Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 18 z 85 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 51 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Pi 28 apríl 2017 - 23:02

Ahoj Mischelll!
Dobre si odpozorovala to znižovanie Haloperidolu a vlastne to sa dá len za asistencie lekárky. Totiž, beriem depotnú injekciu a tak si nenavyberám. Viem, že bez toho lieku som bol čulejší, aktivity boli radostnejšie. Po nasadení viac a viac mám tendenciu k pasivite, prazvláštny spánkový režim, mám zvýšené lieky na spanie, som unavenejší, vôľa má tendenciu posúvať veci na neskôr a celkovo pred nasadením lieku sa ťažšie premáham. Pre mňa je teraz aj zásadnou vecou si trošku popraviť kondíciu, ale s Haloperidolom je to otázne, únava vtedy príde rýchlo. Nepríjemné a neprirodzené je aj, že sa ľahko spotím a teda ak sa chcem vyhnúť dehydratácii, ten liter vody sebou nosím (keď idem do lesa, na záhradu)

Inak Ti prirodzene fandím. Ohľadom Teba som akosi cítil, že všetko bude OK. Teším sa na Zello zajtra, že snáď nám dáš aj informáciu navyše.

...............

Ahoj Jarko!
Je super, že si v chránenej dielni. Tu na okolí nič také asi nie je. Viem o pár pokusoch na zriadenie, ale nikomu to nevyšlo, pričom, čo som bol na konkurze do Ch.D., prišlo sedemnásť invalidov (vrátane mňa) a boli len 4 pozície. Na tom vidno, že ľudia s ID pracovať vedia a aj chcú.

..............

Ahojte!
Mám sa tak zmiešane, vlastne sčasti som to napísal Mischelll vyššie v príspevku. Nie som z toho nadšený, ale zaznamenávam pre dnešok aj zlepšenie. Vždy j to lepšie, akoby to robili v nemocnici. Tam je ľahká cesta, doma to všetko pomaly precítim a pochopím čo mi sadne a fungujem.

Užite si víkend a dobrú noc praje Tuto

Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej So 29 apríl 2017 - 10:36

Ahoj Tuto. Ďakujem za povzbudenia a slová, ktoré si mi adresoval. Máš pravdu, určite má zmysel v ťažších chvíľach bojovať. Som veľmi rád, že sa Ti stav trošku polepšil. So záujmom sledujem každý deň Tvoje osudy a určite môžeš rátať s mojou podporou a držaním palcov. Super! Maj sa pekne. Ďakujem

Ahoj Mischelll. Ďakujem za gratulácie. Pretty good Je to úplne paráda, že Ti veci teraz tak dobre vychádzajú a som zvedavý, na ktorých konkrétnych frontoch prežívaš úspechy. Zdá sa, že naozaj na všetkých. Želám Ti v tejto súvislosti stabilitu a nech sa Ťa pocit šťastia a úspechu drží ako kliešť. Applause Očko

Ahoj jarko. Napísal si to veľmi stručne, no sú to silné slová, ktoré dokážu veľmi osloviť. Zostáva mi už len úprimne priať, aby si sa cítil šťastne aj naďalej, ba navždy. Drž sa! Dojatie 2 giving a hug

Ahoj Kimi. Ani ja neviem dobre rozprávať vtipy. Potvrdzujem, že aj v mojom okolí sú ľudia, ktorí však na to majú špeciálny talent. Smile Prajem dobrý spánok a pohodičku, všetko dobré. it is perfect

Matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 18 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej So 29 apríl 2017 - 11:02

Ahojte priatelia. Wink

Včerajší deň išiel "od desíti k pěti". Ráno ešte ako-tak dobre, doobeďajšok som nejak v práci zvládol, potom som začal byť výrazne lemravý, unavený, demotivovaný, vyťahovala na mňa svoje pazúre depresia a pocity prázdnoty. Nič ma nechcelo baviť a zaujímať. Cítil som sa postupne apaticky a málo mi záležalo na tom, či "akože stíham". Poobede som lemračil a mal spomalené tempo natoľko, že som ani nestihol porobiť základné úlohy, ktorými ma šéfka poverila a o ktorých predpokladala, že sa za piatok stihnú. Večer po práci sa mi prudko prehĺbili mínusové príznaky. Bolo to veľmi nepríjemné, triasol som sa na posteli, cítil som úzkosť, trochu som aj slzil a plakal. Cítil som prázdnotu, nič akoby nestálo za to. Nevedel som, kam smerovať život, čím napĺňať dni. Život mi prišiel fádny, šedý, bez významu, bez hĺbky. Necítil som žiadne potešenie, vlastne celý deň som necítil žiadne potešenie z tej práce, ktoré obvykle v pracovnom tempe nachádzam. Po tom, ako som Vám spísal, čo som jedol v téme "Čo ste dnes jedli", som sa ešte dodatočne poriadne prežral, aby som aspoň nejaké pocity cítil. Dominantnými boli apatia, prázdnota, nuda, fádnosť, šedosť, bezúčelnosť, nemožnosť cítiť sa príjemne alebo cítiť z niečoho potešenie, nebodaj naplnenie. Dal som si večer aj energeťák, no nepomohlo to. Rozprával som rodičom, ako sa cítim, otec sa ujal slova a veľmi dôkladne mi dohováral, aby som to riešil jednak nájdením si priateľky, a jednak nájdením si nejakých koníčkov, ktoré by tvorili môj súkromný život, oddeliteľný a nesúvisiaci s prácou. Najviac na mňa tlačil ohľadom priateľky, a potom tie koníčky profiloval ako niečo, čo by som mal robiť spoločne v nejakej komunite, teda kde by sa to spájalo s prítomnosťou a vzťahmi s inými ľuďmi, konkrétne známymi, ktorí by nepochádzali z môjho zamestnania.

Totiž vlastne nemám asi žiadny súkromný život, či mám? Jediné sociálne interakcie mám v práci, a potom rodičia, prípadne vo virtuálnej podobe tu na schizofóre. Viac nič, ani iná rodina nie. Aké mám záujmy a aktivity nesúvisiace s prácou? Neviem, nič mi nenapadá. Občas sa zahrám tú počítačovú hru... baví ma tiež komunikácia s Vami na schizofóre. Dorábam si to magisterské vzdelanie, ale to už bude o mesiac azda i minulosťou, ak sa to podarí. Čítam nejaké knihy? - možno pár viet pred spaním. Správy ani nepozerávam, politiku už nesledujem, lebo vo mne vzbudzuje negatívne pocity, krimi tiež nie, situáciu okolo Cirkvi, slobodomurárov, boja za rodinu, proti potratom a gender veciam, to už som tiež prestal zanietene sledovať, opäť kvôli negatívnym pocitom a zhoršovaniu môjho stavu. Takže vlastne nič extra nemám ako "hobby". Upratovanie už nerealizujem v takej miere, aby sa to dalo nazvať "potešujúcou a pravidelnou činnosťou". Otec mi radil, že by som sa mal dať do nejakého spolku, občianskeho združenia, ktorých členov spája nejaká činnosť, napr. chodenie na túry do lesov, lebo to ma kedysi v tínedžerskom veku bavilo. Opäť to však skončí pritom, že sa bojím sociálne angažovať a mám z komunikácie nepríjemné pocity.

Dnes ráno po vyspaní sa cítim trošku lepšie, perspektívnejšie, mínusové príznaky sú menej badateľné. Uvidím, čo bude ďalej. Embarassed

Ďakujem, priatelia, že som sa Vám mohol takto zveriť. Prajem všetko dobré. community together
Matej
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 18 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej So 29 apríl 2017 - 11:55

Matej napísal: Takže vlastne nič extra nemám ako "hobby".

Dolu v téme "vaše záľuby" som sa zamyslel hlbšie, a predsa len som našiel zopár kandidátov na moje koníčky alebo činnosti, ktoré ma majú potenciál baviť. Takže sa cítim teraz trošku povzbudený. Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 18 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Mischelll So 29 apríl 2017 - 12:41

Ahoj Matej, Very Happy

tak ma zaujali tvoje správy....teda o zálubach a hobby....cítiš práznotu....nechcem mudrovať ani nič podobné....ja len ze niečo podobne som len teraz zazila aj ja.....len som si to nepripustala....pytali sa ma na moje zaluby?....len obycajna nenaročná otázka....a ja mam na nu aj pripravenu obyčajnú nenaročnú odpoved....skratená odpoved: sport, kniha, filmi.....a dlhšía odpoved: sport - beh - teraz uz len sem tam cez víkend.....kniha - motivačná - teraz uz pol roka aj dlhšie nič....filmi - prevazne komédie - teraz no nepametam poriadne aky som naposledy videla...tak suma súmarom dokopy nič......pridem domov z práce....a jedine na co sa zmohnem je pomoc v domácnosti aj to u nas nevyzera nejak specialne upratane....proste bordel....ale taky naš......a k tomu neostavam v práci nadčasi teda pol hodku neberiem ako nadčas...to je skor len tak.....no a potom som dostala otazku ci ma práca bavi?.....a ja, že ano....ved jasne....ibaze to co som dalej hovorila....a ked som v práci vzdy vidim ze kolegine odovzdavaju viac spisov spravených....no proste si myslim ze moja vykonosť je nic moc .....ale zase som v pohode....teda necitím sa nejak velmi zle kvoli tomu.....hej ako malo by ma to trápit.....aj trochu nad tym rozmyslam......ale nepripustam si to....a vravim si utorok stihnem viac....no a este k zálubam.....ked som tak hovorila tu skratenu odpoved a potom dlhu.....tak mi doslo....sak ja uz ani jednu zalubu nič moc nerobim.....proste ako tebe.....a tak viem, že ti otec navrhuje najst si priatelku a kamaratov.....a chodit von......je to dobry napad....len taky dotaz ty uz kamaratov mas.....ano aj nas, tu na fore....ale ano aj živých ved si chodil do školy...predsa spoluziaci.....urcite sa aj oni sem tam stretávajú......take učebne stretnutie....alebo skor stretnutie za účelom zábavy......ja len, že tvoji spolužiaci nie su pre teba az taky neznámi......ja by som do klubu nesla v zivote zapísať....pride mi to take, že sa niekde tlačím....atd....ale to som ja..... jumping2


_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 639
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej So 29 apríl 2017 - 21:00

Ahoj Mischelll. Ďakujem za vyjadrenie a povzbudenia. Čo sa týka spolužiakov, intenzívne sa im vyhýbam. Stredoškolskí mi pripomínajú ťažké začiatky mojej choroby a vysokoškolskí nie sú moji natoľko známi, aby som s nimi niekam išiel. Pravdupovediac som mal vysokoškolských spolužiakov okolo 5 generácií, alebo 6, lebo som neustále veľa rokov prepadal, takže vždy o rok nižšie. Po druhej alebo tretej generácii som sa prestal na nich naväzovať a už nebudoval dôvernejšie putá. Súkromný život si idem teda nateraz organizovať trošku samotársky, no budem sa snažiť, aby to bolo aj tak plnohodnotné. Hoci sú názory, že bez druhých ľudí a vzťahov to plnohodnotné byť nemôže (viď môj otec). Ďakujem Ti, Mischelll, ešte raz, prajem Ti všetko dobré, maj sa pekne. Smile

***

Ahojte všetci. Smile

Dnes sa mám ako-tak. Úmyselne som celý deň nič nerobil, pričom som sa snažil samého seba presvedčiť, že to nevadí a že je to takto v poriadku. Niekedy mi to nejde a naozaj cítim silné pocity prázdnoty, že to je márnenie času a cítim výčitky svedomia, že som neproduktívny. Akoby som niekomu dlhoval svoj život a niekomu musel pravidelne každý deň skladať účet, že čo som všetko akože užitočného porobil. Dnes však úmyselne nebolo nič. Spal som kráľovsky do pol desiatej. O 11tej som zistil, že je nový deň. Občas som bol na kalóriách a zapisoval si, hodnotil stravu sebe i otcovi. Trochu som sa hral na počítači. Čítal som si na googli aj nejaké správy, zašiel som pozrieť aj na facebook, hoci som nič neolajkoval. Občas som si pošmátral v poličke po nejakej náhodnej knihe a prečítal som postojačky zopár riadkov, ktoré ma práve zaujali. Cez obed som si na hodinku-dve pospal. S rodičmi som priveľa nediskutoval, nechcel som ich nejak trápiť alebo zaťažovať svojimi zapeklitými myšlienkami. Na obed som si dal 2 Cofi-Tabs (200mg kofeínu) a napriek tomu som do polhodiny zaspal na 2 hodiny. Možno ma k spánku priviedla akási nuda. Celý deň mi tu v izbe hrá Funrádio, takže sa trošku nechávam obklopovať nenáročnou popovou muzikou.

Dnešok mám teda pasívny, relaxačný, úmyselne nudný. Som vypnutý a nič neriešim. Večer ma už chytala potreba ísť sa učiť angličtinu alebo nejakú filozofiu. Mám tu knihu "Po nemecky za 4 týždne", tak ma opantávali túžby ju za ten mesiac spráskať a naučiť sa širšie základy nemčiny takto. Potom som sa ale dosť rýchlo posunul naspäť do vypnutého režimu. Smile Teď to asi pôjdem aj zabaliť, vezmem niečo, čo sa ľahko číta, a skúsim spať. Som zvedavý, čo sa mi zas bude snívať - každé ráno si pamätám dosť veľa scén z danej noci. Celkovo je môj spánok dosť živý na scény a výjavy alebo rôzne dialógy. Zväčša neutrálne, alebo fantazijné (totiž často v snoch levitujem, a to takmer každú noc). Very Happy

Prajem Vám dobrú noc a príjemný záver štvrtého mesiaca roka 2017. it is perfect
Matej
afro

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 18 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto So 29 apríl 2017 - 22:00

Ahoj Mischelll!
Som rád, že sa Ti tak teraz darí a osobne sa ani nečudujem, že po práci je to jednoducho pravdepodobne viac pasívnejšie. Podala si v zamestnaní výkon, ktorý si po práve zaslúži aj relax a aspoň trochu oddychu. Myslím si, že je to rozhodne na mieste. Máš moje veľké sympatie, že aj napriek všetkému si hrdo vykročila smerom k pracovným návykom, k spolupracovníkom, platu a aj k zmene, ktorú práca vyžaduje.

Nielen v tomto Ti držím palce a špeciálne aby sa Ti práca vždy páčila.

..............

Ahoj Matej!
Viem, že nikto z nás to nemá na "ružiach ustlané" a je dobre, že si si dal takú dňovú pauzu. Mám dojem, že si si ju aj v plnej miere zaslúžil a takýto "vypnutejší" deň Ti, napriek Tebou spomínaný, dal aspoň regeneráciu buniek, ktoré sa popri činnostiach v práci aj škole ponamáhali.

...............

Ahojte píšuci aj čítajúci!
Táto sobota bola tak mierne mimo. Necítil som sa vo svojej koži. Vlastne by sa ani o nič nejednalo, pokiaľ by klasika v chorobnosti nebola zvýraznená. Žiaľ bola. Myslím, že je zbytočné sa v tomto rozpisovať, asi by som vás len tým dokola zaťažoval. V skratke asi to, že dnešok nič extra. Na opačnej strane som aj prekvapený, že napriek ťažšiemu premáhaniu som podstatné zvládol a to je dobre. Mám sa tak aj z čoho potešiť, hoci tá potecha... hmm.

Prajem vám hodnotné spanie a pohodovú nedeľu. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Ne 30 apríl 2017 - 21:30

Ahojte kamaráti a kamarátky!
Dnešok bol vonku celkovo krásny, stromy, kríky aj tráva sa zelenie v asi najkrajšom odtieni. Pre túto nedeľu však v mojom vnútri nič extra. Napriek kladom tohoto dňa najmä v podobe počasia bolo moje prežívanie aj správanie ovplyvnené miernou úzkosťou, ktorá však bola celodňová. Vôľovo som sa musel presadzovať vo viacerých jednotlivostí, či záležitostí, čomu za príklad bola aj prechádzka, ktorú som odkladal, ale bol som nakoniec rád, že som sa prekonal. Tendencia k pasivite je na rovnakej úrovni. Trochu ma potrápili aj hlasy najmä na balkóne.

V chápaní Matejovej stupnice je to asi na 3+. Mierne ma ospravedlnte, že až tak veľa toho optimistického nemám, ale na druhej strane, vy isto máte niečo lepšie čo stojí za napísanie.

S pozdravom Tuto scared2
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Mischelll Po 1 máj 2017 - 9:21

Ahojte Wink

tak rozmyšlala som dnes od rana, že napíšem aspon par riadkov....len moc tiež nemám o čom.....mám sa velmi dobre....a postupne ide všetko....stiham som vyspinkana....proste paráda....no Tuto ja tiez nemam nič lepšie na napísanie ako je vidno....proste párada den....taky oddychový ma čaka.....inak Čo dnes planujete Vy robiť?....nejake výletiky mate naplanované ci oslavy....grilovačky???.....mi len tak v rodinnom kruhu asi budeme grilovat vonku....ked nebude moc chladno večer...
Prajem krásneho prvého Mája Cheers1

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 639
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Po 1 máj 2017 - 16:06

Tuto, myslím aj ja na Teba, aby sa Ti veci polepšili. Drž sa, nevzdávaj sa. Si veľký bojovník. giving a hug Super!

Mischelll, nech Vám grilovačka vyjde a máte sa fajn. Super!

***

Ahojte. Dojatie 2

Dnes pokračuje istým spôsobom lemrava. Celý trojdňový víkend vstávam až o pol desiatej. Aj dnes. Deň vypĺňam viac-menej relaxom, sledujem jouly, dosť dlho som sa venoval počítačovej hre. Včera som trošku upratoval, zametal, vysával. Potriedil som si materiály do školy a pomaly plánujem učenie. Občas si dačo čítam, surfujem na nete, pričom sa zameriavam na články o strave, nízkych výdajoch a rôzne životné štýly, ktoré sa mi celkom pozdávajú. Trošku som rozmýšľal aj nad meditáciou v zmysle sústredenia sa na vlastný dych s cieľom držať sa v maximálnom pokoji a mieri. Ešte mi to zatiaľ nevyšlo.

Inak sa tak šuchcem týmito dňami a nič zvláštne som neporobil. Možnože to ani nevadí. Muzika

Hodnotím stav na 2. Ďakujem Na dvojku, lebo sa cítim lenivo, som neumytý a do tretice: nežijem v súlade so sebou samým a so svojimi presvedčeniami. Zronený

nič nerobiaci Matej
Cvik 5

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 18 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Po 1 máj 2017 - 19:53

Ahoj Mischelll!
Tak predpokladám, že v týchto chvíľach vám tam rozvoniava grilované mäsko a Ty možno už nejaké s chlebíkom pojedáš. Isteže je to len dobre, že je takáto zmena a hádam je Ti v týchto chvíľach fajn, čo aj prajem.

.............

Ahoj Matej!
Veď si to ničnerobenie uži! Čo som čítal Tvoje príspevky, tak to bolo hlavne zamestnanie a škola, a to v jednom "kolečku". Teraz si nerob žiadne výčitky a buď vlastne rád, že si môžeš dopriať relax.

............

Ahojte!
Osobne dnes nemám práve dobrý deň. Ťahá ma to akýmsi zvláštnym smerom a nejako celodenne sa cítim otázne. Netvrdím, že som bol vo väčšom pasívny, ale na druhej strane moje prežívanie je podmienené patológiou. Snáď to zajtra bude lepšie.

Príjemný a úspešný začiatok kratšieho prac. týždňa praj Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Robo Po 1 máj 2017 - 21:55

Ahojte kamaráti. Mám sa celkom dobre, na minulej kontrole mi sestrička zobrala krv-je v poriadku a mám predpísaných viac liekov-tie isté čo beriem, ale preto mám ich viac, lebo o týždeň v utorok idem na 3 týždne do kúpeľov nabrať aj duševných síl... Rozmýšľam v SL navštíviť hrad a skanzen, stredoveký vojenský tábor a možno aj Hniezdne-Whisky a Chocholate... V kúpeľoch sú aj nové procedúry napr. Mozgový Jogging, alebo AS systém... Ku psychologičke pôjdem až začiatkom júna. Neviem, či pôjdem ku moru, lebo babka je chorá... Ale som trochu naivný, že pôjdem s mamkou na Last Minute... Kamarát-vozičkár Maťo sa rozhodol, že už nebudem jeho osobným asistentom... Vymyslel si somarinu, že vraj má osobnú asistentku, ale to je somarina-minule ma volal po dlhšom čase na kávu, lebo sa nudil... Ale už ma zlosť na neho prešla, nech sa zahrdúsi s tými peniazmi... Dával mi na účet 120, 130€, čo mi trochu pomohlo... Ale čo už, v apríli mi zaplatil za február a potom mi už nedal ani cent... Miška sa má dobre,stretneme sa najskôr na jeseň, ak prídem ku nej na jarmok... S kamarátom Igorom sa stretnem niekedy v júni v Košiciach, lebo teraz nebude spolubývajúcim v kúpeľoch, lebo na tento rok mu ich doktorka neodporúča... Minule sme mali telefonát z Levoče, že dedov brat spadol na hlavu a asi to neprežije... Otec ešte stále maróduje-má choré srdce a lieči sa, možno bude mať aj strojček, prípadne ID, alebo možno pôjde do roboty... Uvidím, čo z toho bude... Otec ale fajčí-no nedá si povedať... Tak sme tak doma ja, mamka, babka a otec. Neviem ako Vám, milí moji kamaráti, ale mne sa veľmi páčila šou, čo bola v RTVS ZEM SPIEVA. Kúpil som si aj CD ZEM SPIEVA a je tam až 25 piesní-napríklad je tam pieseň spišská, šarišská, židovská... Mojou srdcovkou je však detská folklórna skupina ŠAFOLKA zo Smižian. Posielal som aj SMS-ky Šafolke, no nevyhrala súťaž, tú vyhral folklórny súbor URPÍN. Tajne som dúfal, že Zem spieva vyhrá folklórna skupina z východného Slovenska, lebo som Spišiak a jedna speváčka zo Žakaroviec, je pochovaná v Martine je dá sa povedať, moja vzdialená príbuzná a babka Anna-otcova mama do dnes nosí kroj... Dnes som v SN aj kultúrny program, pre deti rozprávka Soľ nad zlato a potom vystupovala folklórna skupina Čačina, ale ja som tam nebol-bolo to v Madaras parku pri ZOO Stále roznášam noviny KAUFLAND a aj iné... Takže asi tak... Milí moji priatelia, prajem Vám krásnu jar-pekný máj a jún bez depresií a aby Vám vyšli všetky osobné a pre niektorých aj pracovné úspechy. Kamarát ROBO.
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 18 z 85 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 51 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore