Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 62 z 84 Previous  1 ... 32 ... 61, 62, 63 ... 73 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej So 28 február 2015 - 17:13

Ešte by som chcel dodať, že prosím neberte to ako chvastenie z mojej strany. Viem, že napr. taký Xkrchnav je oveľa viacej zaneprázdnený než ja (manželka, výchova dcérky, návštevy, organizovanie zella, navštevovanie rôznych skupín, riešenie webstránky, namáhavé projekty a úlohy v zamestnaní, denné dochádzanie do práce a z práce a všeličo ďalšie). Takže ja to myslím tak, že tá záneprázdnenosť u mňa môže byť skôr problém, než dôvod k oslave. X to má skôr ako prejav jeho osobnej sily, takže klobúk dole. Ja to mám skôr ako snaha si niečo sám sebe dokazovať, resp. neschopnosť byť so sebou spokojný. Je to desné, keď sa nemôžete mať radi takých, akí naozaj ste. Ale máte radi skôr nejaký svoj obraz, ktorý si budujete, no asi ním až tak úplne v reáli nie ste. Aj preto umelé navyšovanie mojich povinnností a snáh z mojej vlastnej strany je skôr bláznovstvom, ktoré sa prejaví v destabilizácii zdravotného stavu. Zatiaľ čo zdravý jedinec a silný jedinec, ten svoju silu má v povahe.

Som vlastne len taký smiešny rojko, ako mi už raz niekto kdesi povedal...

sad and unhappy

PS: X, prepáč, vzal som Ťa ako príklad, lebo si sa mi do myšlienky dobre hodil. Snáď Ti to nevadí. giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 62 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej So 28 február 2015 - 18:37

Posledné dva príspevky tu schválne nechám, hoci ich ľutujem. A to aby bolo vidieť, ako som opojený zvláštnymi náladami.

Prídem si často ako mierne nadrogovaný, a síce že sa mi mení nálada a ja vtedy hovorím veci, s ktorými sa onedlho nestotožňujem. Mám vtedy dojem, že vtedy som bol úplne iný človek. Prídu mi tie slová cudzie, akoby ich napísal niekto iný, a nie ja. Celkovo mám pocit, že často robím skutky, ktoré nerobím ja, resp. najmä po chvíľke mám pocit odcudzenia tých skutkov. Odosobnenia. Sú to nepríjemné pocity. Cítim sa ovládaný, ovládaný nejakými neurochemickými látkami, ktoré voľne radikalizujú alebo všakovako ovplyvňujú moje skutky a moje myslenie.

Včera pri hádke som bol úplne iný Matej. Keď som písal tuná o svojej údajnej zaneprázdnenosti, tak to som bol opäť niekto druhý. Sú tu v hre rôzne ani nie že osobnosti, skôr akési opojenia, kedy sa neovládam, nemám pod kontrolou seba a som od seba aj s malým časovým odstupom odcudzený.

Ktorý Matej je skutočný? Kedy nie som opojený? Neviem určiť.
Už chápem, čo mi moje podvedomie stále hádže do popredia mysle, zhruba do oblasti tesne pred centrom zraku v takej malej komôrke pri mozgovom kmeni. Tam približne cítim lokalizovanú takú veľkú, vsugerovávanú myšlienku výčitkovej a karhavej povahy, no nemálo aj výzvednej, ktorá znie: "Kto si?"

Najprv som si myslel, že sa ma mozog pýta, kto som ja, teda kým som ja sám. Napr. že či som študent, syn, občan atď. Lenže so silnejúcimi sa pocitmi vlastného odcudzenia už chápem, že mozog diskutuje so mnou o tom, kto je skutočný Matej, teda kedy nie som opojený? Čo je podstata Mateja? Čo je podstata mojej psychiky, v čom spočíva matejovitosť?

Často v mojich večerných pesimách sa mi importuje do mysle z tej malej komôrky otázka "Kto si?" Je silná, mohutná, rázna, dôsledná, prudko sa vnucujúca, no zároveň sa spytuje len raz, no o to viac nekompromisne. Podstatne je cudzia, nevlastná. Znie to divne popísané, ja viem, ale hovorím o svojich pocitoch. Hanbím sa už dopredu za tieto svoje slová, lebo je temer isté, že o polhodinku, keď sem prídem si po sebe prečítať, čo som Vám tu zas natáral, tak určite sa budem strašne čudovať, že kto takéto veci písal pod mojim nickom, keď mám také pomerne zložité heslo do účtu?

Nie som to ja. Neviem kto som. Ale ja nie som ja. Moje ja je nejaké nenájdené, stratilo sa. Je neurčité.
No opojnosť stúpa už teraz, vytriezvenie príde tak do pol hodiny. Schválne to tu po sebe nezmažem, nech viem, že sa mi dejú divné veci a že nie všetko je tak ok, ako by podľa nejakých neviem-akých pravidiel malo byť.
A možno len pseudofilozofujem, čo by nebolo prvýkrát. Asi hej, lebo racionalizujem idey, ktoré som nadobudol vlastnými zmyslovými pocitmi. To je podstata pseudofilozofovania, lebo zdrojom mi nie je racio, ale pravdepodobne chybné pocity. No ale určitý poriadok aj v nich je hľadať nutné. Lebo inak sa zjaším načisto a moje ja zanikne v prúde cudzích skutkov a cudzích slov, ktoré ktosi-čosi vypúšťa v opojenosti z môjho tela.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 62 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej So 28 február 2015 - 18:56

Vystríhajte sa ma radšej a nečítajte moje príspevky, ja som vážne psychopat! Embarassed

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 62 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav So 28 február 2015 - 19:52

Ahojte,
Matej, nevadí, že si ma vzal ako príklad. A prepáč, nečítal som tvoje príspevky úplne. Som akýsi unavený. Ale robím pár vecí ešte tak som pri pc. nejak som ale aj tak nevládal celé príspevky. Rozhodne ale dávam + bod za to, že aj keď sa s príspevkami nestotožňuješ, nechávaš ich. Ja by som ich asi zmazal. Takto dávaš príklad samého seba, niekto iný sa v tom môže vidieť a môže mu to pomôcť. Verím, že aj z toho dôvodu si to tam nechal. Podporujem ťa. A môžeš sa mať rád, každý sa môže, len je to niekedy aj viac než celoživotná cesta...

majte sa pekne. Neviem či ste videli projekt Jindřišky, povedal by som, že využila mánicke razenie a dala ten projekt dokopy za necelé 2 dni.

http://www.dialogysdusi.cz

čo sme sa bavili, chcela by nejak zaintegrovať aj toto fórum... hádam ťa bude, Matej, kontaktovať v tejto veci.

Majte sa!
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Ne 1 marec 2015 - 0:17

Ahoj Matej,
pripájam sa k xkrchnavovi, že je dobre, že si tie príspevky nezmazal. Držím palce, aby to všetko bolo len lepšie.

.....................

Ahoj xkrchnav,
projekt Jindřišky som si pozrel, je to veľmi pekne spravené. Rád by som sa spýtal, že čo sa udeje po prípadnej registrácii. (?)

......................

Ahojte,
u mňa nič extra, väčšinu času trávim doma, občas vybehnem na nákup, alebo podobne. Zdravotne (F25) bez zmien, trošku mi ustúpili hlasy na balkóne, ale v menšej miere ich počujem naďalej. V posledný čas zaznamenávam akúsi úzkosť, možno je to spôsobené nakopením menších problémov a následná nutnosť ich zvládať (tie hlavné mám už vyriešené a anxieta ustúpila). Trochu ma trápi ranné vstávanie, dnes sa mi podarilo "skotúľať z postele" až o desiatej, čo nerobí dobrotu ani pri zaspávaní. Jednoducho som zaklapol budík a spal ďalej.


S priateľským pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Ne 1 marec 2015 - 16:22

Ahoj kamaráti Wink

Dnes mi je lepšie. Aj keď som trochu nervózny, lebo sa mi nechce ísť učiť a mám tu rozobrané nejaké povinnosti. No ale musím, tak musím. Zajtra mám na pláne brigádu, ale ešte neviem, čo mi dajú robiť. Snáď to zvládnem. Budem si musieť kúpiť nejaké tenisky na beh, kvalitné dajaké, drahé. A síce z toho dôvodu, aby som vydržal stáť dvanástky a nerobili sa mi tlaky na nohách. Rád by som tam brigádoval aj cez leto, pokiaľ si dovtedy nenájdem nejakú "kancelársku brigádu", v ktorej by som zúročil kurzy. Preto sa potrebujem na vec prichystať dobrou obuvou, aby som sa dobre cítil. To je základ k tomu, aby sa to zvládalo... Embarassed

Utorok, streda škola, celé dni. Štvrtok brigáda, piatok mesačná kontrola u lekárky plus injekcia. A tiež príprava na kurz. V sobotu kurz, poobede menšia bočná brigáda. V nedeľu príprava do školy. Arrow

Takto nejak znie plán na prichádzajúci týždeň. Shocked

Náladu mám teraz ustálenú, pokojnú, zdá sa že v norme. Psychotické veci asi v norme. Neurózy mierne zhoršené. Fyzično ako-tak. What a Face

Želám Vám krásny zvyšok nedele a úspešný štart do nového týždňa. Majte sa pekne. giving a hug
So srdečným pozdravom
Matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 62 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  ester Po 2 marec 2015 - 8:15

Ahoj.
Matej,nie je každý deň víťazný.

U mňa sa to tiež dosť rýchlo strieda,myslím tým tie nálady. Niekedy mi je úplne ľúto ľudí okolo mňa,najmä najbližších.

Víkend vždy tak rýchlo prejde a znovu pracovný týždeň. Neviem čo je horšie,či to,keď ma "ťahá" do mánie a spím len 3-4 hodinky,alebo,keď ráno nevládzem vstať,zúrim z toho... affraid
A môj muž má také dobré nervy,neviem,čo by som robila,keby to bolo naopak.

Ináč sa mám celkom dobre. Čítavam pravidelne čo píšete,ale ja nemám čo dodať. Matej v tvojich príspevkoch sa toľko krát spoznávam...a ani teraz nemám čo napísať...
Prajem vám krásny celý týždeň,aby sme ho mali kľudný a hlavne,boli sme spokojný flower
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Jindřiška Vlčková Po 2 marec 2015 - 9:00

Ahoj Tuto,

díky za pochvalu projektu, momentálně se po registraci ještě neděje nic, ale pracuju na tom. Za ty dva dny, jak říkal Jožo, jsem totiž musela udělat celý web, aniž jsem to kdy měla v ruce, takže jsem stihla jen základy designu a napsat stěžejní články. Uvažuju o tom, že by se toto fórum integrovalo do projektu a že by registrace na stránkách platila zároveň pro vstup sem. Ale ještě budu kontaktovat Matěje, fakt jsem to ještě nestihla... Very Happy zároveň bych tam chtěla i možnost newsletteru (ale dobrovolnou) a určitě by se našlo ještě další využití časem. třeba mě něco napadne... Very Happy

Přeju moc hezký den

Jindřiška



Tuto napísal:Ahoj Matej,
pripájam sa k xkrchnavovi, že je dobre, že si tie príspevky nezmazal. Držím palce, aby to všetko bolo len lepšie.

.....................

Ahoj xkrchnav,
projekt Jindřišky som si pozrel, je to veľmi pekne spravené. Rád by som sa spýtal, že čo sa udeje po prípadnej registrácii. (?)

......................

Ahojte,
u mňa nič extra, väčšinu času trávim doma, občas vybehnem na nákup, alebo podobne. Zdravotne (F25) bez zmien, trošku mi ustúpili hlasy na balkóne, ale v menšej miere ich počujem naďalej. V posledný čas zaznamenávam akúsi úzkosť, možno je to spôsobené nakopením menších problémov a následná nutnosť ich zvládať (tie hlavné mám už vyriešené a anxieta ustúpila). Trochu ma trápi ranné vstávanie, dnes sa mi podarilo "skotúľať z postele" až o desiatej, čo nerobí dobrotu ani pri zaspávaní. Jednoducho som zaklapol budík a spal ďalej.


S priateľským pozdravom Tuto
Jindřiška Vlčková
Jindřiška Vlčková
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 23
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 27.01.2015
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Zlín

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://dialogysdusi.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Mischelll Po 2 marec 2015 - 9:13

Ahojte Wink

Tak rozhodla som sa aj ja napísať ,aj keď, tiež ako píše ester veľa toho nového nemám....a nemám ani čo napísať poriadne...

Dni plynú....hlavne víkend dosť rýchlo, ale týždeň už dosť pomaly....neviem aspoň ja to tak vidím....cez víkend sme všetci doma a je čo robiť....a cez týždeň toho nie je tak veľa.....čo mam tak nové...je že som si uvedomila jednu vec....a to, že až keď preberám za niečo zodpovednosť tak som z toho nesvoja....nie že by som nechcela prebrať zodpovednosť....ale je to veľká vec....a keď urobím čo i len malú chybu tak si to odnesie dotyčná osoba....totižto ani neviem prečo, ale oslovil ma sused či mu nespravím daňove priznanie....ja že som robila iba sebe, a aj to jednoduché....a on že aj jeho je jednoduché...no len keď mi priniesol papiere...tak je to viac zložite ako zložite...pre mňa....ma tam veľa toho a neviem kde čo mam pripočítať....ako moje bolo len fakt jeden prijem a hotovo...a jeho je kombinácia...ako dosť je to zamotané....musím sa isť poradiť z nejakou účtovníckou.....lebo fakt neviem čo ďalej a ani som nič podobne nenašla na nete....proste pre mňa to je ťažké....ako fakt som si myslela, že len tak ako kamarátove to snáď nejak urobím aj zákony som si čítala ....chcela som mu pomôcť....ale neviem s tým pohnúť....už kvôli tomu sa občas prebudím v noci a myslím na to, že či sa to nejak nedá inak počítať a čo mu poviem ....ako všetko je fajn pokiaľ nemám zodpovednosť....neviem desím sa teraz aj toho keby som bola v hocijakej práci či by som to brala rovnako....teda budila sa v noci a bola nesvoja....ako fakt neviem...ako nie je to tak, že úplne zle ....ale ani, že v pohode zvládam....

Pekný deň prajem community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 639
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Ut 3 marec 2015 - 9:44

Ahoj Smile

Ester =>  it is perfect posielam objatie  giving a hug
Mischelll => držím moc palce, aby si to zvládla  giving a hug

---

Dnes sa mám pokojne. Snažím sa brať veci easy a "do pohody". Niekedy sa mi to nedarí, ale zväčša je to len otázka času, že trebárs polhodinu mám krízu, kedy veci pohodovo neberiem, no potom po polhodine sa už zas dám do režimu "easy". Včera na brigáde som mal asi hodinu takú tú krízu, kedy som "trpel". Ale potom sa to podarilo nejak zvládnuť. Najlepšie je, že čas nestojí, ale ide. Takže človek sa napokon dočká zmeny, často zlepšenia.

Asi je najlepšie nepremýšľať nejak špeciálne nad všetkým a dumať nad chrústami. Všetci tí ľudia v tej práci boli takí silní preto, lebo si nepripúšťali tú robotu pod kožu a tiež preto, že nevkladali do toho príliš veľa zamýšľania sa. V tých priemyselných prácach je asi dôležité pre "prežitie" nemyslieť tak veľmi, nerozvíjať témy o zmysle svojej práce, hľadať v tom neviem-aké významy, účely a tajomstvá života a smrti...  scratch

Neurózy sa mi trošku polepšili. Flush je na tom lepšie. Chudnutie - primerane snahe, čiže nič moc.
Želám Vám pekný utorok, držte sa, priatelia! it is perfect

So srdečným pozdravom
matej
Huge smiley

PS: O možnostiach integrácie fóra som dolu v sekcii "Technika" v metafóre napísal do samostatnej témy. Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 62 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Ut 3 marec 2015 - 20:17

Ahojte,
posledné dni prežívam v znesiteľnej nálade, len ma trošku trápia menšie úzkosti počas večerných hodín. Riešim to tak, že sa niečím zabávam, a to najmä takým akýmsi štúdiom. Netuším z čoho tie úzkosti sú. V nemocnici naposledy mi na to dávali Diazepam, ale ten mi MUDr. vysadila ako prvý, keď som sa sťažoval na únavu, či pasivitu. Vlastne sa tým nič horibilné nestalo v zmysle únavy. Osobne si myslím, že za pasivitu aj úzkosti môže Haloperidol, ktorý mám depotne aj orálne. Práve zajtra idem na kontrolu a dúfam, že sa s tým pohne. Ja akosi sa neviem porozprávať s MUDr. tak akoby bolo žiaduce. Podstate prehodíme pár slov a už píše do záznamu. V ordinácii som kratšie akoby som potreboval.

S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 62 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Ut 3 marec 2015 - 21:46

Tuto napísal:Ja akosi sa neviem porozprávať s MUDr. tak akoby bolo žiaduce. Podstate prehodíme pár slov a už píše do záznamu.

Mne to lekári veru tiež začali robiť, že len odpoviem krátkou vetou na otázku, ako sa mám, a už hneď píšu záznam do počítača, akoby už aj recept chceli rýchlo vytlačiť a poslať dovidenia. Tak som sa pred nejakým rokom rozhodol, že im vedome budem rozprávať aj počas toho, ako si píšu do PC a to aj veci, ktoré sa ma nepýtajú.

Napr. bývalý dr. takto tiež písal hneď záznam a ja som mu začal zhŕňať, ako som sa mal počas uplynulého mesiaca a čo som všetko robil a ako sa cítil. Musel som ignorovať, že ho to vyrušuje. Často naopak som jeho pozornosť strhol na seba a dokonca pridal on aj prídavnú otázku, ak ho niečo z môjho rozprávania zaujalo.

Držím Ti palce, Tuto, že či reku by sa to nedalo aj u Teba takto spraviť. Na drzovku o sebe hovoriť aj to, čo sa nepýta, a to aj počas písania záznamu.

Prajem Ti, aby sa tie úzkosti začali riešiť a aby sa Ti polepšilo. Drž sa! Posielam objatie. giving a hug
So srdečným pozdravom
matej
Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 62 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 62 z 84 Previous  1 ... 32 ... 61, 62, 63 ... 73 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore