Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 17 z 85 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 51 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 So 22 apríl 2017 - 12:56

Mám sa v pohode. Snažím sa už menej napchávať, tak som zvedavý, či schudnem. Psychicky som na tom v pohode, momentálne akosi mňa nič neťaží. Jednoducho je mi všetko šumafuk. Inak Civilization II je dobrá hra, kedysi som mal CD, ale doškrabal som ho a tak to už nehrám. Teraz hrajem futbalového manažéra...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Ne 23 apríl 2017 - 20:18

Ďakujem Ti, Mischelll, za priania a držanie palcov, i povzbudenie. giving a hug Želám Ti všetko dobré do nových dní a prajem aj Vášmu psíkovi pekný sviatočný deň. kiss Smile

Kimi, super, že Ťa momentálne nič neťaží. Želám, aby Ti to tak vydržalo dlhodobo. Maj sa pekne a "ži blaze". welcome or bye

***

Ahoj priatelia. Smile

Dneska mám sviatok, dožil som úspešne 31 rokov. Prvá polka narodeninového dňa bola trochu ťažká, lebo ma výrazne bolela hlava, takže som pomaličky robil veci do školy, ládoval sa špenátom a všetko robil pomáličky, s pokojom. Najväčší počin v rámci dnešného vedenia domácnosti bolo, že som uvaril čaj do kastróla. Rodičia prišli z chaty pred treťou poobede. Vtedy som ešte bol v nákupnom centre objednávať zviazanie práce do školy. Prechádzka bola trochu napätá, fúkal nepríjemný vietor, skočil som zároveň do mekáča a doprial si bigmac menu (4900 kJ!). Bol to taký dozvuk osláv dokončenia práce a zároveň maličká oslávka narodenín. To už ma našťastie hlava nebolela. Potom som doma vítal rodičov, rozprávali mi zážitky. Ku večeru teď si prichystávam nejaké materiály opäť raz do školy (zrazu ma to všetko okolo školy náramne baví, a keď bolo najviac treba, tak vtedy som to odkladal, no nie som divný? angel ). Dnes som sa počítačovú hru nehral. Ešte som si schrupol krátko po piatej do asi pol siedmej. Smile

Psychiatricky hodnotím deň asi na 2+. Nálady sa dali, hoci nebolo to isteže ani dnes dokonalé, ale to je normálne u všetkých ľudí vlastne. hen Únavu som zahnal dvomi plechovkami energy-drinkov (Riders, Clever). Lieky beriem, aj večerné som si už dal. Čakám teď na prvotnú spavosť a pomaly by som sa azda uložil do postele. Sleep Ale je pravda, že v tejto chvíli sa cítim práveže čerstvý. rabbit Tisícka orfirilu však túto čerstvosť vie pomerne slušne pochovať, tak ešte vyčkám. pirat

Ďakujem Vám, priatelia, za vypočutie. Prajem Vám všetko dobré, nažívajte si čo najlepšie, ako sa Vám podarí. community together

S úctou
Matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 17 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Ne 23 apríl 2017 - 23:41

Všetko najlepšie k narodeninám Matej! Great party

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 17 Happy-birthday-card-in-watercolor-style_23-2147520643
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  rasto Po 24 apríl 2017 - 3:19

aj ja sa pripajam sa k gratulaciji, matej vsetko najlepsie.ja sa mam dnes vcelku fajn taka pohodova nedela hlavne ze ma nic netrapi okrem toho spanku ale v podstate ziadne otravne mislienky typu co ak sa stane to alebo ono, proste som si niejako zvykol pustat zle mislienky z hlavy.nerobyl som nic bol to taký pasivny den, len internet a televyzia a navsteva mami ja len v podstate prebehnem z domu do domu a som u mami, kedze mam postavený dom na rovnakom podzemku co je vyhoda.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 511
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  jarko Po 24 apríl 2017 - 15:58

Ahojte všetko naj..ja sa mam fajn len ma trapia trochu tie energetaky vypijem tak 2,3 denne a asi 3 kavy pijem tie najlacnejsie firebird Very Happy ale chuti mi to a da to tu energiu a torchu to prebije tie lieky
jarko
jarko
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 12
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 20.04.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20. F25.
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: leponex,depakine chrono,Xeplion depot

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Po 24 apríl 2017 - 18:46

Ahoj rasto!
Osobne je dobré, že si neďaleko rodiny a ešte aj vo vlastnom. S našimi chorobami je to pomerne rôzne. Každý tu má svoj vlastný príbeh. Častokrát aj jeden deň poprípade týždeň je osobitý. Drž sa!

..............

Ahoj jarko!
Priznám sa, že aj u mňa je káva častejšia ako by bolo vhodné. Hneď zrána si zvyknem jednu urobiť a to do takej veľkej šálky. Následne ju popíjam a keď už nie je, jednoducho spravím ďalšiu. Na druhej strane robím si slabé kávy.

..............

Ahojte píšuci aj čítajúci!
Dnešok som sa rozhýbal až pár hodín dozadu. Bol som akýsi až príliš pasívny, veľa vôle ma stálo aj prekonať sa a ísť na záhradu. Nebolo to nič svetaborné, ale čosi málo som vypomohol. Potešilo ma stretnutie s ježkom, ktorého som v košíku poukazoval našim aj susedke. Potešilo ma aj to, že som sa aspoň prekonal a s otcom sme robili úpravy, osekávanie, spadnutej starej slivky.

Prajem vám pekný zbytok dňa a pohodu na zajtra. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto St 26 apríl 2017 - 18:01

Ahojte!
Práve dnes sa mi ťažšie odpovedá na otázku, ktorá je aj názvom tejto témy. Počas viacerých dní pociťujem v sebe akúsi prázdnotu spojenú s úzkosťou a tendenciou k pasivite. Viem si predstaviť, že by som deň strávil výlučne v posteli. Paradoxne mi tak pomáhajú cigarety, že sa musím dotrepať na balkón, alebo podobne. Momentálne som však prekvapený, že urobím čo treba, ako sú drobnosti v domácnosti, prechádzka, nejaké menšie práce... Snáď to nebude až také. Pripisujem toto prežívanie vysádzaniu Haloperidolu, ale neviem.

S pozdravom a želaním pekných dní Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Št 27 apríl 2017 - 20:27

Ahoj Tuto. Veľa dúfam, že Ti vysádzanie Haloperidolu napriek ťažšiemu začiatku prinesie mnoho dobrého. Kupodivu práve súčasná pasivita by sa mohla totiž časom premeniť na zaujímavú proaktivitu. Teším sa však, že aj napriek zložitejším zdravotným podmienkam sa Ti darí realizovať všetko potrebné v domácnosti, ako aj povinnosti a akožepovinnosti. Si super. Pretty good Želám Ti všetko naj aj do ďalších Tvojich dní, drž sa, kamoš. Super! Dojatie 2

***

Ahojte, kamaráti. Cloud 1

Tieto dni mám ja viac-menej o práci. Nadčasoval som asi 2-3 hodinky každý deň, pričom akurát dnes som išiel presne, lebo cezčas nebol až tak nutno-nutne potrebný. Hoci vlastne nikdy nie je úplne nutný, no ja si myslím, že by som nevykonával svoju agendu dostatočne dobre, ak by som necezčasoval, totižto by som to určite minimálne nestíhal, osmička je moc krátky čas, to sa proste to množstvo vecí, čo treba robiť, do nej nepomestí. A skôr, než by mi niekto vyhodil pred oči, že dačo nestíham a že som teda akože pomalý, tak radšej si potiahnem dobrovoľný neplatený cezčas. Je to teda akýsi môj spôsob boja za to, aby som stíhal a aby som bol aj vedením vnímaný ako ten, ktorý stíha. Uf

Nálady boli prevažne dobré. Všeličo sa mení v mojom stravovacom režime, viac v témach "Káva a kofeín" a tiež "Čo ste dnes jedli". Psychiatricky prevažne aj dobre, úzkosť bola len trochu, ekzém sa zlepšil, flush je zhoršená hlavne na ulici pri tomto studenom veternom počasí, ale vnútri v budove je to celkom obstojné. Mal som v tieto dni aj viaceré stresové sociálne interakcie, napr. som musel vítať istú manažérku, komunikovať cestou z jej auta, odovzdávať kyticu na besede pred zrakmi. Minule sa mi pri odovzdávaní kytice na besede viditeľne triasli ruky, zatiaľ čo teraz to bolo trošku lepšie. Aj som menej domrvil "text", zdá sa, že sa to hosťke páčilo. Moja tréma sa neprejavovala dýchavičnosťou, ale opäť typicky, ako to je u mňa zvykom - teda prehánkami na wecku, brušnou nepohodou, peristaltikou čriev "á lá Fittipaldi". Very Happy Našťastie všetko dopadlo vlastne dobre.

Stav hodnotím asi na 2+. Na učenie na štátnice som žiaľ nemal ešte síl. Diplomovka je už zviazaná, mám doma 3 exempláre v tvrdej čiernej väzbe, strieborné písmená. Kontrola originality mi určila mieru zhody 1,15%, čo sa považuje za nízke číslo zhody, takže vlastne paráda, obvinenie z plagiatórstva by som nemal musieť riešiť.

Ešte zajtra porobím čo treba a víkend mám vďaka pondelňajšiemu štátnemu sviatku trojdňový. Zaiste by som ho chcel využiť na seansu - učenie sa na štátnice. V podstate nemám teraz nič súrnejšie, lebo všetko ostatné je porobené. Takže už len zvládnuť pokušenie prokrastinovať a hurá na to. Embarassed

Ďakujem Vám, priatelia, za vypočutie. Želám Vám všetko dobré. Vitaj
S pozdravom
Matej
Huge smiley Moon

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 17 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 Št 27 apríl 2017 - 21:03

Pobyt na stacionári som zvládol dnes v pohode. Pomerne dobre sa zabával na vtipoch, ktoré poniektorí ľudia fakt vedia hovoriť. Vzhľadom k tomu, že nedostal som dar reči tak na nejaký vtip som si netrúfol. Horšie však hodnotím poobede, ktoré som skoro celé prespal z únavy. Som zvedavý ako dnes budem zaspávať. Už sa na to "teším", dnes v noci budeme bojovať haha...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Št 27 apríl 2017 - 22:20

Ahoj Matej!
Som Ti vďačný za reakciu. Osobne mám z toho vysádzania Haloperidolu rôzne dojmy. Aj dnešok som tak trochu pretrpel najmä z dôvodu rozrastajúcej sa anxiety, ktorá zároveň je akási napoly znesiteľná, ale aj permanentná. Tendencia k pasivite je zachovaná, najradšej by som len čučal v posteli. Cítim výraznejšie problémy prekonať sa do aktivity, ale asi to nie je až také na hrane, keďže dnes som aj čosi málo vybavil a donútil sa na menšiu prechádzku...

Chcem však k tebe najmä to, že je perfektné, že záverečná práca je už v takomto záverečnom cykle a tým Ti aj budem držať palce, aby sa Ti darilo aj učenie na štátnice. Máš toho pomerne dosť a budem sa tešiť s Tebou ak to všetko pozvládaš k svojej spokojnosti.

Myslím, že je len dobre, že si si rozšíril obzory v zmysle prekonaní trémy z verejného prejavu a priznám sa, že máš môj obdiv, že si bol úspešný.

Teraz nepoľavuj v ničom (školskom) je to už len zopár krokov...

................

Ahoj kimi2028!
Ach, to zaspávanie! Zdá sa, že sme na tom podobne. Spánok je prirodzená potreba a je ťažko, keď je narušená. Drž sa, aby si spal nielen kvalitne, ale aj kvantitatívne primerane.

...............

Ahojte!
Mám sa tak akosi, cítim že úplne OK to zase nie je, ale na strane druhej asi toľko, že som prekvapený, že to, čo treba sa dá a má zmysel bojovať aj v ťažších chvíľach. Viem, že aj vy ste si už všeličím prešli, ale ste tu a tak je vždy nádej, šanca, možnosť...

S pozdravom Tuto



Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Mischelll Pi 28 apríl 2017 - 18:34

Ahojte Wink

Matej - dodatočne všetko najlepšie  Cheers2 a dokonca 2x Gratulujem aj k životnému jubileu aj k zviazaniu diplomovej práce......uz len obhajiť....a hotovo  Vybavené

Tuto - kedže nečítam všetky podtémy tu na fore...len prvé dve...tak presne neviem....ale z toho co viem, že vysadzujes Haloperidol.....tak no dufam, že s doktorkou a že ti to pojde dole....ale hlavne, že nebudeš potrebovať ho, už viac... Sestrička 2  

Ach tak kde začať...veľa mám toho nového....no proste teraz mam šťastne obdobie...akurat v súťaži som ešte nevyhrala affraid  ....no keby že aj tam vyhram.....tak proste úspech na všetkých frontoch... Very Happy zatial len tak napišem...príde čas a všetko sa dozviete flower  jedine co mi trochu nahana strach je ze moja imunita je oslabena....pocitujem to všelijak uz kycham a pridem domov a som unavena...je mi zima...a ked som vcera pila horúci čaj večer ...tak dobre, že nie celu noc som chodila na wc-ko, ale už mi je lepšie....bala som sa že nejaka nádcho/chrípka na mna lezie....a ze akurat na víkend to vyjde....no uz sa mám lepšie....tak možno další scratch .....

Prajem krásny predlžený prvo - májový víkend it is perfect jumping community together bounce

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 639
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  jarko Pi 28 apríl 2017 - 22:27

Ahojte dnes to bolo dobre robim uz rok a pol v chranenej dielni na 6 hodin v decembri som poziadal o antidepresivum lebo som bral iba antipsichotika a nasadili mi alventu..od vtedy mi uplne presla depresia citim sa stastne.
jarko
jarko
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 12
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 20.04.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20. F25.
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: leponex,depakine chrono,Xeplion depot

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 17 z 85 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 51 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore