Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 43 z 84 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 63 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Po 1 december 2014 - 11:28

Mischelll, Regina, Tuto, rád som si prečítal Vaše príspevky a dozvedel sa, čo máte nové a ako sa vyvíjajú Vaše dni. Držím Vám moc palce - vidím, že to nejak ide a máte pestré dni. Nech sa Vám darí! it is perfect

Tuto, z Tvojho príspevku ide po dlhšej dobe taký ten závan optimizmu. Veľmi ma to potešilo a dobre sa mi príspevok čítal. Želám, aby si mal dôvodov na optimizmus čoraz viacej a aby si bol na tom stabilne. Stále si o Tebe myslím, že si silná osobnosť - takýto zvrat som prednedávnom použil v jednom príspevku. Nechže sa Ti darí. it is perfect giving a hug

---

Mám sa schopne. Ale neurózy mám zhoršené - obsesie/kompulzie mi dávajú zabrať, jeden prst na ľavej ruke vyzerá, ako keby som si ho chcel odkrojiť nožom, také krvavé zádery tam mám. very sad3 Neviem to dobre ovládať - najmä keď som v napätí, tak si automaticky šklbem prsty. Spím v bielych rukaviciach už roky, nakoľko mávam obsesie/kompulzie veľmi silné práve pri zaspávaní. Je to niečo ako cigarety - fajčiar pri snahe odvyknúť si od fajčenia nevie čo s rukami a prstami. Tak aj ja tak. No Rukavice mi vedia obsesiu dobre zlikvidovať, ale cez deň, keď som na PC alebo tak, tak rukavice nemôžem mať. Pravidelne sa preto za svoje prsty hanbím.

Prežíval som v týchto dňoch/hodinách aj isté napätie, depresívnu rozladu. Malo to pôvod v strachu zo smrti, ktorý je mojím ďalším neurotickým problémom. Heh, niekedy si prídem skôr ako tvrdý neurotik, a nie ako psychotik Laughing
Rozjímania ma viedli k strachu, úzkosti, pseudofilozofovaniu. Zatiaľ ma v tomto smere povzbudili nejaké tie kresťanské a motivačné texty, knižky. Tak snáď mi už táto téma istý čas horieť nebude. alien

Pocity viny sú ďalším mojím, už tradičným, neurotickým problémom. Ale to sa mi rozoberať nechce. indifferent

Čo sa týka nejakých iných príznakov mojej lability, tak nejak asi nič teraz. Vyzerá to schopne. Možno by bolo vhodné spomenúť prokrastináciu vo veci ročníkovej práce, ale to je taký ten študentský problém, ktorý mávajú, ako tu už bolo povedané, všetci študenti, či aspoň väčšina. Smile

V sobotu som potom ešte upratoval, pričom som vyupratoval rodičovskú spálňu a umyl som komplet celú miestnosť wecka. Vždycky som sa bál umývania záchodovej misy, lebo mi to prišlo akési odpudivé. Bola to pre mňa akási skúška charakteru - prekonal som to a vydrhol som ju. Našťastie som mohol použiť plastové rukavice jumping Cítim sa teraz akýsi vyzretejší, že som to dokázal. Je to pre mňa osobne akýsi pokrok, hoci pre Vás, ktorí umývate záchody bežne, tak Vám moje slová prídu trochu detinské. U nás doteraz wecko umývala len mama, takže som rád, že už sa toho nebudem báť odteraz ani ja. I love you

Ešte mám akúsi métu, že by som sa chcel naučiť šúpať zemiaky. Možno ste sa zasmiali, že čo je na tom ťažké, ale ja som ľavák a s pravorukou strúhačkou to neviem ošúpať, takže som to roky vôbec nerobil. Potom, keď sa dostali na trh ľavoruké, tak som zistil, že to ani s ňou neviem robiť a mal som úrazy. Lenže naučiť sa to chcem, lebo mama potrebuje dve veci, v ktorých uvíta pomoc pri varení => búchať rezne a šúpať zemiaky. Rezne búcham pravidelne už dlhodobo, ale k zemiakom pôjdem pristúpiť ešte len v tomto období. V brigáde niekedy orezávam palice na televízory, tak keď zvládam túto techniku, tak by som mal zvládnuť aj techniku šúpania zemiakov, nie? laughing

Ďakujem za vypočutie a želám Vám pekný štart do nového týždňa.
S pozdravom
matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 43 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Michal Po 1 december 2014 - 19:49

Ahojte!
Konecne som sa dostal k tomu,aby som napisal,ako sa mam...
Celkom fajn...Robota ide nad ocakavania dobre,dari sa Wink
Riesim teraz "banalnejsie problemy"...A to moj duchovny zivot...Byvam tu,v Lv,uz skoro rok a pol a zda sa mi,ze som sa v tomto nikam neposunul...stagnujem a hresim "veselo"dalej-hlavne proti svojmu telu-vselijako obchadzam dia dietu,fajcim celkom dost(asi 15 cigariet denne!) a aj dost nadavam(ked ma nikto nepocuje)-neviem,kde sa tie vulgarizmy vo mne beru,ved ja ich nechcem!V robote sa ich napocuvam dost a dost...(nastastie nie na moju adresu)
Tiez mam "problemy" co sa tyka vztahov...Aj ked toto by asi patrilo skor do inej rubriky,ale spomeniem to...Riesim partnerku aj ked len hypoteticky-co keby?,ak?,atd.Uvedomujem si ake nerealne toto v mojom pripade je,ale aj tak snivam...Snivam,ze keby som bol zdravy a financne zabezpeceny,tak by sa to dalo...Ale to je LEN KEBY!Musim sa vratit do svojej reality a stat nohami pevne na zemi...Zemi je makke i,ty vole,neviem,mekne mi mozog,nie som si isty...
Takze takto je to so mnou priatelia,nemam sa vyslovene zle,ale ani dobre...Tazko to inak zhrnut...
Ale aj nadalej na Vas myslim(aj v modlitbach),drzte sa! community together
Shadow angel
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  ester Ut 2 december 2014 - 7:25

Ahojte.
Písala som sem aj v noci,ale som to náhodou zmazala,zle to je na mobile,ale nechcelo sa mi PC púšťať. I disagree
Už asi 5nocí spí veľmi málo. Tak 2-4 hodinky. Sleep Ale nemám mániu. Cez deň som v norme,aspoň to tak cítim. Som hore cca od pol druhej. Ale aj kým som spala,som bola hore aj 10x very unhappy . Večer ma strašne bolelo celé telo. Myslela som,že si dám nejaký ibalgin,ale som si to rozmyslela,lebo beztak mám veľa liekov. Riešim vážne veci do mojej budúcnosti. Potom rozmýšľam,čo som mala inak povedať alebi radšej nepovedať. Čo chcem ja...a čo chce odo mňa Boh...
Inak sa mám obstojne. Za posledné dni som schudla 4kilá. Na jednej strane sa teším,lebo to aj potrebujem,ale cítim,akmi slabne telom.

Cez víkend sa chystám do Trnavy aj s rodinou. Mám tam kamošku z dectva,mladosti. Sme málo v kontakte,ale keď boli naposledy asi pred mesiacom u nás,tak nás ku nim pozvali,tak som jej povedala,že cez advent prídeme. Moja radosť bola nesmierna,keď mi zavolala,že teda kedy presne. Že už bude advent. Viete,že fakt chce,nielen tak zo slušnosti... Veľmi som vďačná za takýchto mojich priateľov community together community together community together
Chceme ísť na vianočné trhy,ak tam teda nejaké sú.

Všetkých vás zdravím.
X tento týždeň sa chystám na zello,ale ak tam budú "cudzí",nebudem hovoriť What a Face
Tuto,aj ja to tu čítam,ako ty,len nie vždy prispejem.
Matej,Regina,Mischell,Shadow,Historik,Filipka,Silvinka,Palo,Kwecko,Venusa ale aj vsetci ostatni...prajem vám krásny deň sunny
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Ut 2 december 2014 - 8:12

Ahojte,
ja akosi neviem nájsť čas sem napísať. Novinkou je, že pomaly celá južná morava je v kalamitnom stave - doprava vynecháva - včera som cestoval 3 hodiny domov. Dnes hodinu a pol do práce, vypadáva elektrina... tak som si spomenul na všetky tie katastrofické filmy, jak veľká zima príde, zemetrasenia, povodne... že sú to ešte celkom optimistické scenáre, podľa mňa sme na tom tak krehko že už po pár hodinách bez elektriky celosvetovo by bol brutus chaos a nie až po týždňoch ako v seriály Revolutions...

Ester - ok, môžeš len počúvať. Ono cudzí... stretli sme sa na horizontech, dlhšiu dobu už sa "poznáme" cez facebook, ale chápem ak chceš len počúvať... chcel by som aby teraz bolo "klasícké zello", s tým, že noví by o sebe povedali asi viac aby už neboli zas tak cudzí. Ale neviem ako moc sa udržíme klasiky, keď Jirka bude pravdepodobne plný zážitkov z Rotterdamu... uvidíme.

Majte sa pekne, držte sa!
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Ut 2 december 2014 - 10:21

ester napísal:Čo chcem ja...a čo chce odo mňa Boh...

Ahoj Ester  giving a hug Neviem, či to na toto fórum patrí, ale čítal som jednu skvelú knihu o zmysle života podľa kresťanstva, zhodného so všetkými tromi hlavnými jeho denominačnými vetvami. Volá sa "Načo som vlastne tu?" od Ricka Warrena. A podľa tohto diela sa dosť dobre argumentuje z Biblie, že mávame často mylné predstavy o tom, čo Boh od nás chce a aká je Jeho vôľa. Často si myslíme, že On je zástancom konkrétnej voľby pri našich rozhodnutiach. V skutočnosti však je v súlade s Jeho vôľou akékoľvek naše rozhodnutie, ktoré dobrými prostriedkami smeruje k Jeho oslave v tomto svete a v našom srdci. Chcem tým povedať, že Boh sa nedíva na Tvoj život tak, že teraz chce od Teba, aby si pracovala konkrétne tak, ako zatiaľ pracuješ. A že by Tvoje prípadne rozhodnutie o zmene bolo v rozpore vraj s tým, čo pre Teba chce a čo od Teba chce. On sa díva na Tvoj život ako na celok, ako na Tvoje dielo, ktoré Mu darúvaš, venuješ, motivovaná tým, že Ho chceš osláviť a vzdať Mu poklonu. Je to výraz toho tradičného Augustínovho "miluj a rob, čo chceš". Že reku láska ako Tvoja hlavná motivácia pri konaní dobra blížnym (postoj voči druhým) a pri budovaní vlastného života ako daru, ktorý zúročuješ a darúvaš späť Bohu (postoj voči sebe a Bohu), tak takáto motivácia že je všetko, čo Boh od Teba v zásade chce. A všetko, čo je v súlade s takouto činnou láskou obohatenou o vieru a nádej, tak je za podmienky využitia nehriešnych prostriedkov v súlade s Božou vôľou. Ty si správkyňa a Ty buduješ. Boh len koriguje, garantuje, režíruje. Takže pokiaľ pracuješ tam, kde teraz a za takých podmienok, aké máš teraz, môže to byť v súlade s tým, čo Boh od Teba chce. Ale rovnako môže súhlasiť aj s alternatívami, teda že tam nepracuješ a ideš kráčať životom na iných cestách. Boh nám totiž nediktuje život do podrobností, mnoho je na nás samotných a viacero alternatív v závislosti od svojho cieľa a motivácie môže byť v pohode v súlade s Božou vôľou.

Ospravedlňujem sa všetkým neveriacim na tomto fóre, že som to tak otvorene napísal a zareagoval na esterkine slová. Mohol som jej to napísať do súkromnej správy, ale reku že možno sa nájde ešte dakto náhodou tiež veriaci pacient, ktorému niektoré z týchto myšlienok môžu pomôcť sa pohnúť vpred. Poprosím o trpezlivosť.  giving a hug  

ester napísal:Chceme ísť na vianočné trhy,ak tam teda nejaké sú.

Žijem v Trnave a vedz, že v našom meste, ktoré sa chystáš navštíviť, vianočné trhy už sú. Najlepšie tak podvečer ísť, aby si videla rozsvietené svetielka. santa

xkrchnav napísal:pomaly celá južná morava je v kalamitnom stave

U nás asi 3 dni furt pršalo. Deň-noc. Mal som z toho depresívne rozlady, značnú únavu a z toho plynúcu prokrastináciu. very sad3 Držím prsty, aby sa to tam u Vás zlepšilo už. Snow 1

matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 43 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  ester Ut 2 december 2014 - 19:02

Matej. Veľmi ti ďakuje. Toto som potrebovala počuť...
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej St 3 december 2014 - 9:22

Ahoj priatelia Wink

Stále mám trochu komplikované prežívanie. Moje depresívne rozlady a plače sa vracajú, zdá sa, pravidelne. Je to už záležitosť každého dňa. Včera som mal silný smútok, duševný úpadok, poplakávanie resp. slzenie. Napokon som skončil na posteli v klbku a bez toho, že by som si umelo rozpomínal na dôvody svojej nešťastnosti, tak aj tak som nešťastnosť pociťoval. Pravidelne padám aj ohľadom svojich záujmov - nebaví ma temer nič. Cítim určitú posilu na psychike v niektoré časti dňa, kedy som na tom poznateľne lepšie. No v zásade sa tá krivka nálady vždy zvrtne dolu, a to neraz aj dosť nízko. Myslím, že som značne neurotizovaný. Našiel som rôzne články na nete, ktoré sa venovali mojim ťažkostiam, a z nich vyplývajúcim neurózam. Aj táto moja navracajúca sa depresia je neurotickej povahy. Usilujem sa byť zrelší, lebo som si to vytýčil ako cieľ, že reku sa budem snažiť o duševnú zrelosť. O to viac ma prekvapuje, že upadnem do depresívnej nálady bez toho, aby som nejak extra myslel na svoje problémy. To sa mi už totiž nestávalo - skôr mi to istý dosť dlhý čas fungovalo vďaka antidepresívam tak, že som musel na svoje ťažkosti intenzívne myslieť, aby som bol deprimovaný. Teraz viem byť deprimovaný, a pritom si to nijak neprivolávam, ani neživím.

Moje depresívne rozlady sú teda neurotické a majú svoje konkrétne dôvody. Počasie a krátke dni veci iba umocňujú, no nemyslím si, že sú zdrojom.

Mám sa teda komplikovane. Už mám v škole aj prvé predtermíny a hlavné zápočty, takže sa mi už treba aj učiť. Nejdem v tento týždeň na brigádu teda. Mám toho teraz veľa, aj keď v zásade nič hrozitánskeho to nie je, lebo som sa celý semester usiloval, aby som práveže v decembri toho nemal nakopeného. To sa mi, myslím, aj podarilo.

Ďakujem Vám srdečne za vypočutie. Želám pekný čas.
S pozdravom
matej
heart

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 43 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Št 4 december 2014 - 7:04

Ahoj Smile

Ako sa máte, kamaráti a kamarátky, drahí forumáci? Napíšte, čo nové, čo staré a ako sa vyvíjajú Vaše dni a Vaše nálady, prežívania, pocity. it is perfect Podeľte sa o strasti, znásobte prípadné radosti. winking

---

Dneska som vstal už po piatej hodine. Ani neviem prečo, už sa mi proste nechcelo spať, hoci som zaspal, myslím, že až po polnoci. Pomerne sa mám aj tak dobre. indifferent

Dnes plánujem najmä ísť do školy, potom do knižnice, na nákup. Poobede mi treba dokončiť ročníkovú prácu. Už som si aj pozeral poznámky, lebo máme v budúci týždeň z jedného predmetu predtermín, tak sa už pomaly aj učím. Zatiaľ mi to psychickú nepohodu alebo nejaké pocity neschopnosti sa sústrediť nespôsobuje. Zajtra idem k doktorovi na kontrolu a injekciu Xeplionu. Smile

Fyzicky zlepšene, chudnutie - bieda, lebo ako píšem v príslušnej téme, tak mávam záchvaty žravosti. very sad3

Neurózy - momentálne zlepšené.

Prajem Vám vydarený štvrtok, nech Vás neopúšťajú dobré pocity a dojmy a máte sa fajn. Smile
matej
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 43 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Št 4 december 2014 - 7:43

Krásne ráno všetkým,
pripomínam dnešné zello o 19:00. Prihláška keď tak v téme ZELLO.

Majte sa!
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Pi 5 december 2014 - 16:53

Prosím o zapojenie sa do projektu (preposielam žiadosť z facebooku) - potrebujú zohnať 1000 účastníkov. Pomôžeme im aspoň trochu? Keď tak rozošlite svojim známym na ID alebo aj bez, na blog ak môžete. Díky!

S několika dalšími lidmi se snažíme rozjet projekt - SPOLUPRÁCE S PRACOVNÍMI PORTÁLY - ZAMĚSTNÁVANÍ LIDÍ S DUŠEVNÍM ONEMOCNĚNÍM NA OTEVŘENÉM PRACOVNÍM TRHU.
Zatím jsme dostali za úkol "sehnat data" která jsou v dotazníku, aby se snámi vůbec někdo dál bavil. Co si od toho slibijeme, větší šance pro nás - nemocné - dostat slušnou práci za slušné peníze s ohledem hlavně na ID.

Všem kdo jsou ochotní to vyplnit moc děkuji za spolupráci.
https://docs.google.com/forms/d/1gIxUOpYL2LE-yI4StBJsQGBL3IEYtWoLwCKl1FXE2JE/viewform?c=0&w=1


xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej So 6 december 2014 - 10:20

Ahoj Smile

Mám sa zotrvačne. Pijem kapučíno a rozmýšľam nad nesmrteľnosťou chrústa. Zotrvačne - znamená to v mojom prípade, že dni nejako idú... nemám moc vecí na čo sa sťažovať, iba vlastne jednu zásadnú, no voči nej treba byť trpezlivý, lebo riešenie je tuná uložené v dlhodobom horizonte. Momentálne som trochu rozhodený, lebo mi nevyšli a nevychádzajú niektoré veci. Ale v zásade asi to nič strašné nie je, takže by som mal byť spokojný. Iba na úrovni emócií sa cítim taký nejaký zvážnelý, bez snahy srandovať alebo brať veci easy. Question

Včera som si kúpil kalendár do izby na ďalší rok a diár. Tiež som vybavil konečne knižnicu. Bol som aj na injekcii, dobre to dopadlo. Môj doktor však odchádza do nového pôsobiska v inom meste a tam ja za ním zrejme nepôjdem. Pokúsim sa teda využiť tento zlom tak, že si nájdem lekára tu v mojom rodnom meste a už nebudem musieť dochádzať do Bratislavy. To by bolo fajn. V mojom meste sa asi nájde lekár nejak ľahšie, lebo som miestny. Budem teda mať v poradí už piateho psychiatra. cat

Podarilo sa mi kúpiť darček na Vianoce pre tatina a tiež darček pre mamu. Ešte im chcem dať niečo ďalšie, aby každý dostal dve veci. Tatinovi mám už na nete vyhliadnutý ten druhý dar, takže myslím, že on je už "vybavený". Mamine som druhý dar ešte nezohnal. Bratom poputuje tradične nejaká kniha a ešte druhá vec, na ktorú som tiež ešte neprišiel, že aká to bude. Mám na to ešte asi 2 týždne, kým to zabezpečím, takže snáď to bude ok. indifferent

Bol som aj na vianočných trhoch, porobil som fotky miestnych atrakcií. Nič som si však z občerstvení nedal, iba som kúpil tri cigánske pre domácnosť, no poviem Vám, neboli moc dobré. Mäso áno, ale žemľa bola suchá a hrubá. Netrafil som sa proste do toho "správneho stánku". cat

Takže psychicky zotrvačne, fyzicky dobre, hoci únava. Chudnutie - zle, pribral som, mávam žracie nálady. Neurózy zlepšené, flush mierne zhoršená.

Ďakujem za prečítanie a želám Vám krásneho Mikuláša. Nech sa Vám darí. A napíšte, ako sa máte, čo máte nové a čo staré, ako sa vyvíjajú Vaše dni a pocity. Smile Držím palce. heart

S pozdravom
matej

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 43 Mikula10

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 43 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Michal So 6 december 2014 - 16:14

Ahojte,kamarati a kamaratky!
Ako sa mam?Nie dobre...
Den som zacal celkom uspesne-vstal som asi o 5:15,potom ranna klasika-hned cigaretka,inzulin,ranne lieky a ranajky...Spat som isiel vcera velmi unaveny o 21:00.Rano som sa citil sice vyspaty,ale stale unaveny...Zjedol som (sladke! Embarassed )ranajky a pomaly zacal v hlave planovat den...
Okolo 7:00 som dal prat.Potom som sa nejak rozhodol,ze pojdem reklamovat (konecne!)topanky,ktore som kupil pred tromi tyzdnami akoze v nich budem chodit do roboty(ale sa mi na lavej zacala odlepovat podrazka,a to vobec neboli lacne-na moje pomery)V obchode mi to spisali a ze vyjadrenie k reklamacii dojde najneskor do 5.1.2015!A v com a za co budem dovtedy,kym sa oni rozhybu,chodit?!Bez penazi a bez topanok som odisiel rozcarovany z obchodu...Volal som mame,ako to zvyknem robit,ze sa s nou poradim,ze co robit(ja som stale,aj vo svojich 28-ich rokoch taky "mamickar" Embarassed )Ano mam na ucte nejake peniaze,ale tie urcite nie su(neboli) urcene na nove topanky...Ale mama,ze nic sa neda robit,musim si kupit nove...Tak som chodil okolo dvoch hodin po tych par obchodoch,co tu v Leviciach mame.Nic nesedelo...niekde cena,niekde ine...Nakoniec som v poslednom narazil na jedny,co sa mi pozdavali.Ale cena bola skoro dvojnasobok tych reklamovanych!Co teraz???No nic sedia uzasne a mne sa zdalo,ze uz skratka nemam na vyber...Kupil som ich...Takze som minul peniaze,ktore vlastne ani nemam! Embarassed Neviem teraz,ako vyzijem,ci nebudem musiet zase tahat zo sporiaceho uctu,o Vianociach ani nehovoriac...Celkovo sa mi zda,ze si teraz zijem nad pomery,ale prva vyplata je este daleko...Neviem sa kontrolovat,minam ako divy,a to nie len na potrebne veci,ale aj na nicive veci typu-cigarety,sladkosti...Pekne ma to valcuje! No Este stale mam z coho,ale co ked peniaze prehajdakam?Co potom?Priplazim sa k rodicom so slovami,ze sa neviem ustrazit a zijem si ako pan,hoci v podstate nemam zaco?To asi tazko...
Este dalsie veci ma trapia...Citim,ze "sa blizi burka"...O par dni mam ist na kontrolu k diabetologicke a takisto ku psychiatrovi...Mam strach najma z toho,ze som si odkedy chodim do novej roboty,poriadne nemeral cukor,o safareni s dietou jej radsej ani nepoviem...A ako sa vypytam z roboty?Jeden den absencie je ok,ale dva-tri(lebo tam mam este aj zubara!)?Bojim sa,ze budu vyvodzovat za to voci mne dosledky...Neviem,co mam cakat... No
Ale sa mi toho kopi...No nic,Pan Boh mi urcite pomoze sa z toho nejako vymotat...Nic sa neda robit,treba len ist a ist dalej,nech sa deje co sa deje...
Dnes som planoval upratovanie bytu,ale sa volako neviem prinutit...Snad po veceri...Mozno...Uvidime...
Takze tak moji mili...Denne sa za Vas modlievam a myslim na Vas!
Pozdravuje Vas "popol si sypajuci na hlavu"Shadow
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 43 z 84 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 63 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore