Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 46 z 86 Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47 ... 66 ... 86  Next

Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  dzuli08 St 22 január 2020 - 19:16

Ahojte ...tak aj ja podám "hlásenie" na dnes..... mám sa tradične alebo dnes výnimočne trocha netradičnejšie celkom fajn ...na stupnici by to bolo asi 2+ Smile 1- nemožem dať i keď by sa dalo povedať že je to skoro to isté Very Happy
Tak dnešný deň bol pre mňa dosť dlhý v práci, nakoľko bolo rodičko....ale žiadne extra stresy a trémy neboli, lebo mi prišli iba jedni rodičia ....viem, je to dosť chabé, ale zas na druhej strane pre mňa menej obkecávania.... bolo to celkom fajn, mala som dobrý pocit z toho rozhovoru. Z rána som si o kusok dlhšie pospala (čo už pre mňa velké plus) no potom som mala sedenie u psychologičky. Myslím že možem napísať, že ma celkom nakopla do dňa v tom zmysle že mi dala za ulohu si urobiť akesi plusy a minusy mojej prace ..... a zrejme to vyjde aj že prevahu budu mať vyhody. no uvidim zosumarizujem si to nejak a hodim to na papier. Ako povedala mi aj to (lebo som sa pytala aj na invalidny co ona na to) že pre mňa je akoby tá práca kľúčová a že keby som bola doma z jej pohladu by som zrejme zakrnela. Niečo na tom pravdy určite je ...... asi sa potrebujem rozvíjať trocha a aj mať aký taký režim , ktorý mi práca poskytuje ....len je to jeden kolobeh.....teraz je to fakt perné, povinností je neúrekom, papierovačky atď. ..... No budem fakt happy ked to zvladnem ..... a dúfam že sa mi to podarí. Budúci týždeň idem ešte aj na jedno školenie. Tak držím všetkým palce ....hlavne veľa zdravia a pohody do dní Smile

P. S. Neti celkom zaujímavý ten how I feel song, vypočula som si. dufam, že tie tvoje pocity sa zlepšia časom.

Pekný zvyšok večera všetkým Smile Majte sa
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 561
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan Ne 26 január 2020 - 15:27

Ahoj,

Tak neskajšok sa píše ako ten bolestný. Totiž ráno som išiel na šachový zápas. Ešte pred tým som si kukol na smartfóne teplotu a podľa toho aj obliekol. Ako si tak v pohodičke vyšlapujem po chodniku, tresol som na kolená. Odnieslo si to jedno koleno. Bolí a ťažšie sa ohýba.

Uvidím ako bude na tom zajtra. Malo by to vypadať len na malú podliatinu a farbu.

Doma ma privítal šniclový obed so super šalátom. Dobre mi padol.
Teraz som unavený a idem na pol hodku/hodku zalahnúť.

Potom by som sa chcel vrhnúť na hovorené slovo. Momentálne počúvam od Eckharta Tolla Sola prítomného okamihu. Tie jeho myšlienky žerem, a vedia dobre človeka do hĺbky nakopnúť.

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Ne 26 január 2020 - 22:21

relouth napísal:My ludia mame zmysel asi ako koliesko v hodinkach. Koliesko mozno svojim sposobom pocituje nieco co by sa dalo nazvat nepohodou bytia.Ale koho to trapi,ved dolezity je cas,co hodiny ukazuju a prestiz,ktoru nam davaju..Ked sa koliesko zlomi,tak sa vymeni.
A nemyslim,ze pojde do kolieskoveho neba,alebo sa spoji s bohom..
Pekné prirovnanie. Podobne to vidím aj ja.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Po 27 január 2020 - 18:09

Ahojte. winking

Dnes sa mám zhruba dobre, ale naozaj len zhruba. Trochu som nervózny, lebo zajtra máme inventúru v práci, pôjdem tam asi okolo 9tej a potiahnem až do noci, resp. do rána do nejakej ôsmej, podľa toho, kedy skončia inventúrnici pípať. Čiže odrobím normálne cez deň, plus aj nočnú. Nezostáva mi tak veľa energie, vôle a možno ani ochoty sa venovať škole a jej ďalším skúškam. Zas ma opantáva nálada ju nechať. Lezie na mňa pravidelne takýto typ krízy. Mám toho ešte pomerne dosť sa naučiť a čo sa týka angliny, tak tam ešte aj čosi povypracúvať. very sad3

Dnes som v práci robil veľa fyzicky, lebo som premiestňoval tovar zo skladu/kancelárie do banánoviek a dával ich na predajňu, kde ich budú ako tzv. skladíky zajtra inventúrnici pípať. Príde nám na to všetko externá firma, takže hoci sa nudiť počas noci nebudem, aj tak je šťastnou pravdou, že pípať tovar nebudem musieť. Dojatie

Víkend som trávil prevažne regeneráciou, relaxom. Nejak som potreboval vypnúť. Opäť sa mi potvrdil scenár, že keď napnem na niekoľko dní za sebou všetky sily (ako v tomto prípade vtedy s tou matematikou), tak zopár dní po "udalosti" akoby musím vypnúť od všetkého. Takže som príliš nepohol vo veci príprav na ďalšie skúšky, hoci som mal na to nepracovný, voľný víkend. Uf Teraz pomaly začínam zbierať prvé sily a ochoty sa ísť škole venovať, no bije sa mi trošku motivácia s tou mojou prácou, lebo chcel by som práci dať teraz "všetko", keďže sa sústredím práve na jej agendu a inventúru. Akoby moja myseľ nevedela tak ľahko 8 hodín koncentrovať myšlienky a motiváciu na pracovnú agendu, a potom zrazu aby jednoducho prepla všetku motiváciu a myšlienky do povinností školských. V niektorých chvíľach mi fakt takéto prepínanie medzi - nazvime to - úväzkami príde dosť vysilujúce. Až sa proste stáva, že idem naplno v jednom úväzku, a druhý v danom čase úplne zanedbám, a naopak.

Známku by som dal v tieto dni asi 2+. Pretty good Do ďalších dní by som chcel vykročiť s optimizmom. Dúfam, že čas potvrdí moje nádeje a nakoniec to všetko dobre dopadne, na obidvoch frontoch. Shocked

Prajem Vám hojne zdravíčka a stability, držte sa, kamaráti! community together

S pozdravom
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 46 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  EnaXnaY Ut 28 január 2020 - 20:00

Stále je tu ten POKOJ Wink

Zavriem oči a hovorím si : "Ach ako je mi dobre" Wink

Je to až slasť alebo čo Wink

Myseľ je čistá Wink

Robím NIČ Wink

Čaká ma prehodnocovanie invalidného Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 46 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1246
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Anonymka St 29 január 2020 - 8:37

@matej ach, každý asi máme krízu. Niektorí sa k nej nepriznalvajú alebo ju fakt nemajú :o mne sa tiež nić nechce Sad
@EnaXnaY ja tvojmu vyjadrovaniu akosi nerozumiem Very Happy
Mám novú prácu, robím pokladníčku. Nebaví, ale musím. Totižto, nić ma neuspokojí. Keď nič nerobím, som nespokojná, keď niečo robím som nespokojná. Keby som tak chcela veľmi hocčo robit´, to by som bola rada. Máť po tom túžbu. Napr niekto rád upratuje a tak. Možno sa to zmení keďby som bývala sama s partnerom a nie s rodičmi.
Anonymka
Anonymka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 30
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 23.07.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: abilify maintena 400 mg/mesiac

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  EnaXnaY St 29 január 2020 - 9:38

Nu JA SOM sa uspokojil aj s NIČím Wink

Práveže keď NIEČO robím, tak mi to spôsobuje NEPOKOJ Wink

A JA túžim po POKOJI Wink

Len tak zavriem oči a len SOM Wink

Užívam si ten stav Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 46 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1246
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger St 29 január 2020 - 11:32

Matej, rozmáha sa Ti tu spam, podaktorí očividne neužívajú lieky Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink

To len tak na okraj, inak ako sa mám? Eh, asi turbulentne. Riešila som samostatné bývanie, akože úplne samostatné, lebo sa potrebujem zbaviť mamy a zastreliť ju a zakopať na záhrade by mi asi neprešlo. Je totiž minimálne nesmierne sebecký narcistický človek, sedeli mi na ňu zvyčajne aj nejaké znaky psychopata, ale nie som lekár, nechcem vynášať rozsudky. Skrátka sa správa ako blázon a ten dvojitý meter, čo vždy mala na bratov a na mňa sa tiež nedá znášať donekonečna. Tie veci typu "toto si tvoj brat môže dovoliť urobiť, je to na 100%, je to jeho vec" - ja urobím to isté: "To ako si dovoľuješ, vypadni z môjho domu, zbavím ťa svojprávnosti..." No, skrátka ma to už značne unavuje, takže si niečo hľadám, akurát všetko je drahé alebo chcú na úvod zálohu pekných pár stoviek. Keďže teda musím teraz šetriť, prestala som čokoľvek kupovať a vďakabohu som mohla konečne zrušiť donášku obedov, ktoré ma nútila brávať. Problém bol v tom, že ten odpad sa nedal jesť a musela som teda denne skoro 4€ vyhadzovať z okna. Lenže "jej to chutí, musí teda aj mne" - akurát mne to nechutilo a väčšinou som to jedlo celé vyhodila. Toho som sa teda teraz zbavila a ušetrím fajn sumu, som rada. Na skúšku som nejedla vôbec nič pár dní, že koľko tak vydržím - bohužiaľ som to zvládla len 3 dni, čo je chabé. Schudla som 3-4 kg, ale to ma netrápi.
Bola som predvčerom aj u psychiatričky a podarilo sa mi ju presvedčiť, že psychicky mi je dobre, yay! Len teda nespávam, prakticky vôbec, ale to vraj v poslednej dobe nikto, ani ona. Navýšila mi Trittico o 1/3 - nedá sa povedať, že by to pomohlo, ale aspoň sa môžem vyhovárať na únavu a nemusím s mamou venčiť psa. Pohyb by bodol, no počúvať zas o tom, aká je ona dokonalá a ja nič neviem-nič nedokážem, please nope. Znovu som si predplatila Netflix, takže buď tu niečo sledujem alebo klasicky drvím TR/Zaklínača, to mi nateraz aj stačí Very Happy
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Strana 46 z 86 Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47 ... 66 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore