Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 51 z 86 Previous  1 ... 27 ... 50, 51, 52 ... 68 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej Ne 28 február 2016 - 9:20

Ahojte. winking

Dnes celkom zhruba dobre. Smile Včera som vydržal bdieť do 23:45 asi. Mal som si po škole čítať ešte Husserla, ale nechcelo sa mi, práveže som veľa plánoval a naplánoval si život snáď až do 45. roku veku na 15 rokov dopredu. affraid Mal som takú akúsi pojašenosť plánovaním budúcnosti. Čiastočne ma to posunulo vpred, ale čiastočne ma to zase aj zdržalo od konkrétnych úloh tu a teraz v prítomnosti. Takže som z Husserla prečítal len 2 strany z 50. Dneska sa to trpezlivo pokúsim dobehnúť. very sad3 Nálady inak fajn, prekvapilo ma ale, že som včera mal na ulici vyvrcholenie úzkosti, teda tú záplavu červene, horka, tlaku do tváre, slzenie, silný pocit studu. To sa mi nestalo už pekný rad mesiacov. very sad2 Neviem prečo sa mi v posledných dňoch zhoršuje tá flush. Že by tie kofeínové tabletky? Ale veď predtým som pil kopec nápojov a káv. Alebo sója a kudzu, čo som začal jesť? Alebo to, že je viacej svetla a chladný vzduch pritom zostáva, takže sa nemôžem už schovať za šero? Som z toho trochu smutný a cítim sa celkovo akosi menejcenný a nepekný. Reakciou na to u mňa je, že sa následne nemám rád, nepáčim sa sám sebe a som na seba naštvaný. Potom som nevrlý aj na okolie, napr. na mamu, alebo na kolegyne. To ma následne mrzí, takže som ešte viacej na seba naštvaný. very sad2 Už som si myslel, že tá pätnástka Escitilu je v pohode a že som si na ňu zvykol...

Celkovo v sebe okrem tohto problému s fyzickým vzhľadom rozpoznávam dve protichodné tendencie. Na jednej strane chcem mať v živote mier, pokoj, vyrovnanosť, minimalizmus, nikam sa neponáhľať, robiť veci spontánne a pomaličky podľa nálady. A na druhej strane mám v sebe túžbu veľa študovať ďalšie roky a ďalšie stupne štúdia, a teda naháňať sa za poznatkami, textami, knihami, výsledkami. Neviem, či mám vyhovieť jednej alebo druhej tendencii? Ak sa budem naháňať za vedou, tak nebudem mať najbližšie roky vôbec kľud a mier a budem mať totálny nedostatok času. To chcem? very sad2 Lenže zas môj život je taký nejaký bez rodiny, manželky, detí, takže by som mal niečo s ním robiť aj viacej než len 8 hodín denne až do dôchodku robiť administrátora kdesi. Či nie? Som rozpoltený a nerozumiem tomu, čo vlastne chcem, lebo chcem oboje. Resp. chcem vedu, ale nechcem mať nekľud a nedostatok času a stres. Crying or Very sad

Takže tak. Ďakujem Vám za vypočutie a želám peknú nedeľu. Držme sa! Smile
Huge smiley Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 51 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej Ne 28 február 2016 - 20:10

Ahoj. Smile

Tak celý deň som zápasil s protichodnými tendenciami a po dlhom rozhovore s rodičmi som sa rozhodol, že sa nebudem naháňať za ďalšími štúdiami. Ale nájdem pokoj a duševný mier v spontánnom žití. Takže keď dokončím Mgr., tak tým končím.  jumping Strašne sa teraz cítim taký pokojný a oslobodený. Smile

Cez deň som si trochu pospal, potom som čítal knihu, preštudoval som 6 paragrafov z 22. Ešte teď do polnoci plánujem preštudovať aspoň 10 ďalších paragrafov (to sú také úseky v tej husserlovej knižke). Je to zaujímavé čítanie, trochu ťažké, nie všetkému rozumiem. Ale vyzerá to nádejne. Smile Už som sa aj osprchoval, oholil, ošmýkal vlasy - som tak hygienicky prichystaný opäť na nový týždeň. Na zajtra do práce sa pomerne teším, cítim sa odpočinutý. Zjedol som asi 7000 kJ dnes. Teď večer som si dal aj 2 kofeínové tabletky (o hodnote spolu 100 mg). Smile Deň hodnotím na 2+. Smile

Prajem Vám, priatelia, všetko dobré. Smile A Tebe, Tuto, držím silno palce v Tvoj zajtrajší špecifický deň. Veľa šťastia! Smile

S pozdravom
Matej
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 51 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  xkrchnav Ne 28 február 2016 - 20:26

Ja som dnes hodne aktívny. Cítim sa hyper. Takže automatická sebakontrola káže, krot sa. Idem si zacvičiť. Čaute. Ináč dobre sa mi rozprávalo s Anitou dneska. Umýva som auto A cez zello sme Prebrali všetko možné. Umýval som ho rucne A poriadne dlho. Ale výsledok stal za to! Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  ester Ne 28 február 2016 - 21:46

Ahojte
Anita, veľmi ma potešil tvoj príspevok, že sa cítiš lepšie. Super it is perfect a už to bude lepšie každým dňom...

Ja sa mám celkom fajn. Dnes sme viac-menej vegetili. Boli sme u rodičov na obed, tak som nemusela variť a dali mi aj na zajtra it is perfect Chystám sa trochu pobehať obchody,dávno som nebola len tak sa popozerať, čo majú kde nové.
Veľmi sa už teším, kedy bude krajšie počasie. Zakaždým, keď pozerám predpoveď, tak s nádejou, že už to bude lepšie a sunny bude krásne svietiť a bude príjemnejšie Very Happy
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Anita1006 Po 29 február 2016 - 1:56

Ahojte!

Uz som sa prehupla bdiaca do dalsieho tyzdna. Nvm ci je to s tou kavou, alebo s tym stresom zo skoreho vstavania ci z mojho zacinajuceho sa normalneho stavu, ale nedokazala som zaspat. Studujem rozne materialy na nete, co sa tyka psychiatrie. Zaujimave brozurky na stiahnutie su na stranke cchr.sk. Zatial som precitala iba o schizofrenii, ale po case ich preberem vsetky. Teraz momentalne zhanam infosky o mojich aktualnych liekoch okrem pribalovych letakov. Spoznala som jedneho "psychiatrickeho pacienta" na nete, no sme sa potom dopracovali k tomu, ze je abstinujuci alkoholik 2 roky a ma agorafobiu, co on opisoval, ako strach z ludi. Vlastne sa mi na nom nieco, a bolo toho dost, nesedelo. Ma aj nejake neurologicke diagnozy a ide na komisiu kvoli ID, co mu odmietli dat v minulosti. Proste... No nvm... Este by som to tak trocha rozviedla, no neni to moc k teme.

Otec, co on spava v kuchyni, uz o pol noci bol nastvany na mna, ze chodim vyjedavat a tak a ze nedokaze zaspat, no on nedokaze ani bez toho, takze aj ja som na neho vyletela. Ale zas ho chapem, ze ja by som bola taka ista neprijemna na druhehi v jeho situacii.

Ale v poslednom case mi toho dost vycituje. Uz mi lezie niekedy na nervy. Ako otca myslim...

Mavam zvlastne bolesti a tlaky v hlave a je to spojene aj s depresiou chvilkovou. Pojdem na CT a RTG mozgu. U neurologicky som uz bola, takze uz len tieto vysetrenia.
No a este ta kovova chut v ustach, strata chuti a stioanie az palenie jazyka, uz to mam cca mesiac. Uz badam zlepsenie, no neurologicka mi dala len magnezium na to a nejaky multivitamin za nekrestansku cenu.

Mierne nadnesena nalada sa uz objavuje. Este tie ciny tam nie su, no zapracujem na tom. Asi nalada je, len za 3 tyzdne som sa dopracovala k inemu zivotnemu stylu, konkretne postelovemu a lenivemu.

Drzte sa!
Anita1006
Anita1006
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 33
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 20.02.2016
Vek : 41

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Po 29 február 2016 - 17:19

Ahojte všetci,
dnes bol u nás skutočne upršaný deň. Mal som posledný deň polroku v práci, teda pravdepodobne si načas oddýchnem, ale je reálne, že sa mi podarí vybaviť ďalší polrok.

Dnes som bol v práci akýsi oťapený, až sa mi to celkovo nezdalo. Šéf bol však zhovievavý, a tak to bolo OK. Doma som si, po ľahkom obede, podriemal, čo mi skutočne dobre padlo. V podstate taký fajn deň. Ešte mám porobiť časť "akp.".

Zdravotne celkom znesiteľne, to zvládnuteľné mi prislúcha, snáď ani inak už nemôže byť inak. Občas si na vás všetkých spomeniem, že v tom všetkom nie som sám...

Držte sa! Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  xkrchnav Po 29 február 2016 - 17:50

Tak. Ja po víkendovej energetickej vlne, idem dnes do úpadku. Tešil som sa, že dnes skončím skorej, lebo som mal 4 hodiny nadrobené, namiesto toho som dostal viac práce a odchádzal ešte neskôr ako obyčajne a 4 hodiny prepadnú... je to aj dosť peňazí ale škoda toho času hlavne. Škoda, nabudúce musím byť chytrejší a prebytky nenechávať na posledný deň.

Včera po zobratí tabletiek pár desiatok minút total útlm. Padol som do postele, že som sa skoro nezvládol ani rozprávať so ženou. Dneska to, hlavne čo som opustil prácu, pokračuje. Hádam zajtra bude energetickejší deň. Možno k tomu pridáva aj to upršané počasie.

Majte sa,
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger Po 29 február 2016 - 19:36

Ahojte flower
Tak ja mám dnes už typický blogový deň, síce nadnes len jeden článok (aby som na február mala pekné číslo - hoci chabé - 10), ale na zajtra už mám čosi predpripravené. Inak som bola ráno na prechádzke, čo mi pomohlo, konečne sa po toľkých týždňoch prebehnúť, a vybavovala som si doktorov. Psychiatrička pochopiteľne nerobila, to je u nej klasika, tak som si aspoň vytelefonovala nutné lieky, potom som skočila k všeobecnému. Strašne sa smial, keď som mu rozprávala, ako som skončila v Pezinku Very Happy A potešil ma, keď ma pochválil, ako mi to pristane Embarassed affraid (teda nie ten PK, ale celkový vzhľad Laughing )
Zajtra idem k diabetologičke, síce sa mi tam ukrutne nechce, ale je to po troch mesiacoch, tak to nejak prežijem. Síce si nie som istá, či tam vlastne bude, je to také zložité, ale po tých budíčkoch o 6:30 bude 7:15 ako nič Smile
Okrem návštevy doktora som skočila ešte do drogérie (a sekáča - ako inak! - splašila som hezkú kabelku za 14 eur) a kúpila si čierny + perleťový lak na nechty, tak mám teraz jednu ruku takú, druhú takú - má to predstavovať moje hraničiarske čiernobiele videnie, splitting Very Happy Psychologička ma prerazí, že čo si to pripomínam, to mi nepomôže Laughing
No nič, mám akúsi vykecávaciu náladu, mala by som končiť. Však už ani neviem, čo je nové, zrejme nič. Jo, návštevnosť môjho blogu prekročila číslo 4100, som na seba hrdá! jumping
A dobre, končím teda lol
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Schizomars Ut 1 marec 2016 - 8:56

Ahojte vsetci,
Mam sa relativne dobre. Dnes zase stereotyp. Este stastie, ze som bol vonku vcera... Nic take nove nemam. Dnes budem si nieco citat, poupratujem a tak. Dnes sa nechystam vonku, ani v najblizsich dnoch.... Musim setrit...

V noci sa mi snival sen a chcel by som to uskutocnit, ale to bude tazke....
Docitate sa v priecinku Ine...

Dakujem za pripadne odpovede. Smile

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Snehulienka Ut 1 marec 2016 - 11:50

Celé dni len ležím, keď nemusím nič nerobím... A takto fungujem už rok a pol! Premýšľam že to zabalím...
avatar
Snehulienka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 13.02.2016
Bydlisko Bydlisko : severné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.9
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 300 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Schizomars Ut 1 marec 2016 - 12:01

Ahoj Snehulienka,
Musis si najst cinnost, co by ta bavilo. Ja mam podobne pocity ako ty.
Tiez ma akosi nic nebavi, ale bol som v obchode, povesal som pradlo, bol som v pivnici. Idem naskrabat zemiaky. Rozmylam, ked mi pride dochodok, ze budem opat chodit do posilovne...
Clovek sa musi premoct niekedy. Je to tazke, ale musime nejako zit....

Tak drzim palce, aby si nejaku cinnost si nasla. Smile

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 51 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Snehulienka Ut 1 marec 2016 - 14:06

Ďakujem Schizomars za Tvoju odpoveď a povzbudenie!
Problém je že ma nebaví vobec nič a keď sa do niečoho prinútim, strašne ma to vyčerpá. Ani filmy, ani čítať si, proste nič. A ešte k tomu som v nemocnici. Ale to je jedno, doma by ma to tiež nebavilo.
avatar
Snehulienka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 13.02.2016
Bydlisko Bydlisko : severné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.9
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 300 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 51 z 86 Previous  1 ... 27 ... 50, 51, 52 ... 68 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore