Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 9

Strana 10 z 85 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 47 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Ne 19 marec 2017 - 18:24

Ahojte Matej a Kimi a Dzuli08,
ďakujem vám, že ste si na mňa spomenuli vo svojích príspevkoch. Ráta sa mi to, keď nájdem aj hoci aj len malú vetičku smerovanú na moju osobu.

...............

Ahojte všetci!

Momentálne mám dosť spavý deň. Vlastne mi to zvlášť neprekáža, ale predsa len sa za takéto vyspávanie trochu hanbím. Dnes sa po čase nevenujem akp. Dôvodom je až priveľké "nadbehnutie" tejto akože aktivity. Mimo spánku tak mierne čítam a dal som si aj tradičnú prechádzku po meste ešte v doobedných hodinách. Ten spánok som asi dosť potreboval.

Psychopatologicky som bez závažnejších symptómov a mám z toho radosť, drobnosti sa pohybujú v medziach normality, tak kľudne môžem aj do "tešiacej témy" napísať, že je to OK.

Pekný prac. týžden praje Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Po 20 marec 2017 - 2:09

Mischelll, držím palce pri upratovaní si svojho súkromného života, potrebuješ k tomu veľa aj odvahy a stojí to aj obetu, napr. že si sa musela zmieriť, že tamten vzťah nebude fungovať, čo je ťažké a citlivé prijať. Verím však, že si emočne dosť silný človek, hoci v srdci istotne aj krehký, no máš potenciál vec prekonať a zariadiť si ďalší vývoj vlastne podľa seba.  Cool Myslím na Teba, Mischelll, a prajem Ti hojne zdaru v nadchádzajúcom pracovnom týždni, drž sa. Super!

Ahoj Historik. Juj, aj mne by sa páčilo, keby som bol schopný vstávať skoro. Žiaľ, nedarí sa mi to, skôr ak môžem, tak si vylihujem dlhšie. Teším sa, že sa Ti všeobecne darí, pričom mimovoľne gratulujem k tabletu, je to fajn vecička. Smile Drž sa, kamoš, všetko dobré. Super!

Ahoj Tuto. Som veľmi rád, že Ťa moje slová oslovujú a že to, čo Ti občas adresujem v príspevkoch, vnímaš kladne. Smile Motivuje ma to reagovať. Tie nedele mávaš vlastne pravidelne také spavejšie a vyslovene relaxačné, takže je to už taký Tvoj zabehnutý štýl, ktorým možno aj plánovane odlišuješ týždenný čas od špeciálneho nedeľného. Mne príde takýto prístup správny, hlavne čo do psychohygieny. Takže vcelku paráda. Obdivujem, že si bol na prechádzke aj v daždi (tuším včera?), totiž toto pršavé zamračené obdobie už trvá pre mňa príliš dlho a zle to psychicky znášam... ale napriek tomu, že Teba dážď psychicky nezastavil, verím, že obaja sa tešíme na slnečné a pekné počasie. Až vtedy to bude pravé orechové, že? Very Happy Drž sa, Tuto, všetko dobré. Super! Dojatie 2

***

Ahojte.

Dnešná nedeľa bola aktívna len trochu. Doobeda som sa venoval fóru, potom som umýval skriňu pod umývadlom v kúpeľni, triedil drogérie, vyhadzoval, čistil... a tak podobne. Žiaľ, nedokončil som to, lebo som po zjedení obeda dostal útlm a pospal som si do 15:30 asi. Potom som relaxoval, surfoval a hral som sa obľúbenú počítačovú hru v podstate až do 1:00 v noci. A teď opäť surfujem, riešim kalórie a píšem na fórum. Pomaly sa zberám spať, ale relatívne som čerstvý. Zírám Trochu sa bojím, že po nabudenom víkende príde pokles nálady a výkonnosti, teda že z akejsi napodobeniny hypománie skočím postupne do depresie, ako tomu býva niekedy u mňa zvykom. Určitému kolísaniu v horizonte niekoľkých dní nevie zabrániť ani môj Orfiril Long. Zronený Budem však psychicky nastavený tak, že budem očakávať naďalej dobré nálady, nech si zbytočne negatívnym očakávaním neprivolám zhoršenie sám. Smile

Stav hodnotím aj dnes na 2. Polícia

S pozdravom
matej
Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Palmira Po 20 marec 2017 - 11:21

Dobrý deň.
V prvom rade by som sa chcela poďakovať Matejovi za tieto stránky.Už celé roky si sem chodím pre povzbudenie.Nie som pacient, ale mama syna ,ktorý ochorel veľmi zavčasu, už
na základnej škole. V čase prvého ataku choroby som zháňala všetky možné informácie a až tu som našla to, čo som potrebovala vedieť. Syn tento rok maturuje a podal si prihlášku
na vysokú školu pedagogickú. A to je práve dôvod prečo dnes sem píšem.

Dzuli08,
viem,že učíš anglický jazyk. Chcela by som sa opýtať, či je štúdium veľmi ťažké/syn by chcel angličtinu a informatiku/. Mám obavy, ale nechcem mu brániť. O inej škole ani neuvažoval. A ešte by ma zaujímalo, či mala diagnóza vplyv na prijatie do zamestnania v školstve.

Potrebovala by som ešte odpoveď na jednu otázku. Synovi tento rok končí životné poistenie, ktoré mal od narodenia/nenahlasovali sme,že ochorel,nemal žiadny úraz/. Predpokladám,
že nás budú prehovárať, aby uzavrel ďalšiu. Chcela by som sa opýtať, akú máte s týmto skúsenosť, či sa dá uzatvoriť poistenie aj človeku s psychiatrickou diagnózou.

Ďakujem a prajem všetkým užívateľom fóra všetko dobré.
Anonymous
Palmira
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Po 20 marec 2017 - 19:07

Ahoj Matej,
určite ma Tvoje príspevky oslovujú, a to nielen tie, ktoré sú smerované priamo na môj nick. Som rád, ak tu vidím aj Tvoj príspevok ohľadom daného dňa, alebo blízkych dní. V daždi sú prechádzky také dosť iné, ako vo všedný deň. To si nahodím nepremokavú bundu, šiltovku a snažím sa akosi viac pridať do kroku. Celkom mi to padne vhod, a to aj preto, že ľudí je na uliciach minimum a tých pár je zahľadených do seba, že aby už boli v cieli, ktorý si vytýčili...

Zdá sa mi sympatické, že sa púšťaš aj do domácich prác a považujem to za hodné chvály, že sa takto činíš. Na druhej strane je jednoducho víkend a máš právo relaxovať a naberať sily v prospech zamestnania. Zvláštne je, že Tvoje doporúčanie ohľadom nedele som si nedávno vypočul aj od otca, že nech si spomínaný deň spravím rozdielny oproti rutine. Takže pravdepodobne budem nad tým silne rozmýšľať, aby nedeľa bola iná.

Ďakujem že si si spomenul a napísal a teším sa na ďalšie príspevky.

.......................

Ahojte všetci!

Momentálne je to u mňa tak, že som pomerne so sebou spokojný, možno aj preto, že si pripadám celkovo v pohode. Navyše dnes bola výplata za brigádu, tak som si aj išiel niečo chutné kúpiť, akože za odmenu. Vlastne tieto dve udalosti boli súčasťou prechádzky. Doma bola celkom klasika. Venoval som sa tradičným záležitostiam a v podstate až na spomínané doobedie v dni som pociťoval skôr rutinu.

Po duševno-zdravotnej stránke sa dnes dalo, hoci spánkový režim sa mi pomaličky narúša a znova mi zaspávanie pripadá až na hodiny po polnoci. Zásadné príznaky F25 nie sú výrazné, trochu mám dojem akoby chceli nabrať síl a v prípade chybičky v liekoch, alebo režimu sa na mňa vrhli. Drobnosti sú tiež málo výrazné, hoci tendencia k pasivite je dosť prítomná a vadí mi to. Inak OK.

Kamaráti/tky, držte sa a fandím vám, isteže si vás aj prečítam a môžeme sa stretnúť trebárs ako audio na Zello dialógoch v stredu o 20:00. S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  dzuli08 Ut 21 marec 2017 - 17:43

Ahojte ľudkovia, známi i neznámi,
dnes už druhý deň po sebe som vyšťavená jak citrón...musela som si oddychnuť teda pospať po práci cca na hodinu. ešte ma čakaju testy opravovať. ale v celku dobre taká 2...v mojom hodnotení. dúfam že aj vy sa máte v celku fajn a prípadné neduhy každým dňom ustupujú. štvrtok máme poradu....už vopred sa "teším" že zrejme zas budu odo mna chcieť sprosté opatrenia, ktoré som už dvakrát prerábala a doplnala....ale už stačí som si povedala Smile dnes som mala inak pocit že je už piatok - kiežby to tak bolo...neviem ako vy ale na mňa asi už účinkuje jarná únava či čo.

Milá Palmira,
ja som študovala najprav bakalara taky novy odbor ktory potom dalej nemal akreditaciu ale bolo to prekladatelsvo. No neviem povedat či je to tazke ci lahke, myslim si ze je to individualne. ale určite ak to syna bavi a je dobry v ANJ tak sa to da. ja som mala len jednoodbor takze on to bude mat tazsie ale zas vsetko sa da zvladnut...musim spomenut ze VS roky boli moje asi najkrajsie a najzivsie, vela skvelich ludi, nezabudnutelne zazitky spomienky a s tymi ludimi som doteraz v kontakte a stretavame sa Smile co sa tyka toho prijatia do zamestnania ...vies NIKDY som zamestnavatelovi nehovorila svoju diagnozu vedela o tom jedine riaditelka zo skoly kde som robila ktora poznala moju tetu. takze ale nemala som s tym nikdy problem na vstunej prehliadke u lekara lebo som v celku v pohode na tom.....ako minuly rok u mna nastal asi pocit vyhorenia ci co ale uz ej to fajn teraz .....v celku....no celkovo pracovat v skolstve je velmi narocne a aspon u mna to bolo vacsinou tak ze som nastupila s vsokou davkou nadsenia a potom to postupne vyprchavalo. tentokrat kde robim som ani nemala nejake velke ocakavania resp. bolo to velmi narychlo a skoro aj nasilu cez ÚP..... hlavne v skole pripravia vedomostne no v praxi je to celkom o inom. ale vies ja to neviem posudit ci by to bavilo aj tvojho syna ucit lebo to nie je ani tak praca ako poslanie. ale tak kombinacia informatika Anj sa mi javi ako celkom dobra, ja by som si na jeho mieste este dala aj na ine odbory ale tak to uz nech zvazi on.
Dufam ze som ti aspon trocha poradila pekny den...vsetkym Smile
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 563
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  regina Ut 21 marec 2017 - 20:14

Zdravim,

som po 6. hospitalizácii, nieco vyse mesiaca zas doma. Vysadila som totiž úplne AP aj AD a pekne som skocila do mánie a z nej do hlbokej depresie. Bola som uplne paralyzovana, nejedla som, nespala a nic nerobila, proste K.O. V nemocnici mi nasadili elektrošoky a po nich ma znova nastavili na Abilify, Alventu a plus mi pridali na večer Mirzaten.
Po príchode domov som bola v poriadku, no teraz po mesiaci som moc spavá. Ráno sa neviem skôr vytiahnuť z postele ako o pol 10tej a aj to mám akúsi nechuť do akejkoľvek činnosti a strašnú chuť do jedla. V čase, keď som nebrala medikaciu som schudla za pol roka 10 kg. Teraz po hospitalizacii som už 5 kg pribrala. Hrôza, tieto vedľajšie účinky. Lieky ma vlastne pekne spomaľujú spolu s mojim metabolizmom very sad2

Ahoj Palmira,

ja som si uzatvorila životne poistenie hned po prvej hospitalizacii. Poistovna si vyziadala prepustaciu spravu z nemocnice k nahliadnutiu a poistná zmluva je platná.

Všetkám prajem pekný zvyšok večera!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 667
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Palmira St 22 marec 2017 - 11:07

Ahojte,

Dzuli08,Regina
ďakujem za reakcie.

Dzuli08,
syn si podal prihlášku na 3 rôzne kombinácie,čo ho bavia,tak uvidíme,či ho zoberú. Ešte má pred sebou ústnu maturitu.Tak učí sa dobre aj napriek aj napriek chorobe. Spolužiaci to ani nevedia, aj keď počas strednej bol 2 krát hospitalizovaný. Vždy sa mu stav zhoršil, keď sme sa snažili s Dr.znižovať lieky.Teraz musíme byť veľmi opatrní, aby dávky lieku boli správne
vyvážené. Chvalabohu on je taká povaha, že svoju diagnózu nerieši, berie to tak ako to je.To my ako rodičia to prežívame horšie.

Regina,
o tej poistke rozmýšľam v tom zmysle, že keby mal nejaký úraz, či by sa poisťovňa neoháňala tým ,že sa to stalo preto,lebo je chorý. Ešte sa chcem opýtať/nemusíš odpovedať,ak sa ti
to bude zdať moc osobné/na dôvod ,prečo si vysadila lieky.
Anonymous
Palmira
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej Št 23 marec 2017 - 22:05

Ahojte, priatelia. Super!

Týždeň zatiaľ plynie zhruba dobre. Nálady mávam obstojné, v posledné tri dni aj veselé. Po viac-menej aktívnejšom víkende sa mi zatiaľ prefázovanie do subdepresívnych stavov nedostavilo, a to aj napriek úplnej abstinencii od energeťákov a taurínu. Pijem na povzbudenie len kávu Nescafé Gold s trochou mlieka a 2 nekopcovitými lyžičkami cukru. Snažím sa vyhýbať sladidlám úplne, nie vždy to ide, ale trebárs v pitnom režime sa mi to zatiaľ darí. Buď pijem čaj s cukrom, alebo čistú vodu z vodovodu, ktorá mi kupodivu už začala relatívne chutiť. Začínam si na ňu zvykať. Lieky beriem + Spitomin ododnes beriem už 10mg ráno a 10mg večer, teda už celé tabletky. Hodnotím tento liek vysoko kladne. Cvik 2 Spím pomerne normálne, vstávanie je náročné, ale vstávam spravidla na tri razy - trikrát si prestavujem budík o 10 minút neskôr, takže ku koncu som už zľahka prebratý, aj keď nie vždy. Bezradný V práci ok, veci idú - dokonca kvôli mne kolegyne menej hrešia a už takmer úplne nerozoberajú veci okolo sexuality. Strašne si to vážim, že moje nedávne výstupy si vzali k srdcu a sú ochotné ma rešpektovať ako niekoho, kto perverzie+vulgarizmy nemá rád. Ak im náhodou vyletí z úst nejaké hrubšie slovo, hneď povedia na moju adresu, že prepáč, hoci samozrejme s úsmevom, berú to easy. Pracovisko sa tak stáva trochu kultúrnejším prostredím a tiež sa tam rešpektuje, že je tam zástupca aj mužského pokolenia, pred ktorým niektoré témy nie je vhodné rozoberať (jednak žiarlim, jednak ma to uráža, jednak to považujem za nemorálne, jednak ma to rajcuje, lebo aj ja mám svoje hormóny). Cvik 5 Vzťahy sú teda teraz veľmi dobré, nie je žiadne napätie nikde medzi nikým. Smile

V škole bieda, viac v téme o štúdiu. Bezradný V stredu som bol u zubárky, na krvi kvôli valproátu som ešte nebol. Hehe

Stav hodnotím na 2. Nedávam 2+, ani 1- kvôli škole. Nebyť školy, dal by som 1-. Smile

Želám Vám všetko dobré, držte sa, kamoši a kamošky. Super!
S úctou
Matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Tuto Pi 24 marec 2017 - 21:03

Ahoj dzuli08, regina aj Palmira!
vaše príspevky som si prečítal a ohľadom odpovede pre Palmíru som rád, že ste jej tak pekne poradli. Inak Palmíra, ak by si sa chcela stať členkou fóra, stačí sa zaregistrovať. Som rád, že fórum hodnotíš kladne a dúfam, že to tak bude naďalej podobne.

...............

Ahoj Matej!
Som rád, že Ti nový liek primerane a plne zaúčinkoval, je to aj dobrá vizitka pre doktorku a samozrejme plus aj pre Teba. Na Tvojom príspevku ma okrem iného zaujalo, že si primäl kolektív správať sa dôstojnejšie a dosť by ma zaujímalo, ako presne si to docielil. (?) Držím palce.

...............

Ahojte!
Deň bol pomerne pekný, tak som bol celkom happy s prechádzky aj pobytu na záhrade. Jar tu začala v plnom prúde. Na predzáhradkách sa vytisli kvety a konečne začína aj zeleň. Nie že by som obzvlášť pracoval, ale pár drobností som porobil ako bolo treba.

Zdravotne som pomaly a iste nabúraval spánkový režim, tendencia k pasivite - "lenivosť" sa drží v medziach, hoci je prítomná, hlasy podobne. V niektoré dni ma chytala trochu depka. Tak asi s tým žijem.

...............

Kamaráti/kamarátky, držte/me sa a teším sa na ďalšie vaše príspevky. Krásny víkend prajem. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  dzuli08 So 25 marec 2017 - 6:21

Ahojte priatelia,
momentálne sa nemám najlepšie, lebo kapem so soplami a kašlom....celý tento týždeň od pondelka sa to na mňa voláko začalo lepiť, bola som poobede velmi unavená a vyvrcholilo to v piatok. Túto noc som mala etapy kašľania asi pol hodinové, tak neviem či pojdem v pondelok do práce či sa na to nevykašlem ....ako s takým hlasom aký mám ich veľa nenaučím.
čo sa týka psychiky, mám dojem že celkom fajn, už som taká ustálená, len ma niekedy rozčulujú rodičia s ich prílišnou starostlivosťou alebo ako to nazvať....mám ale pocit, že na mňa už asi ide jarná únava či čo.
Chudnúť sa mi dáko nedarí a to som si povedala že na jar začnem zas s aerobikom ale teraz ma pritlačila táto pliaga tak ešte počkám chvíľu... teším sa keď sa ešte viac oteplí pôjdem aj na bike sa povoziť.
Tolko na dnes odo mňa prajem vám príjemný víkend, it is perfect community together dancing

P.s. ešte som urobila jeden záver, nie tak nedávno, že budem robiť všetko pre to, aby som v septembri nemusela nastúpiť znova na toto miesto, tzn. hľadať prácu inde.....je to kvôli tomu že vedenie školy je náramne demotivujúci element a to mi dosť vadí...kolegovia sô celkom fajn aj žiaci sem tam.
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 563
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Mischelll So 25 marec 2017 - 6:33

Ahojte Wink

Historik - ďakujem za prianie .... it is perfect viem, že ta bavilo štúdium histórie....budem ti v tom držať palce....nakolko mna celkovo hoci-ake stúdium nebavi....aj ked....teraz co nasi isli na dovolenku som o tej krajine studovala vsetko mozne...a aj do prace potrebujem prečítať par zákonov....tak to hej to musim to ma baví.....ale skor som myslela take, že učenie anglictiny to vobec.....uz ani knihy nečítam....nie ze nemam cas....ale nechce sa mi....nepritahuje ma to....ja neviem....

Matej - ano tak moj sukromny život....je na nič....no a to si uz tak tyžden pisem/skypujem z jednym chalanom....ale je v Londyne....a moc nema cas.....teda ani ja....ale spojit sa je problem.....tak uvidi sa....

Ako sa mám?....tak dobre....az výborne.....naštastie nie som nachladená ako dzuli - tymto ta pozdravujem a prajem skoré uzdravenie jumping .....ako som uz viac krat spomínala tak moj spanok je dost na nič....ale aj to sa pomaličky, velmi pomaličky zlepšuje....no ked vyjde slnko tak uz nezaspím....ale cez den som v pohode....akurat o osmej vecer som uz unavena neskutočne....praca no neviem...take všelijake to je.....ale bude dobre si myslim......chudnutie no skor som pribrala....ale tak ako kazdy víkend si dam beh a cvicenie.....to ma baví.....

S podzravom a prianim pekného dňa sa lúčim community together welcome or bye

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 639
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 10 Empty Re: Ako sa dnes máš? 9

Odoslať  Matej So 25 marec 2017 - 11:10

Ahoj Tuto. Teším sa, že je tu jar aj špeciálne pre Teba a Tvojich rodičov, keďže som veľmi rád, že sa teraz idete realizovať na záhradku. Dni budeš mať tak ešte pestrejšie. Naďalej by som Ti chcel vyjadriť podporu ohľadom Tvojho dojmu o vlastnej pasivite - chápem to ako mínusový príznak, azda podporený čiastočne aj nejakým liekom, hoci základ má, myslím, v ochorení. Myslím si osobne, že sa Ti darí prekonávať statočne, a to píšem úprimne, nie iba preto, aby som niečo milé napísal... Celkovo sledujem Tvoje každodenné boje a Tvoja životná cesta jednotlivými dňami je vzhľadom na určité limity príkladná - robíš proste, čo môžeš, a čo náhodou nevyjde, tak z toho si nelám hlavu. giving a hug Máš moju plnú podporu a určite aj ostatných forumákov, ktorí Ti už neraz vyjadrili, že si tmeliaci prvok na fóre. Yes

Čo sa týka toho môjho kolektívu, tie neduhy sa týkali hlavne kancelárskych rozhovorov, teda asi 2-3 ľudí v kolektíve, lebo ostatní sú na "ploche" prevádzky. Docielil som to, myslím, tak, že som často neúmyselne upadal do mĺkvosti a depresií z ich rečí, čo si oni nemohli nevšimnúť, bolo im to celkovo tiež nepríjemné a vnímali to takmer až patologicky. Mali pocit, že sa pravidelne na nich hnevám, lebo moju depresiu vysvetľovali ako "odutosť", teda nahnevanosť, hoci ja som to ako hnev určite necítil. Po viacerých výstupoch som začal nahlas riešiť, že by som z pracovného kolektívu odišiel, vyjadril som aj nahlas, že budem musieť podať výpoveď kvôli tomuto. Šéfka, aj niektoré iné kolegyne, sú v tomto empatické a nejako som u nich dosiahol behom mesiacov pocit, že ma v tom kolektíve chcú a že by bol problém ma nahradiť. A tak asi na základe empatie a túžby, aby som neodchádzal, sa dohodli na korigovaní svojich rečí - zjemnili očividne slovník a napr. v tento týždeň sa ani raz nepreberala žiadna perverznosť. Proste nejak sa pri mne kontrolujú, čo ja osobne považujem za veľmi povzbudivé a vážim si to nesmierne, že si až tak cenia môj malý príspevok k celku pracoviska, že sú ochotné v mojej prítomnosti sa brzdiť. Dojatie Takže tak. Smile Prajem Ti, Tuto, všetko dobré. Super!

Ahoj Dzuli. Je to des, keď to vedenie je také demotivujúce. Už si čosi aj spomínala ohľadom nejakých tlakov robiť plány a návrhy na pedagogickej porade. Na jednej strane cítim, že si dobrá učiteľka a svoj odbor máš v malíčku, takže Ti prajem obdobnú prácu aj naďalej, no viem na druhej strane, že budeš potrebovať, aby sme za Tebou stáli, aj ak konkrétne z tejto školy odídeš. giving a hug Držím Ti palce aj v tomto teda, ale aj v rozkvete ďalších činností a Tvojich hobby, ktoré si v súvislosti s prichádzajúcim teplom spomenula. Smile Skoré uzdravenie! giving a hug

Ahoj Mischelll. Čítam, že sa máš výborne, čo viac si prijať. Určite si rád čítam aj Tvoje všetky príspevky a špeciálne sa budem tešiť aj na takéto optimistické - v tejto súvislosti Ti želám do ďalších dní, aby si mala dôvod také písať na fórum dlhodobo, teda inými slovami - nech sa Ti darí. dancing

Matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 9 - Stránka 10 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 10 z 85 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 47 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore