Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 57 z 86 Previous  1 ... 30 ... 56, 57, 58 ... 71 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  xkrchnav So 12 marec 2016 - 11:37

Ahojte, dnes víkendové zello nedám - budem mať na návšteve brata. Ale možno vás aspoň pozdravím. Ináč do témy harm reduction camp som pridal hlasovanie. Prosím preto ak uvažujete o účasti, odpovedzte na anketu. Podľa výsledkov budeme plánovať ďalej - cena, prípadne stany alebo nejaký program eventuélne. Díky. Téma ak niekto sleduje len ako sa máš sa dá nájsť tu:

https://www.schizoforum.net/t476-topic#15390

majte sa pekne
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  bravegirl4 So 12 marec 2016 - 12:19

Ahoj.

Tak 1) dlouho jsem nepřispívala do schizofóra.

2) dlouho jsem nebyla na Zellu, což je zapříčiněné mojí snahou si v sobě srovnat svůj zážitek se zaměstnáním. Pak taky snaha si poradit s věcmi sama.

Mám se moc dobře. Díky tomuto fóru si uvědomuji, jak je schizoforum skvělé. Myslím si, že v české podobě nic takového není, nebo aspoň kdyby bylo, Jožo by nás o tom informoval, nebo ne?

Smiřuji svoje tělo s tím, že nejsem až tak nemocná, ale sama se musím vzchopit a bojovat za sebe a pro sebe. Tzv. umět čelit problémům atd. je toho hodně, co chci zvládnout. Ale musím začít od začátku.

Harm reduction je pro mě úžasnou věcí. Chtěla bych se zúčastnit, bohužel jsem dost nevyzpytatelná. Přihlásila jsem se, a doufám, že se zúčastním.

Jsem u rodičů, v podstatě odpočívám.

Co se týče té mé léčby. Chci dojít do fáze, kdy budu mít málo léků. Beru Aryzaleru (Abilify) ráno 15 mg a v poledne 10 mg. A pak Valproat 500 mg - ráno a večer. Nevím, jestli je to možné, ale přijde mi, že tělo si na ty léky jenom navyklo a teď už je beru jenom proto, že jsem na to zvyklá? Myslím tím, že vím, že to tak prakticky může být... začala jsem opět pracovat na léčbě trochu jinak.
bravegirl4
bravegirl4
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 6
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 28.12.2015
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 10 a 15 mg, Valproat 500 mg a Zypadhera 405mg /měsíc

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto So 12 marec 2016 - 17:20

Ahoj Matej,
mrzí ma, že sa Ti takto pohoršilo, prajem Ti aby sa to dalo čo najskôr doporiadku a bol si zároveň v pohode.

..............

Ahoj xkrchnav,
na Zello o 18:00 pravdepodobne pôjdem, uži si návštevu. To stretko je zatiaľ pre mňa otáznik, neviem sa ešte definitívne vyjadriť...

.............

Ahoj bravegirl4,
som rád, že si si po čase na nás spomenula a teda si aj prispela. Ďakujem/e za pochválenie fóra. Budem rád aj ďalším príspevkom...

............

Ahojte,
dnes je celkovo OK deň. Vstal som o deviatej, čo je aj fajn. Po menších raňajkách som robil "akp.", po obede som išiel na záhradu, kde som mal nejaké drobnejšie práce. Teraz tu klepkám do klávesnice a mám pohodu.

Majte sa pekne. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger So 12 marec 2016 - 21:28

Cauko,
hmm... Co mam vlastne nove okrem toho, ze nic? A okrem blogovania (ziv)? Po xy-ty raz som dopozerala Mumiu. Sice v originali, ale hlasky som si automaticky hned prekladala do cestiny, kedze to mam perfektne napozerane, tolkokrat som to videla Embarassed Very Happy Poust na holce, a tak Very Happy
Inak sa flakam.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej Ne 13 marec 2016 - 10:22

Ahojte. winking

Včera som sa mal zhruba dobre, aj dnes sa mám podobne. V škole bolo vlastne dokopy fajn, bol to prednáškový kurz, takže som viac-menej iba počúval a robil si poznámky. Bolo silno veterné počasie, chladno, takže moja flush bola značná, až mi haprovala stabilita tváre a prerastalo to do úzkostí... Poobede som sa trochu hral a pozeral obľúbený seriál Vraždy v Midsomeri. Potom som sa sprchoval, strihal vlasy a šiel som na bowling s bývalými kolegyňami. Kamarátke sa páčila bonboniéra. Dopadol večer vlastne dobre, som bol spokojný. Nepil som alkohol, mal som Vineu a 2 coly. Trochu sa mi smiali alebo vyčítali mi, že nepijem alkohol, no ustál som to nejak. Ani som priveľa nesedel za stolom, nakoľko sme s niektorými hrali kalčeto (stolný futbal) - bol som obranca a celkom sa mi darilo chytať strely. Bavilo ma to po prvýkrát viac než samotný bowling. Bowling potom prebiehal dobre, občas som dal 9 koliek, niekedy len 7 a boli hody, kedy som dal ledva 2. Very Happy O nejakej jednej v noci som prišiel domov a uložil som sa do postele. Smile Tož moja sobota. affraid

Dnes plánujem trochu odpočívať, aj zametať byt, zišlo by sa dorobiť referát. A už aj pohnúť s ďalšími úlohami do školy. Mám toho už veľa a treba to riešiť, lebo inak sa to na mňa celé zosype. pale Najhorším nepriateľom mi je, že sa mi moc nechce a že by som sa radšej flákal... Ale to si už musím vyriešiť asi sám v sebe, je to proste na mne. silent Musím sa nejak vzchopiť. Exclamation

Nálady inak dobre. Flush zhoršená. Úzkosti mierne. Vyspatie ok. Smile Sobotu a dnešné ráno hodnotím na 1-. Wink
Takže toľko. Ďakujem Vám za vypočutie, priatelia, a želám Vám krásnu a pokojnú nedeľu. it is perfect

m.
Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 57 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Ne 13 marec 2016 - 15:41

Ahojte priatelia Very Happy

Vrátila som sa z MEGA TUUUURY Very Happy Raz za veľmi dlhý čas totiž mi dá totiž moja duša ,,kopanec,, po ktorom pocítim, že na moje dalšie fungovanie v tomto živote potrebujem ticho, pokoj ale aj trochu fyzického vyčerpania a siahnutia si na svoje vlstné hranice. Vždy, ked ,,to na mn príde,, idem na stanovačku do hôr, na noc. Cez týžden som uvažovala a už v stredu som sa rozhodla,tak som sa včera nabalila so stanom, spacákom, dekami a konzervami s jedlom a termoskami a pod. a odišla som v mojom pláne na medzirozsutecké sedlo. Výstup od Terchovej.Lenže som nepočítala s meškaním vlakov a dorazila som ked sa stmievalo. To som vedela ze na sedlo to do tmy nestíham, tak som to ,,vyškriabala,,do štefanovskej doliny necelú hodinu od terchovej pešo a tam som nocovala. Mala som okrem mobilu aj vysielačku od známeho z chaty v dedine, tak som sa cítila bezpečnejsie.Pocasie sa predpokladalo v pohode, v noci malo byt na nule až minus 2.Figu borovu aj s makom. Mínus 6!!! Som myslela že amen,ale celkom rýchlo som prisla na sposob ako sa efetívne zohriat. Vela som nespala, len som uvazovala a venovala sa modlitbe a vracaním sa do minulosti a akýmsi vyrovnávaním sa s vecami v mojom živote. Okolo 2hej som išla von, že pozrieť oblohu:) A prešla som asi 5 minut peši k potôčiku, bolo ho neskutočne nádherne a silno počuť od stanu, tak som tam chvíľu posedela. O piatej som nechala stan stanom, zobrala najnutnejšie a isla som sa prejsť na medzirozsutce, ked uz som zacvakala cez týžden 45 eur za povolenie aby som tam mohla ist aj stanovat. A podarilo sa mi dostat na velky rozsutec, bolo dnes nadherne. Okolo obeda som už bola v dedine aj so vsetkymi ,svestkami,, a teraz uz doma.Mala som naponahlo, lebo mi aj deti chybali a tam som nacerpala energiu a silu hádam aj na 3 životy Very Happy Tak, tak...možno sa do 2 dní u mna rozbehne zápal pľúc a mám trošku zmodrele nechty na nohách, ale ludia, toto stálo za to Smile Prisahám, že som príčetná a neušla som z domu v stave mánie Smile Jednoducho, som taká. Toto som robievala ešte za ,,zdrava,,. Bojím sa tmy,le toto je vždy akési iné. Myslela som na vas,aj počas vasho zellovania a bola som myslienkami s vami.Držte sa mi zatiaľ...a hlavne to nevravte môjmu onkologovi a psychiatričke Very Happy žartujem Very Happy to si neviem predstavit ci by ich ,,nekleplo,,,Smile Mám Vás rada!! it is perfect
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  CHINAMAN Ne 13 marec 2016 - 18:45

Ahojte bojovnici
dnes bol pre mna pracovny den. Sichta ubehla a som doma dost unaveny. Mam pred sebou 2 volne dni a v stredu skusky tak nech uz to mam za sebou. Idem este na prechajdu so psom a potom sa troska poucim a vychutnam si spanok.

Ps. Helen to si bola sama? Klobuk dole, si ma inspirovala, parada. it is perfect
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 34
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger Ne 13 marec 2016 - 19:11

Helen, hezky, hezky Smile Nabudúce sa Ti pribalím do batožiny, musel to byť zážitok Smile

Tak čaute všetci (ako začínam všetky svoje youtubové prejavy Very Happy ),
dnešok sa neniesol v žiadnom významnejšom duchu, akurát som po čase zas čítala a bolo to fajn (ach bože, fakt som toto napísala? Vyznelo to, akoby som čosi skúšala prvý raz v živote!). Konkrétne to bol Jo Nesbo a jeho Polícia. Safra, vedieť tak písať a môžem si pískať Very Happy To mi pripomína, že zvažujem rozpísanie/prepísanie niečoho nového, ale fakt v humornom duchu, pretože vážne témy mi na román nesedia scared2 Asi zas len utópia, ale tomuto neprestanem veriť, nie a nie! Vidíš, ako Ty, Helen, čo si verila svojej škole a dokázala si, tak ja budem veriť svojej knihe a... nedokážem Laughing
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej Ne 13 marec 2016 - 21:01

Čumím do mailov a zisťujem, že Regina má narodeniny! Very Happy Reginka, všetko najlepšie k sviatku Ti želám, prajem mnoho zdravia, radosti, pokoja, rodinnej pohody a šťastíčka. Nech sa Ti v novom roku života len a len darí. giving a hug heart

m.
Great party

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 57 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Ne 13 marec 2016 - 23:43

Pripájam sa ku gratulácii, teda: Všetko najlepšie Regina!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 57 234571,xcitefun-119311xcitefun-birthday-card
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  regina Po 14 marec 2016 - 7:29

Ahojte priatelia!

V prvom rade ďakujem, Matej a Tuto za gratulácie.

Keď som už tu tak napísem aj čosi viac.
Matej, vôbec sa nečudujem, že ťa "unavuje" Tvoje pracovné nasadenie. Ked som chodila do práce bola som vycerpaná nonstop z práce a domácnosti, ani víkendy nepomáhali na dobijanie baterii. Únava a prekonavanie sa boli sucastou mojho každého dna. Teraz je to podstatne lepsie, hoci víkendy mávam fakt nabité pracovným vyťažením, no potom cez týzden sa to snažím korigovať. Založenie a vedenie tohto fóra je fakt veľký počin pre nás s podobným osudom ako máš ty.

Helen, obdivujem. Ja by som sa na taký výlet v tomto čase určite neodhodlala. Hlavne, že si prevetrala hlavu a nabrala sily.

A ako sa mám ja? Cez vikend som mala doma celu rodinu, a tak som permanentne stála pri sporáku a behala okolo pracky. Niečo som aj napiekla, kedže sme chceli v nedelu vecer posediet aj s rodinou mojej sestry. Fajn sme sa zabavili, hrali sme activity. Čo ma potešilo k narodeninám som od detí a zaťa dostala poznávací zajazd do Ríma pre dvoch. Musim len vybrat cestovku a termín. Planovali sme ho s manželom už dlhšie, a tak nás deti prekvapili.
Inak žijem pokojne, nejaké zdravotné problémy velmi nemám - pravda okrem toho, že sa skor vyčerpám. Fakt si neviem predstaviť, že by som denne mala chodit do práce. Po týzdni by som bola K.O. a atak by iste nedal dlho na seba čakať. Len vďaka eliminácii stresu a záťaže som už dlhšie nebola hospitalizovaná.

Pravidelne sem chodím a čitam hádam všetko. Som s Vami a myslím na Vás.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  xkrchnav Po 14 marec 2016 - 8:16

Regina, tiež sa pripájam ku gratuláciám! Hádam behom dňa si nájdem viac času a dočítam dobrodružný príspevok od Helen. Drže sa!
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 57 z 86 Previous  1 ... 30 ... 56, 57, 58 ... 71 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore