Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 29 z 86 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 57 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  regina Št 14 január 2016 - 20:22

Endokrinologičke chodím už dlhé roky. Začínala som s Euthyroxom na 75, potom mi zvýšila dr. na 88 a teraz, hádam po 2 rokoch na 100 - jednu tabl. ráno na lačno. Avšak ja potom o chvilku už zjem jeden jogurt a neskor si dám kávu a niečo ešte na raňajky. To fakt sa má hodinu po užití nič nejesť?
Vravela mi doktorka dnes, že keby sme to nezvýšili mohla by som byť (z toho nedostatku) unavenejšia. Neviem, na odbere som bola pred týzdnom a včera som sa fakt citila unavená, až som si vravela, že či to zas niekam nespeje...

Mrzí ma, že nemožem zase na zello, hoci som už aj so synom pozrela jednu epizodu, aj odcvicila dnesné cvicenie, no zas mi nejde PC, kde mám zello nainstalované. Syn ho nedávno "spojazdnil", no zas to dnes zamrza a hádže divné "obrazovky". Syn povedal, že to nie je dobré a vypol mi to a dočasne ma pustil na jeho notebook. Všetkých vás teda aspon takto pozdravujem.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej Št 14 január 2016 - 21:23

Ahojte, kamarátky a kamaráti. winking

Dnes sa mám trochu zhoršene. Prežívam stiesnenosť a trochu stresu. Som atakovaný nedostatkom času na učenie sa a prípravy na skúšky, keďže chodím z práce dosť unavený, a to tak, že napr. včera som vypil za celý deň 1 liter energeťákov, 1 šálku kávy, 1 liter kofeínovej coly-zero a 2 tabletky Memoplusu (ginko-taurín-kofeín), a napriek tomuto šialenému dopingu som zaspal o 22:00 ako bábätko a spal neprerušovane do 7:00 dnešného rána. Nechápem to, tie povzbudzovače majú odstaviť v tele potrebu spánku a únavu chemickým spôsobom, a ja aj tak som taký unavený, že aj tak zaspím tvrdo. Je to také zvláštne, že napr. kamoš Tuto s Rasťom sa nemôžu dočkať spánku ani po užití hypnotík a ja si dám 2 litre dopingu a zaspím s učebnicou posediačky. V robote je to teraz trochu napäté, resp. dnes bolo menej práce, čo ma špeciálne vyšťavovalo, plus bol u nás aj jeden vyšší nadriadený a ohováral ma, že "nič nerobím". Aj keď si ma priama šéfka zastala, zamrzelo ma to až k akejsi divnej, emočne nabitej ľútostivosti a plačlivosti. Niekedy viem byť tak zbytočne citlivý, že sám nad sebou sa mi pozastavuje rozum. very sad3 Zamrzelo ma najmä to, že keď je veľa toho čo robiť, tak všetko poctivo robím, makám, neraz aj cezčas, ochotne, bez nároku na finančnú odmenu. A teraz akurát nebol tovar a bolo hluché miesto počas pracovnej doby a zrovna vtedy si ma on musel vložiť do úst.

Celkovo sa v týchto časoch cítim ľútostivo a stiesnene. Stiesnene na žalúdku a pri srdci. Cítim akoby mi búšilo srdce. Bolí ma aj hlava momentálne, a to som mal pitný režim dobrý. Dneska som si dal v priebehu dňa dopingu menej, iba 1 kávu, 2 energeťáky a ešte si dám asi na učenie 1 Memoplus. Doktorka sa ma na dnešnej kontrole pýtala, či nemám problém so sústredením sa na skúšky - v podstate sme následne skončili pri tom, že mám problém iba s prokrastináciou, čo zhodnotila ako bežný študentský jav. No trochu vlastne mám problém so sústredením, len to takto už nepomenúvam. Včera som sa učil na skúšku a intenzívne mi odbiehali myšlienky na plánovanie reakcií vo vopred vymyslených kontextoch fantazmagorických udalostí. Nazývam to "odvraty od skutočnosti" - proste je zvláštne, koľko času venujem v hlave rozoberaním alternatívnych udalostí, ktoré ani nenastali, ani nenastanú. Konkrétne včera som asi polhodinu plánoval svoj život, keď mi diagnostikujú rakovinu, že reku čo všetko budem v takej situácii robiť. Až po polhodine som sa zahriakol: Matej, veď žiadnu rakovinu ti nikto diagnostikovať nejde! Sústreď sa tu na skriptá!" very sad3

Ako spomínam v téme o vysadzovaní liekov, tak mám trochu zhoršené vnímanie vlastných myšlienok. Hlavne na večer, keď sa uležím v posteli, tak myslenie je akési dynamické, magické. Cítim, akoby mi hlava vysielala energiu. Neviem to presne opísať, lebo sa na to snažím nesústrediť. Sú to len dojmy, ktoré podporujú moje "odvraty" počas zaspávania. Trošku cítim magické vnímanie. Viem, je to veľmi nekonkrétne pomenovanie toho, čo prežívam, ale je to len naozaj taký divný pocit "ozvláštnenia svojho vnímania a myslenia". Niečo akoby bolo zmenené vo mne. V zásade to však cítim pod kontrolou a skôr je mi to spestrením mojich inak nepríjemných pocitov.

Takže tak. Bol som aj u očnej dnes, videl som pomerne dobre. Ak by som takto videl aj o pol roka na opätovnej kontrole, tak by ani reklamácia nemusela byť. Zdá sa, že sa môj zrak zlepšil. Nie je to vôbec také zlé, ako pred pár týždňami. Problémy sú iba za šera alebo za tmy. Čo sa týka flush, dnes to bolo uspokojivé. Natieram sa už aj samoopaľovákom, lebo sa naďalej bojím solária. Ale len tvár, krk a ruky. Smile Na alze som si kúpil sodastream na robenie bublinkovej vody. A zajtra si ešte plánujem kúpiť elektrický strojček na holenie - chcel by som postupne prejsť od žiletky len čisto k elektrickému holeniu, a to aj za cenu nehladkého strniska. Budem síce vyzerať staršie, mužnejšie, ale čo už. Možno si zvyknem, že už nevyzerám ako tínedžer a holobriadok (s čím som sa doteraz stále nestotožnil, hoci už mám 29). Smile Možno aj preto som taký neskúsený v partnerských vzťahoch, keď akosi stále neprijímam psychologicky svoju mužnosť a mužskosť. Je pre mňa neuveriteľný stres, ak sa náhodou dozviem, že by som ja mohol byť objekt niečej žiadostivosti. Najradšej by som sa zabarigádoval v osemnásťročnom chlapcovi a na vyšší vek, resp. na vzhľad vyššieho veku už ďalej nevyrástol. Embarassed

A to je všetko, čo mám zhruba nové. Ďakujem Vám, priatelia, za vypočutie, a držím Vám všetkým palce vo Vašich neľahkých osudoch. Držme sa! it is perfect

Matej
Cloud 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 29 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Št 14 január 2016 - 22:15

Matej.zo srdca Ti prajem aby sa tvoj stav zlepsi a aby si nepocitoval taku stiesnenost. Pánečku,ale tolko davky kofeinu by mna asi zabilo...ja sa ale priznam, ze kazdy den pijem 1 energy drink a dost kapučín..kávu čisto nie len kapučíno a dost casto pocitujem taktiez busenie srdca a myslim že z tejto davky kofeinu, tak hlavne opatrne,aby si bol fyzicky v pohode...nech to učenie čo najlahsie zvladnes, myslim na teba a držím palce :)ty to dáš
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Št 14 január 2016 - 22:57

Ahoj Matej,
veru dosť toho máš na pleciach. Práca a škola to sú dve ťažké voľby do budúcna a vlastne aj teraz. Samozrejme Ti budem držať palce, aby všetky záležitosti ohľadom školy boli už úspešne uzavreté a Ty aby si mal čas aj pre seba. 

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 29 Bookworm-2
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Mischelll Pi 15 január 2016 - 9:54

Ahojte Wink

Matej - veľmi dobré ta chápem.....teda aspoň s tou rakovinou....aj ja tak uvažujem dopredu....a doktorka mi na to povedala, že nemám žiť v budúcnosti ale teraz v prítomnosti a užívať si TERAZ tento čas...asi tak

Ako sa mám?....no lepšie....bola som na kontrole u doktorky - samozrejme zase tam nebola len ju zastupovali....ale už sa nad tým ani nepozastavujem....no po rozhovore teda s doktorkou vysvitlo, že som frustrovana - neviem či to dobre napíšem....nepoznám to slovo....ale asi som ....keď to už aj doktorka povedala lol!  
Inak nič nové akurát zase začnem chudnúť, keďže cez Vianoce som pribrala 2 kg....a predsa len je niečo nové už druhú noc nemôžem zaspať a skoro vstávam....iba frontín ma zachránil....a neviem ani prečo sa to tak deje, kedže nič závažne neriešim....o nič nejde...a tak ja neviem ....proste blbé obdobie ....

Prajem krásny piatok community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 637
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  filipka Pi 15 január 2016 - 17:40

Nuž, kto dnes nie je frustrovaný Wink
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger Pi 15 január 2016 - 18:45

Ahojte,
musím priznať, že dnes lepšie a som za to rada jumping Bola som u lekárky, ktorá ma ani nevidela, pretože keď som zbadala to mračno ľudí, zašla som za roh a zavolala jej, "pani doktorka, došla som na kontrolu, ale nechce sa mi čakať, nenapísali by ste mi iba recepty?" Laughing Verím, že tú krízu nejak ustojím aj bez ďalších liekov či navyšovania AD, však kašlať na to. Nejako bude. A kým sa nepredávkujem alebo neporežem, bude fajn.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  xkrchnav Pi 15 január 2016 - 20:20

Ahojte, píšem s prosbou. Môžete niekto na zello? Marťa má ťažkú chvíľu. Díky moc. Zdravím všetkých z rychliku...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej So 16 január 2016 - 0:41

Ahojte.

Trošku mi nie je zrovna najlepšie, boli aj lepšie nálady a lepšie stavy. Trochu som sklamaný, že môj predstavovaný ideál, že budem mávať pravidelné večerné študijné seansy vlastne stroskotal, nakoľko som depresívny a ešte k tomu chodím unavený z práce. Dnes som robil cezčas dvanástku. Som rád, že je tu víkend a zmením po piatich dňoch trochu myšlienky. Vyvetrám v psychike a naženiem do svojich mentálnych útrob čerstvé vzduchy. Žiaľ, nemôžem ísť na skúšku, keďže nie som vôbec naučený. Rozmýšľam, či neprerušiť štúdium a dokončiť zvyšné 4 predmety nejak na jeseň, lebo v podstate nevládzem. Nevládzem cez pracovný týždeň sa venovať škole. Energeťáky ani kávy mi nepomáhajú večer vydržať nezaspať a sústrediť sa. Ešte tomu dávam šancu aspoň trošku v tom zmysle, že ide víkend a ja mám vôľu sa to ísť učiť počas neho. V utorok mám 1 deň dovolenky, tak aj vtedy, hoci si nič nesľubujem. Nakoľko som dnes nadčasoval "zadarmo", tak mi šéfka dovolila si to vybrať ako náhradné voľno, teda že by som si cez týždeň odbehol na 2 hodinky z práce na skúšku. To mi teraz veľmi padne vhod, lebo v štvrtok je posledný termín jednej skúšky, tak by som mohol skočiť vtedy. Čo sa týka druhej skúšky, možno by ma pustila aj na tú. Školu mám 15 minút peši od miesta pracoviska. Uvidí sa celkovo, ako sa vyvinie terajší víkend. Ak budú pretrvávať takéto rozkolísané stavy, tak aby ma nevyhodili zo semestra kvôli nedostatku kreditov, tak jedinou šancou, ako sa zachrániť, bude prerušenie štúdia do jesene. Ja sa vlastne zásadne neponáhľam za tým magistrom, určite ma nečaká žiadna nová práca po promóciách, to je jasné. A Vy, čo mi toľko držíte palce, by ste možno mali ešte aj naďalej so mnou trpezlivosť - veď v podstate ani prerušenie by nebolo zlyhanie, keďže za skutočné zlyhanie by som považoval vo svojom prípade len zanechanie štúdia...

Mám skvelú šéfku, ktorá mi v štúdiu drží palce. Ale samozrejme odtiaľ-potiaľ, preto naďalej výkony v práci sú zapotreby naďalej. Niektorí moji spolužiaci (spolu-externisti) majú také zamestnania, že sa vedia učiť aj počas pracovnej doby. To obdivujem, lebo ja na pracovisku fakt nemám kedy. Tam som od 8:30 do 17:30 furt v nejakej činnosti, hoci niekedy bývajú aj hluché medzičasy, keď akurát je toho na robote málo. Občas sa také veru stane, no z hľadiska psychiky je takýto medzičas vôbec nie odpočinkom, ale skôr javom, prinášajúcim ešte väčšiu únavu.

V zásade to so mnou asi nie je také zlé, ako sa niekedy teraz cítim. V podstate to jadro žitia ostáva v pokoji a bez výraznej ťažkosti. Lieky beriem tak, ako píšem v téme o vysadzovaní. K tomu môžem dodať len to, že ešte stále nie som dostatočne zvyknutý na 15mg Escitilu. Ale čo už, treba vyčkať a byť trpezlivý, mozog si zvykne. Smile Dnes bola na moje pomery flush veľmi na tom dobre. Včera som sa krémoval samoopaľovákom, pričom som potrel aj líca - bál som sa strašne, že som spravil chybu, lebo budú ešte výraznejšie a tmavšie, čím bude ich červeň zvýraznená. Ale efekt to malo práveže opačný, nejako sa tá pokožka zladila a vyzerám trošku máličko opálený bez akútnej červene. Je mi to novinka - efekt, ktorý som nečakal. Takže som príjemne z toho potešený. Smile Úzkosti sa trošku zlepšili, keď som sa dnes rozhodol nejsť na sobotnú skúšku a odložiť ju na neskôr. Bezprostredná ťarcha sa mierne uvoľnila.

Ďakujem Vám, priatelia, že ma podporujete a držíte palce. Ste hneď viacerí, ktorí ste mi tu alebo v iných témach pekne napísali. Smile Srdečná vďaka! Aj ja Vám, ako i všetkým forumákom naďalej pevne želám pohodové dni, veľa zdravia, hojne pokoja a emočnej stability a viacej vnútornej naplnenosti a prirodzenej radosti. Mám Vás rád. heart Ani nejdem menovať konkrétne nicky, lebo by som na niekoho mohol zabudnúť - skrátka všetci ste tu dôležití a prinášate pravidelným zdieľaním svojich osudov mnoho inšpirácie, zamyslenia a obohatenia pre všetkých ostatných, aj zverovaním sa so smutnejším obsahom, aj s veselejším. Všetko, každé písmeno stojí za to. Ďakujem, že ste. Smile

S pozdravom
Matej
community together welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 29 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto So 16 január 2016 - 2:30

Ahoj Matej,
tak si spravil pomerne veľké rozhodnutie, osobne si myslím, že celom správne. Odľahčene mám dojem, že by si mal tú školu brať viac ako hobby, príliš siliť to nie je dobrá cesta. Dovolím si aj malú radu, a to postupovať v štúdiu radšej 10-15-20-30 minút denne, ako návalovo v skúškovom období. Potom sa učivo ľahšie vstrebáva a aj seminárky sa ľahšie píšu, keď už o danej tematike vieš viac. Filozofia rozhodne nie je ľahká, avšak extrémne ťažká na učenie, omnoho je vhodnejšie štúdium a určite Ti prajem, aby Ti štúdium na VŠ aj veľa prinieslo a aj malo svoje slávnostné ukončenie. Tuto

PS: Nezabudni, že na prvom mieste je zdravie.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto So 16 január 2016 - 15:27

Ahojte nielen tí, ktorí píšu.
Dnes mám taký spavý deň, ale vlastne som tomu aj rád, lebo konečne si takto môžem oddýchnuť. Tak som pospával a padlo mi to dobre. Zatiaľ celý deň je v tomto duchu. Zdravotne celkom dobre, tak ako písavam obvykle. 

Iste napíšte ako sa máte. Ako sa vám darí a čo máte nové. Verím, že ste všetci OK a máte sa dobre, čo aj prajem.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 29 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  regina So 16 január 2016 - 23:14

Ahojte priatelia!

Matej, klobuk dolu, zvladať školu i zamestnanie s takouto chorobou...
Obdivujem aj Tuta - že s tými tvojimi problémami so spánkom zvládaš prácu.
Teším sa každému príspevku a sledujem tak vaše strasti i radosti (tých je žial pomenej). Je fajn, že máme možnosť takejto komunity.

Ja mám dnes za sebou dlhý deň. vstávala som už o 5,15 hod, kedy som sa zobudila a hoci som este hodinu pokojne mohla spať, nešlo mi už zaspať a tak som vstala a pomaly nachystala doma všetko manželovi a synovi, lebo o 7dmej som odchádzala na zabíjačku k bratrancovi. Teta je tiež psychicky chorá, ale tak, že absolutne nezvlada starostlivost o domácnosť a ani o seba, tak som tam šla vypomáhať do kuchyne, variť, umývať riad a nakoniec poodkladať maso a niektoré výrobky do mrazničky. Chodím tam hlavne kvoli mojej 73-rocnej mame, ktorá je tam i tak stále nezastupitelná. Inak je velmi smutné uvedomovať si ako starne a slabne, hoci na svoj vek sa fakt drží dobre.
Domov som prišla okolo 19stej hodiny, no šichta mi ešte neskončila. Musela som ešte naložiť pračku (jedno panie zvládol manžel). Mala som ako každý deň aj cvičiť, ale na to som bola moc unavená, a tak som sa len umyla a pospala si dve hodinky. Teraz som este vyvesala. Myslím, že na dnes stačilo Very Happy

regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 29 z 86 Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 57 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore