Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 66 z 86 Previous  1 ... 34 ... 65, 66, 67 ... 76 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  EnaXnaY Pi 24 apríl 2020 - 18:17

Ďakujem anjelikovi za isto chutnú tortičku Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 66 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1259
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 So 25 apríl 2020 - 13:14

Ahoj @Matej nič si z toho nerob, že nie si činný ako by si chcel. Myslím si, že zaslúžiš si aj oddych, tak si ho užívaj. Na oddychu nie je nič zle a je ťažké byť činným napr. 10 hodín denne. Ja som činný tak 5 hodín a potom len oddychujem. Pozerám obľúbené seriály, som na internete, chodievam na prechádzky a tak. Snažím sa niečo si urobiť (najčastejšie šachy). Momentálne skúšam nový šachový tréning a musím si zvyknúť na to, že som činný šachovo cca. 5-7 hodín. Viem, že je to veľa. Amatér by sa mal venovať šachu menej, ale tak baví ma to. Rád by som vydržal pri tej aktivite, čo najdlhšie.

Ako sa mám? Tak mám sa dobre, budúci týždeň mám ísť na kontrolu ku svojmu psychiatrovi. Nebudem mať opäť nič špeciálne. Vlastne vediem si dobre posledné 3 ročky. Musím síce dodržiavať isté vecí, ale tak ani mi až tak nechýbajú. Mám na mysli rôzne druhy závislostí napr. alkohol, drogy, fajčenie. Som rád, že nemám k tomu nejaké sklony.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger So 25 apríl 2020 - 17:21

@relouth Nemýliš sa, hraničiarka naozaj som. Nič moc stav, ale viem si predstaviť aj horšie Cool

Zdravím vás,

momentálne (esenciálne slovo laughing ) sa mám dobre. Mám tu čosi pod zub a usilovne to aj žeriem, takže sa mi zlepšila nálada. Inak ma už bolí hlava z vykrikovania susedov a ich robenia čo najväčšieho hluku. Najradšej by som polovicu ulice vyvraždila, ale asi nič z toho, pištole, čo tu mám, sú stále len airsoftové Neutral
Čo už teda, asi si kúpim poriadne veľké repráky a začnem tu naplno púšťať death metal od šiestej ráno do 22:00 Laughing

Po psychickej stránke je to... hm, hm, rozkolísané, že nás to neprekvapuje. Striedajú sa u mňa obdobia (veľmi krátke) aktivity a nadšenia, potom to upadne, zahrabem sa do postele a, priznávam, ľutujem sa, že to pekné nie je. Väčšinou preto, že som hladná a väčšinou v chladničke okrem storočných mrkiev lautr nič nie je. Potom mám zas dojem, že jesť predsa netreba a... eh, no a takto to ide Smile

Po somatickej stránke, nuž, glykémie sú zas na houby, aspoň tlak ostal nízky. Zuby sa mi tuším premenili na kameň, hoci sa starám. Čo tam po tom, i tak sa našťastie nosí rúško! V tom sa nedá dýchať a celkovo mi lezie na nervy. Fraška, celé koronaopatrenia, ale což. Viac ma teda štve, že mám ešte vždy nádchu, tá je snáď večná Rolling Eyes

Čo je každopádne suppa, je, ako som už spomínala, možnosť vyhnúť sa okolitému odpa- ľuďom a ani to nepôsobí načisto psycho. Medziľudský kontakt mi absolútne nechýba, pri návštevách rodiny sa ním presýtim. Nemám sa s kým stretnúť, nemá mi kto volať a len zriedkavo dakto píše, aká pohoda! Ako bolo v Zaklínačovi (teda myslím): "Nepotrebujem nikoho a to posledné, čo chcem, je, aby niekto potreboval mňa." Witchera 3 som dohrala druhý raz a blížim sa ku koncu poslednej knihy zo série; čo potom so životom, ani srnka netuší lol

Okrem čítania a hrania náhodných podivností z Google Play trávim čas asi už len spánkom, jedením všetkého, čo nezje mňa a náhodným upratovaním bordelu naokolo. Jaksi sa mi zdá, že tento debilný život načisto premrhám a nič z toho, ale holt, keď mi nechcú dovoliť odpraviť sa, musím tu zaberať miesto. Neteší ma to. Ale což.
indifferent
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  EnaXnaY Ne 26 apríl 2020 - 14:46

Meretseger napísal:Okrem čítania a hrania náhodných podivností z Google Play trávim čas asi už len spánkom, jedením všetkého, čo nezje mňa a náhodným upratovaním bordelu naokolo. Jaksi sa mi zdá, že tento debilný život načisto premrhám a nič z toho, ale holt, keď mi nechcú dovoliť odpraviť sa, musím tu zaberať miesto. Neteší ma to. Ale což.

No vidíš, že tu nie si zbytočne, keby si ty nezjedla to čo ťa nezje, by sa pokazilo a muselo vyhodiť Wink

Preto si dôležitá Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 66 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1259
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Ut 28 apríl 2020 - 12:21

Ahojte, priatelia. Super!

Mám sa zhruba dobre. Dojatie 2 Ani sa mi moc nechce, priznám sa, opisovať svoje uplynulé dni, ako to robievam zvyčajne. Dá sa to zhrnúť asi tak, že v týchto dňoch sa nenudím, venujem sa všelijakým aktivitám. Darí sa mi byť relatívne činný. Hlavou sa mi popritom premieľa veľa myšlienok a veľa uvažujem. Spánkový režim mám trochu posunutý, teda viac ponocujem a vstávam neskoršie. To mi príliš nevyhovuje a snažím sa to vrátiť do normálu. Zajtra pravdepodobne pôjdem do práce porobiť nejaké veci, ktoré nepočkajú na otvorenie prevádzky. Pijem veľa káv. O domácnosť sa zhruba starám. Prítomnosť ôs na balkóne sa veľmi zredukovala, prakticky som už viacej dní žiadnu nevidel. Včera som zaniesol bicykel späť do pivnice, mal som ho tu od brigády v bytíku hore. Jem zatiaľ dostatočne, hoci o dosť menej, než v minulosti. Hlavným nedostatkom mojej stravy je však chýbajúca vláknina. Snažím sa udržiavať a rozvíjať kondičku rozcvičkami, drepmi, cvičením brucha. Včera som po veľa mesiacoch siahol aj po činke na ramená. Chrbát zatiaľ funguje, hoci držanie tela niekedy nie je dobré a ešte na ňom pracujem. V programovaní a angličtine som mal 3 dni pauzu.

Tak takto sa nejak mám. Subjektívne sa cítim vcelku asi aj dobre. Známka 1-.

Želám Vám hojne zdravia, kamaráti. Majte pekné dni. giving a hug

matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 66 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan St 29 apríl 2020 - 9:47

Ahoj

Ako sa dnes mám?


Začnem ranným rituálom. Bytie aj by chcelo držať sa svojho kola, ale eGo, to sa drží vlastných koľají a keď sa mu nechce, tak sa mu nechce. Preto Bytie je naplnené zo 75% aktivity.

Totiž už dlhšiu dobu vynehávam ako takú pranu, cvičenia a idem rovno na robotu za NB. Áno, mám cca. 15 hod. voľného času rozplánovaného po celý deň, ale deto.

Nedá sa tieto programi, režim dodržať na 100%. Jedine, čo eGo a aj Bytie je za jedno, je robota za NB, obednajšie čítanie knižôk do večera a prechádzky.  Dokonca mi padli aj tréningy šípok a šachov. Niet motivácie, nakoľko zgrupovanie počas pandémie je obmedzené.

Za to pred večerou chodí Bytie na 40min. prechádzky v rozmedzí 2x 1.3km tam a späť. Bytie má vytíčené 6 trás po ktorích sa pohybuje v kruhu. V kruhu raz z prava a raz z ľava. Čiže celkovo 12 trás, 12 dní šlapania po ulici.

To by bolo toľko k time manažmentu. Po psychickej stránke je to o tichom pozorovateľovi, čo sa týka môjho králostva nebeského (Ja sám o samote). Ale aj o kontemplovaní, čo sa týka mojej svätiny.

Ináč vzťahy doma a vonku sú také aké sú. Doma sa stretávame len pri varení a jedle, či káve a cigarete. Za to na ulici, vonku t.j. obmedzené. Stretnutia vo väčšej kope sú obmedzené a tie stretká vo dvojici by šli.

Ale ským by som si dohodol stretko, keď poznám len pár ľudí, s ktorímí sa dá pokecať o všeličom.
Spoločnosť mi až tak nechýba, nechýbala a ani nebude chýbať. Som zvyklí na samotu, som individualista, viacej introvert ako extrovert.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 St 29 apríl 2020 - 14:45

Ahojte kamaráti, tak mám sa veľmi dobre. Svoj program sa snažím dodržiavať, aj keď chcelo by to už nejakú zmenu. Bohužiaľ dá sa robiť v súčasnej situácii len minimum vecí. Vonku sa mi chodiť s rúškom moc nechce, tak chodím len sa prechádzať 2x. K tomu je navyše všetko zatvorené a nič nefunguje už mesiace. Snažím sa tráviť čas príjemne. Momentálne väčšinou pri šachu, krížovkách či nejakom obľúbenom seriály. Raz za čas si doprajem relaxačný kúpeľ. Tiež raz za deň idem na 20-30 minút aspoň na bicykel, čo mám naplánované miesto posilovne a pracujem tak na kondícii aspoň takto. Viem, že nie je to nič svetoborné, ale viac sa nedá. Možno by som mohol 15-20 minút cvičiť aj doma. Dúfam, že trávite tento ťažký čas aspoň nejako zmysluplne.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej St 29 apríl 2020 - 15:22

Ahojte. winking

Vidím, že sa antifajny a kimi usilovne snažia dodržiavať kvalitný denný režim. A nielen oni, ale aj mnohí ostatní z fóra. Je to veľmi super. Osobne si vždy rád čítam aj takéto zákulisia z bežnej každodennej rutiny v životoch ľudí. V mnohom ma to inšpiruje. it is perfect Môj režim je teraz trochu voľný, hoci hľadám si zmysluplné aktivity stále. A väčšinou ich aj nájdem. Zvlášť ma udivuje, že bývam v malej garsónke o 24 metroch štvorcových a furt každý deň je tu čo upratovať alebo čistiť. Proste tie domáce práce sú jeden kolobeh, na jednej strane začnem, pokračujem, skončím na druhej strane, a môžem začať odznova na začiatku. Lebo medzitým uplynie pár dní a už sa medzitým zašpinilo alebo zaprášilo zase na tom začiatku. Very Happy Čo potom hovoria ľudkovia vo veľkých bytoch, či nebodaj v skutočných domoch s pozemkom? Tam by sa uživil asi aj zamestnanec upratovač na plný úväzok asi. Very Happy

Dnes som si varil šošovicový prívarok s volskými okami. Mal som k tomu 2 krajce chleba a trochu uhoriek. Prichystať, navariť, zjesť, umyť... zhruba 50 minút. Shocked Doobeda som bol v práci, stretol som sa aj so šéfkou po sto rokoch. Som s ňou v kontakte na našej skupine na facebooku, ale do očí sme sa stretli po veľa týždňoch. Spravil som nejakú tú vratku a riešil som ešte nejaké drobnosti. Prakticky to trvalo len 2 hodiny. O dvanástej som už bol doma, nakoľko som do práce šiel až na desiatu. Veľmi sa mi tam páčilo a chýba mi to tam. Strašne by som sa chcel už vrátiť. Embarassed V krátkej budúcnosti ešte znovu pôjdem do práce, tento raz na viac hodín, lebo naši ajťáci idú robiť údržbu zariadení - pôjdem im otvoriť a budem tam prítomný, keby niečo.

Moc Vám všetkým držím palce. Super! Ďakujem za prečítanie. Ďakujem

matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 66 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 Št 30 apríl 2020 - 10:49

Ahojte kamaráti, mám sa dobre. Bol som dnes u psychiatra. Došlo ku jednej zmene, a to takej, že depot nebudem už viac brať. Tak som zvedavý pri mojej disciplíne by sa mi nič zle nemalo stať. Užívam totiž tabletky na tieto príznaky. Potešilo ma, že prišlo ku takému rozhodnutiu. Osobne som myslel, že depot budem užívať už doživotne. Aspoň vidíme, ako sa môžu niektoré vecí meniť.



kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  filipka Št 30 apríl 2020 - 14:41

Ahojte všetci, píšem po dlhšom čase. V mojom živote sa nič zásadné neudialo, dni si plynú jeden za druhým...
Mám sa pomerne dobre, len bojujem s nechuťou k činnosti a pasivitou. Z práce prídem unavená a už nič poriadne neurobím. Už vyše roka beriem Reagilu, ale nie je to žiadny zázrak, trochu ma sklamala. Berie ju ešte niekto odtiaľto?
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 Št 30 apríl 2020 - 16:42

Ahoj @filipka ja beriem reagilu, ale len 3 mesiace, čiže ešte skoro. Akože niečo trochu vidno, ale zatiaľ je to ešte také slabé. Neviem, či mám očakávať výrazne zlepšenia. Som rád, že dokážem trochu spontánne plniť už vecí. To je mierny pokrok dopredu, ale už len vydržať. To je najťažšie, udržať nejaký ten nastolený trend. Napr. aj vďaka reagile trénujem šachovú taktiku už 2 týždne, čo je pokrok. Predtým by som nevydržal ani týždeň. Dnes sa mi podarilo prežiť príjemný deň. Okrem šachového tréningu som si dal menšiu polhodinovú cyklistiku. Bol som na prechádzke v prírode 1,5 hodiny. Za chvíľu idem na sitcom, možno si dám ešte jeden šachový tréning. Bohužiaľ to je max, čo sa dá v súčasnej situácii robiť.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  relouth Št 30 apríl 2020 - 19:24

ja som bral 3 mesiace a musel som vysadit
relouth
relouth
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: progressive
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 66 z 86 Previous  1 ... 34 ... 65, 66, 67 ... 76 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore