Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 52 z 86 Previous  1 ... 27 ... 51, 52, 53 ... 69 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  veronicka Ut 1 marec 2016 - 14:26

snehulienka, ja som mala taky isty stav, ked som brala zyprexu ako ty.. cele dni by som bola byvala prespala..teraz mi staci pouhych 10-12 hodin spanku denne lol.. ne vazne, aj teraz dlho vyspavam, ked uz beriem iba 1 liek, ale dokazem uz co to aj porobit cez den a chodit von.. ked som brala zyprexu, bola som dokonca aj na dovolenke v Chorvatsku a mamina ma musela stale budit, ze vstavaj ideme na plaz atd.. ja by som bola schopna celu dovolenku prespat v posteli.. drzim palce, nech to dako vydrzis v tej nemocnici a hlavne o tom stale hovor tym lekarom tam, ze si neskutocne unavena z tych liekov..
avatar
veronicka
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 154
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Ut 1 marec 2016 - 16:24

Ahoj Snehulienka,
žiaľ niekedy to tak pri našich diagnózach býva. Podobné stavy ako máš Ty (možno nie časovo toľko), máva veľa ľudí. Skús sa čo najviac sústrediť na súčasný okamžik a vyťaž z neho čo najviac. Vlastne je perfektné, že si nám takto napísala, je to veľké plus. Kľudne rob tak, aby to nebolo "nič", ale "niečo". Viem, že to pre Teba rozhodne jednoduché, ale držím palce.
S pozdravom Tuto.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Mischelll Ut 1 marec 2016 - 18:12

Ahojte Wink

tak len v krátkosti chcem napisať ako sa mam...no nie moc dobre...ale nie po stranke psychiky....zase raz mam asi anginu...aj antibiotika...a lezim od soboty...ibaze neviem ale po tych antibiotikách som stale hladná a skvrka mi v bruchu ...aj ked sa najem...ja nechapem...najem sa a o hodinku, dve uz som hladna ...no ale to je taka nepodstatna vec moc...proste mala by som byt aspon rada, že mozem lezat a len oddychovat...a ja som nervozna aspon posledne dni jedine co zvladam je pocuvat radio...aj to som az dnes driemala cely den...neviem aka bude noc...ale uz ma to ani netrapi...

Prajem pekný večer community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 637
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Snehulienka Ut 1 marec 2016 - 19:10

Pekný večer všetkým!!! welcome or bye
Veronicka a Tuto ďakujem Vám za Vaše reakcie!!!
Veronicka ja ale nie som unavená, ležím preto lebo sa mi nič nechce robiť, vobec nič ma nebaví, do všetkého sa musím nutiť... very sad4
Mischelll prajem skoré uzdravenie!!! flower
avatar
Snehulienka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 13.02.2016
Bydlisko Bydlisko : severné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.9
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 300 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  CHINAMAN Ut 1 marec 2016 - 19:36

Ahojte
Mam volno tak sa povalujem cele dni v posteli a pozeram filmy. Inak som bez nalady aj nahnevany trocha ma vedia rozculit niektore prispevky tu na fore, samozrejme menovat nebudem....drzte sa!
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 34
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger Ut 1 marec 2016 - 20:19

Ahoj Snehulienka,
nerozmýšľala si nad PL? Alebo bola si? Rok a pol je fakt dosť, ale myslím si, že Ti proste nesadli lieky, to by nemalo byť zložité zmeniť. Niečo pomôcť musí, predsa takto nebudeš navždy. Nebudem Ti hovoriť, aby si sa premohla, poznám totiž takéto stavy, ale predsa len... hovorí sa, že kde je vôľa, tam je cesta...
Jo, a pod PL myslím psychiatriu, už mi z tej skratky šibe.

* * *

Ahojte všetci,
ja mám dnes fajn deň. Tiež bývam unavená, odkedy som sa vyhladovala, ale párhodinový popoludňajší spánok to zvyčajne napraví. Horšie teraz je, že som mala ísť dnes k diabetologičke, ale vybodla som sa na to a objednala ma až na 25.4. very sad2 Ale aspoň je tu možnosť prísť si po recepty... len dúfam, že mi lieky/prúžky neprepadnú, diabetológovia toto zvyknú tvrdiť, plus nehorázne kšeftujú s prúžkami do glukomeru. I táto ich dáva akosi pochybne...
Ale dobre teda, uvidíme. Ako ešte hovorím o fajn dni, je to preto, že som si spravila menšiu módnu prehliadku, prvé výsledky budú zajtra dopoludnia na blogu Smile Len tak ma to pochytilo, vyhrabala som si a vytvorila outfity a - samozrejme, ako všetko, čo kdesi náhodne vykopem - pôjde to na blog (tam ide vlastne všetko Very Happy ). Bola to sranda, najmä behať po byte s otvorenými dverami na balkón v minisukni a tielku Very Happy Takže takto sa bavím.
A áno, Jožin, Lara sa scvokla a jej najbližšie dobrodružstvo povedie od perníkovej chalúpky do cvokhausu Laughing (Ale viete, že v TR6 tam Larin kolega bol? Konkrétne v pražskom Sanatóriu - chudák Praha si celkovo nevodila v TR: AoD dobre Twisted Evil )
Po psychickej stránke teda OK, všetci ospevujú - spolu so mnou na čele - Pezinok, ako mi zase raz pomohol. A to i bez doktora Vida lol!
Po stránke fyzickej stále únava, ale aspoň ma už kvári hlad a žeriem jak kyselina - načo síce tipujem, že pol kila schudnem, ale možno po roku takéhoto jedenia naberiem aspoň kilo naspäť. No a glykémie rozhádzané.
A tak. Držte sa, mám vás rada kiss
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  xkrchnav Ut 1 marec 2016 - 20:50

Ahojte, Meret tešíš ma, Lara v chalúpke Smile.
Apbt mňa by aj zaujímalo menovať čo ťa tu nastvava, U mňa keď má niečo takto štve, vždy je za tým niečo Zakopané. Nejaka krivda alebo mi na tom proste záleží alebo nemám rád iný názor a tak. Majte sa.
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  ester St 2 marec 2016 - 8:23

Ahoj
Čítam vaše príspevky, ale ani neviem, ako zareagovať. Tak vás len pozdravujem Very Happy
Mám sa celkom dobre, aj keď som trochu prechladnutá, ale dá sa vydržať, teraz je také obdobie, že veľa ľudí je na tom podobne ako ja.
Už ledva čakám na jar. Slniečko, prebúdzanie stromov a kvetov. Tak nejak cítim, že som unavená z tohoto počasia sychravého...
Psychicky sa cítim dobre. Konečne mám dobrú kombináciu. Nedá mi, aby som to zakaždým nespomenula, taká som z toho šťastná Very Happy
Dnes mám kopu plánov čo porobiť, tak idem na to...

APBTCANDY no aj ja som zvedavá, ako aj X, možno aby sme sa vedeli aj vyvarovať niečomu, čo by v ľuďoch mohlo presne spustiť hnev ako aj u teba. Na obranu ale musím povedať, že sa nevidíme, čiže tie písmenká môžu trochu "skresliť" naše vyjadrenie...
Ahoj a krááásny deň community together
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Schizomars St 2 marec 2016 - 10:20

Ja sa mam v celku dobre. Vstal som pred chvilou. Vcera vonku som nebol, ale chystam sa niekedy. V piatok stopercentne pojdem. Dalej neviem co budem robit dnes, asi pojdem do posilovne, lebo ma caka dlhy den opat....Ten stereotyp neznasam...

Z uradu prace ma vyhodili minuly tyzden v piatok. Samozrejme to tak spravila nemenovana pracovnicka, ze som musel podpisat na vlastnu ziadost...Vraj nema pre mna pracu a by musela vytvarat nejake aktivity napr. posielat ku zamestnavatelom. Ma pekne odkurila...Hladat pracu cez urad uz nemozem....
V piatok idem ku psychologicke zase. Porozpravame sa o studiu, o praci a tak... a uz to aj ukoncim. Nebudem tam chodit ako na hodiny klaviru...Dobre, ze mam psychologicku zadarmo, ale nezneuzivat psychologicku casto. Ona ma tak objednala po tyzdni a pol, lebo prvykrat som jej povedal, ze mam obcas suicidalne myslienky. Teraz pojdem uz stvrtykrat...

Ahoj ABPTCANDY co Ta nahnevalo?, dufam, ze nie moje prispevky...snazim sa nepisat s vysmechom, ironiou, sakrazmom alebo neviem cim napr. prilisnym chvalenim. Pisem len to co ma trapi, co je vhodne, s niecim co by som sa rad podelil.. Smile

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej St 2 marec 2016 - 12:44

Ahojte. winking

Aj ja podobne ako Ester srdečne pozdravujem všetkých. Very Happy

Dnes sa mám zhruba dobre. Smile Akurát som sa zobudil, mal som nočnú, resp. robil som od včera rána 8:30 do rána 3:30. Inventúra dopadla viac-menej dobre, hoci mohla aj lepšie, ale žiaľ sú tam určité systémové nezrovnalosti, čo ma veľmi mrzí, lebo sa to čiastočne považuje za moju zodpovednosť. Najmä chýbalo asi 400 kusov takých minisáčkov a ja naozaj neviem povedať ich osud, kde sú. Ale ak toto nezahrniem, tak to dopadlo vlastne dobre, prípadne približne rovnako ako na iných prevádzkach. Smile Dnes mám voľno, tak teraz vegetím. Dostal som chuť na energeťák, tak som si nedal kofeínovú tabletku. Popíjam a píšem Vám. Very Happy Ale vo všeobecnosti nemám až tak toho čo písať. Nálady boli aj veľmi dobré, ale mal som aj akési smutné a podráždené. To trvalo asi zhruba 2 hodiny, akýsi výkyv ako reakcia na konkrétne podnety v práci. Červenanie a úzkostlivosť boli zlepšené. Aj na ulici. Túto noc som spal zhruba od 5:30 do 12:00hod. Sleep Ešte neviem, čo budem dnes robiť - vo všeobecnosti sa mám venovať škole, lebo v sobotu mám prezentovať referát a mám ho spracovaný len zhruba na 15%. Ale chcem zároveň aj trošku odpočívať... pale

Ďakujem Vám za vypočutie, priatelia. Dúfam, že sa nehneváte na príspevky moje, nerád by som bol ja ten, na ktorého sa AbPtCandy hnevá. Asi mám tendenciu sa viac chváliť, než by bolo vhodné, takže v tomto sa skúsim polepšiť. sad and unhappy A písať trochu vecnejšie.

Prajem Vám pekné poobedie, kamaráti. Držme sa. it is perfect
Matej
jumping2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 52 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej St 2 marec 2016 - 13:50

Snehulienka napísal:Ahoj Matej,

chcela som sa Ťa spýtať - písal si že risperidon Ti vymazával myšlienky z hlavy, frustroval Ťa, nič Ťa nebavilo... Mám to chápať tak že aj lieky můžu sposobovať tie mínusové príznaky???
A ďakujem za povzbudivý príspevok! Smile

Ahoj Snehulienka. Prepáč, zabudol som Ti odpovedať na Tvoju otázku, tak to naprávam aspoň teraz. Smile

Ja si myslím, že určite, že môžu zhoršovať negatívne príznaky. Totiž antipsychotikum ľudovo povedané potlačuje vplyv dopamínu v mozgu na niektorých receptoroch, čím vlastne sa chce dosiahnuť to, že sa potlačia pozitívne príznaky. Dopamín je okrem iného neurotransmiter zodpovedný za významotvornosť podnetov v mozgu, takže jeho redukovaním nebudeme vnímať ako významné také podnety z okolia, ktoré v skutočnosti významné nie sú. A to je správne, lebo tak si vieme lepšie urobiť úsudok o realite - a teda sa reálne dostať z psychózy, prestane vzťahovačnosť, paranoja, bludné systémy sa rozpadnú, lebo už dopamín bude generovať v mozgu správny obraz o celkovom rámci všetkých podnetov z nášho okolia, a nie nejaký premrštený, divný, vzťahovačný.

Lenže žiaľ niektoré antipsychotiká nevedia vylúčiť, aby sa dopamín potlačil aj na tých receptoroch, kde je dopamín zodpovedný za slasť a "dobrý pocit". Lebo on je aj neurotransmiterom zodpovedným za slasť a "dobrý pocit" a pocit šťastia. Napríklad ťažké drogy spôsobujú silné vyplavenie dopamínu v mozgu, takže preto tí narkomani majú silné pocity blaha, keď si pichnú ten heroín, až sa stanú na tomto "druhu generovanej reality" závislí. No a my, ktorí papáme niektoré takéto antipsychotiká, tak sa nám môže znižovať dopamín aj teda takto, že menej cítim šťastie, cítime plochší afekt, menej emócií, a necítim pocit spokojnosti a slasti takmer pri žiadnej aktivite. Preto úlohou lekára psychiatra je nájsť také antipsychotikum pre Teba, ktoré by zároveň potlačovalo pozitívne príznaky, ale zároveň by nechalo dopamín na pokoji tam, kde sa Ti práveže zíde, a síce pre jasnejšie pocity. Mne takto sadla napr. Invega. Často preto doktori antipsychotiká rôzne kombinujú, aby kombinácia aj riešila psychózu, aj Ťa liečba ponechala v dobrej psychickej kondícii čo do negatívnych príznakov.

Usudzuje sa, že pri schizofrénii sú negatívne príznaky jedny zo základnych symptómov, nakoľko schizofrenický mozog máva bežne niekde dopamínu viac, a niekde menej, než mám mať. Čítal som abstrakt z jednej štúdie, kde zistili v niektorých mozgoch až šesťnásobnú prítomnosť dopamínu, než mala byť (u psychotikov). A inde, kde sa generuje pocit blaha, zas bolo príliš málo. Tým chcem povedať, že nie antipsychotiká navodzujú negatívne príznaky. Ale ako som naznačil, môžu ich, ak nie sú dobre zvolené a nesadnú pacientovi, tak ich môžu výrazne komplikovať.

Takže toľko. Smile Držím Ti palce, Snehulienka. Smile
Matej
alien

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 52 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Snehulienka St 2 marec 2016 - 14:11

Ďakujem Matej!!!
avatar
Snehulienka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 13.02.2016
Bydlisko Bydlisko : severné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.9
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 300 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 52 z 86 Previous  1 ... 27 ... 51, 52, 53 ... 69 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore