Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 66 z 85 Previous  1 ... 34 ... 65, 66, 67 ... 75 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 Ut 7 november 2017 - 16:21

Zase peniažky sa hodia vždy. Pri najhoršom pokiaľ si šikovná tak nájdeš si prácu a poberať ako prilepšenie aj ID. Aj tebe pekný deň prajem..
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej St 8 november 2017 - 0:11

Ahojte. Smile

Dnes som sa mal asi na 2, čo je tak akurát. Haprujú mi emócie, cítim, že mi v mysli všelijako stúpajú a klesajú, niekedy ma zaplaví silný pocit šťastia, ktorý ma veľmi dojme a ja začnem slziť. O pár minút sa viem prehupnúť do úplne opačného rozpoloženia, kedy cítim silné rozlady deprimovanosti. Lomcuje so mnou miestami nepokoj, čiastočne by som to mohol nazvať úzkosťou, zviera mi črevá a mám sťažené trávenie. Pravidelne mám problémy s nafukovaním - to všetko môže byť aj otázkou stravovacích návykov, ale môže ísť aj o sekundárne prejavy depresie. Asi sa dá hovoriť v mojom prípade o takej sezónnej verzii depresie, jesennej. Už mám tieto všetky problémy dosť dlho, niekoľko týždňov, ale zachovávam si množstvo svetlých chvíľok, kedy fungujem bez ťažkostí. V práci som otváral čudné témy, také skôr do psychična a emočna vedúce, čím som akoby priznal, že mám svoje trináste komnaty a že som citovo nie úplne stabilný, alebo minimálne som na šéfku pôsobil ako chalan, ktorý je citlivý alebo citovo založený. Neviem, či je to dobre alebo zle, každopádne hlbšie sa do veci nešlo. Druhá, staršia kolegyňa mi niekedy radí a hovorí, že sa hľadám, a povedala, že to ešte chvíľu potrvá, kým sa nájdem. Miestami som mal pocit, že som ohováraný, ale časom som na to prestal myslieť. Flush na ulici je prítomná, ale nejak to neriešim, resp. cápem si na seba BB-krém. Žiaľ, táto značka Garnier ho má suchší a je mi ho trochu vidno na tvári, takže kto sa na mňa zadíva zbližša, tak si pomyslí, že som sa mejkapoval.  Embarassed To sa mi s Mixou nestávalo, škoda, že už ten od Mixy nepredávajú.

Inak dni idú dajako. V práci to odsýpa, ale dnes som bol dosť pomalý, mal som "citové problémy", skrátka nejaký som bol celý labilný. Tým nemyslím podráždenosť alebo výbušnosť, to nie. Myslím tým sklony smútiť, zamýšľať sa, viesť v duchu zdĺhavé úvahy, ťažšie sústredenie. Akoby sa mi zdali veci nejaké komplikované, napr. motivovať sa k staraniu sa o seba v byte, umývať riady, strhnúť prádlo, ktoré už je 2 dni suché. Mám pocit, že je to nejaké zložité a že to musím nejak zarámcovať širším kontextom zmyslu života alebo iného hlbokého zmyslu. V týchto dňoch si prvýkrát priznávam, že nie som úplne ok s tým, že sa o seba musím starať sám a že mi nikto nenavarí, že dokonca mi nikto nekúpi rožky, neopere spodné prádlo... Dokonca vykecanie sa, čo dal deň, nemám komu, hoci navštevujem rodičov pravidelne, no voľakedy toto vykecanie bolo vždy po príchode domov počas večerania. Tá ma už čakala zohriata z mikrovlnky a naložená, kým som sa prezliekol do domáceho. Teraz sem prídem a zbadám ten neumytý riad, alebo to nepozametané pri komode, alebo to nezvesené prádlo na balkóne, z ktorého už slnko azda aj povyťahalo farbu, a hneď sa mi priťaží.

No ale hlavu hore. Budem sa na to dívať s optimizmom. Jak hovoril Voltaire: Optimizmus je zažratý názor, že všetko je dobré, aj keď je to zlé. Smile Verím, že sa z toho dá dostať. A navyše sa domnievam, že poznám dôvody svojich zhoršených afektívnych symptómov: 1.) jesenná sezóna, 2.) nezvyk starať sa sám o seba, strádanie rodičovskej, špeciálne maminej opory. Tieto skutočnosti sú ale obe vyriešiteľné, v oboch prípadoch to chce čas a viac sebapoznania.

Priatelia, všetko dobré! Vitaj
Matej
Dojatie 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 66 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 St 8 november 2017 - 10:41

Matej cítim sa podobne. Treba tie emócie nejako pretrpieť a dúfať, že bude to časom lepšie.

Spánok bol o niečo horší, ako obvykle. Zaspával som až po polnoci, čo sa mi už dlho nestalo a vstával okolo 7. hodiny. Napriek cca. 7 hodinám spánku relatívne fungujem, ale odzrkadlilo sa to na nálade a negatívnych príznakoch. Myšlienky nie sú negatívne. Tiež mám problém s emóciami, ktoré u mňa tiež kolíšu viac ako by bolo zdravé. Dneska prevladajú o niečo negatívnejšie. Čo sa dá robiť treba vydržať to. Dnes pravdepodobne až takmer 5 hodín strávim mimo domova. Chystám sa pozrieť dobrú hádzanú (hraje prvý s druhým) a dohodnúť sa s kamarátom na fitnesscentre, ktoré mi urobilo minule dobre. Po čom by sa mohol deň zlepšiť. Tiež ma teší, že som vydržal si už mesiac písať denník, čo je posun vpred.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  danka St 8 november 2017 - 11:41

Ahojte, mám sa pracovne zaťaženo, chodím tam s veľkým premáhaním a nepáči sa mi práca, je to lisovanie železných profilov na dosku a nebaví ma to a vyčerpáva. Konečne mám posúdenie od psychologičky, ktoré chcela moja psychiatrička, je celkom pozitívne, viac menej vyplýva z neho, že mám porušenú afektivitu, čo neviem čo konkrétne znamená, senzitívnu vzťahovačnosť, depresívnu poruchu, zúžený globálny náhľad, zvýšenú senzitivitu a emocionálne prežívanie, úzkostné až fobické prežívanie a výskyt obsesií, ani to neviem ako na to prišla a čo to je. Zaujímavé, že psychologička v hronovciach mi povedala podľa testov že depresiu nemám podľa testov a táto psychologička potvrdila podľa testov depresiu. a ešte zúžený globálny náhľad. podľa mňa veľa na mňa sedí, no na invalidné to nieje, aj ked napisala ze mam poruchu adjustácie, čo sedí.
Čo myslíte, keď sa tak trápim v práci, že tam nechcem ostať, kedy mám dať výpoveď, či hneď, alebo počkám, vydržím oni ma zaučia úplne a ja potom odídem tak či tak.
Ďakujem za prečítanie a pozdravujem vás držte sa.
avatar
danka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 14
Dátum registrácie : 22.08.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 23.9, F 19.2, F 32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Escitalopram 20 mg., Olanzapin 0,5 mg., Rivotril 0,5 mg.

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  sarah222 St 8 november 2017 - 12:09

Ahoj Matej ja sa neskutočne teším, že bývaš sám a že to takto zvládaš, že máš prácu, vlastné bývanie a staráš sa popri tom o domácnosť, máš u mňa neskutočný obdiv a prajem Ti nech sa Ti naďalej takto darí a nech to úspešne zvládaš ! Smile
Kimi ako bolo v posilke ? Ja ju už mám za sebou a bolo to ok, nič zvláštne, snáď Ti to urobí takú radosť ako minule ! Inak tie emočne výkyvy Vám v dobrom závidím ja som na tom tak neutrálne, že neviem čo je to niečo cítiť Sad na druhej strane ma trápi poslednú dobu spánok, budim sa už o tretej v noci a do rána mám len samé výčitky, že si sa svoj stav môžem sama a že som neužitočná a že môj život stratil zmysel.... vždy som videla zmysel v založení si vlastnej rodinky, chcela som mať svoj vlastný kozmetický salón a tak, teraz je všetko preč a ja neviem čo vlastne mám urobiť preto aby som to nejako zvládla... čo vás drží najviac nad vodou keď prídu pochmurne myšlienky ??? Inak sa teším že aj napriek spánku som zvládla fitko a povinnosti doma Smile tie minusove body ma neskutočne vyšťavujú a dávajú mi pocit, že nič nemá nejaký význam....
Danka ak ťa tá práca nebaví a nevidíš v tom perspektívu tak daj výpoveď aj keď by bolo možno fajn dať tomu ešte malú šancu ak to tam zatiaľ zvládaš, no rozhodnutie je na tebe budem Ti držať silno palce, inak Vám prajem ešte pekný dnik, držte sa !!!!
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  danka St 8 november 2017 - 12:42

sarah ďakujem za odpoveď, radu. No skúsim, idem dnes na poobednú, ale viem, že tam neostanem, ale ako si napísala, dám tomu malú šancu ešte, to znamená pár eur zarobím, kým to budem zvládať, len mi je ľúto, že vo firme dúfajú, že tam ostanem ako nový zamestnanec ma zaúčajú a ja viem, že neostanem, uvidím, ale chodím tam s premáhaním, nechuťou, práca ma nebaví, neoslovila ma. drž sa a dúfam, že vybavíš toho lekára, keď si mala kontrolu. Potrebuje to všetko čas na plány, možno raz ten kozmetický salón budeš mať. nech sa darí  giving a hug  ahoj
Matej, raz mi jeden kamarát povedal, že spať by sa malo vždy s tým, že je umytý riad Wink, čistý dres, tak ale dôverne to poznám čo prežívaš aj keď asi po svojom, niekedy nevládzem poskladať vypraté a uložiť do skrine aj viac dní, musím sa premáhať v základných veciach..drž sa.
kimi oceňujem, že si začal s posilovňou a šiel tam, super a to, že hráš šachy to obdivujem, to vie málokto. ja rozohrám partiu a neviem dokončiť, ešte tak dámu. drž sa.
všetkým prajem nám dobré pokojné prežívanie dní, držte sa. community together
avatar
danka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 14
Dátum registrácie : 22.08.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 23.9, F 19.2, F 32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Escitalopram 20 mg., Olanzapin 0,5 mg., Rivotril 0,5 mg.

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  sarah222 St 8 november 2017 - 13:49

S firmou by mi to bolo jedno ako sa zariadia ja som tiež vždy pozerala na to a im to tak bolo jedno , pre nich si len ďalší zamestnanec čiže s tým sa netráp, že ťa zaučia pre teba to je len dobré aspoň ziskaš skúsenosti Smile tak prajem veľa trpezlivosti pri zvladaní práce! Mne inak tiež majú prísť výsledky od psychológa v piatok tak sa už neviem ,,dočkať,, som zvedavá čo vykuzli a ďakujem za povzbudivé slová , nech sa aj Tebe darí Wink
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 St 8 november 2017 - 13:49

Posilka bude pravdepodobne až večer, musím splašiť toho kamoša. Dúfam, že prehovorím ho. Sám tam asi nepôjdem, aj keď mám približnú predstavu, ako sa má cvičiť, ale nie som ešte až tak v tom zbehlý... Sarah tie emócie sú skôr takého typu, že ako správny schizofrenik sa smejem vtedy, keď sa smiať nemá a naopak. Nejako to nepreciťujem, ja vnímam momentálne len náladu a tá ma posúva vpred alebo vzad. hm, ako odohnať pochmúrne myšlienky? hm hlavne niečo robiť, ale nie som v tom až taký fachman ako tu fajny alebo tuto. To sú fachmani, ktorí majú svoj život prepočítaní do najmenších detailov. Mohla by si trebárs niečo si len tak sama študovať, čo ťa zaujíma, aby si nejako strávila čas a nemyslela by si na to. Treba skúsiť nájsť nejaká potešenie v aktivitách aj keď je to ťažké. Trebárs ja som chcel si pustiť na nb film Čistá duša a dokázal som ho pozerať len nejakých 17 minút, viac to skutočne nešlo...Sústredenie na bode mrázu, nechápem sitcomy 20-30 minútové dokážem pozerať až 3-4 diely...

Danka, aj ty sa celkom snažíš, škoda, že si tam nezvykla. Kolektív je však najdôležitejší, a keď to škrípe tak sa pracuje oveľa horšie.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  sarah222 St 8 november 2017 - 15:35

Ahojte Smile chcem Vás poprosiť kamarátka budúca psychologicka robi diplomovku a ma maly dotazník pre ľudí trpiacimi psychickou poruchou Smile každopádne je to anonymné a dosť by jej to pomohlo ak by ste vyplnili tento dotazník https://www.survio.com/survey/d/D2Q7U5B7Q3Q9U3B3N
Podotýkam, že je to anonymné a trvá to fakt 2 minutky Vášho času Smile ak by ste boli takí dobrí a pričinili sa ! Ďakujem Smile
A Kimi tebe ďakujem za pekné slová mám to tak podobne, ja celý deň niečo robím ale myšlienky sú tam vždy budem si s tým musieť urobiť poriadok ! A áno súhlasím s tebou aj ja obdivujem Tuta a Mateja sú pre mňa vzorom... tú posilku určite nevynechaj ja mám svalovicu ako hrom ale pomáha to Smile
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  dzuli08 St 8 november 2017 - 21:30

Ahojte ludkovia,no ako sa mam? Je to take neutralne by som povedala. Ani mna nova praca nejak nebavi,ani nenaplna,preto hladam dalej ale zatial sa to da zvladat nejak.este som nedostala ani vyplatu,no uz teraz viem ze to bude sakra tazke vyjst z nej. Uz sa blizim k bankrotu pomaly...inak sarah aj kimi obdivujem vase odhodlanie chodit do posilky,aj ja si to koľkokrát vravim ze pojdem ale neviem mna stroje nejak nechytili,a radsej mam skupinove cvičenie ako napr.aerobik.moja vaha sa mi zda ze uz nejde hore (našťastie) ale ani dole,co by mohla.ale zas nejem az tak vela,no kedze si musim varit do a nosit do roboty,tak uz nevarim take extra zdrave ale normalne jedlo.inak ked mam poobedne tak spim aj do 10:00 co je pomerne dlho.mam taky blby pocit ze bud som len v praci alebo spim a okrem toho nic.tiez asi na mna ma vplyv toto jesenno depkove pocasie.dakujem za precitanie,drzim palce vsetkym silno !

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 563
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Dušan St 8 november 2017 - 22:42

Ahoj,

dnes fajn,hodnotim na 1-,
nadalej sa mi dari pracovat na dochodku aj ked som nezamestnany,zo svojho pracovneho"volneho casu" 15-hodinoveho,ktori sa drzal cca 1 rok,dnes uz 3-5 hod denne a uplne som paf,10-12 hodin volneho casu ako nic nerobenie je priam nadhera,ale ako tak premyslam ,dufam ze mi to vydrzi nejaku tu dobu jak ten prvy dochodok,totiz zistil som ze dlhodobe denne alebo tyzdnove plany su z 3/4 fajn ale ta posledna 1/4 je horor,
budem to musiet analyzovat... a v spravny cas zasiahnut a urobit zmenu,mozno i navrat k tomu prvemu.

psychicky asi tak nevedomo 1-,co viac dodat,aha,ozaj,
zmenil som si nick na fore z fajnyho,antifajnyho na Big Boss,totiz vsade na nete pouzivam len tich dvoch a Big Boss je vlastne moja diagnoza VB,
Pamatam sa ked som kupil pred 400 rokmi pocitac tak moje prve nicky boli ako Big King,Big Boss,a podobne,potom neskorej som sa za ne priam hanbil a postupne som sa vypracoval na zacinajuceho fajny a konciaceho antifajny,tieto dva nicky bych chel mat dozivotne alebo i nekonecne,problemy vacsinou robi fajny kde ho vyuzivaju tisicky online hracov,ci pouzivatelov,s antifajny problem zatial nemam,diky bohu!!!

preto majte pochopenie ze nick Big Boss je ako stvoreny na toto schizoforum.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 66 Images?q=tbn:ANd9GcSzcbIzFOo6xFsN9MPMlWit_3_wclHdZCe6eSWZFsGoImEbsOQj

solid snake z hry metal gear,tu hru som na playaku hral snad 10 krat a pravom mu patri titul Big Boss
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 Št 9 november 2017 - 16:37

Včerajšia posilka dopadla super, opäť som sa tam cítil príjemne, aj keď nadšenie nebolo už také ako prvýkrát avšak vládal som a odmakal som si to cca.1,5 hodiny.

Spal som uspokojivo od 23:30-7:00. Dnes som sa necítil najlepšie, negatívne príznaky boli pomerne jasné, ani nálada nebola na požadovanej úrovni, čo mohlo súvisieť s daždivým počasím. Nezmenil to ani denný stacionár, aj keď skupinová psychoterapia o varovných príznakov schizofrénie zabrala aj keď som sa nedozvedel veľa nového. Myšlienky neboli zaznamenané.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 66 z 85 Previous  1 ... 34 ... 65, 66, 67 ... 75 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore