Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 28 z 86 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 57 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  xkrchnav Ut 12 január 2016 - 21:11

Ahojte, reku ja teda len v stručnosti. Aj tak mám po "večierke internetovej" ktorá padla pred 9 minútami. Už druhý deň intenzívne obnovujem obsah webu. Už som sa trochu ukľudnil, lebo, zdá sa to pôjde. Aj keď to ešte bude chvíľu trvať. Robím to všetko po jednom a trvá to. Potom sa možno pustím aj do križovatky duše ale akosi sa mi nechce Sad. Tam by som to po jednom nezvládol... ináč v práci je to akési komplikovanejšie. Robia sa veľké veci a ja sa na ne asi necítim, alebo sa v tom trochu strácam. Musím sa snažiť. Majte sa.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  xkrchnav St 13 január 2016 - 8:35

AHojte, potreboval by som pomôcť s jedným projektom (modráskov projekt), podrobnosti nájdete tu:
https://www.schizoforum.net/t462-topic#14282

díky moc!
Krásny deň prajem.
Jožin
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto St 13 január 2016 - 16:57

Ahojte!
Že ako sa mám? 
Dnes by som mohol napísať, že je to celkovo viac ako OK. Totiž v práci mi to nejako išlo od ruky všetko, stále niečo bolo a tak čas utekal rýchlo. Za odmenu som si na ceste domov kúpil 7-up 2,25l a doma som popíjal. "Akp." ešte nie sú dokončené, chýba mi však len spraviť tri materiály. Doma je tiež celkovo fajn atmosféra, tak som tomu rád. Zdravotne sa veľa nemení, veľké záležitosti sú také, že vlastne nie sú a drobnosti ma zásadne neovplyvňujú. Teraz v podstate len vegetím, za chvíľu pôjdem na cigaretu a potom podokončujem tie "akp.". Ak sa bude dať, večer venujem TV, Net, knihe. Keďže som si poobede zdriemol, čas zaspania odhadujem na cca. 1:00.

Majte sa pekne. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej St 13 január 2016 - 19:08

Ahojte, priatelia Wink

Čo by som si bez Vás počal? Smile Uvedomujem si v poslednom čase čoraz viac svoju závislosť na fóre, potrebujem Vás. Dúfam, že naša komunita bude fungovať ešte vééľmi dlho. Cool Dnes sa mám zhruba dobre. Cítim pokles escitalopramu takým spôsobom, že som menej veselý - čoraz viac sa hlási o slovo vážnejšia tvár a "pocit padnutých očí". Nálady sú však v podstate normálne, nie sú ani veselé už, ale nie sú ani podpriemerné, je to taký "realistický stred". Príznaky sociálnej fóbie sú minimálne. Flush však pozvoľna prichádza a odchádza. Rozmýšľam nad soláriom, nakoľko by sa mi mohli ním zlepšiť niektoré kožné prejavy. Ale bojím sa trochu, predsa len to UV-žiarenie nie je úplne priateľské... Zajtra idem očnej, tak sa jej opýtam, či už môžem ísť po polroku do solária, že reku či to oči už zvládnu. Okrem toho idem k psychiatričke - prerokujeme Orfiril Long. Smile Musím mať priepustku, takže som rád, že môžem dať na priepustku razítko očnej, čím v pohode zatajím psychiatričku. Nie som v tomto ešte úplne otvorený voči svojej šéfke. Mám obavy, hoci si viem predstaviť pri jej povahe a charaktere, že by ma pochopila a že by z toho nerobila predsudky. Ona má vlastne dobré srdce, si myslím. Embarassed

V práci ok. Čo sa týka včerajšej študijnej seansy, žiadna nebola, lebo som zaspal o 19:00 večer a spal som až do rána do 7:30. Teď do seba lejem už tretí energeťák a coca-colu, aby sa scenár nezopakoval. V sobotu skúška a ja som materiály ešte ani nevidel. A to je už streda večer! very sad4 Cítim sa z toho dosť stiesnene a úzko. very sad2

Ďakujem za vypočutie. Želám Vám pekný večer, dobrú noc a super štvrtok i zello. Smile
S úctou
Matej
Huge smiley Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 28 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger St 13 január 2016 - 21:14

Ahojte,
srdecna vdaka za podporu, Tuto, Helen...
Nuz... Toz dnes sa stav vlastne vobec nemeni. Som len menej "rozozrana", nech zas nemam hyper. Inak ocenujem, ze disociativne krce zatial dali pokoj, predtym by ma to svaclo o zem hoci i kazdy den. Myslienky na rezanie intenzivne. Co-to zahanam klasicky, pracou na blogu. Zacala som popijat zeleny caj, ze vsak by som mohla i kazdy den, ktovie, mozno ma to trochu upokoji. Proti tymto naladam treba bojovat.
Tak nam vsetkym prajem uspesny boj, ci uz s vlastnou hlavou, hmotnostou, pracou, skolou, etc.
Drzte sa, mam vas rada giving a hug
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  ester St 13 január 2016 - 22:30

Ahojte
Lístie, Meret... jáj takéto depresívne obdobie veľmi dobre poznám. Silno vám držím palce, aby to čo najrýchlejšie prešlo. Taká tá sebanenávisť je veľmi veľmi zlá. Mám ju aj ja a akonáhle ma chytí, upadám do ešte väčšej depresie a neviem sa z nej potom dlho dostať. Všetko v hlave rozoberám. Neviem kto vkladal jednu pieseň do fora, je to od Lucky Vondráčkovej, Muže se stát a to som si dookola púšťala, aby mi to vošlo do hlavy a predstavte si, prešlo to. Možno som si to vsugerovala, ale som rada, že je to preč...
Tuto tie lieky čo berieš, Haloperidol som mala aj ja, spala som ako zabitá I disagree  nič ma nedokázalo zobudiť, mohli pri mne motorovou pílou robiť. Tak mi ich vysadil a potom som mala opäť problémy so spánkom... Teraz pri kontrole si chcem pýtať ten Gerodorm čo máš aj ty. Pozerala som to a celkom sa mi to pozdáva. Uvidím, čo povie doktorka na môj návrh Very Happy Nebýva moc nadšená, keď si ja "ordinujem" affraid
Helen, veľmi mi som bola zvedavá affraid  čo si tým ľuďom u vás povedala. Ja s tým mávam tiež problém a veľmi sa ma to dotýka, viac, ako by som chcela a nedokážem sa ovládať. Prejde to u mňa zo zlosti až do chvíľkovej nenávisti. Trvá mi aj pár hodín, kým to dokážem "spracovať" . No nikdy neviem čo na to povedať. Manžel už vie, že pre mňa to nie je sranda...
Matej, Regi, X držím palce pri tom vysadzovaní. Ja som tiež "už len" na stabilizátore a AD, tak sa to vaše vysadzovanie snažím sledovať a odkukávať  Very Happy  
X drž sa, si hlavička, v práci to zvládneš bez problémov, len si musíš viac veriť. Asi si to ani neuvedomuješ, ale si veľmi chytrý a máš riadne veľký rozhľad. Takže posielam silné giving a hug  a vlastne všetkým. Zajtra by som rada prišla na zello, len nestíham, už so seba zúrim, že by som mala viac pozerať aj na seba...
Mischell skoré uzdravenie. Už ťa to dosť dlho drží...
A čo je s Michalom? A vidím, že sem mnohí denne chodíte, tak napíšte aspoň pár vetami ako sa máte? Matej, som ako ty, aj ja rada čítam, kto čo prežíva a hoc neprispievam denne, snažím sa prečítať čo má kto nové Very Happy
A ako sa mám?
Dobre. Nemám ku tomu čo viac napísať...
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto St 13 január 2016 - 23:41

Ahoj ester,
totiž, na Haloperidol som si už zvykol. Dávali mi ho takmer pri každej hospitalizácii. Teraz som mal aj tabletky aj depotné injekcie H. Tabletky mám už vysadené, ale krabičku s liečivom som si uchoval, že keby niečo. Fakt je, že odkedy mám ten depot, zvyknem aspoň trochu v noci pospať a príliš nehrozí, že by som sa "dobdel" k nejakej hypománie, alebo mánie. V tomto ma drží H. aj Lithium. 

Ten Gerodorm vrelo doporúčam. V minulosti som mal viacero liekov na spanie, až na medikáciu v nemocnici, to boli výlučne len hypnotiká, ale najviac mi pomáhal práve Gerodorm. Už ani neviem koľkým rokom ho beriem. Keď je dobrý deň stačí mi polka a zaspím. U mňa to nie je hneď, ale aj tak môžem prehlásiť že mi pomáha. V prípade, že mám slabú noc a cez deň ani nezdriemnem, užívam až dve tablety..., ale som rád, že aspoň niečo pomôže.

Drž sa! Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Št 14 január 2016 - 12:53

Mám sa tak nejako, teda ospalo. V práci ma chytila únava a činnosti mi išli jednoznačne pomalšie a zmätenejšie. Aj napriek tomuto som prácu ustál a bolo to celkom OK. Spal som v noci také tri hodiny. Plánujem si po obede ešte zdriemnuť, lebo som už ako handra. Myslím na vás a napíšte, čo máte nové.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Št 14 január 2016 - 14:10

Ahojte priatelia...dnes som mala skvely den,ale na druhej strane i narocny...Rano sme deti odviezli do jasli, ja som sl na stacionar, ktory bol uzasny...od nového roka som totiz nebola a zmenilo sa to, ze uz nemame raz,ale 2x do tyzdna...mali sme dnes 2 hodiny...Prva bol skvely pokec s novou terapeutkou, kde sme sa s nou zoznamovali, rozpravali o sebe, potom trochu aj o ochoreni a stihli sme prejst nejake nase problemy, nakoniec som bola poziadana aby som zahrala na gitare, co bolo fajn..a druhu hodinu sme stravili v meste na bowlingu Smile TOP:)tak sa mi podarilo fajn odreagovat...potom som mala individualnu terapiu, kde som asi konecne ulavil dusi môjho terapeuta a po mesiacoch hladania sposobov ako ma konecne rozplakat,sa mu to dnes podarilo, a zrejme nechtiac, ked sme presli na dost citlivu temu môjho zivota, resp.minulosti a tak to nejako na mna dolahlo...tak verim, ze mi na par mesiacov d od plcu pokoj, lebo uz si zacinal mysliet, ze plakat skratka nedokazem a vidis ho:) Potom som este zotrvala hodnu chvilu v meste, kde som sa lucila s mojim a manzelovym prijmom, ktore som oplieskala na najom, jasle, ucty...skoro ma porazilo a mozno m z toho este stihne klepnut...prijem cez 1000eur na mesiac a ostalo mi 50...aj to treba este zaplatit ucet za telefon, co musi pockat...najviac nam zeru jasle, takmer 500eur...az nekrestanske a urad sa rozhodol nam to nepreplatit, tak manzel musi makat...niekedy sa nenavidim za to, ze to s detmi casto nezvladam a preto museli do jasli le m to aj vela vyhod, nie pre mna ale pre deti..ja nemam kamaratky,a uz vôbec kamaratky mamicky, preto boli deti len doma alebo n prechadzke nemali sa s kym hrt, stretavat...pamatam si ze ja ako decko som tiez bola sama a toto zo mna vyrastlo....troska zavisla na antipsychotikach a dozivotnej terapii, sice to nie sposobene len samotou, ale hlavne matkou..aj tak,..takze z tohto ohladu som pokojnejsia, ale vedela by som si predstvit 500 eur minut na uzitocnejsie veci...ale tak uz je, tak nech je...myslim na vas, drzte sa mi
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  regina Št 14 január 2016 - 18:49

Ahojte priatelia,

včera som bola akási unavená, vyčerpaná a tak ani dnešok som nevidela veľmi ružovo. Bol však krásny slnečný deň u nás, čo mi značne vylepšilo náladu a hneď ráno som sa pustila do varenia. Popritom som chatovala s manželom, ktorý mal dnes poobednú zmenu a dcérou. Pred obedom som šla do autobusom do mesta na kontrolné vyšetrenie endokrinologičke, nákup a vybavenie nejakých vecí. Všetko som zvládla a stihla som aj autobus, ktorým som sa plánovala vrátiť domov. Čo ma trochu mrzí, že som nemala najlepšie výsledky a doktorka mi málinko zvýšila Ethyrox s tým, že možno ho po ďalšej kontrole zas znížime - uvidíme aké budú ďalšie výsledky. Až na to, že ďalšia kontrola je o pol roka Sad
Doma som nakŕmila zver a hladného syna Wink a zas ťahala na bicykli za mamou do susednej dediny, lebo som jej v meste niečo nakúpila a chcela som jej ešte dnes veci odovzdať a aj sa trochu pozhovárať. Teraz už len odcvičím dnešné cvičenie, umyjem riady a pozriem so synom nejakú epizódu z komediálneho seriálu, ktorý máme rozpozeraný.
Zajtra ma čaká kontrola u psychiatričky, som zvedavá ako dopadne vzhľadom na vianočnú krízu, ktorou som prešla. Viem však zhruba čo jej chcem za tých 10-15 min., ktoré na mňa po piatich mesiacoch bude mať, povedať.

Držím vám palce, aby ste svoje ťažkosti zvládali a dajte o sebe vedieť.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  xkrchnav Št 14 január 2016 - 18:56

Ahojte,
zo zaujímavosti, Regi, koľko toho euthyroxu berieš? Ja beriem ráno polku 125ky. Ale najviac ma na tom štve, že po tom ráno hodinu nemôžem jesť. Takže potom raňajkujem až v práci a to nie je ideálne...

Ináč na zellákov sa teším už za hodinku - máme 70te výročie Smile a to nepočítam už viac ako 10 víkendových. Je to už pekná zbierka hodín, čo sme si spolu poklábosili takto k večeru.

Majte sa a viac si povieme asi na zellu, nechcem tu dlho vypisovať. Zajtra mám dovolenku a využijem to k obnoveniu webu a hádam aj obnoveniu križovatky duše bez vírusov a spamových robotov.

Jožin
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 28 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger Št 14 január 2016 - 19:05

Ahojte,
Euthyrox by som asi mala brat tiez, ako diabeticka mam rozhodne sklony k problemom so stitnou. Ibaze na endokrinologii som bola raz a ani som si nedosla po vysledky. Takze asi takyto pristup k zdraviu mam...
Inak aj ja mam zajtra kontrolu u psych., tiez tu bola a je kriza, takze uvidime. Chcela by som ju poziadat o navysenie AD, co asi odmietne, "aby ste sa nepresmykli" (co je presne to, o co mi ide, kaslat na to, ze pad spat do depresie by bol kruty), a ze "pomozte si radsej sama nejakou fyz. aktivitou" a blah, blah. To druhe je sice pekne a pomaha to, ale dala by som vela za hypomaniu ako na jar 2012 (ked ma odviezli do PK Smile ). Co uz.
Diabetes stale rozkolisany.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 28 z 86 Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 57 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore