Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Spánok - spíte dobre?

Strana 12 z 25 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 25  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 12 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Pi 7 október 2011 - 2:21

Zdravím vospolok,
pred chvíľou boli dve hodiny a ja si tu v noci spokojne vegetím s knihami v posteli. Sem tam mi tu v diaľke prejde auto a to je asi tak všetko. Už dve hodiny je piatok a ja som zvedavý ako to dnes teda bude s tým mojím spánkom.

Včera som priveľa spal, pospával a driemal. Ťažko povedať akú mám šancu do rána zaspať, ale je možné, že budem cez celú noc hore. Občas je to celkom fajn si takto v kľude vytriediť myšienky a v tichosti si porobiť svoje záležitosti.

Noc je tichá, chodcov tu nie je vôbec. Dokonca som nepočul ani zvuky vracajúcich sa z baru. Odhadujem, že okolo takej piatej začne byť rušno a robotníci sa budú ponáhľať do práce. O pol šiestej otvárajú prvé potraviny a tak to už bude pomerne ruch.

Osobne si ešte niečo poprečitujem, možno vybehnem na balkón na cigaretu a pokúsim sa aj zdriemnuť. Pochybujem, že to bude úspešné, ale zadariť sa môže.

Zatiaľ vás všetkých pozdravujem a majte sa fajn.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 12 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Ne 9 október 2011 - 23:18

Ahojte,
ešte síce nie je ani polnoc a ja tu píšem.

V podstate si za dnešnú noc môžem sám. Bol som v doobedí nadmieru unavený a ťahalo sa to až do štvrtej hodiny poobede. Nielenže som bol ako opité mača, ale ani som nemal najmenší dôvod vstať a fungovať ako človek. Únava bola mimoriadna, v podstate som bol celkom rád, že som sa ráno domotal ku krabičke s liekami a zapil ich studeným čajom. Z toho však vidieť aj to, že úplne bezmocný som nebol voči tej strašnej pasivite, ktorá ma dnes v začiatku dňa omotala. Problém bol, že sa mi priveľmi nechcelo bojovať, vstať a niečo vykonávať. Otupelo som driemal v posteli a nemal som vôbec chuť zabrať a konať. Myslím, že dnes som tomu podľahol v plnej miere. Ospravedlňuje ma trošičku, že je nedeľa a ja som v nočných hodinách nespal. Napriek "omluve" som bytostne nespokojný ako to všetko prebehlo. Sám som si poškodil a som si aj za to zodpovený. Ani sa mi nechce myslieť na viacerých pracovníkov, ktorí sa trošku prespia a zase hodiny fungujú v práci a podávajú aj výkony. Úprimne sa za seba hambím.

Tak realita je taká, že som po 11 hodinovom spánku a navyše bdiem len 8 hodín. Znamená to len toľko, že v noci by bol zázrak, keby som zaspal. Dosť ma mrzí, že to mám takéto rozhádzané. Niekedy nespím vôbec, inokedy sa predháňam hodinami strávenými v spánku. Pýtam sa, kedy bude tomu koniec?

Serióznu šancu na zaspatie mám až okolo 7:00 - 8:00. Jednoducho som to po... Teraz mi zostáva stráviť noc v tichu a drepieť najmä v izbe. Dúfam, že v budúcnosti sa niečomu podobnému vyhnem, priznám sa, že mierne o tom pochybujem....

Ahoj. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 12 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Matej St 12 október 2011 - 10:44

Ahoj What a Face

Musím sa už aj ja vyjadriť k téme o spánku. Uvedomil som si najmä v týchto dňoch, kedy musím veľmi skoro ráno vstávať do školy, aby som vycestoval do Bratislavy (budíček väčšinou 4:50), uvedomil som si, ako veľmi je pre môj psychický stav spánok podstatný a dôležitý.

V nedeľu som bol vo fitku, v kostole a na nákupe, tri razy som išiel preč z domu, a ešte som k tomu z nedele na pondelok menej spal, asi tak 5 hodín, a ono to stačilo na to, aby som takmer na druhý deň v pondelok skolaboval. Prvú prednášku skoro ráno o ôsmej som ešte zvládal, ale ďalšiu hodinu - to bolo k.o. very sad3 very sad2

Vôbec som sa nevedel sústrediť, písať si poznámky, takže moja prítomnosť na prednáške nebola k ničomu platná. Ani som profesora nepočúval, alebo len zľahka. Po tretej hodine, hoci som mal ešte vyučovanie až do večer pol šiestej, som odišiel domov do Trnavy. Sklamaný, zničený, nevyspatý, unavený, rozbitý na márne kúsky. Deficit odpočinku a spánku vie teda so mnou poriadne zatočiť, čo som si až tak neuvedomoval, keďže v posledný rok som vstával, kedy sa mi zachcelo. Neutral

Ťažko to zvládam to vstávanie. Dopujem sa kávami a energetickými nápojmi, no kvalitný spánok je kvalitný spánok. Sleep A tak viem už, že je na prvom mieste, aby som mohol normálne fungovať.

Držte palce, aby ma to nerozložilo a nerozbilo moje snahy o dokončenie školy. Už som pár ráz za tú krátku dobu, čo je už semester, vynechal niekoľko prednášok, čo je veľká škoda. Všetko to bolo z únavy, nesústredenia, ktoré vygenerovalo niečo, čo sa dá nazvať lenivosťou. Rolling Eyes Takto to vždy začínalo doteraz, keď to skončilo prerušením štúdia. Vždy to začalo vynechávaním prednášok, seminárov. Tak si musím na to dávať fakt pozor, držte mi prosím palce. Kľúčovým je vskutku ten spánok, tak dúfam, že mi škola dopraje častejšie. Arrow

A ešte som zabudol spomenúť, že Tuto, Ty si spomínal pasivitu. Presne to poznám a potvrdzujem. Namiesto vytýčenej proaktivity sa mi väčšinu dní nič nechce, som pasívny a častokrát aj apatický. To je veľmi nebezpečná situácia v mojom psychickom rozpoložení. Neexistuje, aby rodičia dali vyše 600 eur školného (čo už aj dali - je to zaplatené), a ja štúdium nedokončím. Neexistuje. Budem sa Vám teda zverovať častejšie s týmto znášaním školských povinností, možno ma povzbudíte alebo poskytnete nejakú radu. Ale už aj Vaša prítomnosť, prečítanie si príspevku ma príjemne motivujú k plneniu povinností.

Vďaka, že ste. heart

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Spánok - spíte dobre? - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 12 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto So 15 október 2011 - 2:29

Ahojte,
je niečo po druhej a ja som ako rybička. Doteraz som ležal a pokúšal sa zaspať. Akosi mi to dnes nejde. Na chvíľku som si dal pauzu od pokusov zaspať, a že tu napíšem nejaký riadok. Vlastne dohovie, či dnes budem spať. Pred malou chvíľočkou som si vložil aj čosi malé do žalúdka a trochu mám aj výčitky z toho.

Túto noc je celkom kľud. Pravdepodobne zima za to môže, že tí baroví idú domov akosi ticho. Sused od vedľa dnes nepozeral TV a teda pri ňom ani nezaspal a tak aj tento zvuk nie je prítomný. Vlastne sa teda ani nemám na čo sťažovať. Možno teraz zaleziem do postele a podarí sa mi aj zaspať. Myslím, že o takej piatej, ak budem ešte hore, ma trpezlivosť so zaspávaním opustí úplne a poviem si, že už budem bdelý až do večera. Blbé je, že som silne chcel zaspať a tak som užil prášky na spanie. Tie však nezabrali, ale mám ich v krvi. Tak neviem ako to v tejto veci bude. Určite by som mal pár hodín ticho ležať a byť pokojný.

Tak. Práve sa chystám zaľahnúť. Župan zavesím na háčik, ponatriasam prikrývku, napravím vankúš a zhasnem stolnú lampičku.
Dobrú noc Vám želám a pekný nasledujúci deň.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 12 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Matej So 15 október 2011 - 6:59

Páči sa mi, Tuto, ako to pekne formuluješ tie svoje myšlienky. winking Ja bývam na siedmom poschodí, trochu obďaleč od hlavnej cesty, avšak i my tu máme šenk, vlastne až dva šenky kúsok od seba. Občas za šenkom, resp. za potravinami, ktoré sú v spoločnej budove s krčmou, tam vykecávajú do neskorého večera ctení šenkoví zákazníci. Ale vlastne nie pravidelne, a keď už, tak v drvivej, ale v naozaj drvivej väčšine sú do pol jedenástej preč. Takže potom sa už nešíri k našim balkónom hluk a je kľud. (Len ma mrzí, že niektorí pri odchode rozbijú poháre o zem very sad2 , a pritom vedia, že ich chodí zamestnanec krčmy zbierať aj tam za potraviny, takže by ich tam v pohode mohli nechať položené).

Takže po jedenástej je pokojná noc u nás. Mali sme hlučných susedov, ktorí sa hádali, ale tí sa pred pár dňami akurát odsťahovali. Boli na nich sťažnosti nasmerované k majiteľke bytu, a tak im vypovedala týmto nespratníkom nájomnú zmluvu. Rozhodne teda nemám nepokojné noci, čo je veľmi fajn. Smile

Včera som išiel buvať asi o 21:15 a zabuval som asi o 22:45. A čuduj sa svete, akurát dnes, čo som si mohol pokojne pospať, dokedy sa mi zachce, som sa zobudil už o šiestej čerstvý a odpočinutý. Tak preto teraz o siedmej rannej hodinke už píšem na fórum, chi. Laughing

Spalo sa mi dobre, ani som nemal nejaké výrazné sny, aké mávam obvykle. Som spokojny. What a Face

Tak prajem dobré ránko všetkým, a pridávam sa k Tutovi - krásny nový deň! it is perfect

sunny

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Spánok - spíte dobre? - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 12 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  regina So 15 október 2011 - 19:47

Ahojte,

vcera som bola v mánii. Kmitala som od 4tej rána do pol 11tej vecer. Vedela som, že tak lahko nezaspím a uz som mala obavy z dalsích dní a hlavne nocí. Napočudovanie som po kednom Hypnogene zaspala a spala som do 4tej, kedy som si dala 3mg Lexaurin a vstávala som o pl 9tej. Dnesný den bol uz v pohode, existovala som akoby som ani nebola chorá. Verím, že dnešnú noc prespím bez liekov na spanie a ze mánia je zazehnaná. Mozno to bolo iba splnom Wink

Prajem Vám vsetkým pokojnú noc a dobrý spánok
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 667
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 12 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Ne 16 október 2011 - 3:03

Ahoj všetkým,
za malú chvíľku budú tri a ja napriek dávke Gerodormu stále nespím. Ležal som teraz už 1 a pol hodiny a tak sa potrebujem trochu prevetrať.

Včera som okolo štvrtej ráno zaspal a spal som až do desiatej doobeda. Počas dňa som bol pomerne dosť unavený a tak som veľa ležal v posteli. Teraz je to so mnou opäť bledé v zaspávaní. Rozmýšľam nad tým, že vedomo strávim noc bdelý. Niekedy sa mi tým podarí vyladiť spánkový režim.

Teraz sa cítim na nič. Počas toho času ležania mi prichádzali rôzne úzkostné a smutné myšlienky a tak sa necítim práve najlepšie. Emócia bola v podobe smútku, rozčarovania a nostalgie. Nejednalo sa o patológiu, len som si akosi nechtiac pospomínal na staršie udalosti, čo ma postretli. Netuším, prečo sa mi to teraz všetko vynára. Nebol žiaden ani najmenší podnet na vyvolanie takýchto spomienok. Bolo to však pomerne silné prežívanie. Cítil som chvenie pri žalúdku z toho a cítil som sa dosť mizerne. Takto sa neoplatí ležať, len by som sa trápil.

...................................................................

Predchádzajúci deň som prežil štandardne. Poplnil som záležitosti, ktoré som mal v programe. Ostatok času som buď ležal, alebo bol pri TV a Nete. Potešil ma ten splnený program. V posteli som aj veľa prečítal. Aktuálne sa trápim s nejakou psychológiou v češtine.

Zatiaľ sa majte dobre. Ahoj. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 12 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Po 17 október 2011 - 2:38

Ahojte,
podľa výsledku mojej "aktivity" počas dňa som sa dočkal výsledku v nočnej hodine. Neviem, či budem dnes v noci spať, ale pokúsim sa nad ránom. Dúfam, že to nepotiahnem až niekde do poobedia potom.

Noc je nadmieru tichá. Všetko spí a vonku je veľký kľud. Aj autá na neďalekej križovatke chodia veľmi poriedko.

Doteraz som čosi vyčitoval a teraz pôjdem na cigaretu a potom budem asi ležať a počúvať audio angličtinu z mobilu. Dnes si nedávam prášky na spanie, ak sa podarí zaspať, tak nech je to teda prirodzene.

Cítim sa celkom primerane, nie som ospalý alebo podobne. Mám chuť na ničnerobenie a len zľahka oddychovať a ležať pri tom. Asi na pár hodín tak aj vykonám. Tieto noci sú také o ničom. Len ticho a samota.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 12 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Pi 21 október 2011 - 0:32

Zdravím vážení.

Je presne 0:00. Mal som slabý deň. Nič hrozné sa síce nestalo, ale moja aktivita bola veľmi nízka. Vlastne som väčšinu dňa strávil v posteli a podriemával som. Nemal som nič extra na práci a ešte aj časť denného plánu som vykonával ležiac, t.j. čítanie a štúdium. Som z toho celého zúfalý. Nerád sa sťažujem, ale tentoraz je to zlé. Väčšinu dňa som prevegetoval a prakticky z toho mám o ničom pocity. Pripadám si veľmi nenaplnený a som akýsi nesvoj.

Mozog mi je v zvláštnom, unavenom ražime, ale zároveň to nie je dosť na spánok. Jedná sa o medzištádium, keď sa cítim unavený a zároveň si uvedomujem, že tá únava je len dôsledkom stálej nečinnosti. Akoby si už organizmus zvykol na tie chvíle, ktoré trávim len v pasivite a už je to viacej dní, keď som len v polovičnej apatii, či ako to nazvať.

O spánku neviem či mám uvažovať cez noc. Vlastne si ho teraz ani nezaslúžim. Závidím všetkým, ktorý motivovane trávia aktívne čas a večer líhajú do postele prirodzene ustatí. Takýto ľudia majú môj obdiv, ich spánok je osviežujúci a hodnotný rovnako ako ich náplň dňa.

Osobne sa dosť hambím za moju náplň dňa. Je to veľmi chabé. Často za to môže moja únava, ktorá len vytvára ten nepríjemný kruh pasivity v ktorom sa v posledné dni, možno aj týždne točím. Celé to na mňa vplýva dosť depresívne. Stále tí istý ľudia, tie isté problémy, tie isté činnosti, ten istý záver, teda driemanie v posteli. Platí to asi pre týždeň dozadu.

..........................................................

Teraz je ticho a kľud. Odbili prvé minúty z piatka a ja tradične neviem, čo bude so mnou v súvislosti so spaním. V noci si môžem síce čítať, študovať, ale sú to hodiny bez zvukov a stavím sa, že mi bude otupno. Keď strávite aj časti nocí v takomto rozpoložení, postupne sa necítite celkom dobre. V paneláku prakticky nič nepočuť a ani z ulice sa nič neozýva. Jasne počujem svoje klopanie prstov na klávesnici a zároveň aj moje žundranie slov, ktoré chcem napísať. Sedím pri stole s notebookom na ňom. V izbe mám relatívny poriadok, ktorý ožaruje stolná lampička. Posteľ je ustlaná a je na nej pohodená deka. Na druhej stoličke mám odkladový priestor, ktorý slúži na odloženie najpoužívanejších odevov. Práve na nej je ten najväčší neporiadok. Ostatok izby je celkom uporiadaný. Hlavne je tu teraz to ticho.

Netuším, čo budem v noci robiť. Nechce sa mi stále byť len pasívny. Priznám sa, že by som bol veľmi rád, keby som tentoraz nespal a zároveň sa prebral k činnosti. Takto je to dookola to isté. Možno mi aj noc bez spánku prospieva. Hrozné je naopak ležať hodiny v posteli a nervózne čakať kým príde spánok. Často nevydržím a idem si dať Gerodorm. Aj napriek dávke sa ešte pár hodín prehadzujem. Nejakým zázrakom občas nad ránom zaspím. Potom sa však neviem dospať. Je to podľa mňa choré.

Niekto by povedal, že stačí sa cez deň unaviť. U mňa to neplatí. Chodil som na pomerne náročné brigády s drevom, na stavbách... a zaspávanie bolo také isté. U mňa to z námahou príliš nesúvisí.

Som zvedavý, ako bude to dnes v noci. Zajtra nemám žiadnu nutnú povinnosť mimo to, čo som si sám zadal. Bol by som šťastný, keby zajtrajšok bol už v znamení aktívneho žitia a nie pasívneho skoroumierania.

PA
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 12 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Pi 21 október 2011 - 3:08

Tento príspevok naväzuje na predchádzajúci.

Sú skoro tri hodiny ráno. Nemám najmenšiu chuť spať. Síce sa mi dvakrát zívlo, ale nepociťujem túžbu pospávať. Uvidím čo bude nasledovať.

Doteraz som si čítal dielo autora z rímskej filozofie. Pred chvíľkou som tú knihu dočítal. Celkom fajn.

Priznám sa, že sa mi do ničoho príliš nechce. Na druhej strane robiť nič je mi nepríjemné. Len tak o ničom ležať v posteli ma nenapĺňa, práve naopak cítim, že zrovna vtedy na mňa "lezie" depresia. Vtedy by som len rozmýšľal a rozhutoval, aký mám život a trápil sa nad všetkým a možno začal aj pociťovať úzkosť, strach z budúcnosti.

Práve ten strach z budúcnosti je problém. Niekto by povedal, že mám byť rád, že ešte vôbec nejaká je, ale myslím, že toto je dosť nepríjemná irónia. Vlastne ide o to, že podľa príznakov diagnózy mám nárok na plný invalidný dôchodok. Od strednej školy mám však len polovičný. Ak mi neschvália teraz, alebo po odvolaní ten celý, som finančne po čase takmer vyradený. Môžem sa ísť v podstate pásť. Ešte by som to možno nejaký dlhší čas "uhral" s rodičmi, ale realita je taká, že práca pre mňa predstavuje vážny problém a pri zamestnaní obvykle fázujem do mánie alebo depresie navyše so schizofrénnymi príznakmi a to aj napriek užívaniu medikamentov. Preto som nervózny z budúcnosti. Vlastne sa rozhoduje o mojom živote. Ak sa spomínané veci nevyriešia v môj prospech, je možné uvažovanie do budúcna nielen v zmysle ako byť. Jednoducho ma to dosť trápi v poslednú dobu. Ide o veľa. Zároveň je mi veľmi trapné, keď sa pozriem do zrkadla, že taký chlap ako ja má žobrať o suchú kôrku a nie je schopný si na svoje živobytie zarobiť. Taktiež je to dosť smutné.
POS....Á CHOROBA!
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 12 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Po 24 október 2011 - 2:44

Zdravím,
práve som vyliezol z postele a po prechádzke na toaletu som zablúdil na chvíľku aj za notebook. Som pomerne uležaný a plánujem v tejto činnosti aj pokračovať. Užil som Gerodorm a ak ho nechcem mať celý deň v krvi, mal by som si aspoň podriemať.

Od desiatej čítam, o jednej som zaľahol a teraz budú tri v noci. Atmosféra tmy je pomerne pokojná. Výnimočne prejde auto a chodcov je celkovo málo.

Cítim sa pomerne príjemne a mám dojem, že dnes aj asi zaspím. Aby som to optimisticky zhrnul, keď nie teraz, tak navečer snáď určite.

Za chvíľu budú tri hodiny v noci. Želám Vám sladké sníčky.
PA.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 12 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto So 7 január 2012 - 6:43

Ahojte,
dnes mi noc vyšla opäť bez spania. Od druhej až po štvrtú som len ticho ležal a dúfal v spánok. Vzhľadom na to, aký som bol čerstvý a rozobratý som ani nevedel odhadnúť šancu na spánok. Navyše som si dal celý Gerodorm a tak by bol spánok dosť žiaduci. Niečo po štvrtej som to vzdal a v prítmí balkóna som si pochutnával na cigarete.

Časť noci som strávil pri čítačke kníh a pohrávaním sa s angličtinou. Ten jazyk je u mňa prekliaty. Učím sa ho už roky, ale stále ho neviem tak, aby som bol so sebou spokojný. A tak nejako sa došuchtala až táto ranná hodina. Vzhľadom na to, že je sobota, mesto je pred siedmou celkom tiché a ešte sa nezačína ani rozvidnievať. To sa ale za chvíľu zmení.

Cez deň by som si rád aspoň na hodinu zdriemol, vzhľadom na moju čerstvosť aj teraz to bude otázne. V noci som poplnil mnohé z môjho čítaco-študiíneho plánu, tak pozostávalo toho málo. Musím si tak vymyslieť nejaký program.

Želám príjemné vstávanie. Dobré ráno. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 12 z 25 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 25  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore