Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 40 z 85 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 62 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 St 6 september 2017 - 9:43

Zdravím tuto,
ale tá pasivita vie ma vytočiť, ale ku chorobe asi skutočne patrí. Tiež patrím ku tým šťastlivcom, čo som schizofréniu vychytal. Pričom nikto z našej rodiny nemal ju. U mňa za to môže genetická dispozícia, bohužiaľ rodičom som sa veľmi nepodaril a so všetkým som mal vždy problém. Jednotlivé činnosti som sa naučil robiť vďaka trpezlivosti. Bohužiaľ choroba sa nevyberie a treba sa naučiť s ňou žiť a to sa mi pomerne darí. Už som sa s tým stotožnil a robím malé kročiky dopredu.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Moncici St 6 september 2017 - 11:15

Ahojte moji milí. Matej- podla mna robis velmi dobre, ze vedies zdravy zivotny styl. Ja som zacala pred tyzdnom-preparaty a hlavne jest zdravo. A normalne som zhodila dve kila. Zacala som v podstate po precitani tvojich slov, zato velmi dakujem a vo vela veciach ta obdivujem. Naozaj si velmi sikovny a bojujuci :-)
----------------
Moncici
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  danka St 6 september 2017 - 11:58

Ahojte. dnes je tak pekný deň, ja som ale spomalená ako vždy, ledva sa vlečiem ako vždy, ležím celé dni v posteli, sem tam len idem niečo vybaviť, ako pomoc návšteva u starkej, umyjem riad inak nič nemám naplánované a ani sa mi nechce, priberám a topím sa v úzkosti, bola som na pohovore a už tam mi naznačili, ak si to nedomýšľam, že ma nezoberú, tak márne čakám na telefonát, s nikým sa nebavím veď som celá na posmech zdravým ľuďom. keďže si sama platím zdravotné, rozhodla som sa ísť prihlásiť na úrad práce, aspoň budem mať nejakú aktivitu, inak to je stále to isté dookola už veľa rokov takéto ubiehajúce dni. zajtra mám narodky, tak si idem upiect nejaký koláč aspoň. to je všetko o čo som sa chcela podeliť, že mi neni najlepšie. ahojte a majte sa dobre.
avatar
danka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 14
Dátum registrácie : 22.08.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 23.9, F 19.2, F 32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Escitalopram 20 mg., Olanzapin 0,5 mg., Rivotril 0,5 mg.

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Moncici St 6 september 2017 - 14:08

Ahojte. Dnes sa mám dosť zle. Bola som v Bratislave u psychologicky, skoro som vstávala, v buse dospávala, išla elektrickou a este peso. Prejavili sa mi moje psychotické "blbosti". Napr. v tvarach ludi vidim neprijemne "tvare demonov", potom ked okolo mna islo polivajne auto, napadlo ma ze ma sleduju lebo som nieco zle spravila a dalsie bizardne myslienky, pričom som sa citila a citim ako cudzinec v tomto svete.
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Meretseger St 6 september 2017 - 18:56

Ahojte,
vcelku sa darí. Nakupujem, akoby zajtra už nebol deň, naobjednávala som si milión vecí, pričom najviac sa teším na herný notebook, aa, TR10 či Mirror's Edge 2, traste sa! Very Happy No, a okrem toho po psychickej stránke je to, klasicky, ako na hojdačke, pred pár dňami som sedela nad krabičkou starkiných liekov, že to idem pohltať, potom som to len a len vďaka psovi zavrhla, dnešok je celkom v pohode... Nestabilita, ako vždy. A musím si umyť vlasy, vyzerám hrozne. Tak uvidíme, ako bude, ale zatiaľ som stále nažive, čo sa asi cení. Tak zatiaľ!
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Št 7 september 2017 - 1:12

Ahoj Danka!
Prajem Ti k sviatku všetko najlepšie a najmä v súvislosti so zdravím.
Všetko najlepšie!

...................

Ahojte všetci, čo ste napísali!

Vidno, že tu každý máme neľahký osud, ale bojujeme. Každý máme to svoje od pasivity, cez halucinácie až po samovražedné myšlienky. Ako sa hovorí každá rada drahá. Priznám sa, že ak mám nejaké symptómy F25, tak sa ich dosť snažím oddeľovať od seba samého, priam až ignorovať. Jednoducho kašlem na ne. Pekne to znie z počítača, ale berie to energiu a často chuť na "boje" jednoducho nie je.

Držím palce nielen bojovníkom! Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  danka Št 7 september 2017 - 16:16

ďakujem za blahoželanie Tuto. Mala som 39 rokov. Tak mi volali, že ma zobrali do práce ako operátor výroby a ja mám nesmierne haluze a strach, že ako tam vydržím v uzatvorenom priestore bez okien, vzduchu, vo veľkej hale už teraz mám z toho úzkosť very unhappy  Question našťastie sú prestávky aspon na cigaretu, deň pred nástupom nabudúci týždeň mám kontrolu u psychiatričky, tak neviem či jej nemám zatelefonovať, aby som mala tú kontrolu skôr, možno by mi dala iné lieky, neviem veru ako to zvládnem, viem, že nie som ešte v poriadku, ale inak zabojujem, skúsim to prekonať, možno si dám lieky v práci na ukludnenie, ale ten Rivotril co mi dala namiesto Ataraxu je dost slabý tak neviem. dnes som mala paniku v taxiku ked som musela sedieť vzadu, ledva som to prekonala, bola som so starkou u kaderníčky. Majte sa pekne a držte sa.  heart
avatar
danka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 14
Dátum registrácie : 22.08.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 23.9, F 19.2, F 32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Escitalopram 20 mg., Olanzapin 0,5 mg., Rivotril 0,5 mg.

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 Št 7 september 2017 - 19:37

Ahojte,

Všetko najlepšie Danka.

Dnešok prebehol v pohode, stacionár som hravo zvládol. Štvrtky na stacionári mám rád, lebo sú veľmi podnetné skupinové terapie a dá sa dozvedieť tam veľa informácii. Navyše budem môcť sa dostať ku jednej knižke o schizofrénii, ktorú si rád oskenujem a potom aj prečítam. Takých 100 nenáročných strán. Mimo stacionára bola dnes prechádzka, aj keď nie najlepšie, lebo mám v chodidle niečo natiahnuté a chodím ako kačka very unhappy.

Dnešok som psychiatricky zvládol v pohode na 1-, dobrá nálada aj stav. Len na xeplione mi ide to lepšie, ako predtým s liekmi.

Tuto to aj ja si hovorím, že mám síce schizofréniu, ale nechcem sa za ňu schovávať, ako aj zvaľovať na ňu všetky svoje problémy, nemá cenu. So schizofréniou sme už pomerne kamaráti a podarilo sa mi s ňou už vyrovnať...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Dušan Št 7 september 2017 - 20:50

kompromis
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Moncici Št 7 september 2017 - 22:51

Ahojte.dnes som sa mala lepšie ako včera.Celý deň som upratovala, varila, žehlila. Vtedy tie moje predstavy a halucinácie. Večer som pozerala telku- k večeru sa môj stav zhoršil. Teraz sa pokúsim zaspať, snáď sa mi to podarí. Very Happy zajtra ma čaká naročný deň.

Je tu ešte niekto, kto "ponocuje"? Shocked
Veľa síl všetkým prajem
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Veroni Pi 8 september 2017 - 14:21

scared2 .... very sad2

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 40 Empty Pre Veroni

Odoslať  Moncici Pi 8 september 2017 - 14:59

Ahoj Veroni ako sa dnes máš?
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 40 z 85 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 62 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore