Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 26 z 86 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 56 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej Pi 8 január 2016 - 18:52

Meret, palec hore! it is perfect Smile

---

Ahojte. winking

Mám sa dnes zhruba dobre. Napriek ponocovaniu do tretej hodiny rannej kvôli školským veciam sa mi prekvapivo vstávalo ok. Dokonca som hodil rannú sprchu. V práci som sa cítil uspokojivo - ibaže čo-tu-kde-tu nejaká flush alebo nepohoda na tvári. Úzkosti zásadné neboli, pracovná morálka bola ok. Na ulici zhruba dobre, trápili ma len vysušené pery a ustavičná potreba dýchať ústami, inak sa zadychčím. Teď si dávam energeťák a pôjdem pomaličky robiť ďalšiu seminárku. To bude trochu problém, je komplikovaná, no mám ambíciu ju stihnúť do nedele 12:00hod. scratch

Cestou z práce som uvažoval o tom, čo sa mi páči na živote a či ma dačo napĺňa zmyslom. Identifikoval som ako ústredie čo do zmysluplnosti práve pocity pokoja, jednoduchej spokojnosti a šťastia. Ide zväčša o pocity, ktoré si sám generujem sugesciami v hlave. Sám si ich doprajem a vyhľadám. To sa mi na živote páči, a zdá sa, že okrem duchovného zmyslu života je tento "profánny zmysel" jedným z kľúčových motivácií, ktorý ma tu na svete drží nad vodou. Dá sa tak povedať, že ani tak nežijem pre dajaké učenie sa či zamestnanie, alebo čokoľvek podobného, ale skôr práve pre spomínané pocity. Pocity, ktoré si navodzujem sám tým, že trochu zmiešam "nejaké tie vhodné okolnosti" s mojou vôľou cítiť sa pozdvihnuto a reagovať tak na svet kladne. Takto som nejak uvažoval cestou domov... cyclops

Dnes som si na flush nedal CC-krém, ale iba DD-krém od Mixy. Žiaľ, nepohoda neustúpila a myslím si, že preto, že ten DD-krém je tmavší a správa sa trochu viac ako korektor. A teda je suchší a tmavý. Mám pocit, že lepšie tónuje a zjednocuje pleť skôr obyčajný BB-krém. Ten je aj svetlejší. Skúsim si dať zajtra BBéčko, či reku budem spokojnejší. Ale mám strachy, že nebudem, lebo veď kvôli nespokojnosti s BB som začal vymýšľať s CC a DD. Tak som v pomykove. pale

Druhý deň som mal Escitil iba 15 mg. Zatiaľ žiadne negatívne dôsledky necítim. Pokračujem v terapii. Arrow Smile

Deň hodnotím na 1-.  Vybavené Smile

Ďakujem Vám za vypočutie. Prajem Vám krásny vííííkend, priatelia. jumping2
S pozdravom
Matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 26 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Pi 8 január 2016 - 19:19

Ahoj Matej,
ďakujem, že si mi tak pekne a poučne napísal. Uvidím, ako by sa to dalo realizovať. Otázne je, či sa dá takto dlhodobo tápať. Nápad, nepopieram, je dobrý, ale dohovie čo s realizáciou. Vlastne by som bol aj dosť odstavený... Inak, všelijako žijú ľudia. Keď som robil v SBS, tiež tam boli dvanástky v noci, ale celkom to boli vtedy dobré dni.

Samozrejme držím Ti palce s tou filozofiou. Máš to veľmi zaujímavé štúdium. Myslím, že aj mňa by bavilo. Budem na Teba myslieť, aby sa Ti skúšky aj seminárky podarili. Určite sa tomu venuj viac ako iným aktivitám, aby si to dobre poukončoval.

.............

Ahoj Meretseger, dobre, že máš takú psychologičku, a že si rozumiete. Mám dojem, že sa na tie terapie celkom aj tešíš. Čítam Tvoj blog a je to veľmi fajn, že sa tomu venuješ pre radosť Tebe a radosť a poučenie iných.

.............

Ahojte,
dnes som mal taký "akýsi" deň. Plusom bolo, že som sa dobre vyspal. V práci som si spravil miniprúšvih, vlastne to nebola zas čiste moja vina. Nič som nezničil, alebo podobne. Len som si neporozumel s šéfom ohľadom odchodu z práce pre dnes.  Trochu ma to mrzí a myslím na to viac, ako by si to zaslúžilo pozornosť. Ostatok dňa bol fajn. Trošku som si aj zdriemol a ide víííkend.

Zdravotne v hlavnom pomerne dobre. Drobnosti sú, ale nezasahujú závažne do môjho života. Dokonca som dobre spal, síce na 2XGerodorm, ale padlo mi to dobre.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 26 B7863b4341b180b8326047ddbdacad62

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Pi 8 január 2016 - 20:14

Ahojte priatelia,
tak dnes som pocitovala ,,druhu davku,, zlepsenia môjho stavu. Citim sa ovela, ovela lepsie. Mozem povedat, ze ,,burka je zažehnaná,,, takže sa tomu veľmi teším, snád sa to nevrati spat a bude to stale lepsie alebo aspon takto:)Pomaly sa chystam znova sa nastartovat k uceniu na skusky,ale zatial idem na to pomaly, nechcem hned hrrrr,aby som to neprehnala. Pozrela som si dnes dedictvi 2 a velmi som sa nasmiala, sice tam bolo niekolko chyb,le prezitelnych. Takze tak so mnou. Este raz Vam z celej duse dakujem za Vasu podporu, bez ktorej by sa mi asi tie takze dni niesli ešte ťažšie. Myslim na Vás, držte sa...
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto So 9 január 2016 - 1:47

Ahoj helena25,
Ty si samé prekvapenie. To si predstav, keby Ťa do tej nemocnice zobrali. Teraz si sa z toho pekne preliečila a navyše v domácom prostredí. Snáď ďalšie nabudúce nebude, ale možno to je taký návod na prípadnú ďalšiu liečbu. Držím palce. Tuto

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 26 Get-healthy-2
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  xkrchnav So 9 január 2016 - 10:20

Dobré ránko všetkým... ale už doobedie. Od rána sme hneď s Timčou vybehli na svah za bytovku. No.. a skončilo to neveselo. Nárazom a tak som sa ja ďalej už nešmýkal. Dúfam, že to pôjde opraviť tie sánky. Nám sa toho snáď nič vážneho nestalo.

len ilustračné foto
Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 26 Url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwir3fCAs5zKAhVIVhQKHeP7DRgQjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fwww.nasepodkonice.sk%2F2012%2F01%2F29%2Fsankovacka%2F&bvm=bv.111396085,d

prajem všetým príjemný víkend.
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto So 9 január 2016 - 18:54

Ahoj xkrchnav,
to si dobrý tato, že si bol s dcérkou na sánky. Škoda tých sánok, ale myslím, že aj k tomu to patrí...

.............

Ahojte,
dnes mám taký až podozrivo spavý deň. Priam by sa dalo napísať, že som raňajkoval na obed. Vlastne nejako ani nemám čo písať. Zaspal som nad ránom okolo pol štvrtej na silnejšej káve, ktorá mi prekvapivo pomáha zaspať. Po obede som porobil nejaké tie riady a zase som zdriemol na hodinu.

Majte sa pekne, Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger Ne 10 január 2016 - 4:58

Matej, diky Smile

Tuto, veru tesim, idem sa pred kazdou uslintat Smile

Helen, som rada, ze si to cele ustala a prezila v zdravi! Musi byt ozaj dobre, ked sa chystas ucit. Tak drzim palce Smile

* * *

Ahojte,
u mna nie az tak dobre Sad Sice som dufala, ze depresia je zazehnana, ale houby. Pridali sa k nej uzkosti, podrazdenost (este vyraznejsia nez zvycajne), placlivost a tuzba ublizit si. Chjo...
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  opadané lístie Ne 10 január 2016 - 9:48

tiez sa citim depresivne a nechce sa mi kvoli tomu rano vstavat. very unhappy
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Ne 10 január 2016 - 15:37

Joj Meretseger,
je mi ľúto, že máš takéto obdobie depresie. Vtedy aj premáhanie nepomáha. Myslím na Teba, aby sa to čo najskôr zlepšilo a verím, že Ty to zvládneš.

.................

Ahoj lístie,
veru, keby som nemal tie práce v škôlke, asi by som denne vstával okolo deviatej-desiatej, a asi by ma chytila aj tá depka. Takto mám aspoň trochu motiváciu v ranných hodinách fungovať. V podstate je práca fajn. Drž sa.

................

Ahojte,
už teraz myslím na pondelok, že zase zmena od víkendovej rutiny, ale predsa je to len pondelok.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 26 I-hate-mondays-funny-kid-quotes
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  regina Ne 10 január 2016 - 16:39

Ahojte, priatelia,

nemozem sa stazovat na nejaké potiaže, našťastie a tak, dni mi ubiehajú bežnými prácami v domácnosti, sledovaním nejakých filmov( čo ma po čase konečne zas začalo baviť), chvílami s blízkymi, prechádzkami, príp. s rodinou mojej sestry. Vela casu sme trávili od vianoc posledné večery hraním spoločenských hier.
Od zajtra ma čaká zmena, nábeh na bežný stereotyp. Manželovi sa končí zimná dovolenka a zajtra nastupuje znova na týždňovky a syn zas do školy. Takže ma čaká síce menej varenia, no zas mi pribudne starostlivosť o zvieratá a aj niektoré pomovné práce v domácnosti, čo sem- tam manžel porobil. Dnes sme zrušili aj poslednú vianočnú výzdobu a práve upratujem a reorganizujem spálňu (čakám len kým sa usuší podlaha). Pondelok až stredu by som rada postupne upratala vsetky izby, poprala postelné prádlo.
Vo štvrtok ma čaká kontrolné vyšetrenie u endokrinologičky a v piatok idem hádam aj po polroku konečne na kontrolu psychiatričke. Keďže som mala cez Vianoce vysadené lieky a aj som prešla krízou, bude o čom hovoriť a čo prehodnocovať.
Celkovo sa mám dobre, nepociťujem žiadne ťažkosti až na drobné tiky v očiach, čo si myslím, že je nedostatkom nejakého vitamínu alebo minerálu, netuším

Prajem vám, aby vaše potiaže boli len dočasné a rýchlo prešli. Teším sa predovšetkým z toho, že Helen sa z toho dostala. Držím vám všetkým prsty!

regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Ne 10 január 2016 - 19:19

Ahojte priatelia,

Meret..myslim na teba, je mi luto, ze mas take obsobie.Ja som sa nastastie z toho pomerne rychlo dostala,ale viem, ze je to o nicom:( tak sa drz a vela sil hlavne..

tak ja dnes celkom fajn, trosku zvysena podrazdenost uz od rana,ale zvladnutelne a dari sa mi to drzat na uzde...k podrazdenosti po popoludnajsich hodinach prispel manzel, co som uz myslela, ze je vsetko v poriadku a nicim sa ma nemoze dotknut, pretoze skutocne ked mi bolo posledne obdobie zle stal pri mne..ale dnes sme mali navstevu, nejakých jeho známych z byvalej prace, jeho kamarati, tiez pracuju s autami...no a jeden rozbehol diskusiu, ze robil auto jednemu chlapikovi, ktory je vo svojej obci známy ako miestny ,,podivin,,a ze sa liecil na psychiatrii..a cela partia si zacala obit zarty zo psychiatrie a aj pacientov, ludi, ktori trpia psychickými diagnózami..ze by nas mali zavriet na jeden ostrov a tam nechat a podobne hluposti, robili si kopec posmeskov a manzel sa na tom smial ako by hovorili vtipy zo strednej skoly...z chuti s ana tom smial a aoby nebolo dost, sam prispieval sprostymi komentármi...nakoniec som nevydrzala a povedala im svoje..manzel asi pochopil, ked som zabuchla dverami a odvtedy som s nim este neprehovorila...ospravedlnil sa aspon 100X ale to co urobil mu akosi neviem zabudnut, zranilo ma to...bude mat snad kopu casu na premyslanie, co sposobil tymto spravanim...na jeho vek, zrelost..bola som prekvapena ako moze..tak takto...ale nemienim si to tak pripustat aby som sa nedostala do stavu v akom som bola nedavno..nestoji mi to za to..
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Ne 10 január 2016 - 21:41

Ahoj helena25,
priznám sa, že som aj tak trochu zvedavý, čo si im povedala. Nie je, veru, príjemné takéto sprosti počúvať. Nikto nemôže vedieť, či práve jeho to "nečapne", poprípade niekoho z príbuzenstva... Je to aj nechutné vtipkovať na takúto tému, keď niekto zo "osobnou skúsenosťou" sedí vedľa na stoličke.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 26 z 86 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 56 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore