Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 12 z 86 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 49 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger St 16 december 2015 - 8:57

Filipka, zle skusenosti so stacionarom?
Ja by som tiez uz do toho nesla, nejak som nepochopila zmysel napchavania latkovych kuriatok vatou. Alebo cosi ako komunita, no ta mi stacila v PK. Zvycajne som tam teda pisala knihu, to este najpravdepodobnejsie vyzeralo ako zmysluplna praca.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  regina St 16 december 2015 - 9:47

Ahojte,
vidím , že nie som jediná komu tieto Vianoce prinášaju zhoršenie stavu, problémy a znásobujú citlivosť. Kedže moj príspevok bol dost obsiahly a skor pripomínal časť mojej kauzy, presunula som hop do sukromného kruhu.

Držte sa, priatelia a nech nás tie sviatky neodrovnajú.
regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  xkrchnav St 16 december 2015 - 12:56

aj aj... dočítal som regi článok ešte kým bol v tejto téme... už tiež len to poviem. držme sa všetci..

V Brne budú bojovníci s diagnózou stáť možno proti prestrelke médií keďže opäť došlo k nešťastnej vražde... ja to budem púšťať živo na youtube tak ak sa chcete večer pripojiť:

https://www.youtube.com/watch?v=y05XaefWg98

xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 St 16 december 2015 - 15:51

Ahojte priatelia Smile

Filipka, Meretseger...ja som sa tiez po prestahovani do iného mesta bala, ze stacionar bude taky ako si pamatam.Ale v TN je to uplne ine.Tam vôbec nic nevyrabame, iba obcas raz za 2 mesiace ked sa prikmotrime k druhej skupine. My sa iba hodinu a pol v skupine zhovárame, predtým mam este indi-vindi terapiu, tak ja to beriem uplne super:)

Jozin, ostane potom ten prenos nadalej na YouTube?Resp. ci bude mozne si ho prezriet kedykolvek...A to co si spominal, neviem ako v CR,ale tu na SK v správach takmer kazdy treti den davaju reportaz o tom ze bud nejaky psychicky chory clovek utiekol z domu,alebo niekoho napadol,alebo zabil a potom zistili ze ma schizo...tiez som uvazovala ze ako to, ako nas berie spolocnost, ci nas beru ako potencionalnu hrozbu...ale rada si ten prenos pozriem

Ja som si vcera v noci urobila mensiu prechadzku , s mp3 v usiach a len tak uvazovala.Pomohlo mi to a celkom slusne som sa vyspala. Dnes k lekarke dosli vysledky krvi, mam vsetko ok az na trochu zvysene pecenove testy.Takze fajn.Inak som sa po x rokoch prvy krat odvazila vstupit do nasej pivnice, kedze manzel ulozil zemiaky a zeleninu tam a zabudol mi ju pred cestou do prace odtial doniest, kedze vie,ze mam paniku zo vsetkych pivnicnych priestorov na tejto planete...tak som tam sla s celou výbavou, co znamena: Baterku(hoci v pivnici mame vypinac.ale nikdy nevies), mobil(s vytocenym muzovym cislom ro rychlej volbe a pre istotu volba na 112) . Mozno, teda nie mozno,ale urcite vam to asi pripada,ako total paranoja a moja hlupost,ale mam svoje dovody, preco nenavidim pivnice a mam z nich paniku.Ale zvladla som to a obed je na svete :)Takze, som spokojna. A tak so mnou...drzte sa a prajem pekny den Smile
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  xkrchnav St 16 december 2015 - 17:58

Je síce pravda, že správy zas tak nesledujem, ale nemám pocit, že by to bolo každý druhý či tretí deň. Tu sa to stáva tak 2x do roka taká správa. Otázka aká je skutočnosť, koľko z toho je len prekrútené... ale páčilo sa mi jak už neviem kto povedal - prečo sa nehovorí že pacient s rakovinou zabil svoju manželku? Alebo žena trpiaca prasačou chrípkou v amoku zabila svoje dieťa? Ale schizofrenik to tam nezabudnú podotknúť nikdy... nechápem....

No idem tam, za hodinku vysielame Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto St 16 december 2015 - 18:28

Ahojte,
dnes sa mám akosi zvláštne, nemám zrovna svoj deň. Čo to som porobil v práci, ale bol som celý šťastný, keď hodiny ukazovali dvanástu. Po obede som zaspal na tri hodiny, prišiel som totiž domov akýsi zničený. To však nemyslím, že fyzicky, ale najmä psychicky. Už aby bol víkend, aby som sa do vôle vyspal.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  ester St 16 december 2015 - 18:52

Ahojte,
ja sa mám celkom dobre. Bola som na kontrole, tak idem až o 6 týždňov, takže som spokojná.
Trochu som si dnes pospala poobede, cca 2 hodinky, tak dúfam, že večer nebudem mať problém. Ale ak by aj, tak som sa rozhodla, že niečo porobím, čo som mala naplánované.
Chystám už pomaly na vianoce. Pečiem, začala som také suché koláčiky, chcela by som ešte dnes zamiesiť na pardubické perníčky.
O tom v čechách som nepočula, tak si to idem omrknúť...
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  regina Št 17 december 2015 - 11:10

ahojte,

dnes je to podstatne lepšie ako včera, keď som bola celý deň permanentne nedospatá a unavená. Aj na prácu som sa ťažšie sústredila. Na večer som nebola schopná splniť svoj plán - upiecť koláčiky, na ktoré som zamiesila ešte pred dvomi dňami. Čo už cesto musí vydržať v chladničke aj tretí deň. Skoro večer som sa ťahala spať, no hneď som si dala Hypnogen, lebo podvečer som sa pokúšala zdriemnuť a hodinu som len ležala ospalá, unavená, neschopná upokojiť myseľ a zaspať. Vedela som, že musím s tým spánkom niečo robiť. Zo tri dni a položilo by ma to. Nechápem Tuto, ako dokážeš existovať a ešte k tomu aj do práce chodiť. Obdivujem! Bola som odhodlaná, ak Hypnogen nezaberie, dať si ešte Diazepam (túto kombináciu mám schválenú doktorkou a vždy zaberie, je to taký klinec...)
Zaspala som teda na Hypnogene a ráno som sa zobudila na budík celkom dobre vyspatá. Vychystala syna do školy a ešte zaľahla, hoci som mala isť pôvodne so sestrou na nejaké vianočné nákupy. Avšak neľutujem. Pospala som ešte také 2 hodiny a som pokojná a odpočinutá. Verím, že kríza je zažehnaná.
Dala som prať posteľné prádlo, upracem spálňu, posteliem nanovo a dnes ešte mienim upiecť tie dva druhy koláčikov, čo mám v chladničke zamiesené. Večer pôjde syn cvičiť do susednej dediny do tej posilňovne, čo sme v lete tam zriadili a ja navštívim mamu.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Mischelll Št 17 december 2015 - 13:19

Ahojte Wink

tak pisem zase pre velky uspech teraz sa mi sprava zmazala...nie ja som ju zmazala....ale v pohode Smile

Regina - tak ako písal xkrchnav povedať nie je velmi ťažke....ale aj tym nas zivot uci novým veciam....aj ja som isty cas nevedela povedat nie....a vlastne istym ludom ani neviem povedať nie....teda celkovo mam s tym tiez stale problem....

Ako sa mám?...no v prvom rade Ďakujem za nápady ako riešiť moj problem....hmm len ked mne uz iba kamarati nestačia ako ja by som chcela mať a zažiť aj čosi viac....a nie je to len vrtoch tohoto počasia, ale ja sa uz niekolko rokov snazim som na chate...a pisem si ....aj teraz to uz vyzeralo na fajn chalana čo som si s nim pisala....a skoro by sme sa aj stretli...len zrazu dnes mi začal pisať take ze potrebuje odych a klud...a uz nie vobec ako by sme sa mali stretnut ....ale len ako kamaratke....ako na nič to je...no tym som len chcela napisat, že to že nemám priatela ma trápi ....respektíve to, že si neviem najsť ....

Prajem pekny zvyšok ďňa flower

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 637
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Št 17 december 2015 - 15:41

Ahoj ester,
aj u nás koláčová-zákusková sezóna už začala. Snažím sa trošku v tomto aj vypomáhať, teda v tých drobnejších prácach.

................

Ahoj regina,
na mne nejako nie je čo obdivovať. V normálnej osemhodinovej práci by som asi "rupol", lebo by som nemal možnosť si tak oddýchnuť ako mi treba. Tak teda súšam a špekulujem, akoby to išlo. Tieto štyri hodiny celkom ešte zvládam, doma dosť oddychujem.

................

Ahoj Mischelll,
prajem Ti, aby sa Ti podarilo stretnúť toho pravého čo najskôr...

...............

Ahojte,
na dnešku som rád najmä tomu, že som sa po tých 4 prac. hodinách ešte vyspal. Ešte som ani nezačal s "akp.", tak dúfam, že sa už primerane preberiem a "poď ho" do činnosti.


S priateľským pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  regina Št 17 december 2015 - 16:53

Mischelll,

neboj, ten pravý príde. Aj ja som mala za mladi podobné problémy. Tiež som si dlho písala (vtedy este listy) s jedným chalanom a skončilo to tak nijako, zrazu prestal písať, bez vysvetlenia... A podala som si 2x klasický inzerát, raz sama a raz s kamoškou. Bolo to zaujímavé, prišlo veľa odpovedí a hoci z toho vzťah nikdy nebol, mala som nových priateľov. Nakoniec som si vzala kamoša z domu, ktorého som roky odmietala, no ked ma zacal ignorovat, zistila som, že ho mám radsej ako kamaráta a že mi chýba. Takže takúto taktiku manžel na mňa zvolil a netrvalo dlho a "padla" som mu do náručia alebo mal ma na krku Smile , už 26rokov.

držím prsty, kto hľadá ten nájde!

Tuto,

je čo obdivovať, ja by som denne nezvládla ani pol uväzok, leda tak kedby som sa samozamestnala a mohla si prácu organizovať a presúvať počas dňa.

regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 12 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Št 17 december 2015 - 18:23

Ahojte priatelia:) Dnes mám taký den-nuda. Som cely den sama s detmi a neviem co od radosti.pozrela som jeden film, teraz varim a taaak..dnes nie som velmi zhovorciva. Inak sa dopredu ospravedlnujem, pretoze, chystam sa vecer na zello,ale mam s nim stale velky problem, resp.casto mi vypadava, za tu hodinu aj 5x a potom musim znova cele zello s pc odinstalovat a znova instalovat.Tak prosim o prepacenie,ak budem vypadavat a nebudem venovat rozhovoru dostatocnu pozornost.Tak zatial, myslim na vas
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 12 z 86 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 49 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore