Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 5

Strana 23 z 84 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 53 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav So 27 september 2014 - 11:44

Ahojte, prave sa vraciame z vyletu z ceskych budejovic, kde svagor otvaral svoju laser arenu. Bola to dobra akcia. Len to malo jednu vadu - sli sme spat az po tretej rano a budicek 8:45 takze cestou asi tiez zaspim. Co by ste povedali na zello temu "som rad ze som mnou"? Bol som v tyzdni na muzskom kruhu a taka tema sa tam trosku nakusla a zapacilo sa mi. Majte sa a pekny vikend!
J.

_________________
Pridajte sa na Zello dialógy, aplikácia pre počitač aj mobil na http://zello.com/
Moje návody na použitie http://krizovatkaduse.osvobodse.cz/zello-dialogy
Stredy a soboty 20:00

Video projekt S duševní ne-Mocí v partnerství môžete sledovať na:
YouTube
Facebook
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto So 27 september 2014 - 20:55

Ahojte,
dúfam, že sa máte všetci dobre a zdravie vám praje.

U mňa celkovo taký priemer. Po obede som išiel na záhradu pozbierať orechy, jablká a iné ovocie, čo tam bolo. V reáli som toho však príliš veľa neporobil, teda mohol som aj viac. Venoval som sa svojmu kocúrovi, ktorý dostal kostičky z obeda a aj trochu z mačacej konzervy. Práve tá mu príliš nechutnala, tak dostal aj čierny, susedov kocúr. Obaja sa však svorne bijú, ale zdá sa mi, že ten môj asi prehráva. Vidieť to na uchu, ktoré má natrhnuté a ranky pod srsťou.

Teraz som doma a tak sa vlastne len poflakujem, lebo v TV nič nie je. Asi sa zase pustím do nejakého čítania, lebo pri tom si pomerne oddýchnem. Momentálne tu mám Andrejev L.: Balada o siedmich obesených. Andrejev si vyberá skôr ťažké témy Prečítal som už poviedku o celách smrti, o krvavej revolúcii, o malomocných a najnovšie tam mám rozčítanú poviedku o ruskej psych. liečebni. Inak mám aj viac kníh a učebníc rozrobených, aby som mal nejakú "zábavu", alebo ako "povinné" čítanie.

Patologicky je to znesitelné. Trochu únava, trochu hlasy na balkóne, trochu pasivita, kúsok únavy, štipka soc. fob... Dobre zamiesiť a nakoniec sa v tom škvariť. Hmm. Ale nie, dá sa to zvládnuť.

Majte sa pekne a príjemnú nedeľu želám.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Mischelll Ne 28 september 2014 - 12:37

Ahojte Wink

xkrchnav
- veľmi zaujímavá téma....keď som ju prečítala nič ma nenapadlo čo k nej...ale keď tak rozmýšľam, tak ako je to zaujímavé Very Happy

Tuto - pekne si to nazval, že povinne čítanie - toto som už dlho nepočula....inak nemala som to rada ....študent ma toľko povinnosti a ešte aj povinne čítanie ma stíhať.....tak som to brala....teraz nečítam nejak veľa, ale občas nejakú motivačnú literatúru prečítam...study

Ako som sa mala?....tak včera bol veľmi ťažký deň.....od rana sme robili v záhrade....dosť monotónnu prácu až ma začala bolieť chrbtica z toho aj prsty, ešte aj dnes ich mám citlivé....no proste včera to bola makačka a to ešte nemáme všetko hotové ....takže zajtra pokračujeme....dnes som rada, že je nedeľa už len pre ten oddych ....inak čo som si všimla....vždy keď je nedeľa je pekné počasie vonku svieti slnko až pripeká skoro Sun 1 ....a cely týždeň je mokro a daždivo....u nás....celkovo mám radšej slnečnejšie dni ako tie pochmurne.....uz som po obede...a plánujem oddychovať a neskôr aj pozrieť reláciu a tiež možno aj behať už som dlho nebehala....tak snáď to nebude problém......začala som sa zase raz učiť anglinu, aj keď teraz mam s toho lepší pocit už len preto, že zatiaľ mi ju nikde netreba a po druhé pozerám krátke videjka po anglicky a myslím, že to u mňa ma zmysel a že ak budem pokračovať tak to bude len lepšie.....ako inak vždy som mala pocit, že je to u mňa zbytočne rôzne metódy....rôzne pokusy ...rôzne knihy a kurzy...a stále nijaké výsledky ....ale teraz tie videjka ma bavia asi prvý krát....dúfam, že ich na nete bude dosť jumping aby som sa v angline zdokonalila...raz a navždy it is perfect

Prajem krásnu nedeľu community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 639
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  xkrchnav Ne 28 september 2014 - 19:54

Ja som po tej akcii rozbity... Nechce sa mi nic, nemam energiu, chut, zajtrajsi slnecny den asi tiez nwecham bicykel doma. Zaroven je mi to luto ale proste nemam silu... Tak prepacte moj negativne ladeny prispevok. Pekny vecer.
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Ne 28 september 2014 - 23:19

Mischelll napísal:...inak včera som sa preklikala na jednu stránku a napadol si ma ty Matej, že možno by to stalo za prečítaniehttp://www.cervenacervenej.sk/......ako ja len čo si popisoval predtým viem, že niečo také máš teda z nervovej sústavy skôr....a možno si bol aj za dermatológom a ti to vylúčil...ja len proste si ma napadol keď som čítala túto stránku.....

Crying or Very sad

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 23 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej Po 29 september 2014 - 10:51

Ahoj priatelia Arrow

Včera som odrobil svoju poslednú dvanástku v tomto životnom období. Ešte budem chodievať školiť náhradu, pričom v októbri mám dovolenku. (doplnenie z času 12:24: možno ju nebudem mať a do 15.10. asi budem ešte robiť Shocked )

---

Cítim sa pomerne rozpačito. V niečom sa mi aj darí, v niečom menej. Dni idú, kráčam. Zajtra mám školu, na ktorú musím mať načítané rôzne texty (zatiaľ to vyzerá na nejakých 60 strán). Takže sa už dnes musím tomu venovať, nemôžem zaháľať. Shocked

Náladovo sa mám pomerne dobre. Bývam aj občas smutný a všetko sa mi zdá márne a divné, zbytočné a hlúpe. Momentálne tento pocit je v úzadí. Trápi ma, že som pribral. Ale inak sa dá. Fyzicky lepšie, neurózy zlepšené.

Dnes teda plánujem trošku PC hry, relax, študovanie povinných textov.
Želám hojne zdravia a stability.
Matej
giving a hug


Naposledy upravil Matej Skalík dňa Po 29 september 2014 - 12:24, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : doplnenie info)

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 23 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  sugar Ut 30 september 2014 - 20:35

Ahojte, neviem kam patrí moja otázka, ale zaujíma ma to, dokedy som opustila psychiatriu s diagnózou akútnej psychotickej poruchy. ma niekto s vás skusenost s akoby osvietením? mne sa stala velmi zvlastna vec teda, a to to, ze po dramatickom rozchode s priatelom som mala zazitok akoby pochopenia Boha, znie to mozno sialene, ale myslim, ze v tomto fore si to mozem dovolit, jednoducho som "prisla"na to, ze boh je synonymum pre lasku a vsetci ju mame v sebe a dolezite je co citime v nasom srdci, lebo to nas stale povedie Smile znie to ako uryvky z nejakej motivacnej knihy, ale ziadnu som az do danej psychozy necitala Smile jednoducho ci sa to stalo uz aj dakomu inemu ako mne Smile
sugar
sugar
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 7
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 26.05.2014

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  sugar Ut 30 september 2014 - 20:44

citam predchadzajuce prispevky a asi som sa netrafila do temy, len tato diskusia sa mi zdala byt najzivsia Smile aby som povedala viac o sebe a o tom ako sa mam. nazivam si 15 mg aripiprazolu, na ktory som presla z olanzapinu, pre neskutocnu unavu a neschopnost ucenia sa na skusky ... teraz som skoncila skolu a momentalne si si hladam pracu, tak dufam, ze coskoro sa zaradim do pracovneho zivota Smile inak okrem miernej unavy mi aripiprazol vyhovuje, vobec to nie je take zle, ako pri olanzapine Smile tak dufam, ze aj vy sa mate dobre a uzivate si babie leto Smile
sugar
sugar
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 7
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 26.05.2014

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Tuto Ut 30 september 2014 - 21:41

Ahoj sugar,
možno to Tvoje "osvietenie" brali v nemocnici ako blud, pravdepodobne náboženský blud. Ťažko povedať čo k tomu. Možno v psychóze je aj zameranie na seba v zmysle bludu, že práve ty si vyvolená aby si riešila otázky spojené s bohom, osvietená a podobne. Mozog v psychóze si dokáže vykonštruovať rôzne varianty bludov... Chcelo by to možno rozpísať.

........

Ahojte
U mňa "detto všetko".

Pekný deň. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  sugar Ut 30 september 2014 - 22:01

dakujem Tuto za reakciu Smile velmi tazko hladam slova na opisanie mojej skusenosti, ale pokusim sa byt konkretnejsia... ano moj stav zaverovali ako psychozu, aj ked sa so mnou velmi o mojich bludnych konstrukciach nikto nerozpraval, teda ja som o nich velmi nerozpravala, lebo cele vysetrenie som opakovala, ze musim podpisat reverz Smile samozrejme sa ziadny reverz nekonal Smile to moje osvietenie spocivalo v tom, ze som pocit pochopenia boha v kazdom jednom cloveku , dalsim leitmotivom bolo "you choose your dreams" a ze nic nie je nahoda a hlavny problem bol v tom, ze som nevedela, kto o "tom" este vie, tak som po rande, kde som sa rozisla so svojim priatelom, prisla domov, ze mam uzasnu novinku, ze "to" konecne viem, kedze dovtedy som zila ako clovek bez potreby akejkolvek spirituality, o viere som ani nerozmyslala, ze som pochopila Boha, Havla a Dalajlamu / Havel znamy svojim srdieckovym podpisom, dalajlama ako symbol vyrovnanosti po tom, co budeme nasledovat nase srdce Smile a potom som z toho velkeho rozrusenia odpadla, a nasi ma nasadili do auta a uz som isla na kliniku Very Happy dali mi lieky na upokojenie a antispychotika ,  a uz som ziadne ine zvlastne myslienky nemala, len si doteraz utriedujem co som prezila...
sugar
sugar
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 7
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 26.05.2014

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  Matej St 1 október 2014 - 7:53

Ahoj sugar. Ja som nejaké náboženské delúzie mal, ale nie v zmysle Tvojho osvietenia. Myslím, že ide v Tvojom prípade o náhlu psychotickú poruchu ako reakciu na silný stres. Koniec-koncov takto nejak sa k veci vyjadruje aj Tvoja diagnóza. Pravdepodobne nie si schizofrenická, čo je len a len dobre.  it is perfect

Pod vplyvom silného stresu sa Ti posunula realita, ako tomu ja zvyknem hovoriť. Azda došlo k intrapsychickej halucinácii, kedy si vnímala nejaké vzdialené myšlienky z cudzieho okolia, napr. z osoby Boha. Náhle precitnutie v pravdu a podobne, to je už vec ďalšej interpretácie v snahe mozgu zatriediť si halucinatórne zážitky. Takto by to nejak povedal aspoň môj doktor.

Teraz sa vlastne sústreď, Ti odporúčam, na upokojenie celej mysle, vyhýbať sa väčšiemu stresu. Netreba sa ani nejak extra vŕtať v daných bludných zážitkoch, hoci viem, že sú pre Teba netradičné a zaujímavé. Ak by si o nich chcela predsa len viacej pospomínať, tak odporúčam si otvoriť samostatnú tému v sekcii Kauzy trošku nižšie vo fóre. Tam si píšeme, čo sme psychotického prežili - sú to zaujímavé aj poučenia. Gratulujem Ti úprimne k zvládnutiu a ukončeniu školy. Každopádne teraz sa povzbudzuj tým, že Tvoj psychotický stav (to Tvoje náhle precitnutie, osvietenie) prepukol veľmi náhle, čo znamená vo svete psychiatrickej praxe veľmi dobrú prognózu do budúcna. Takže pravdepodobne sa Tvoj ďalší zdravotný stav bude vyvíjať priaznivo, čo Ti veľmi prajem a držím k tomu palce. Smile

Tvoje precitnutie mávajú vlastne mnohí pacienti, hoci v rozličných podobách - najviac sa to však líši rýchlosťou precitnutia či zblúdenia do delúzie. Napr. moje bludy sa vyvíjali veľmi dlho, niektoré až roky, takže ja som to nemal také prudké. Ty si to mala prudké, preto Ťa to poznačilo inak než mňa a svoje zážitky sa usiluješ viacej pochopiť a reflektovať. To je v podstate normálne. winking

Držím Ti teda moc päste. Nech sa Ti, sugar, darí. Smile
S pozdravom
matej
Moon

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 23 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 5 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 5

Odoslať  sugar St 1 október 2014 - 8:39

Hej, utesujem sa tym, ze som nemala priznaky schizofrenie a lieky nebudem brat vecne, snad Smile len je dost neprijemne, ked si clovek uvedomi vlastnu zranitelnost, ze staci jeden rozchod, jedna skuska, problem v rodine a je z toho pobyt na psychiatrii.

Ale asi to treba skutocne odlozit bokom, neriesit to, sustredit sa na vyzvy co nas cakaju a prezit kazdy den co najviac v pohode.

sugar
sugar
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 7
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 26.05.2014

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 23 z 84 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 53 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore