Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 39 z 84 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 61 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav So 15 november 2014 - 11:12

Tak to si dobrý Matej! Ja zas všetko schraňuje, asi po otcovi. Jeho celý barák, garáž, pozemok... to je jedno veľké skladisko. A tak trochu som to prebral. Ale žena ma "koriguje", že "kedy si to naposledy použil??" "Ani si si nevšimol, že som to pred pol rokom vyhodila!" a podobne Smile

Ináč, prosím vás o "recenziu", vytvoril som dva nové návody na zello v očakávaní "nových" a tak som vytvoril návod na prepínanie medzi kanálmi a potom ako nastaviť tú hlasitosť, s ktorou už pomerne pravidelne bojujeme:

http://krizovatkaduse.je-dnesek.cz/zello-dialogy/navod-windows-pc

xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  regina So 15 november 2014 - 12:27

Ahojte,

Matej,
obdivujem každého koho baví upratovanie. Ja som toho opakom. Ako nevravím, že staré veci nepovyhadzujem, to áno, z času načas. Práve sa chystám urobiť tak s knihami. Tie čo vyradím mienim dať do Domova použitých kníh: https://www.facebook.com/knihyknihy/timeline . len chystám sa na to od polovice augusta kedy sme domaľovali dom a knihy by som mala uložiť na miesto. Ťažko sa mi do toho púšťa, lebo je toho aj veľa.

X,
urcite sa zapojím aj na verejné zello, nemám s tým problém. Podla mňa k tomu, aby na Slovensku sa tiež pre nás schizopacientov nieco robilo, musíme vyjsť zo svojej ulity, musí si spoločnosť o nás vytvoriť iný obraz a tiež vidieť, že i my chceme, že sa otvárame aj novým prístupom. Že náš problém je problém napr. aj našich blízkych.

Mňa sa napr. pýtala jedna psychologicka, čo videla dokument Léčení láskou a Open dialog, či ozaj by schizopacienti do takého niečoho išli, či by boli ochotní trebárs opustiť rodinu s odísť na nejaký čas napr. na farmu ako je to v dokumente Léčení láskou a naznačila, že problém Open dialogu je, že u nás nie sú na to vyškolení terénni sociálni pracovníci. A ani zo strany psychológov a psychiatrov nie je zrejme až taký záujem, lebo by sa museli do prípadu vložiť a to môže byť problém, pretože by sa údajne mohli "nakaziť", rovnako ako blízky príbuzný môže ochorieť z toho, keď sa moc vloží do problému svojho schoizopartnera. Čo mi príde od psychiatra a psychológa neprofesionálne nechcieť sa plne venovať svojmu pacientovi, veď mali by poznať metódy na relaxáciu a zachovanie si zdravého rozumu - čo ich v tých školách učia!?

A ako sa mám? Mala som kratšiu depresiu, ťažko sa mi vstávalo a začínali nejaké tie činnosti, ale už je to za mnou. Dnes už normálne fungujem -periem, varím, pôjdem voliť a možno začnem robiť poriadok aj s tými knihami.

Pekní víkend všetkým nám! regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 667
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav So 15 november 2014 - 13:37

Ahojte,
vďaka za podporu. Po trošku búrlivom spamovaní Jirku, obťažovaní ženy a vysporiadavaním sa s časom som teda vytvoril udalosť pre ďalšie zello. Bude teda štvrtok 20.11.2014 od 19:00. Výnimočne bude trvať 2 hodiny, s tým, že prvá hodinka verejná, druhá klasická.

Prosím regina - môžeš si prečítať popis tejto udalosti, či je to podľa teba prezentovateľné? Budem rád za návrhy pre zlepšenie:
http://krizovatkaduse.je-dnesek.cz/udalosti/aktualne/22-jedenaste-zello-dialogy

obe diskusie budú prebiehať na samostatných kanáloch, takže klasické zello nebude ohrozené.

Majte sa pekne, dám si trošku pauzu.

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  regina So 15 november 2014 - 14:20

x,

chválim Smile , popis udalosti je určite prezentovateľný. Našla som len malú chybičku krásy v pravopise vety:"Už z princípu, že ľudia sú pomerne plachý,..." má byť "ľudia sú pomerne plachí"

regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 667
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav So 15 november 2014 - 15:59

Ďakujem, opravil som to.

Prosím všetkých, ak ste na nejakej fb skupine, alebo inom fóre či stránke, zdieľajte naše jedenáste zello, aby sme pokryli čo najväčšie množstvo ľudí, ktorým by to potenciálne mohlo prísť užitočné. Bude lepšie vyzerať, ak "propagácia" bude smerovať od viacerých ľudí než len odo mňa. Tu je ten link ešte raz:

http://krizovatkaduse.je-dnesek.cz/udalosti/aktualne/22-jedenaste-zello-dialogy

Ďakujem všetkým za pomoc.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej So 15 november 2014 - 17:41

Ahoj Pretty good

X, aktualizoval som reklamu na Zello stretnutie aj na schizo.sk.

---

Mám sa pomerne schopne. 6 hodín som sa venoval upratovaniu, ale nič moc som dokopy až tak neurobil. Pozametal som celý byt, roztriedil všetky svoje knihy, asi 50 titulov som poukladal do tašiek pre brata a pôjdu preč. Vyhodil som staré pokazené video a starý gramofón, tiež starý drevený veľký reproduktor, nejaké cédečká, starú myš. Táto technika je prichystaná na zvoz do elektroodpadu, brat to odvezie asi v pondelok. Vyutieral som v celej izbe prach, poupratoval poličky. Všetky krabice, ktoré nechcem mať v izbe, som bol zaniesť do pivnice. Zaniesol som tam aj nejaké spotrebiče, ktoré nepotrebujem a v podstate by mi aj dobre padlo, keby ich niekto ukradol Very Happy A to je asi všetko, čiže až tak veľa som toho neporobil. Až sa čudujem, ako mohlo ubehnúť už 6 hodín Shocked Embarassed

Teraz asi pôjdem dačo robiť do školy. Aspoň si zosumarizovať, čo vlastne mám všetko robiť.

Psychicky prijateľne, fyzicky prijateľne.
So srdečným pozdravom
Matej
santa

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 39 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Michal So 15 november 2014 - 18:07

Caute,resp.dobry vecer!
Matej si it is perfect ,tolko si toho zvladol!
Ja som tiez dnes upratoval,ale nemam z toho nijaky dobry pocit...

Mimochodom uz som si nainstaloval Zello aj prihlasil na stvrtok.Tak sa potom,dufam,pocujeme! flower community together

Chystam sa pocuvat na SRo1 futbal.Tak fandite aj vy trochu a drzte palce!

Inac som mal taky depresivnejsi den-vsetko islo tazsie a pomalsie a nic sa mi nechcelo...
Tak prijemny vecer prajem!
Shadow;-)
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav So 15 november 2014 - 19:51

Ahoj Matej, v Brne sa raz za čas robia blšáky, kde sa dajú pre-dať spotrebiče a poslúžia ešte ďalším... zároveň trocha socializácie ako cvičebný bonus... u vás v okolí blšáky nie?
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Michal Ne 16 november 2014 - 10:02

Servuste,priatelia!
Vyborne som sa vyspal(spal som skoro 8 hodin),zda sa,ze Gerodorm konecne zafungoval tak ako ma...
Chystam sa dnes ist do jedneho krestanskeho spolocenstva,kde funguje aj moj stryko(ten,co s nim byvam)Ludia su tam ozaj mili a prijimaju ma takeho aky som.Takze sa tam tesim... Very Happy
Este planujem nejaku tu prechadzku poobede.Verim,ze aj napriek horsiemu pocasiu si nedelu pekne uzijete!
Srdecne zdravim!
Shadow flower community together
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Ne 16 november 2014 - 10:15

Samé dobré správy Shadow. Uži si spolčo (nevolá sa to tak náhodou?) My sme pracovný deň zo včera presunuli na dnes, tak ideme povysávať kanceláriu a potom hádam už len nejaká oddychová činnosť hry, vyrábanie anjelov s dcérkou. Chcel by som vytvoriť poriadneho šarkana do silného vetra, asi budem musieť pogoogliť po nejakom kvalitnom návode. Keby ste mali tip, sem s ním Smile!

Peknú nedeľu.
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Ne 16 november 2014 - 20:11

Pekný podvečer, pripomínam živý koncert nášho Jarka:

http://audio.ha-vel.cz:8000/nohavica.mp3

už hrajéééé Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Mischelll Ut 18 november 2014 - 10:57

Ahojte Wink

píšem, lebo za posledné dni nikto nič nenapísal....a to ma mrzí....ako sa mate? čo mate nove? ako ide život? alebo skôr deň?  Question

Tak, ja sa mam dobre....alebo by sa dalo povedať že chválitebne na dvojku - len to tak cudne znie....posledné dni bola doma segra a to boli také nabite dni....boli sme aj na nákupoch...aj sme upratovali....aj varili, piekli atď......proste nuda nebola....aj keď sem sa aj chvíľami poškriepili, ale nehnevali sme sa....respektíve hneď sme spolu ďalej hovorili.....ako možno prvý krát od choroby som sa pred ňou sama bránila ....ona vie byt trochu nepríjemná keď mi vyčíta rôzne veci ....a teraz som sa bránila....asi dosť neskoro, ale konečne....po pravde neviem si predstaviť, že by som s ňou bola cely rok....to by som prišla o nervy Very Happy ....ale ako tak keď príde na par dni to sa celkom da .....inak dnes som sa dozvedela o sebe ďalšiu lož čo sa šíri po dedine....a bola som z toho naštvaná....ako vôbec to nie je pravda....a hovoria o tom ľudia, čo pri tom ani neboli....no, ale už sa s tým postupne vyrovnávam....ako jasne netreba si to pripúšťať....ibaže keď sa to týka mňa tak ťažko nepripúšťať si to....no ale ako vravím náladu mam už oveľa lepšiu.....a kašlať na to.... Exclamation

Mám pocit, že mám nejaký vnútorný zápal ako pred mesiacom som trochu nachladla...ale prešlo to veľmi rýchlo tak som si myslela, že je všetko, ok....ale nejako ma boli hrdlo, ale nie stále ...len keď pijem malinovku...tak ja neviem s tým k doktorke ani nejdem....tak cmúľam cukríky na bolesť hrdla, ale moc nepomáhajú.....inak zajtra idem konečne na kontrolu....ako vravím síce, že konečne....lebo nechodím až tak často....ale na druhej strane keď už idem tak ten deň využijem na plno.....som dohodnutá aj s kamoškou a pôjdem aj nakúpiť teda skôr pozrieť darčeky pod stromček.....nakoľko spoliehať sa iba na december u mňa by nebolo moc dobre.....keďže možno sa v decembri ani do mesta nedostanem.....respektíve nemám tam ani cestu....

Prajem pekný deň... sunny

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 639
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 39 z 84 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 61 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore