Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 39 z 85 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 62 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Meretseger Pi 1 september 2017 - 20:16

Ahojte,
dnesok je taky posmutnely, nemam sa najlepsie, taha ma to k ublizeniu si, ale kaslem na to... Vcera mi fotograf dodal fotky, ale dost ich skritizoval a tak, tym to asi zapocalo. Navyse ani demo remake TR2 mi na notebooku nejde dobre, ach affraid Do nicoho sa neviem dokopat, safra, zase mi tu visi neumyty riad... Teraz sa zivim cukrikmi bez cukru a premyslam nad nesmrtelnostou chrusta, asi. Mam chut len zalahnut a spat... a spat... a spat. Terapia je nejakeho 12.9., ale to mi neprekaza, vsak ani neviem, naco tam este chodim. Mozno by som bola radsej niekde inde. V PK? Mozno aj tam. Skratka nic moc.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto So 2 september 2017 - 0:18

Ahojte kamarátky aj kamaráti!
Veru, ako čítam, každý máme svoj "osud" viac či menej zasiahnutý ochorením. Niekto svoju bolesť vie pretaviť do slov a viet a môže to dosť pomôcť.

Momentálne u mňa je to tak, že sa pripravujem na spánok a asi si ani neodpustím poslednú cigaretu. Včera som to mal trošku veselšie, v podstate ma postihla mininehoda v podobe užitia dvojnásobnej dávky večerných liekov. Uvedomil som si to až po prehltnutí tabletiek. Navyše sa mi nedal vyvolať dáviaci reflex, tak som išiel spať so zvláštnym pocitom. Našťastie dôsledky boli minimálne, mierne som dnes mal rozbúrené črevá, čo je vlastne priam nič.

Inak v zásade nič zvláštne alebo výnimočné. Ak čítavate príspevky, tak asi tak som na tom aj teraz. Dnes vyskakovala tendencia k pasivite, čo ma mrzí. Z akp. zostalo neurobené cvičenie, chudnutie a vstávanie do ôsmej hodiny.

Prajem vám aby ste si užili víkend, a to pokiaľ možno v zdraví a pohode. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Ne 3 september 2017 - 13:41

Ahojte, priatelia. community together

Dnes sa neviem nejak prebrať a aktivizovať. Som zatiaľ pasívny a nerobím zhola vlastne nič. Včera som bol v práci asi do 16:00, bolo čo robiť, aj po šestnástej by bolo čo robiť, ale už sa mi nechcelo. Tak som sa prezliekol z pracovného trička a bol som na predajni "ako zákazník", teda som si asi hodinku čítal knihy, zväčša zo žánru "životný štýl" alebo "alternatívna medicína". Potom som išiel do obchodu a nakúpil zopár drobností pod zub. Večer som bol pozvaný k rodičom na granadír, ale nechcelo sa mi prísť, navyše som si naordinoval "zdravotný pôst", takže som ani nechcel ísť jesť. Dnes mi pred chvíľkou volala mama, že kde som, že granadír stále ešte je, a že už aj upiekli zajaca. Vyvárajú, vypekajú a ja to musím potom chodiť jesť. Neviem, či to mám považovať za negatívum, alebo pozitívum. Laughing Asi pozitívum, len sa fakt bojím ostatných rodinných príslušníkov, ktorí by ma mohli obviniť, že chodím rodičov vyžierať a že moje osamostatnenie v skutočnosti neprebehlo. Obzvlášť najstarší brat a krstná vo mne vidia vyžierača a závisláka od maminej sukne. Embarassed Embarassed Embarassed Resp. títo dvaja mi to povedali, možno sú v rodine aj iní, ktorí mi to ešte nepovedali. Sad Rodičia však naďalej trvajú na tom, aby som k nim chodil jesť, lebo že oni to všetko nezjedia a zbytočne veľa vyhadzujú. Mama nevie variť pre dvoch a otec zas nevie nakupovať iba pre dvoch.

Inak sa aj dalo. Psychiatricky trošku lepšie. Do svojej terapie som vniesol nový prvok, ktorý mi má pomáhať od chorôb a azda aj trošku kompenzovať schizoochorenie - zdravotný pôst, ním myslím určitú kalorickú reštrikciu, ktorá podľa štúdií koreluje s vyššou dĺžkou života, ústupom zápalov a nábehov na chorobné procesy v tele. Čítal som o tom aj v knihách včera, ale aj predtým na internete. Na wiki je o tom článok "calorie restriction" v anglickej verzii, ale tam je pomaly polovica článku venovaná rizikám, pretože tu hrozí podvýživa a človek musí byť opatrný, aby sa podvýžive vyhol, teda aby mal všetky látky, ktoré telo potrebuje, makroživiny, aj mikroživiny, aj stopové prvky, minerály, vitamíny, všetko. MUDr. Bukovský spomína na svojej stránke na tomto linku aj niektoré tie štúdie, čo sa tomu venovali viac. Verím, že sa vyhnem strate živín tým zapisovaním na účte "kaloricketabulky.cz", kde vidím v grafoch, či mi náhodou niečo nechýba. Zatiaľ mi nič nechýba, hoci som už jedol len 8000 kJ. Pod reštrikciou si teda ordinujem asi 7000-8000 kJ a niekedy aj vynechávanie chodov s prísnym sledovaním živín, aby nedošlo k podvýžive. Smile Nazval som to zdravotný pôst, hoci od pôstu to má asi ďaleko... Embarassed

Prajem Vám, priatelia, peknú druhú polku nedele. Smile
S úctou
Matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 39 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  CHINAMAN Ne 3 september 2017 - 20:39

Ahojte bojovníci, túto upršanú nedeľu som netrávil vôbec vonku, ani som len päty nevystričil Shocked . Včera mi deň ubehol rýchlo, bol som spolu s bratom pozreť do vedľajšej dediny inzeravaný eliptický trenažér no a zapáčil sa a už aj naňom makám zľahka-začiatky sú ťažké Smile Verím, že mi to vydrží a pomôže znížiť váhu pravidelným cvičením. Dnešný deň trávim aj dosť na nete a pozeraním tv, počúvam rádio a tak. Zajtra sa chystám k obvonému po AD. Držme sa community together
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 34
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Po 4 september 2017 - 1:33

Ahojte kamarátky a kamaráti!
Prazvláštny deň mám za sebou. Po obede som sa rozhodol v mrholení aspoň prejsť mesto po neobvyklejšej trase. Hodil som na seba pláštenku a krátke zálesácke nohavice. Prechádzka bola fajn, sem-tam chodec, ale pomerne dosť aút. Chvíľu som pozoroval hrdličky, akosi si naše mesto obľúbili a hniezdia tak rôzne. Tentoraz som nemal ani batoh, do obchodu teda nešiel. Len som si labužnícky zapálil cigaretu a popozeral vývesky. Keď som uznal, že prší viac a asi sa to zintenzívni. Pokoval sam sa smerom domov. Tam som sa venoval časopisu "Zem a Vek".

Zdravotne dosť dobre teraz, hoci dlhodobo to povedať či napísať nemôžem. Obezita, fajčenie, ťažká stravu kompenzujú len prechádzky, práca na záhrade a občasné minitúry do lesa. Čo sa týka symtómov F25.2 cítim ich prítomnosť, ale pre dnešok skôr z diaľky.

Pohodu a úsmev do pondelka a aj ďalšie dni také, praje Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 39 Empty AkoSaZbavitSchizofrenie

Odoslať  Všetkým Po 4 september 2017 - 11:15

Podla mňa je veľa spôsobov. Ale nezaobídeme sa bez zmeny stravovacích návykov. Zjednodušene povedané každá choroba je prevažne dôsledok nesprávneho stravovania. Zvlášť psychické poruchy tkvejú najviac v našej tráviacej sústave. Pre lepší prehlad pridávam titul zo zbierky literatúry s danou problematikou knihu Syndróm trávenia a psychológie . Od Natascha Kembel alebo tak nejako sa volá. To vám váš milučký psychiater asi nepovie. Smile veľa šťastia Smile s pozdravom Ivan V.
Anonymous
Všetkým
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Veroni Po 4 september 2017 - 13:18

Ahojte,
tak zatiaľ prac diagnóza 31.6 Rolling Eyes uvidíme co ďalej...no lenže ja v anamneze maniu v rodine nemám ,leda že by otec,ale to sa nemám ako moc dozvedieť...
A idem ešte na stitnu zlazu confused
Hm,
Tak pekný deň pozdravujem

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 Ut 5 september 2017 - 11:30

Ahojte, v posledné dni sa mám dobre.
Čas mi rýchlo ubieha pri prechádzkach, sledovaním šachov na internete, či futbalu v TV. Som strašne pasívnym človekom, ale nedokážem to zmeniť. Len doma polihujem a popritom ako som písal pozerám si vecí, ktoré ma zaujímajú. Teším sa, že už po prepustení mám parkinsonizmus o niečo menší, nepociťujem ho už nejako. Snáď sa bude to zlepšovať. Dnes sa teším, že zahrám si konečne futbal s kamarátmi v hale. Prajem všetkým príjemný utorňajší deň...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Ut 5 september 2017 - 17:30

Ahoj "hosť"!
Bodaj by to bolo tak jednoduché...

..................

Ahoj Veroni!
Ohľadom príbuzných, široko-ďaleko nie je u mňa žiaden predok, čo by mal náznaky duševnej choroby. Už som sa v tom prekutával... Tradičné "Prečo ja?" zostáva vo všetkých ohľadoch zahalené do tajomna. Je to zvláštne.

Držím palce na tú štítnu žľazu!

..................

Ahoj kimi!
Tieto záležitosti ohľadom pasivity akosi patria k diagnóze. Podobne ako Ty pasivita, poprípade tendencia k pasivite, patria k ochoreniu. Prirodzene je ťažké bojovať aj proti liekom aj chorobe. Prajem Ti čo najrýchlejšiu zmenu k lepšiemu.

..................

Ahojte všetci!
Tieto dva dni som bol na záhrade a okrem pár tradičných činností som čítal a čítal. Bolo to veľmi fajn, akosi som reálne unikol zo známejšieho prostredia a dá sa napísať, že som zmenil vzduch, čo mi pomohlo. Dnes a včera teda pohoda a aj zdravotne som sa nezaoberal niečím vážnejším.

S pozdravom a želaním príjemných dní Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Veroni Ut 5 september 2017 - 19:07

Ahoj Tuto,
ta rodinn a anamneza skôr kvári moju dr...preto aj dg je len pracovná...
Pozdravujem všetkých

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Dušan Ut 5 september 2017 - 19:18

Tuto napísal:
..................

Ahoj Veroni!
Ohľadom príbuzných, široko-ďaleko nie je u mňa žiaden predok, čo by mal náznaky duševnej choroby. Už som sa v tom prekutával... Tradičné "Prečo ja?" zostáva vo všetkých ohľadoch zahalené do tajomna. Je to zvláštne.

Držím palce na tú štítnu žľazu!

..................

zdar @Tuto

u mna je to iste som jedinacik tejto choroby,ale zase na druhu stranu vraj za nu moze nie dobry styl,ci sposob zivota v minulosti,
hovorim ze som jedinacik,nuz geny som sledoval len po starych rodicov,dalej uz nemam info,otazka znie do jakej hlbky mozu geny zasahovat?
poviem priklad ...najvacia pravdepodobnost zdedenia dusevnej choroby je on a ona-schizo a schiza a ich deti,najmensia zase tá hlbka,zdravy a schiza ci opacne,tam tie zdedene geny mozu vystrelit v ktoromkolvek storoci,ak sa nemylim,
je to na zymyslenie,

ahoj forumaci ,
ja len ze zajtra idem na konzultaciu doktorke ,uz dneska som bol nachystany ale kvoli baliku co mi mal dojst som som zalahol spat do postele,
takze idem zajtra,stavam 4:45hod.no hruza ale musim,lieky mi dochadzaju,
vo stvrtok ma caka pohovor,kolki?ani to nepocitam,s posledneho som si zobral jednu vec ze neni dobre zatajovat veci,a tak som si spysal zivotopis do wordu ktori obsahuje dve strany,
potom by som chcel ist do klubu zaplatit clenske a v piatok by som mal mat oskenovane knihy,
tieto dni od pondelka v rezime zravosti znovu som pribral 5kg,dufam ze do nedele volaco zhodim,to davkovanie musi byt,enormné mozstvo kavy,slabe caje,citim sa byt nanic,nic sa mi nechce a narusa mi to tyzdene plany,rozvrh,akosy mam v hlavu plnu myslienok,tam toto a tam to,od piatka by sa mi malo ulavit a mal by som prejst na staru kolaj,

zdravim a majte sa
dusan
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 39 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  rasto Ut 5 september 2017 - 19:46

ahojte.tak ja sa mam celkom dobre mozem sa stazovat len na pasivitu aj ked su dni kedy dostanem chut na pohyb vtedy pocvicim s cinkami ale dnes ma smohla niejaka unava tak som si poobede trochu pospal tak 2 3 hodinky uvydim co to spravy s mojim spankom pre istotu si navecer odpustim kavu.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 511
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 39 z 85 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 62 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore