastne nemám ani čo nejako písať. Deň nejako ubehol a až tak sa nemám čím pochváliť, ale našťastie ani sťažovať.

Vstal so o ôsmej, spravil som si kávu a ponáhľal som sa na balkón dať si cigaretu. Následne som si ustlal, urobil hygienu, a zas som si ľahol, lebo som sa ospalý len tak motal. Zatvoril som si oči a po ich otvorení som zistil to, že je už jedenásť. Pomohol som čosi s obedom a onedlho som sa naládoval s tanierom polievky. Druhé som si odložil na večeru. Potom som sa venoval najmä čítaniu a štúdiu až do olovrantu, kde som schramstol zostatok uhorkového šalátu z obeda. V špajzi chýbalo mlieko, tak som vyrazil na "dlhočizný výlet" do najbližšieho obchodu. Trasa merala cca. 100 000mm a zvládol som ju v čase asi 120sek. Horšie to bolo s následným návratom, pretože som v batohu niesol 4Xmlieko, Acidko, 2X2litre sladených nápojov, keksy Disko a Miňonky. Cena nákupu nepresiahla 10€ a tak som mohol zaplatiť bankovkou a ešte mi nejaké mince vydali, čo ma prirodzene teší. Cestu domov som zvolil trocha dlhšiu, asi o 30 metrov, aby som sa mohol oddať môjmu zalozvyku (fajčeniu). Keď som si uľavil zasmradením pľúc, zistil som fakt, že nikde okolo mňa nie je smetný koš, nebodaj popolník. Tým pádom som odhodil špaka do trávy a tým som aj zaťažil moje svedomie. Otvoril som si vchodové dvere a po pár krokoch som bol zasa v byte...

Tak asi takto vyzeral vrcholný zážitok dneška. Dúfam, že som vás ním príliš nezaťažil, a to aj napriek tomu, že som sa ho snažil podať čo najpestrejšie. V skratke pre tých, čo nemali čas prečítať horný text, dávam na vedomosť v skratke:
vstanie-spanie-obed-čítanie-olovrant-nákup...


Ako vidíte a čítate, písať sa tu dá o hocičom. Iste aj vy prispejete svojím písaným slovom na toto podarené fórum. Nebojte sa podeliť o zážitok, väčšie veci, ale aj o maličkosti.
Pozdravujem všetkých a želám pevné zdravie. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Mischelll Ut 29 júl 2014 - 22:39

ahojte alebo skôr dobru noc.Wink 

Pokúšam sa teraz posunúť si "večierku" o niečo neskôr. Ako keď nie som unavená tak vydržím pozerať aj dlhšie telku a nezaspím.....ale dnes som úž unavená....cez deň som nespala...to nezvyknem iba niekedy v nedelu....no napríklad včera som išla spať už o pol desiatej a bola som hore o šiestej ....asi mam spánku akurát dosť...a teda dúfam, že nebudem mat problém zaspať....

Od rana sama nuda by sa dalo povedať, ani si poriadne nepamätám, čo som doobeda robila, ale asi len hľadala prácu na nete, atď......a potom som varila obed...pozerala reláciu a potom prišla návšteva a teraz len telka....nechcem dlho písať lebo ani nemám o čom....Question 

Takže ešte raz ozaj dobru noc a pekne sny  Sleep

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 639
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto St 30 júl 2014 - 6:31

Ahojte,
je 6:30 a ja som ešte nezažmúril oka. Dám si kávu a cigu a potom si asi ešte ľahnem. Len dúfam, že toto ponocovanie nebude mať následky a nasledujúcu noc prespím ako mimino.

PA. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  venusa Št 31 júl 2014 - 12:39

ahojte,

mala by som otazku na fiipku alebo kohokolvek kto sa vyzna v liekoch. Zajimalo by ma na akom principe funguju depotne injekcie. A ci je mozne ze uz po 10 dnoch necitim ucinky injekcie? Hladala som to na internete ale nijak sa nemozem dopracovat k odpovedi.

Vopred dakujem za odpoved


Venusa
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Št 31 júl 2014 - 15:56

Ahoj  Workman 

Venusa, neviem sa Ti dobre vyjadriť k Tvojej otázke. very sad3  Moja skúsenosť je taká, že vlastne zväčša prvé dva dni po aplikovaní depotnej injekcie mám zhoršenú náladu a je mi viacej zle. A potom až do aplikovania ďalšej to už nejak funguje. Ale zas treba z mojej strany priznať, že to nemám odsledované - neodsledoval som si súvislosť dátumu aplikáce a príchodu príznakov poruchy.  Embarassed Niekedy sa mi tam v mieste vpichu spraví taká hrčka vnútri vo svalovine, v tvare guličky. Tá sa postupne rozpúšťa a pri Risperdale Consta to trvalo asi 3 týždne, kým sa úplne rozpustila a zmizla (našťastie po dvoch týždňov pri opakovanej aplikácii sa vpich realizoval do druhého sediaceho svalu, kde "zrazenina" nebola). Teraz pri Xeplione je to nejak podobné. Voľakedy mi tatino hovoril, že asi dva dni predtým, než mám ísť na injekciu, tak som mrzutý, depresívny. Ale hlbšie som si to do súvislosti s absentujúcou pôsobiacou látkou nedal. Arrow Asi kvôli tomu v Tvojom prípade bude nutné doladiť stav doplnením depotu nejakou tabletkou. Neviem, možno už také doplňujúce antipsychotiká berieš... ach, zapeklitá situácia.  Exclamation Asi som moc neporadil... prepáč.  Embarassed 

Tuto, ako Ti to dopadlo s tým spánkom? Po prebdenej noci si spal cez deň? Alebo? Ako to ide teraz?  indifferent 

---

Ako sa mám?  Question Mám sa, zdá sa, prijateľne. Asi som pochopil, že nie som nielenže lepší, ale ani horší od priemeru ľudstva žijúceho v tejto časti sveta. Som tak nejak šedý, obyčajný. A to je možno aj dobre. Lebo ja som si myslel doteraz, že som oveľa horší a že zle žijem. Zdá sa, že moje aktivity a neaktivity sú bežné a šedé, a že ich tak má mnoho ľudí. Nie som proste zákonite od všetkých horší.  I love you 

Teraz len tak oddychujem. Nerobím nič špeciálne. Ale asi sa pôjdem voľačo učiť... V poslednom období vo voľnom čase totiž tak trochu zahnievam. Hm. Náladovo - cítim akýsi smútok, ale cítim zároveň, že je spôsobený nudou a únavou. Nuda a fyzická únava, tie na mňa pôsobia strašne deprimujúco. scared2 

Prajem pekný zvyšok dňa. So srdečným pozdravom
Matej
 rendeer

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  hypomaniak Št 31 júl 2014 - 17:10

hypomaniak
hypomaniak
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 08.10.2012

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Št 31 júl 2014 - 18:26

A historik, Ty kdeže si sa nám podel tak dlho? Niet chýru ani slychu od Teba.  very sad3 

 welcome or bye 

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Št 31 júl 2014 - 18:58

Ahoj venusa,

depotne beriem Haloperidol 1injekcia/4týždne. V zásade necítim žiadne účinky, ktoré by boli zvlášť výrazné. Neviem teda ani posúdiť, kedy mi depot zaberá. Podobne beriem aj Akineton do svalu a účinky injekcie by som vedel posúdiť po vysadení (tras rúk, sucho v ústach.)
Podstate Ti neviem poradiť. Prepáč.

...............................

Ahoj Matej,
noc teda bola bez spánku a aj nasledovný deň som nespal, vlastne až večer o 18-tej som pomaly zaspával na 2X5mg Melatonínu. O 0:00 som sa zobudil a o 5:00 zase zaspal. Vyspal som sa teda primerane, ale bolo to celé chaotické.

................................

Ahojte,
dnešok bol v znamení najmä čítania a domácnosti. Bol som sa aj prejsť do mesta. Pomohol som v bežnom fungovaní domácnosti, ale hlavne som bol pasívny z únavy, ktorá nemala vlastne ani dôvod.

Majte sa všetci pekne a držte sa. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 7 z 84 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 45 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore