Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 27 z 86 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 56 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger Ne 10 január 2016 - 21:47

Fuuu, Helen, tak to je dosť... neprístojné správanie. Snáď si to len neuvedomili, i keď ani to ich neospravedlňuje. Je mi to ľúto, viem si predstaviť, že to muselo byť hodne nepríjemné.

* * *

Ahojte,
premýšľam, ako sa vlastne mám v tento pre mňa vcelku "podstatný deň", keď som sa pred dvadsiatimi štyrmi rokmi narodila a už dvadsať rokov to preklínam, dá sa povedať... Ale znie to príliš negatívne, takže sa pekne (neúprimne) usmejem a show must go on...
Som hrozne plačlivá, rozreve ma komplet všetko; podráždená tak, že keď sa na mňa človek čo len pozrie v nejakom divnom uhle, nas***e ma to; a deprimovaná, ale ešte vždy som sa neporezala a na to som hrdá.
Zatiaľ sa majte a prajem vám všetkým dobrú noc Smile
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Ne 10 január 2016 - 23:07

Všetko najlepšie Meretseger. Šťastie, zdravie a pohodu prajem.


Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 27 24th-birthday-cake


Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 27 740ef94809f3b56ab32f1021ac59e254
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Po 11 január 2016 - 10:39

Meretseger...aj ja sa pripájam. Všetko len to najlepšie a najkrajšie, aby sa Ti plnili sny a hlavne aby si bola šťastná a spokojná! Smile
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger Po 11 január 2016 - 15:27

Jééé Shocked Ďakujem, potešili ste ma giving a hug
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Mischelll Po 11 január 2016 - 15:34

Ahojte Wink

Meretseger - aj ja sa pripájam ku blahoželaniam...prajem všetko najlepšie a poriadne oslav Successful Great party

hmm no ja sa mám už lepšie ...teda ešte stale beriem antibiotika a hlas mi chrčí ...ale predsa len sa mam lepšie....a musim isť zajtra k psychiatričke tak musím byť fit....dúfam, že tam už bude.....posledný týžden už neberiem antidepresíva, lebo ich uz nemám tak no tak....asi by sa to nemalo vysadzovať a zase brať....ale dufam, že mi ich uz ani nenasadí....zda sa mi ze sa mam dobre aj bez nich.... it is perfect

Prajem pekný zvyšok dňa community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 637
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej Po 11 január 2016 - 19:13

Srdečne všetko najlepšie k narodeninám Ti prajem aj ja, Meretseger! Drž sa. jumping cool Mimo to, aj ja som na Teba pyšný, že si sa neporezala. Plačlivosť, nerob si z nej závažné starosti - zdá sa, že sa takto prejavuje u Teba otváranie neľahkých tém s Tvojou Jankou. Je to ako otváranie okien, aby sa vnútro psychiky a osobnosti vyventilovalo a vyvetralo. Získaš nový čerstvý vzduch do osobnosti, nové perspektívy, nové nahliadania dávnych vecí a podobne. Držím Ti v tom silno palce, vedieš si statočne. Smile  giving a hug

Ahoj Mischelll, to je fantázia, že funguješ dobre aj bez toho Escitilu. Teraz si len na Abilify? Koľko mg? A koľko mg si mala Escitil denne? Ja tiež by som raz chcel Escitil znížiť na minimum, až vysadiť, ale veľmi mi pomáha nielen na sklony k depresiám, ale najmä na sociálnu fóbiu. V tom je jeho účinok výrazný a výrazne osožný. Preto som na rozpakoch, že či sa usilovať o jeho zníženie, alebo ho radšej dlhé roky naďalej užívať. Každopádne sa vytešujem aspoň z Teba, že si ho dala dole a vedie sa Ti pritom skvele. Chcel som sa spýtať, si na ID? Ak áno, koľko percent a odkedy? Smile Prepáč, že vyzvedám takto, ale cítim sa k Tebe prirovnateľný v tom zmysle, že aj mne choroba do značnej miery ustúpila a veci sú lepšie. Preto sa rád inšpirujem Tvojím spôsobom riešenia vecí. Teším sa na odpoveď a želám Ti zatiaľ krásny večer.  Pretty good  it is perfect

---

Ahojte.  Wink

Dnes sa mám zhruba dobre, ale trochu unaveno, lebo som spal sotva 3 hodiny v noci. Písal som seminárku. Teraz večer ju idem dokončovať, snáď energeťák zaberie. V práci ok, okrem nahrávania tovaru, štítkovania a mailovania som riešil aj maličkú inventúru určitých konkrétnych stavov zásob. Ešte ju musím zajtra dokončiť, nie je hotová. V obchode som si kúpil sirup za 39 centov, ktorý takmer nemá žiadne kalórie. Spravil som si liter malinovky, je dobrá, chutná a pritom má celá sotva 30 kJ. Smile Dneska som si dal BB-krém na tvár a veru, je veľmi dobrý, jeho bledá farba mi už teraz viac vyhovuje než tmavšia farba DD-krému. Dá sa povedať, že som mal dnes flush významne pod kontrolou a bolo to vcelku prijateľné.  Very Happy Nálady boli ok, naďalej som na Escitile 15 mg a Orfirile cca. 250 mg. Viem, že ma filipka a xkrchnav viedli skôr k tomu, aby som znižoval len 1 druh lieku. Nejako však strašne dúfam a v skrytosti verím, že to zvládnem - neviem, kde sa táto mienka vo mne berie, ale strašne to túžim dokázať. Čo sa týka fyzična, oči naďalej bez korekcie, ostrosť zraku asi na -0,75. Kilov mám dnes ráno nalačno 76,8 kg a centimetrov v najtučnejšom mieste pásu 94 cm, pri nafúknutí 95-96. Čo sa týka sily vôle, ktorou si všeličo odopieram alebo sa do niečoho občas nútim, tak vyvíja sa to priaznivo zatiaľ.  clown V štvrtok idem psychiatričke a očnej, a potom v ten ďalší utorok mám dovolenku jeden deň, kedy doobeda budem na skúške v škole a poobede na operácii znamienok.  What a Face Bude to môj prvý dovolenkový deň v tejto práci.  Very Happy

Ďakujem Vám za prečítanie a želám Vám peknú noc a veľa šťastia v utorok. Smile
S pozdravom
Matej
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 27 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Mischelll Po 11 január 2016 - 20:08

Ahojte Wink

Matej -
Matej napísal:Ahoj Mischelll, to je fantázia, že funguješ dobre aj bez toho Escitilu. Teraz si len na Abilify? Koľko mg? A koľko mg si mala Escitil denne? Ja tiež by som raz chcel Escitil znížiť na minimum, až vysadiť, ale veľmi mi pomáha nielen na sklony k depresiám, ale najmä na sociálnu fóbiu. V tom je jeho účinok výrazný a výrazne osožný. Preto som na rozpakoch, že či sa usilovať o jeho zníženie, alebo ho radšej dlhé roky naďalej užívať. Každopádne sa vytešujem aspoň z Teba, že si ho dala dole a vedie sa Ti pritom skvele. Chcel som sa spýtať, si na ID? Ak áno, koľko percent a odkedy? Smile Prepáč, že vyzvedám takto, ale cítim sa k Tebe prirovnateľný v tom zmysle, že aj mne choroba do značnej miery ustúpila a veci sú lepšie. Preto sa rád inšpirujem Tvojím spôsobom riešenia vecí. Teším sa na odpoveď a želám Ti zatiaľ krásny večer.  Pretty good  it is perfect

Tak k tvojím otázkam: Áno som len na Abilify - 15 mg, ale mám predpisané len pol tablety čiže to je 7,5 mg asi tak....to nie ja to doktorka mi tak nastavila...no a Escitil som brala asi 10 mg neviem, presne lebo krabičku som uz vyhodila...a nemam ani jednu tabletku už 2 týždeň.....takže len čo si pamätám .....ako mne ho dala tiež na take sklony menej sa kontaktovat z okolim...ale len zacinajúce to bolo...aspon ja neviem raz som jej povedala, že teda ako sa fakt citim a ona mi hned a rovno dala Escitil 10 mg....brala som poctivo pol roka, alebo trosku dlhšie....no teraz mám pocit, že s tym Escitilom som bola až velmi veselá.....skoro až ako extrovertka som sa správala....neviem teda ci to tak bolo dobre, alebo ci fakt nie som extrovert ukryty v introvertovi.....no neviem....zložite to je....Na ID nie som....ani som nebola....no teraz už by som aj rozmýšľala o ID....ale mne by ho asi nepriznali....mame v rodine šťastie ako už len mama co vybavovala nejaky príspevok tak lebo prevyšuje o 1 euro a nedali jej ho....segra to iste.....a ja tiež keď som ešte mala poslednú prácu tak som vybavovala cestovné a este nieco a nepriznali ani jedno.....no proste ešte aj keby, že začnem vybavovať viem, že to neschvalia....a nie je to negativné zmyšlanie tak to je.....Aj ja tebe prajem aby si dokončil tu prácu do školy....a aj si trochu oddýchol.....oddych je potrebný... it is perfect


Naposledy upravil Mischelll dňa St 13 január 2016 - 7:56, celkom upravené 1 krát.

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 637
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Po 11 január 2016 - 21:58

Ahojte Mischelll aj Matej,
želám vám, aby vám to znižovanie vyšlo, hoci sa o vás aj bojím, aby sa vám to podarilo. Osobne ma znižovanie neláka, lebo sa mi zdá, že mám lieky úplne nadoraz k môjmu psychickému stavu. Také drobné výkyvy mávam, ale zdá sa mi, že je to celkovo OK.

................

Ahojte,
tento pondelok sa mi začal trochu divokejšie v podobe poslabšieho spania, ale vstával a dostavil som sa do práce. Nejako som sa domotal až do dvanástej a po obede som odkvacol do postele a zadriemal. Neviem ako, ale podarilo sa mi urobiť to minimum ohľadom "akp.", takže, aspoň čosi. Cvičenie a chudnutie sú stále za "horami a dolami".

...............

Všetkým píšucim, čítajúcim aj čítajúcim píšucim prajem dobrú noc, pekné ráno a príjemný utorok.  Smile
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger Ut 12 január 2016 - 2:17

Dakujem za priania cat Aj Tebe, Matej, ze si mi venoval taky pekny odsek Smile

Vlastne som ani nenapisala, ako sa mam, ale je to kusok lepsie. Objednavala som si krasnu karovanu suknu plus tricko z anglickej stranky, vtipne je, ze pre pas mam velkost M, pre boky XS Smile Tak dufam, ze to nebude vyzerat divne (coz asi bude... ale hrozne ju chcem).
Psychicky teda o malo lepsie, uz ma nezobudila uzkost, tentoraz zase hypo. Myslienky na rezanie sa tu stale su, ale nechcem psychologicku sklamat. Zo seba som znechutena, citim sebanenavist. Vztahujem na seba vinu za to, co mi ti dvaja par****i urobili, kedze oni za to potrestani neboli, naopak, jedneho obhajuju. Nebude sa dat takto dlho fungovat, viem, ale citit odpor a nenavist voci sebe je jednoduchsie.
Diabetes stale rozkolisany.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Ut 12 január 2016 - 19:15

Ahoj Meretseger,
je úplne super, že si zase pokročila v svojom zdravotnom stave. To je podobné ako v jednom výroku: "Viete, ako zjesť celého slona? Kúsok po kúsku." Aj tebe prajem, aby si toho slona pekne pomaly skonzumovala. A je aj dobre, že si si urobila radosť v podobe tej sukne, verím, že Ti padne a budeš v nej ešte väčšia fešanda.

Inak máš právo sa cítiť nie najlepšie. Občas na to zaberajú hoby, práca a jednoducho konštruktívna aktivita.

Fandím Ti. Tuto

...................

Ahojte,
dnes som mal v práci celkom dobrý deň. Dostal som od šéfa takú kľudnú činnosť na pár hodín vo vnútri. Na konci si to skontroloval a našiel zopár opraviteľných chybičiek, takže v podstate OK.

Doma pohoda, len som trochu pospával, ale všetko, čo som mal urobiť sa aj podarilo zdarne spraviť.

Zdravotne by som relatívne mohol napísať, že dobre, ale trápila ma akási "oťapenosť", ani neviem ako sa to píše odborne, ale môžem ten stav popísať ako akási "hmla" spojená s "pomalosťou" a "únavou". Tak neviem. Nebolo to síce až také, žeby ma to úplne paralizovalo, ale tiahlo sa to akosi celým dňom, a to hlavne v práci, kde som na základe popísaného neodvádzal svetaborné výkony.

Zatiaľ sa majte čo možno najlepšie. S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Ut 12 január 2016 - 20:08

Ahojte priatelia...
Tuto- dufam, ze zajtra budes mat v praci omnoho viac energie. Nebude ta tvoja dnesna ,,otapenost,,ako si nazval, vplyvom liekov, napr.gerodormu? Lebo co si ja pamatam, tak ked som mavala gerodorm a dala som si o 7mej vecer tak ma taky ten stav otapenosti drzal aj dopoludni, niekedy aj cely den...ale tak prajem ti hlavne vela sil a energie:)

Meret, nemyslim si, ze by kombinacia obeleceni M a XS na tebe vyzerala zle..uz to urcite nejako fajn skombinujes:) Ta sebanenavist, to ti poviem pravdu, to nie je nic moc...ja som s tym zila takmer 11 rokov..ti co si zasluzili ,,po hube,,si zili ako v bavlnke, a ja som sa zozierala sebanenavistou..moje sebavedomie sa rovnalo teplote na severnom pole...veru ziadna slava...Ver mi, ze len ked najdes odpustenie sama pre seba (pricom si ani nemas co vycitat), tak sa Ti ulavi..terz sa mi to vravi lahsie ako pred pr rokmi, ale ver mi..toto ta este vic udupe..tk ti drzim palce a myslim na teba Smile

Tak ja som dnes malá nahanacky-kontrola u psychiatricky, stacionar, kontrola s malou,nakup...a ide mi hlava prasknut...uz len vylozit nohy a oddychovat. Zajtrajsok nebude o nic kludnejsi...Teraz este musim riesit problemy s matkou a pod., tak sa uz neviem dockat konca. Myslim na Vas, drzte sa Smile
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 27 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Ut 12 január 2016 - 20:54

Ahoj helena25,
keby som mal ešte niečo doplniť k téme "Vcelku ma teší", tak by to bolo, že si už viac v pohode, oproti tomu, čo si mala ísť do nemocnice. Som rád, že to takto pekne zvládaš a aj tie "naháňačky". Viem, že ustáť chorobu v domácich podmienkach nie je jednoduché, ale Tebe sa to veľmi pravdepodobne už podarilo. Myslím si, že tie patálie s poisťovňou boli na niečo dobré.
it is perfect
Priznám sa Ti helenka, že je možné, že práve ten Gerodorm by mohol aj za takéto moje fungovanie. Ak sa pozrieš na moju medikáciu vľavo, tak vidieť, že tam by toho mohlo byť poviac, čo mi takto zavaria a navyše tie kombinácie... Obávam sa, že práve aj depotný Haloperidol dokáže robiť škody takéhoto typu. Gerodorm užívam už roky a doteraz to tak nerobil. Dávam si momentálne pol tbl., alebo 1 tbl. a výnimočnejšie si dám dve. Je možné, že práve kombinácia Haloperidol a Gerodorm, nie je to pravé. "Užívam" si aj sucho v ústach, a to má Haloperidol naisto na svedomí. Z dôvodu viacerých nežiaducich účinkov H. užívam aj Akineton (depot aj tbl.), ale všetko nevychytá...

Ďakujem za prečítanie Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 27 z 86 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 56 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore