Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 38 z 85 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 61 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  CHINAMAN St 30 august 2017 - 20:37

Ahojte bojovníci, dnes som mal celkom fajn deň oproti minulým, kedy som veľa pospával a nič nerobil, včera bol výpadok siete a tak som fungoval bez netu čo sa mi aj páčilo, pretože som sa viacej zamýšľal nad budúcnosťou. Dnes som bol doobeda v obchode cestou spať som sa zastavil na chalupe, kde som sa pustil do ukladania dreva tzv. siahovica. Drevo je pekné bukové a metrovica čo je cítiť na váhe ale ušlo to. Potom som bol doma a tak som trocha počúval hudbu cez slúchadlá aj relaxoval. Podvečer som znova ukladal drevo. Zajtra idem do krajského mesta vybaviť zopár vecí aj s matkou a takto si žijem.
Nech sa Vám darí.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 34
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  danka St 30 august 2017 - 20:56

dnes som nič nevládala, bola veľmi unavená, akurát som sa aspon presla po meste a kupila si velkú zmrzlinu. vela jem a priberám na vahe. citala som si pribalove letaky k liekom, a zistila som ze mam same lieky na schizofreniu, ja vlastne neviem co mi je. som z toho smutná. 12teho mam kontrolu tak sa s lekarkou porozprávam. najprv to bolo ze mam psychoticku poruchu a no neviem ..budem sa musiet s týmto vsetkým nejako vysporiadať. majte sa pekne a píšte ako sa mate. dobru noc.
avatar
danka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 14
Dátum registrácie : 22.08.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 23.9, F 19.2, F 32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Escitalopram 20 mg., Olanzapin 0,5 mg., Rivotril 0,5 mg.

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Veroni St 30 august 2017 - 21:04

Vôbec neviem.s.tym zello very unhappy Crying or Very sad

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Dušan St 30 august 2017 - 21:21

co konkretne?
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Veroni St 30 august 2017 - 21:37

No vôbec som nevedela co potlačiť ked som chcela niečo ppvedat.Veľmi mo to zo začiatku vypadavalo potom som sa dlho nevedela zorientovať .pocula som teba fajny tuta jozka celkom dobre aj ked jozko vypadaval ale baby som vôbec nepočula.a hlavne vobec neviem co stlacat Crying or Very sad

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Št 31 august 2017 - 1:44

Ahoj CHINAMAN!
Som rád, že sa Ti polepšilo, zrovna dnes o niečom podobnom hovoril na Zello Dialógoch fajny. a to najmä o tom, že treba byť činný, a to pomáha. Osobne som podobného názoru a viacero textov, čo som prešiel, doporúčajú nám chorým v prvom rade pracovnú terapiu. Drž sa!

.........................

Ahoj danka!
Nerob si priveľké starosti s chudnutím aj antipsychotikami. Nechaj tomu čas a bolo by super ak by si si našla niečo športové ako záujem. Rozhodne je zbytočné hútať nad jednou zmrzlinou. Ohľadne liekov je MUDr. kompetentná, tak nech rieši...Drž sa

.........................

Ahoj Veroni!
Myslím, že si sa dostala v Zelle ďaleko. Naspodu v okne Zella naľavo je možnosť nastaviť aktuálny stav. Musí tam byť zelený s kvačkou, vtedy si pripojená.

Následne pri hovorení stlačíš "F7" čo držíš celý čas keď rozprávaš.

Snáď som to napísal tak, aby Ti to pomohlo

........................

Ahojte!
Včera sa mi podarilo zaspať až okolo 5:00, ale bol som rád aj za taký skôr skrátenejší oddych. Aj som nadránom písal Xkrchnavovi, ž je možné, že zello prespím. Vlastne spánkový režim už u mňa ani neexistuje. Inak na chvíľu som vybehol na chalupu v poobedí, potešila ma malá úroda na réve aj vyrastená liečivka zemežlč priamo na trávniku. Chvíľku som sa venoval aj mačiatkam, sú famózne.

K liekom pribudlo ginko, ale najviac obdeň. Vie mi pomôcť, ale aj vyvolať depku, tek experimentujem. Hlasy dnes takmer neboli a keby nie spavosti zhruba to bol pekný deň.
Dobrú noc a čerstvosť po zobudení praje Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  danka Št 31 august 2017 - 13:01

Bola som u starkej v záhrade pozbierať paradajky a uhorky, už nevieme čo robiť s uhorkami, inak doma televízor s maminou. to zello musím mat mikrofon nestací notebook?


Naposledy upravil danka dňa Št 31 august 2017 - 19:43, celkom upravené 1 krát.
avatar
danka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 93
Reputácia Reputácia : 14
Dátum registrácie : 22.08.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 23.9, F 19.2, F 32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Escitalopram 20 mg., Olanzapin 0,5 mg., Rivotril 0,5 mg.

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Dušan Št 31 august 2017 - 13:24

postaci,
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 Št 31 august 2017 - 20:04

Zdravím vás kamaráti, ja som sa ocitol v nemocnici na 6 týždňov a niečo kvôli negatívnym príznakom schizofrénie a niektoré vecí sa mi podarilo skutočne lepšiť. Iné zase ešte stále pretrvávajú... Pobyt v nemocnici som znášal dobre až kým sme nedostali blbcov, ktorí nevedeli s prepačením ani kde sa s prepačením s..e a padali skupinové tresty, rušili sa vychádzky všetkým a tak. Spoznal som však nových ľudí, s niektorými tými sympatickejšími slečnami som pomenil aj telefónne čísla... Jednoducho ďalšie aj pekné zážitky.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Št 31 august 2017 - 20:34

Ahojte kamaráti/tky!
Dnešok bol celkovo ako dávno nie, snáď aj pre to primerané vstávanie. Bolo viacej drobných záležitostí, pri ktorých som sa cítil fajn a uvoľnený. Vlastne deň by sa možno zdal všedný, ale rátal sa mi. Zdravotné záležitosti ako chvenie rúk a možno aj večerná únava bola fajn.

Chcem vám len popriať aby ste boli v pohode a fit a držím palce. Tuto

flower flower flower

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Pi 1 september 2017 - 15:59

Ahoj priatelia.

V posledné dni som trošku na tom kvázi-horšie, ale nie zásadne, skôr mám tendenciu byť tichší, vážnejší, občas mám nutkanie k plaču, ľútostivosti. Raz mi zase bolo aj intenzívnejšie psychicky zle. Aj strácam akúsi dôveru vo všetky tie moje preparáty, ktorými si kompenzujem ochorenie. Nie preto, že by nezaberali, ale preto, lebo cítim, ako málo mám toho pod kontrolou ja sám, a koľko toho má naopak pod kontrolou nepredvídateľná chémia v hlave. To asi zdravý človek si nevie predstaviť, keď sa človeku striedajú rôzne stavy a pocity a myšlienky podľa toho, čo akurát zjedol, akú tabletku si akurát dal, aké chemické prostredie v ktorej lokalite náhle je alebo ktoré hormóny sa práve vyplavili. Vtedy mi celá tá idea o sile vlastného postoja a sebalásky príde veľmi plano, prázdno, naivne. Začal som v dôsledku toho si akoby menej užívať svoje vzletné stavy, keď sa napojím benzoanom sodným, lebo viem, že je to len chémia, že to nie som ja. Alebo keď si dám 2 tryptofány, dostanem sa do maličkej hypománie a produktivity spolu s 500mg kofeínu, ale defacto je to ilúzia a v tento týždeň si menej tieto záplavy šťastia užívam, lebo akoby som pochopil, že to nie ja som šťastný, alebo že sa rozhodujem byť šťastný, ale práveže to len chémia sa so mnou hrá, resp. ja sa hrám s chémiou, lebo si to všelijalo tie doplnky ordinujem, aby som vylepšoval účinok psychofarmák.

Dosť vsádzam na pracovnú terapiu, to znamená nadčasujem neplatene pravidelne každý deň aj vyše 2 hodín, lebo doma mám nudu a byť sám so sebou je mi nepríjemné, ľahšie vtedy upadám. A tak sa vložím do činností, pohybu a podobne... Cítim teda v tento týždeň akési pocity sklamania zo seba, že celý čas, čo si namýšľam ako úžasne si zaujímam dobrý postoj a ako úžasne sa motivujem, aby som sa mal lepšie, tak že to vlastne celý čas je len všetko akési umelé.

Je to vlastne nie liečba, nie prerod osobnosti, nie vyliečovanie, ale len púhe kompenzovanie. Mám v hlave chorobu a iba ju snažím sa kompenzovať... všetkým možným... psychofarmakami, benzoanom, energeťákmi, kofeínom, taurínom, tryptofánom, ginkom, vitamínmi, béčkami, ožarovaním ultrafialovým svetlom, mastičkami na tvár, ktoré skrývajú úzkosť a flush, psychohygienou, častým spaním, intenzívnou pracovnou terapiou bez práva na zaplatenie, motiváciou motivačnými a šťastnými knihami, vyrozprávaním sa na fóre, preferovaním pohybu v rozličných podobách, ortorektickým strážením si hmotnosti a kontrolou jedenia, papaním dosť veľa ovocia a zeleniny, jogurty, pravidelným vyprázdňovaním, vláknina nikdy pod 20 g denne, prelievaním sa tekutinami (aspoň 2,5 až 3 litre denne), každý deň sprcha.. proste všelijak si to snažím kompenzovať.

Musím priznať, že akoby to nestačí. A obzvlášť to, čo som spomenul z oblasti chémie (lieky, doplnky, strava), tak mi vyvoláva špeciálne smútok a sklamanie.

Takže takéto pocity teraz v sebe mám. V práci inak aj dobre, včerajší deň bol dosť stresujúci, aj ma bolelo brucho od stresu a triasli sa mi ruky, boli problémy vo vzťahoch a dosť nepríjemné následky, plus aj daňová a colná kontrola, plus problémy proktologické osobné. Zubárke som zase zabudol zavolať. Vybavil som aspoň zdravotnú poisťovňu, kde mi dajú neskôr plastovú kartičku, a tiež som sa bol nahlásiť na správu činžiaku, že tu bývam. V pondelok sa pred prácou idem nahlásiť ešte na daň mestu, v utorok idem policajtom na občiansky. Zajtra je sobota, ale idem v rámci pracovnej terapie trochu robiť, ale asi len doobeda. Veď by som sa tu v byte sám zjašil... hrať sa mi nechce, čítať už mám všetko prečítané. A zhruba poupratované mám. Dnes som bol u rodičov, zobral prádlo, zaniesol prádlo, najedol sa ich kapusty a pokecal, čo nové. Vstával som okolo 8:20. Dosť je tu teplo.

Stav by som zhodnotil na dnešok asi 2+. Druhé miesto

Ďakujem Vám za vypočutie, priatelia. Smile Mám Vás rád, držím Vám palce, želám Vám pekný deň Ústavy. Slovakia
Ďakujem

S úctou
Matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 38 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 Pi 1 september 2017 - 19:42

Dnešok ubehol skvelo, mal som sa celkom dobre, aj keď bolo i mierne sklamanie. Som rád, že som o niečo čulejší, menej ovplyvňovaní liekmi, niekde v pozadí ešte stále cítiť pasivitu. Po hospitalizácii nemôžem sa venovať ešte niektorým veciam naplno, ale nevadí. Bude ešte dosť príležitosti užiť si niektoré vecí. Inak dnes bola prehnaná žravosť, ale inak bolo to skutočne v pohode. Bodaj by bol každý deň taký...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 38 z 85 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 61 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore