Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 48 z 86 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49 ... 67 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  opadané lístie St 24 február 2016 - 13:07

Anita, vie Tvoj doktor o tom, ako sa citis? co na to hovori?
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Snehulienka St 24 február 2016 - 14:33

U mňa bezozmeny - vôbec nič ma nebaví, úplne som stratila záujem o všetko, nič sa mi nechce, z ničoho nemám radosť, nemám emócie - neviem sa radovať ani plakať... A nerozprávam. Je tu niekto taký kto mal toto tiež a prešlo mu to???
avatar
Snehulienka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 13.02.2016
Bydlisko Bydlisko : severné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.9
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 300 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Anita1006 St 24 február 2016 - 14:58

Opadane listie!

9ho som bola u lekarky so silnymi depresiami. Chcela ma vtedy hospitalizovat, ja som odmietla. Depresie nemam. Vlastne uz necitim nic. Nic sa mi nechce. Nic ma nebavi. Uz len som a nvm preco a naco. Uz ani myslienky na samovrazdu nemam, co este pred tyzdnom prevazovalo.
Anita1006
Anita1006
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 33
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 20.02.2016
Vek : 41

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger St 24 február 2016 - 17:50

Cauko.
Vlastne ani nemam nic moc nove, akurat to, ze sa zda, ze v piatok ma uz pustia. Zachvat nebol, glykemie rozlietane. Tot asi vse.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Schizomars St 24 február 2016 - 18:43

Ahojte vsetci,
Tak dnes som mal opat stereotyp, trosku som poupratoval. Vonku som nebol vobec. Mame ist s mamou do Kauflandu nakupit este teraz niekedy, ked sa vrati z restauracie, lebo maju zadarmo veceru...
Snazim sa uz spravat dobre podla svedomia a moznosti, tak snad po dnesnych prispevkov nebudete mat pocit, ze som uplne prepnuty... Viem, ze som sa priznal ku vsetkemu ako to prebiehalo s mojim ochorenim a co ma trapi....

Fakt dakujem, ze nevymazavate moje prispevky, si to cenim. Smile

PS: Uz sa spravam vzorne, nechcem, aby ma ludia odsudzovali... Sice co bolo nezmenim, dolezita je buducnost pre mna... Smile
Ziadne zlozvyky a preslapy do buducna si prajem...

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  opadané lístie St 24 február 2016 - 18:49

Schizomars, myslim, ze Ta tu nikto neodsudzuje, neboj. winking vsetci sme si presli niecim podobnym, aj ked kazdy tym svojim, trochu inym. ja osobne som rad, ze s nami zdielas to, co mas na srdci a velmi ocenujem Tvoju uprimnost. drz sa. it is perfect
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Schizomars St 24 február 2016 - 18:57

Dakujem velmi pekne opadane listie za reakciu Smile Aj ty sa drz. Smile

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej St 24 február 2016 - 19:23

Ahojte. winking

Anita a Snehulienka --> mrzí ma to, že Vás trápia tie mínusové príznaky. Ja som ich mal naposledy v takej akejsi plnej sile, keď som bral kombináciu Risperdal Consta (depot) s Rispenom (tabletky). Celkovo tabletkový risperidón mi vymazával myšlienky z hlavy, frustroval ma, lebo som chcel niečo robiť a pri ničom som nevydržal, lebo ma nič nevedelo baviť. Nič ma nezaujímalo, bol som strašne prázdny, nemal sa s ľuďmi o čom rozprávať, a tak som sa im aj vyhýbal. Tento stav ma dosť znervózňoval, čo bola vtedy dominantná emócia. Vytratilo sa to po odstránení Rispenu. Anita, Tebe by naozaj pomohla tá hospitalizácia. Tu nejde o to, že nemáš depresie, ide o masívny výraz negatívnych schizofrenických príznakov, a kde inde Ti dokážu rýchlejšie a účinnejšie nastaviť liečbu, ako na oddelení. Sú aj také antipsychotiká, ktoré takto netlmia a ktoré naopak prebúdzajú človeka. Niekedy vie zohrať užitočnú rolu pri negatívnych príznakoch dokonca aj antidepresívum, napr. mne to tak naozaj pomohlo. Dodnes beriem escitalopram a cítim, ako ma socializuje a zlepšuje môj záujem o koníčky, zobúdza emotivitu. Takže ja by som na Tvojom mieste skúsil veru tú hospitalizáciu, lebo skúšať to cez ambulanciu je zdĺhavé a trvalo by to zbytočne dlho a na čo predlžovať trápenie. Smile Mne ešte pomáhali na negatívne symptómy aj čítania motivačných článkov na nete, hesiel, afirmácií, sugescií alebo povzbudivých výrokov známych osobností. To je taká malá svojpomoc, niekedy to občas pomôže, hoci to nie je systémové riešenie. Ja momentálne beriem z antipsychotík Invegu a tá mi mínusovú symptomatológiu vlastne nespôsobuje. Skôr prejasňuje emotivitu, záujmy, vôľovú zložku psychiky, a v kombinácii s antidepresívom je to priam pecka. Smile Prajem Vám, Anita a Snehulienka, aby aj Vám Vaši lekári našli vhodnú kombináciu a zlepšil sa Vám zdravotný stav. Budem na Vás myslieť a držať Vám palce. giving a hug Majte sa pekne. Smile

Schizomars, ahoj. Smile Lístie má pravdu, naozaj Ťa tu nik neodsudzuje. Naopak osobne som veľmi rád, že si sa stal plnohodnotným členom komunity a že pravidelne prispievaš. Všetko si aj od Teba so záujmom čítam a držím Ti v Tvojom osude a na Tvojich chodníčkoch palce. Drž sa! it is perfect Smile

Tuto, veľa šťastia v práci a pri zaspávaní. it is perfect Lístie, naďalej fandím. dancing AbptCandy, veru aj ja obdivujem svoju mamu a vážim si, čo robí. Stále poctivo vyvára, perie, žehlí, robí raňajky, chodí do obchodu a zásobuje celú domácnosť, myslí aj na detaily, že aby bolo dosť prachu na pranie, alebo aby bol vždy na záchode toaleťák alebo aby nedošla soľ v soľničke. Je to sila, čo tie maminy dokážu. Smile Maj sa pekne, AbptCandy. welcome or bye Meretseger, teším sa, že už sa Ti deň prepustenia blíži. Verím, že sa odtiaľ zberáš posilnená, povzbudená a opäť s novou chuťou "to make own luck". winking Drž sa! Smile Helenka, posielam objatie a držím Ti silno všetky prsty. Tvoj život je jeden silný a napínavý príbeh odvahy a osobnej sily. Zostávaš inšpiráciou pre mnohých. Mám Ťa rád. Smile

A srdečne pozdravujem ešte všetkých ďalších forumákov, ktorých som osobne nespomenul. Majte sa všetci čo najlepšie, ako sa len dá.  community together

S úctou
matej
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 48 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej St 24 február 2016 - 19:33

Ako sa dnes mám? Celkom sa to dá prežiť. Smile Hodnotím deň na 1-. V práci ok, bolo poobede menej roboty, ale našťastie mi to aj napriek tomu dobre ubehlo. Včera som vydržal bdieť až do 1:00, takže som bol veľmi nadšený. Robil som všetko možné i nemožné, ku koncu som skôr vegetil a čítal si knihu o minimalizme, až kým mi nezačali klipkať oči. Kofeínové tabletky naďalej účinkujú - opäť som nemal žiadnu kávu ani energeťák, s nimi som teď na nule. Smile Flush bola trochu zhoršená, zahanbovalo ma, neviem presne prečo. Celkovo mám pocit, že sa mi generujú v mysli vzťahovačné pocity na úrovni podvedomia - to znamená, že skôr parasympatické nervy, ktoré neovládam vôľou, tak si zahanbujú veselo tvár a ako dôvod označujú všeličo, čo si akurát zmyslia, napr. to že ide okolo mňa okoloidúci, alebo že sa na mňa niekto pozrie, alebo že je niekde viac ľudí pokope. Snáď to časom prejde, nechcel by som Escitil kvôli tomu zvyšovať. very sad3 Vonku je nepriaznivý stav - už býva dosť svetla, ale chladný vzduch. A to je pre moje parasympatické nervy signál, že hurá červenajme sa a úzkostnime. Embarassed Už sa nemôžem schovať za tmu a šero.

Inak teda sa mám vlastne dobre. Ďakujem za vypočutie a prajem Vám pekný večer a vydarený štvrtok i zello, priatelia. cheers

matej
Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 48 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Anita1006 St 24 február 2016 - 19:38

Ahoj Matej! Ja som na doterajsich liekoch fungovala normalne, az pred 2 tyzdnami nastal zlom. Mam Anfluanxol depotne, berem Questax ako antipsychotikum, Alventu ako antidepresivum a Orfiril ako stabilizator.
Anita1006
Anita1006
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 33
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 20.02.2016
Vek : 41

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  CHINAMAN St 24 február 2016 - 19:55

Ahojte bojovnici

dnes celkom fajn den, v praci pribudli nove povinnosti co ma tesi, pretoze sa budem menej nudit...bola aj vyplata, ktora predcila ocakavania. Idem sa pochvalit bratovi )). Pozeram prave bicykle a rozmyslam nad kupou cestaka z bazaru za dobru cenu.

Meret -som rad tvojmu zlepseniu.

Schizomars -tiez sa mi paci tvoja uprimnost ako spomenul opadane listie.

Matej -obdivujem tvoju vyrecnost a ludskost. S cervenanim som mal skusenosti na strednej aj zakladnej skole a bol to des...teraz pohoda.




CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 34
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Anita1006 Št 25 február 2016 - 10:56

Dnes rano o 9tej som vyliezla z postele. Zdalo sa mi vsetko fajn, ziadne negativne priznaky, ziadne depresie. Aj som si myslela, ze dneska konecne nieco aj spravim doma, no po 20tich minutach zas sa objavili negativne priznaky a este k tomu take zvlastne tlaky do hlavy a zvlastne bolesti hlavy. Som z toho cela smutna, ze ta normalna nalada mi vydrzala len 20 minut po prebudeni.
Anita1006
Anita1006
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 33
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 20.02.2016
Vek : 41

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 48 z 86 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49 ... 67 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore