Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 19 z 85 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 52 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Ut 2 máj 2017 - 0:40

Ahoj Robo!
Páči sa mi na Tebe, že vieš písať idilicky a celkovo Tvoje riadky ma vedia akosi zahriať na duši. Osobne by som bol aj rád, keby sa Tvoje príspevky objavovali častejšie. Napriek tomu, že mám za sebou ťažší deň v zmysle vnútorného neporiadku, potešil si ma. Samozrejme aj chápem, že jednoducho problémy niekedy jednoducho sú, ale dúfam, že Ty to nejako vyriešiš a napríklad aj toho kamaráta- vozíčkara napadne, že si mu bol prospešný. Dávam zelený bodík.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Ut 2 máj 2017 - 21:19

Robo, aj ja pridávam chválu a zelený bodík. Drž sa, všetko dobré! Applause Pretty good

Tuto, smajlík pre Teba odo mňa:

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 19 Hug10

***

Ahoj priatelia na Schizofóre.  winking  

Dnes u mňa celkom fajn deň. Stav hodnotím asi na 1-. Ráno som trochu v zmätku odovzdal fyzicky diplomovku, v práci to ubiehalo následne celkom v poriadku. Po nej som skočil do solárka sa slniť, potom som si kúpil 2 nové jarno-letné neriflové gate, a hneď si tie tmavšie z nich (farba kaki) dám zajtra. V obchode som si doprial džús, ale len výnimočne snáď. V strave dnes nebol žiadny energeťák, ani káva, kofeín som prijímal zo zopár tabletiek. Trochu ma bolelo brucho, mierne až kŕčovito cez deň. Zajtra plánujem ísť po práci kúpiť v sekáčoch nejaké lacné tričká a smetný kôš do kuchyne. Zaujímavou výzvou sú mi spoločenské topánky na obhajobu, lebo tie, čo som mal roky, tie sa mi rozpadli na bratovej svadbe. Musím si teraz na obhajobu a na štátnice kúpiť po rokoch nové. To asi nechám až na štvrtok. Teď je 21 hodín, možno skúsim študijnú seansu, alebo pôjdem drichmať... Chcel by som čoskoro nabehnúť na šport, ktorý si nazvem "kráčanie". Viem, športuje sa aj oficiálne v tzv. chodení, veď koniec koncov máme ako Slovensko v tejto disciplíne svetového borca, to sa dostalo do uší aj mne takému športovému neznalcovi. Very Happy U mňa by nešlo o také chodenie, ale len o také plynulé, rýchle kráčanie, asi 6-7 km/h na bežiacom páse. A keď je pás obsadený, bol by som zrovna vysadený na spinnerovom bicykli. Chcem sa k tomu dokopať ešte v tento týždeň, nejak to cítim v sebe ako cieľ. Fitko, kde som zapísaný, je otvorené od 6:00 rána do 0:00 polnoci. Takže otváracia doba mi hrá do karát. Už len urobiť ten krok, rozhodnúť sa a ísť. Embarassed To býva obvykle najťažšie. Embarassed Otca som primäl, že aj za cenu, že by som to platil ja, aby zašiel vybaviť a naceniť montáž sieťky proti hmyzu na kúpeľňové okno. Rád by som sa sprchovával už aj večer, a nie ráno, obzvlášť ak v lete prídem z toho fitka. A ak bude už zapadnuté slnko, tak nám tam zakaždým nabehne kopec komárov a ako napoky všetky skončia v mojej izbe, "lebo to majú po ceste" a idú za svetlom. Ja a tatino totižto si vždy otvárame okno, keď sa utierame po sprche, neznášame to sparno. Ak to vyjde, tak budeme mať tam sieťku a leto bude skutočne bez hmyzu. Je to jediné okno, ktoré sa pravidelne na našom byte otvára, a pritom nemá zatiaľ sieťku.  Zírám Smile

Ďakujem Vám za vypočutie.  Ďakujem Teším sa na Vaše príspevky a čo máte nové/staré.  Som samé ucho
Prajem Vám, kamaráti, peknú dobrú noc a pokojnú stredu. Držme sa. community together
Pokoj a dobro. Meditation

Huge smiley Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 19 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  kimi2028 St 3 máj 2017 - 21:08

Dnešný deň až na večerné počasie ušiel. Momentálne sa mám stabilizovane bez akýchkoľvek problémov. Prechádzky ušli, stretol som aj dosť známych ľudí, čomu som sa čudoval. Trochu som zmenil image, skrátil vlasy aj bradu...

Matej prajem ti všetko dobre, aby si sa v cvičení našiel, mohol sa zlepšovať. Trošku lenivosti občas nezaškodí. Len treba robiť všetko s mierou. Práve tú mieru trafiť je najťažšie.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej St 3 máj 2017 - 22:53

Ďakujem, kimi, za prianie a povzbudenie. Mám aj ja radosť, že sa Ti dobre vodí, a želám Ti, aby si sa mal stabilizovane aj naďalej. Všetko dobré! Super!

***

Ahojte. Spím

Dnes deň relatívne aj dobrý. Ráno som trochu zaspal, ale len asi 10 minút. O ôsmej som sa vytrepal na poštu, potom v práci išli veci zhruba dobre. Nálady hrali do karát, hoci boli konkrétne 2 negatívne podnety, ktoré ma rozhodili dosť, ale nejak som to ustál. Trošku som potiahol cezčas, v tom som nepolepšiteľný. Myslel som, že je vonku pekne a prekvapil ma po vyjdení "z centra" dážď. Našťastie nosím vždy so sebou v ruksaku dáždnik, a to aj za slnečného počasia. Zírám Doma som trochu ešte "trávil" negatívne emócie z istých nedorozumení, a potom, keď ma to prešlo, tak som namontoval šlapátko na rotoped. Nevedel som nájsť kľúč, tak som zvolil kombinačky. Zapol som si aplikáciu televízie Markíza a pozeral som správy, rotopedujúc priemernou rýchlosťou asi 30 minút. Dal som si slabú záťaž, až bezvýznamnú, no išlo mi skôr o šlapanie, pohyb nôh, cyklovanie. Nemal som v úmysle sa namáhať, ale skôr sa len pohybovať, a to hocijak. Rotoped mi tak skrsol v hlave ako vhodný prostriedok. Smile

Čo sa týka školy, nedarí sa mi robiť si večer seansy. Prakticky sa nič neučím a dni ubiehajú. Ale už som vyjednal so šéfkou aj nejaké dni dovolenky, takže zdá sa, že dostanem príležitosť mať na učenie viac času. Yes

Flush je taká, aká vždy. Je to proste súčasť môjho kukuču, niekedy menej, niekedy viac. V chladnom vzduchu v exteriéri je to horšie. Najhoršie je to pri vetre. Úzkosť, zdá sa, nebola významná. Pozitívne príznaky sch. zvlášť neevidujem, vlastne aj psychologička mi napísala do posudku, že som momentálne bez psychotických príznakov. Koniec koncov na tom rorschachovom teste s obrázkami machúľ a škvŕn som dával veľmi obvyklé a časté odpovede, nebol som vôbec originálny, takže zdá sa, že aj na základe týchto odpovedí usúdila neprítomnosť psychózy. Ale v posudku mám depresívnu symptomatiku, "sui ideácie" s nízkym rizikom realizácie, a tiež, že som schizoidná a úzkostná osobnosť. A ďalšie veci, možno o tom poreferujem do nejakej vhodnejšej témy raz. Laughing Embarassed Zaujímavosťou mi je, že som vyšiel z testu na sústredenie, že mám kognitívny výkon "napriek proklamovaným problémom" v norme.  Embarassed To mi príde tak, že moje pocity, že som hlúpy a dekoncentrovaný, sú v skutočnosti silno subjektívne, a že nezodpovedajú skutočnosti.  Embarassed Základ mojich problémov teda podľa nej spočíva v úzkosti, depresii, náladovosti, hypersenzitivite a potom už len schizoidná osobnosť, ktorá zahŕňa širšiu paletu prejavov a zvláštností prevažne v mojom myslení a vo vzťahoch k druhým ľuďom, či k vlastnému telu. Čerešničkou na torte je v posudku sklon k prokrastinácii, ktorý sa mi tam menovite takto dostal, takže asi ho považovala klinická psychologička za niečo, čo dosť o mne vypovedá.  laughing

Ďakujem za vypočutie, priatelia. Želám Vám všetko dobré, držme sa.  community together

Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 19 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Št 4 máj 2017 - 21:28

Ahoj kimi!
Podobne ako Ty prechádzky považujem za fajn a rád ich realizujem. Do výbavy mojich menších symptómov však aj s mierou sociálna fóbia, ktorá je nateraz "zahrabaná" v úzadí. Snažím sa však denne byť aspoň trochu v exteriéri, je to fajn. Pekný deň prajem.

................

Ahoj Matej!
Tak je super, že si machuľky zvládol a je len dobre, že sa tam to závažnejšie nenašlo. Pamätám si, že keď som v osemnástich (zvláštne, že si toto pamätám), tento test robil, tak sa až psychiater divil, čo všetko som tam ponachádzal. Vtedy som o tom príliš (asi aj nič) nevedel, a tak som sa snažil byť aspoň autentický.

Čo sa týka tej školy, ja viem, že si aj pracovne vyťažený, ale už to máš len na kúsok... držím palce.

................

Ahojte!
Dnes som si sakra pospal, až som z toho bol nešťastný. Mám zopár odložiteľných povinností, ale vhodná doba na ich realizovanie je doobeda. Tak som sa trochu hanbil sám pred sebou. Inak dnes bol lepší deň ako včera, úzkosť sa o kúsok zjemnila. Neviem už ako sa postaviť k tej tendencii k pasivite a únave, stále to "vykukuje" z normálu a skutočne chcem aby to bolo primerané norme. Tabakizmus bez zmeny.

Prajem vám čo najlepší piatok a aj pohodu v ňom. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Pi 5 máj 2017 - 19:17

Ahoj Tuto. Veľmi dúfam, že dnešok si mal teda lepší, než včera. Včera bol čo do úzkosti lepší než streda, takže dnešok mohol byť lepší než štvrtok. Smile Je tak? Uvidíme, ako sa to vyvinie s tým Haloperidolom, stále zostávam žiť v presvedčení, že Ťa to zaktivizuje. Možno máš inak pocit, že si málo aktívny vzhľadom na celkovú dĺžku času, ktorú máš k dispozícii ako voľnú. Tým chcem povedať, že keď vlastne pravidelne sumarizuješ tu na fóre, čo si všeličo za deň úhrnne robil, tak mi to nikdy nepríde ako málo. Naozaj. Možno Ti to príde Tebe osobne ako málo preto, že to pokrýva denný čas v takom množstve, že z neho ešte aj tak zostane dosť voľného, nevyužitého. Nevidel by som to však ako niečo zásadne zle. Lebo máš počas dňa aj aktívne pole, kedy robíš to a ono (v skutočnosti ide o kopu vecí, ktoré keď sumarizuješ, tak tvoria nemálo odrážok textu), aj pasívne pole, kedy relaxuješ na posteli. Pričom keď si za netom a čítaš články, alebo sociálne interaguješ na sociálnej sieti, ja by som toto zaradil skôr medzi počítateľné aktivity (aktívne pole). Iba pasívny relax, teda pasívne ležanie a spanie by som vnímal ako neaktivitu (pasívne časové pole). Celkovo teda Tvoje dni vidím perspektívne. it is perfect Príde mi to naozaj teda tak, že úhrnne porobíš dosť. Yes Iba subjektívne sa Ti to môže zdať primálo, ak súkromne vnímaš skôr množstvo času, ktoré Ti zostane ako nevyužité (teda že sa pozrieš skôr na tú poloprázdnotu pohára, a nie na tú poloplnosť). Smile Tento čas ale, ako sa opakujem, nie je úplne zlý. A verím teda naďalej, že znížený Haloperidol Ti má potenciál navyšovať aktívne pole na úkor pasívneho poľa (teda na úkor spánku a ležaniu). Smile Priateľu, hlavu hore. giving a hug Držím Ti moc palce, zostávam s pozdravom, maj sa pekne. Super! Smile

Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 19 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Pi 5 máj 2017 - 19:42

Ahojte, priatelia. heart

Dnes sa mám obstojne, stav asi na 2. Smile Ráno som si prispal, takže som potom nestíhal. V práci následne bolo trochu dusno, akási negatívna atmosféra, veľa sa frflalo, kritizovalo. Asi som to dnes prehnal s voňavkou a kolegyniam som trošku v tomto smere smrdel. Nie som si ale istý, šéfka mi to nepovedala, ale ona obvykle takéto veci chváli, a keď teraz nepochválila a zostávala v namrzenej nálade, tak asi musela byť chyba vo mne. Musím sa proste len pravidelne sprchovať (čo aj robím samozrejme), investovať do dobrých sprcháčov (najmä Cool sú dobré), čisté oblečenie, pravidelne všetko prať v čistej, pravidelne očisťovanej práčke, a bude to hádam aj stačiť. A nemusím riskovať takéto voňavky, ktoré dakomu nesadnú. pale Ale ako vravím, sú to len moje domnienky, lebo ľudia boli dnes na pracovisku namrzení hneď zrána a z pestrých dôvodov - priznávam si, že ja som mohol tak byť len drobnôstka, lebo sú tam problémy, ktoré sú širšie a týkajú sa mojej osoby pramálo. Takže musím skľudniť svoju vzťahovačnosť. What a Face

Lebo ja som obvykle taký, že keď je niekto pri mne naštvatý alebo smutný, tak prvé, čo mi napadne, je, že je to moja chyba, niečo som spravil - napr. som niečo zle povedal, niečo zle vybavil, spravil, ublížil, alebo smrdím, alebo mi smrdí z úst, alebo som niečo zanedbal, alebo... Skrátka obviňujem sa a hľadám dôvod v sebe. Teraz je táto moja vzťahovačnosť ešte akože celkom ok, ale boli časy, keď som si namýšľal, že aj vojny sveta a svetové problémy sú kvôli mne, že aj vojny v Sýrii a utrpenie detí v Afrike a ktovie-kde, že to je kvôli mne. Embarassed Teraz si to snažím nemyslieť, bojujem proti tomu tým, že bagatelizujem svoju osobu priam účelovo (sugescie, že sa ma nič netýka, silný alibizmus). Viem, že to so sebou nesie riziko, že budem obvinený z nezodpovednosti, lebo alibizmus nie je pekná vlastnosť, ale je to môj spôsob boja proti svojej poruche. Tak, ako alkoholik sa odstrihne od všetkých spoluožranov a začne abstinovať, a tamtých nechá na nich samotných, už s nimi nechce nič mať, hoci sa priatelili baraj celý život. Alebo keď som vyhodil všetky náboženské obrázky z izby, lebo "ma sledovali očami". Som naďalej kresťan (hoci stojím za starú bačkoru), ale proste vyjadrovať svoju vieru takýmto typom nábožnosti, ako sú obrázky, sochy, to už pre poruchu nemôžem. Nedá sa povedať ale, že som preto horší veriaci. Alebo keď bojujem proti vlastnému velikášstvu, že som cynický a sebestredný alibista. Nie je to všetko také čiernobiele veru.

Inak deň ubehol aj dobre. Večer trávim za počítačom, trochu som sa rozprával s mamou takým nejakým easy-dialógom typu "ako sa máš, čo nové". Smile Popíjam džús. A pomaly aj pôjdem spať. Alebo sa učiť. Mám pred sebou trojdňový víkend, tak snáď budú študijné seansy. Hromžím

Ďakujem za vypočutie. Želám Vám krásnu dobrú noc a príjemný štart do nového dňa. Super!
Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 19 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Pi 5 máj 2017 - 23:56

Ahoj Matej!
Ďakujem Ti za príjemné a povzbudivé vety, ktoré ma skutočne potešili. Vieš pekne a konštruktívne podať svoje myšlienky, a to priam "perom" psychológa. Určite má zmysel si Tvoje slová prečítať aj viackrát, aby som s nich vstrebal čo najviac do blízkej budúcnosti. Ohľadom tej praktickej časti asi toľko, že v posteli žiaľ trávim viac času ako by som si prial. Zvyknem si tam aj čítať knihu, nie je príliš výnimočné, že notebook prenesiem zo stola tiež tam. Viem, že vzhľadom na moje časté spánkové otázniky by som tak konať nemal, ale je to aj moja forma rezignácie a občas aj nie sileného správania doma.

Ohľadom tej voňavky len toľko, že Tvoje okolie má častokrát iné starosti a možno by si sa až čudoval, čo všetko Tvoje spolupracovníčky aj šéfka musia v súkromí riešiť. Nedávno si spomínal aj ich hrubšie výrazy a možno nimi len zakrývali svoje vlastné problémy. Koniec koncov píšem len v inej obmene to, čo si spomenul aj Ty sám.

Ide víkend, máš možnosť si oddýchnuť a porelaxovať. Na druhej strane Ti budem fandiť, aby sa Ti podarilo aj prekonať sa a následne študovať. Vytrvaj Matej! Keď by si to všetko aj nedostal do dlhodobej pamäte, tak aj prečítanie a čítanie stojí skutočne za kúskom diplomu, o ktorý bojuješ.

Veľa zdaru Ti praje kamarát Tuto

.................

Ahojte kamaráti/-tky!
U mňa, vzhľadom na porovnanie s minulými dňami, zase o niečo lepšie. Úzkosť bola menej výrazná, čomu som bol len rád. Ráno bolo také akési..., ale v poobedí som fungoval ako treba. Neskôr na záhrade som robil len maličkosti a pofajčieval, ale keď neprší, aspoň kvapká, čo sa hodí aj na moje správanie, aj na počasie tu celkovo. Inak pomerne OK. Zo symptómov vyčnievala mierne vzťahovačnosť, ostatné len v malom až vôbec nie. Mimo všetko stojí tabakizmus a teda počet vyfajčených cigariet, čo je dlhodobá záležitosť a bez zmeny.

Užite si víkend a buďte v pohode! Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  helena25 So 6 máj 2017 - 23:21

Ahojte priatelia...
Bože ja som taká trúbka...Často myslím na fórum, Zello, na Vás všetkých , ktorých tu poznám, ale už som s Vami nebola tu ani na zello ani nepamätám, mrzí ma to:/ Mala som toľko nových vecí v mojom živote, a vlastne, stres z nového zo mňa ešte neupadol.Vo februári ma prijali na denné štúdium scenáristiky a réžie na VŠMU a znamená to familiárne sťahovanie mňa, manžela a detí do BA, lenže do decembra tam budem sama a muž s deťmi sa presťahujú až v januári, lebo ho tu drží ešte zmluva v práci, dosť komplikované, takže budem dochádzať podľa možností:/ Chodievam do BA často na rôzne workshopy, natáčania a semináre, ale je to super. A hádajte čo...schizoafektívna a posttraumatická Helča zas neužíva lieky, poctivo už viac ako 4 mesiace a hádajte čo, je to peklo. Nálady, občas hlasy, občas totálna rezignácia..ale drží ma škola, to že profesori vo mna veria a hlavne to, že ma potrebujú deti. To je dosť silná motivácia. S liekmi sa to nedalo, prisahám. Stále som bola ako mátoha rozospatá. Jediný liek, ktorý som ochotná užívať je haloperidol, lebo ten mi roky robil dobre a nemala som vedľajšie účinky, zaberal na 300 % a bola som ako rybička. Ale potom mi ho stopli, že ho beriem pridlho. Dobrá výhovorka. Tak trucujem. Ked decku nedajú haloperidol, nebude nič.Dúfam, že sa máte dobre a nik z Vás nie je v špitáli. Myslím na vás, držte sa...mám aj nový blog venovaný našim ochoreniam, kde mám zatiaľ prvý príspevok ale budem písať často:)Majte sa

www.stoppredsudkom.blogspot.sk
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Ne 7 máj 2017 - 1:25

Ahoj helena25!

Veru, na Zelle nám chýbaš. S Tvojím príchodom zároveň prinesieš aj taký svieži vietor a sme s Tebou radi. Na druhej strane si myslím, že máš toho veľa na pleciach a tak, ak by Ti to malo ešte priťažiť, alebo podobne... Rob kľudne, popíjaj čaj z medovky lekárskej a nezabudni niečo vymyslieť, aby si ten Haloperidol dostala medzi pravidelne a na predpis k ostatným medikamentom. Teším sa s Tvojich úspechov a spomínam na stretnutie. Máš skvelého manžela a detičky sú úžasné.

..............

Ahojte píšuci aj čítajúci!
Dnes som mal až prekvapivo dobrý deň. Všetko som primerane postíhal, a to napriek o ničom vstávaniu v dopoludní. Radosť mi robila práca na záhrade, a som bol prekvapený zníženiu tendencie k pasivite, hoci únava bola v začiatku dňa. Dokonca aj počet vyfajčených cigariet bol o kúštik nižší oproti iným dňom. Hlasy občas boli, ale medzi nimi sa objavil aj taký "kamarát hlas", ktorý akoby ma podporil a motivoval. Celkovo deň môžem skonštatovať, že podľa Matejovej stupnice dávam 2+ poprípade dokonca sa dá uvažovať o 1-, čo už u mňa dávno nebolo.

Zajtra je nedeľa. Nezabudnite si dobre oddýchnuť a zrelaxovať sa na nasledujúci týždeň. Stále sa riadim tým čo mi povedal otec a napísal Matej, teda odlíšiť nedeľu od rutinného dňa. Dúfam, že sa to podarí aj teraz.

Práve sa chystám na spánok, zostáva len vyvetrať a asi aj tá cigareta. Prajem vám dobré spanie a tak trochu aj poleňošenie v posteli pri vstávaní.

Dobrú noc! Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Po 8 máj 2017 - 10:30

Helka, super, že si prispela, rád som si aj ja prečítal od Teba nové správy. Strašne Ti držím palce a zájdem aj na Tvoj blog. Voľakedy som aj ja taký podobný písal, o to viac som nadšený, keď sa do toho púšťaš aj Ty. Smile Celkovo Ťa vnímam vo svete blogu a sociálnych sietí ako aktívnu a plodnú pisateľku. Mám aj blízko k Tvojim názorom na veci okolo rodinných a bioetických tém, takže Ti veľmi fandím. Všetko dobré, Helka! it is perfect cheers

Ahoj Tuto. Víkend Ti teda prebehol celkom dobre, mám pocit. Je to paráda. jumping Zostávam Tvojím fanúšikom aj naďalej a prajem Ti, nech aj ďalšie Tvoje dni sa nesú v znamení polepšeného stavu a príjemnej pohodičky. sunny

***

Ahoj ľudkovia. bom

V sobotu som mal seansu asi päťhodinovú, za ktorú som stihol 5 okruhov sa naučiť. Nedeľa bola výrazne u mňa pasívna, doobeda som riešil tatinov tablet, lebo si kúpil od brata (teda od svojho syna) tablet za 50 eur a zoznamuje sa so svetom internetu. Som ho veľa učil, založil si vo svojich 63 rokoch veku prvýkrát emailovú schránku, tiež som mu založil facebookový účet, do dnešného rána už má asi 6 priateľov. Na messengeri už písal so mnou a 1 priateľkou. Celkovo sa zoznamuje s internetom, s prehliadačom, youtubom, nastaveniami, foťákom. Má trochu hrubé prsty, takže sa mu zle kliká na ten tablet, ale už to časom čoraz lepšie zvláda. Poobede som potom spal, potom som sa hral s telefónom, zase som presedlal na smartfón, ale nevie vydržať nabitý ani deň, tak ma to dosť nalomuje, že či si nekúpim nejaký s lepšou výdržou. confused

Seansa v nedeľu nebola. Zaspal som pomerne dobre po dlhšom čase. Smile Psychiatricky asi aj dobre, nezaznamenal som nejaké všimnuteľné ťažkosti. rendeer Celkovo sa cítim iba zlenivelo, pasívne, nič sa mi nechce. Musím sa nejak zobudiť, prebrať, nakopnúť azda kofeínom. A potom sa učiť. study

Ďakujem Vám za vypočutie. Všetko dobré! jocolor
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 19 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 19 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto St 10 máj 2017 - 0:47

Ahoj Matej!
Ďakujem za podporné slová a môžem len skonštatovať, že ma vždy potešia. Najpodstatnejšie v týchto dňoch je samozrejme štúdium, do ktorého si už investoval doslova kopy vôle a aj času. Ono je síce pravda, že niekto aby sa učeniu vyhol upratuje, varí, umýva riady, vysáva, pozerá "dôležité" témy v TV a na Nete. Vždy si robí výhovorky ako nemá na skriptá, učebnice a poznámky čas. Myslím si, že formálne štúdium je ťažké, sám som to vyskúšal na vlastnej koži. Na druhej strane, Ty si sa už v tomto priblížil k finišu. Kľudne sa "obzri" do minulosti na to, ako si sedel nad obrovským množstvom informácii a ako si sa z nich nielen učil, ale aj skladal seminárky, podupkával pred miestnosťou na skúšku... Dokážeš to Matej! Nepotkni sa pred cieľom! Bojuj!!!

Reading Reading Reading

Učiteľ Učiteľ

Successful

PS: Inak, mrkni sa do zákonníku práce, je tam niekde zakotvené, že máš pred štátnymi skúškami určitý nárok na dovolenku - voľno, aspoň nedávno to tak bolo.

................

Ahojte, píšem o utorku, hoci je už streda.
Dnes ma trochu viac opantala únava a z toho vyplývajúca tendencia k pasivite, Po zobudení som bol akýsi nešťastný, lebo som toho priveľa naspal a niektoré povinnosti som narýchlo poposúval na neskorší čas. Ešte aj akp. boli na poslednú chvíľu a navyše som chcel pozerať Majstrovstvá v hokeji. Spokojný som však bol v zmysle úzkosti, ktorá sa pre dnes ani neobjavila. Pohyb vonku na prechádzke ma zachránil pred zabetónovaním sa doma, ale aj tak som viac ležal akoby bolo nutné. V hlave mi vírili myšlienky sebapodceňovania a neschopnosti, hlavne v porovnávaní sa s vrstovníkmi a ešte skutočnosť, že by som si mohol bez zásadných problémov naložiť povinností a sebarozvojových aktivít viac. Tradične myslím aj na ten sprostý tabakizmus, spánok, málo pohybu a cvičenia. Prirodzene ma neteší, že som dlhodobo bez partnerky...Objatie 1

Ráno idem na krv a dve injekcie a budem rád ak primerane vybavím aj medikamenty.
Prajem vám peknú stredu, ktorá je zároveň dňom Zella o 20:00. Dobrú noc kamaráti a kamarátky! Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 19 z 85 Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 52 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore