Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 76 z 85 Previous  1 ... 39 ... 75, 76, 77 ... 80 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  regina Pi 24 november 2017 - 19:28

Ahojte,

dnes som spala az do 10tej hodiny. Včera som bola u psychologičky a práve som jej vravela, že sa mi ráno ťažko vstáva. Vyspatá bývam až po 10-12 hodinách. Už sa tomu ani nebránim.
Uvarila som obed a na večer piekla muffiny. Medzitým som poumývala verandu. Čitala som si niečo na nete a teraz sa chystám cvičiť pilates. Som rada, že tento týzden uz 5. -krát. Doposial som cvicila 3-4x za týzden. Žiaľ, zatiaľ bez zmien na hmotnosti, no pobadala som už malé zmeny v ohybnosti, čo ma teší a motivuje k ďalšiemu cvičeniu.

Majte sa dobre!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 667
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 Pi 24 november 2017 - 21:21

regina, čo sa týka spánku sme približne podobne cca. ja by som si pospal aj dlhšie, ale mama ma budí v rovnaký čas. pri starých liekoch som spal až 16 hodín, čo boli lieky prvej generácie. dobre, že cvičíš ono sa to zlomí. osobne cvičím a tiež na hmotnosti sa to veľmi neukazuje, ale zlepšuje sa mi postava. už pár ľudí mi povedalo, že oveľa lepšie vyzerám a to mám stále nejakých 106 kg. Inak dnes som cvičil skutočne aj za sarah laughing Cestou domov som bol asi po 20 minútach chôdze taký uťahaný, že som mal myšlienky typu:"Pane bože, zakopte ma tu." laughing Bolo to celkom vtipné....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej So 25 november 2017 - 10:13

Ahojte priatelia. giving a hug

Ospravedlňujem sa, že som dlhšie nepísal - mávam teraz poslabšie obdobie, nebýva mi dobre po večeroch a večery sú zrovna jediné príležitosti, kedy by som mohol prispieť. V práci je to teraz už zlepšené, lebo hoci sú vianočné fofry, máme brigádnicku výpomoc, ktorú často ja využívam na štítkovanie tovaru. Tým pádom mám o dosť uľahčenú agendu a stíham iné veci, takže niekedy viem odísť z práce aj načas. Napríklad včera.

Vzťahy sú dobré, pričom čo sa týka ženského kolektívu, ktorý ste tu spomínali, tak môj ženský kolektív je celkom dobrý, milý, nejaké asertivity alebo ohováračky sa zväčša nekonajú, si myslím. Iba niekedy cítim žiarlivosť, keď rozoberajú chlapov a spomínajú podrobne, čo ich priťahuje, tak sa cítim taký akosi na pokraji záujmu. Hodnotím to u seba ako niečo živočíšne, čiže snažím sa túto svoju žiarlivosť neprejaviť nijak navonok, nedať na známosť, lebo je v podstate hlúpa. Čo sa týka nadávok, tak v kolektíve lietajú naďalej, ale už som sa to naučil neriešiť a vyletí mi to druhým uchom von bez poznačenia psychiky. Niekedy ma zamrzia výpady na tradičné náboženstvo, lebo niektoré kolegyne sú dosť ateistické, alebo vyznávajú tzv. vesmír (hlavný prúd dnešnej ezoterickej literatúry). Ale držím sa, nepúšťam sa do žiadnych polemík, nič neobhajujem a tíško si snažím rýchlo opraviť náladu, čo sa zväčša aj vskutku podarí. Takže žiarlivosť/nadávky/výpady na vieru - to sú také 3 horšie prvky môjho kolektívu, no celkovo ich zvládam už oveľa lepšie, než pred nejakým rokom. Myslím, že ma už vlastne vôbec nepoznačujú, ak sa vyskytnú, čomu sa dosť teším. Dojatie Iné prvky ženského kolektívu, ktoré ste spomínali vo Vašich skúsenostiach, u nás našťastie momentálne neevidujem.  Dojatie

Psychiatricky sa dá, asi na 2-. Je to v podstate hojdačka, raz som v pohode, potom zas opäť rozbitý, unavený, smutný. Raz v týždni bola aj intenzívna plačlivosť, niekoľkokrát som zažil intenzívnu sebaľútosť a niečo na spôsob "pokory" v tom zmysle, že som bol prudko submisívny, proste aj keby mi v tej chvíli niekto na ulici vrazil, tak by som nastavil druhé líce so slovami: "daj mi ešte jednu ranu, zaslúžim si". Nešťastný Ťažko to vysvetliť, skrátka cítil som svoju trestuhodnosť a zatrateniahodnosť. Boli aj depresívne nálady, pričom úzkostí bolo menej. Flush je zlepšená, ekzém sa polepšil. Menej pijem tekutín (mimo polievok už len okolo 1,3 litra približne), čo mi paradoxne pomáha na bolesti brucha. Mám podozrenie, že žalúdok mi chce povedať, že už roky nezažil prázdny stav a rád by ho zažil a nie aby bol furt v tráviacej činnosti a neustále každú chvíľu dopĺňaný nejakými ďalšími sústami a tekutinami. Tak skúšam znovu experimentovať. Smile Pozitívne príznaky až tak neboli, možno vzťahovačnosť, raz som nahlas povedal, že ma istí ľudia ohovárajú, čo šéfka zhodnotila, že si to nemyslí a bola prekvapená mojimi domnienkami...

Kofeín beriem, trochu som pil aj energeťáky na polepšenie si. Papám 2 varené, teplé jedlá denne (tiež 2 polievky). V snahe polepšiť si trávenie, ale stojí to veľa peňazí, lebo to kupujem z donášky. Skúšam, či mi to bude prospievať. Lieky beriem, bol som aj u sestričky si dať predpísať Escitil a Invegu, lebo som ich mal z minulajška zle vyrátané a musel som ísť po recept predčasne. Našťastie sa nehnevala, resp. usmievala sa pokojne, že reku sa vôbec nemusím ospravedlňovať. Smile

Ďakujem Vám, priatelia, za prečítanie. Smile Želám Vám úprimne dobré nálady, kompenzované stavy a pokojný, príjemný víkend. Super!

S úctou
Matej
Huge smiley
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 76 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 So 25 november 2017 - 16:43

Ahojte kamaráti,
spánok sa nezmenil, zostal na úrovni predchádzajúceho dňa, čo hodnotím kladne. Menej kladne hodnotím moju ochotu ísť na sobotňajší nákup ráno. Nechcelo sa mi vôbec a ani som nešiel. Dnes dá sa povedať, že prežil som deň veľmi pasívne a ničnerobením. Poobede bol som pozrieť jeden obchod so šatami s mamkou, kde som strávil nejakú hodinu a pol. Napokon som si nič nekúpil, lebo výber mali slabý výber.

Nálada je pomerne neutrálna, čo súvisí zrejme s počasím. U nás je celý deň zatiahnuté a viem, že takéto počasie mi nerobí nič dobre. Negatívne príznaky ako nechuť do života boli zaznamenané. Myšlienky smerovali dnes ku všetkým ľuďom, ktorí sú možno aj zdraví, ale majú sa horšie ako. Či už sú to starosti v pracovnej,  citovej, či inej oblasti. Dospel som k tomu, že nemám sa až tak zle v porovnaní s inými. Možno som aj lepšie. O tom neskôr, inak chystám dlhší príspevok o psychickom zdraví, kde by som nejako zhodnotil svoj stav po 3 mesiacoch od hospitalizácie. Viem už aj, do ktorej rubriky prispejem, len treba tomu nechať aj nejaký čas.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  sarah222 So 25 november 2017 - 18:28

Ahojte všetci Smile ako sa Vám darí ? Ja už som zdravšia čiže od pondelka sa chystám opäť do fitka dostať sa do formy ,inak nálada trošku sklesla , nebola som dlhšie medzi ľuďmi a už sa to na mne odzrkadľuje, prácu si hľadám stále a v utorok ma čaká sedenie a psychologickou načo sa aj teším Smile tak majte ešte krásny víkend pozdravujem Vaša Sarah
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Meretseger So 25 november 2017 - 20:30

Ahojte,
nálada sa drží nad priemerom, však som dnes bola opäť fotiť, síce len s bráchom, čomu výrazne zodpovedá aj kvalita, a zmrzla som pomaly na kosť v tričku s dlhými rukávmi a tenkej veste, ale čo, som rada Very Happy Fotografka mi dodala fotky v lepšej kvalite a teraz aby som vymýšľala, kedy zas kam Twisted Evil Objednala som si ďalšiu vec, konkrétne bengálsky oheň, nech to nejak vyzerá. Asi tým trochu dosť žijem, však? Very Happy Ale tak mám zmysel života, alebo ako to nazvať.
Priateľ chcel zajtra dôjsť, ale zatiaľ mi na SMS neodpovedá, nuž čo, v princípe by sa zjaviť ani nemusel, strašne sa mi nechce holiť si nohy Laughing Ech.
Po psychickej stránke teda OK, po somatickej si nie som istá, možno by bolo skvelé začať konečne tie glyčky merať Rolling Eyes A objednať sa ešte tento rok na diabetológiu. Lekárka ma zožerie, že kde som toľko bola! Ale nemám ju rada a ochotne by som k nej už nešla, ale musím.
A tak, majte sa, držte sa clown
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 Ne 26 november 2017 - 10:09

Ahojte, spánok bol tradične celkom kvalitný. Počas spánku sa vyskytla jedna nová novinka v podobe divných snov. Celkom ma sen o zrovnaní jednej ulice až na jeden dom pobavil. Aj to svedčí o tom, že včera som skutočne nebol na tom dobre.

Psychicky som na tom relatívne OK. Nálada je na pomerne neutrálnej úrovni, ale o trošku lepšia, ako bola včera. Pozitívne ani negatívne znaky ochorenia neboli zaznamenané. Myšlienky sú momentálne také všeliaké, týkajú sa zajtrajšej návštevy psychologičky, či bude aj rozumieť psychickým ochoreniam. Aj tomu, že so schizofréniou sa nežije skutočne ľahko a je to každodenný boj samého so sebou. Hoci je pravda, že každý má taký deň ako si urobí.

Aktivity dnes nebudú asi žiadne. Bohužiaľ je také počasie, aké je a na 2 hodiny vonku sa mi nepodarí vzdialiť. Skúsim aspoň prečítať niečo z knižky. Trošku pozrieť nejaké šachové videá a sitcom Susedia...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  dzuli08 Ne 26 november 2017 - 11:50

Ahojte spolubojovníci,
ja trávim víkend u našich na strednom Slovensku. Už v piatok sa mi začal víkend skôr, lebo som mala pol dňa dovolenky v práci nakoľko je momentálne menej roboty...dovolenku mám aj v pondelok a utorok, tiež z rovnakého dôvodu. Tak si trocha oddýchnem, ale utorok ma čaká jeden pracovný pohovor.....Je to opäť do školstva, nakoľko som zistila že asi fakt ma to najviac napĺňa, tak uvidím, či ma vezmú. Je to taká pomerne malá škola, v triedach málinko žiakov, ale sú tam podľa všetkého v hojnom zastúpení aj naši rómski spoluobčania...no ale tak nebolo by to prvýkrát čo by som s nimi pracovala Smile ešte navyše by mi za to zaplatili....Hlavne ten plat je dôvodom prečo pokukujem po inej robote, lebo z tohoto keď mám platiť nájom a podobne tak mi to vychádza fakt ltt, a žila by som od výplaty k výplate. Aj tak najviac míňam na stravu, a ešte k tomu aj tie nešťastné cigarety....ale obmedzila som fajčenie trocha...
Tak zajtra cestujem nazad na západ, možno ma čaká ešte jedno stretnutie s opačným pohlavím Very Happy Embarassed Inak sa mám tak neutrálne ale dosť ma deprimuje toto počasie, tak ako väčšinu.

Inak Kimi, to čo si písal o tej motivácii (síce v inej rubrike) a že koľkokrát chceš niečo urobiť ale sa k tomu nevieš dokopať....som na tom asi rovnako.... ja koľkokrát si poviem,že chcem spraviť to a to, začnem s tým a tým, mám slabú pevnú vôľu ...takmer na bode mrazu by som povedala....to mi vraví aj môj otec a má v tom pravdu. a ešte máme spoločný aj trocha ten spánok, aj mňa otec chodí ťahať cez víkend z postele keď som doma.... ale dnes som vstala na moje pomery celkom ok, o pol deviatej zhruba.

Tak držím palce všetkým, bojujme a žime tak ako najlepšie vieme Smile Pekný dník ešte community together community together community together
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 563
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 76 Empty pre meret

Odoslať  Dušan Ne 26 november 2017 - 16:41

ahoj meret,
je pravda ze som pod vplivom troch piv a vodiek ale neadmi to,

dnes na stanici v lahodkach som si dal parizak a mal som tkvz. videnie,ten sen ci prijemna predstava bola o tebe a ako vchadzas do lahodiek v tom tvojom cosplayerovskom kostime s myslienkou si nieco objednat,ja som hned po tebe hadzal oci a ty si mi to opetovala s tym ze si dosla ku mne ci sa nepozname a ja tebe vravim ze teba ako svetovu cosplayerku by si mal kdo nepametat?!a tak sme sa dali do reci a ani som si nevsimol kedy som dojedol,uz som sedel v autobuse,no nenapis to na forko!mam dobru naladu,fotky najme tie nalicene su kurevsky tip top!
som rad ze reprezentujes tuto jernu postavicku s snad 80-90 rokoch ked sapocitace zacali enormne vyvyjat,

s pozdravom @fajny@antifajny
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Meretseger Ne 26 november 2017 - 17:00

Laughing Laughing Tak, fajny@antifajny, to je rozhodne zaujímavé. Svetová cosplayerka, áno, to je môj skromný sníček lol Inak ďakujem, som rada, že sa páčia.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 76 Empty pre Meret

Odoslať  Tomitos Ne 26 november 2017 - 17:03

ahoj Meret,

ja som nejak nepochopil, kde najdem
tie Tvoje slavne fotky, ked si pisala heslo.

Skus mi to teda prosim nejak polopatisticky vysvetlit,
aby som Ta mohol pochvalit aj ja.

Dakujem a drz sa,
Tomitos
Tomitos
Tomitos
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 10.03.2017
Bydlisko Bydlisko : stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Meretseger Po 27 november 2017 - 9:20

Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 76 z 85 Previous  1 ... 39 ... 75, 76, 77 ... 80 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore