Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 11 z 86 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 48 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Po 14 december 2015 - 18:31

Ahoj xkrchnav,
Tvoj oznam na fóre som si zhodou okolností prečítal pravdepodobne prvý, tak som sa prihlásil na Zello, že nech tam babetka nečaká sama dlho. Želám linke Zello dialógy aj Tebe aby boli úspešné.

...................

Ahoj helen25,
na to čo si povedala ako "ospravedlnenie" na tej policajnej stanici bolo veľmi odvážne. No guráž Ti rozhodne nechýba. Osobne si myslím, že už s dotyčným nebudeš mať viac problémov. Týmto si ho asi skutočne "dorazila". Prečítal som si články na Tvojom blogu.

...................

Ahoj Meretseger,
zaujímalo by ma, čo predchádzalo tomu rozhodnutiu skrátiť si tak vlasy... Inak si myslím, že to schudnutie nebudeš mať na stálo, že sa to neskôr pohne tým správnym smerom. Len odhodlane do toho. Čítam Tvoj blog.

...................

Ahojte,
tak mám za sebou prácu, aj spanie v poobedí aj akp. ("akožepovinnosti"). Zvyšný čas mám len pre seba, môžem ho využiť ako len chcem, ale pravdepodobne si niečo budem po večeri čítať a pozriem TVnoviny. Otáznik mám v spánku, ako koniec-koncov takmer vždy. Minizranenie s brúskou sa mi pekne hojí. Celkovo zdravotne som dosť dobre, síce drobnosti žiaľ zostávajú. Teším sa na nákup darčekov, hoci už niečo doma aj mám. Ak mi to práca dovolí (prípadný prach, blato t.j. čistota odevu a topánok) pôjdem sa pomotať po obchodoch hneď po dvanástej. Ak nie, pôjdem asi v stredu.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 11 Images?q=tbn:ANd9GcQQq658LOkTQD7oyuc_3ExIrLgO4mdxhyML6KCpMoTuum7VaxaM
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  filipka Po 14 december 2015 - 19:49

helena, to bolo super it is perfect
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  xkrchnav Po 14 december 2015 - 21:09

Tiež dávam palec hore. Jak z filmu. Super, že to zdá sa nemá následky ale ešte lepšie, že si presne vyjadrila čo cítiš a nedymi to v tebe. Drz sa. Držte sa všetci.
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej Po 14 december 2015 - 21:26

Ahojte. winking

Dnes sa mám... neviem, hádam aj dobre. Človek by povedal, že aj šťastne a spokojne, pokiaľ prižmúrim oči nad niektorými okolnosťami, ktoré na mňa v živote nepriaznivo doliehajú. Musím sa učiť takto žmúriť zraky, lebo myslím, že v živote vždy budem(e) mať negatívne vplyvy. Preto je výhodné vidieť radšej čo najviac toho pozitívneho, a to baraj aj cielene. Dnes som bol trošku demotivovaný v práci, tak som si musel vyjasniť plusy a mínusy môjho zamestnania, pričom som zistil, že má strašne veľa plusov, a mínusov len máličko. A tak som sa odhodlal sa ho držať aj naďalej. Už len 8 dní do konca zhonu a návalov (sobotu nerobím, zlatú nedeľu teď áno). Z toho mám dnes najväčšiu radosť. Dokonca mi šéfka prisľúbila, že budem robiť adminskú robotu pravdepodobne aj v nedeľu počas nariadeného nadčasu, čo je super (bál som sa, že pôjdem na plochu do toho zhonu pomáhať predávať a blokovať).  affraid

Nálady teď relatívne ok. Iné príznaky: sú v úzadí. Flush je obmedzovaná Mixou, tónovacím krémom. Ten vitamín K sa mi zdá nafigu... asi som si zase robil ilúzie, ale som rád, že aspoň tá Mixa funguje. Smile

Želám Vám, priatelia, krásnu dobrú noc a veľa zdravia, pohody a šťastia zajtra! it is perfect
matej
santa

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 11 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Mischelll Ut 15 december 2015 - 9:50

Ahojte Wink

už niekolky krát začínam písať do tejto témy a vždy to zmažem....nejako neviem, nemám dosť odvahy odoslať to....ako sa mám?...no občas premyšlam nad blbosťami ....rôzneho typu....či už, že ten pravý partner neexistuje...alebo som dokonca vymyslela ze ked je človek zufaly tak znižuje zo svojich nárokov a nakoniec vobec neskonči s tym pravym človekom z ktorm by mal....ale uplne inym "ľavým" lol! ....no proste tak nejak na mňa dolieha vsetko počnuc tym, že nemám prácu ....pokračujúc tym, že nemam partnera....konciac tym že budem mat 30 rokov....ci toho....ako do 30- je to este pohoda....mas pokoj a klud ....a nemusis sa stresovat.....ale teraz ked o mesiac budem mat 30 bude to uz vazne na nic....pripadam si ako skrachovanec....a viem ze nemam pozerat na minulosť ani do buducna....ziť len pre prítomnosť....o to sa aj snažím okrem iného aj antidepresíva beriem......no je to tažke....už ani nepisem o tom ako moje kamaratky su uz davno vydate a maju male deti aj veľké...proste je to tak mam polovicu zivota za sebou a nedokazala som nič......v zmysle ani len základne veci co každy v mojom okoli....no a tak....ako trapi ma to ....aj ked sa tesim na Vianoce....aj perniky mam uz napečené aj tak to niekde vo mne je...proste tie moje narodky zo mnou riadne zamavali a to ich ani este nemam....viete mna uz fakt napadaju bizardne veci...ako tuto moju situáciu zachrániť a velmi rýchlo....ale to nebudem radsej pisať ....no proste mam sa smutne a nevedela som si to ani priznať az tak ked som to napisala.....proste treba sa tvariť veselo...atd...a paradox este aj chystam oslavu narodenin....ako viem je co oslavovat....ale dokelu s tym ....preco mam ja taku smolu....alebo neviem....hmm no tak nejak sa mam a nikto okolo ani netusi ze z mojej oslavy narodenin mam taky strach....ale mam aj dobru spravu z casti tie narodky beriem ako obyčajne narodky...a nie tak vyznamne ....


Prajem krásny deň flower

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 637
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Schizomars Ut 15 december 2015 - 13:37

Ahojte všetci
Mám sa celkom dobre, sice nemam este pracu, hladam si, som evidovaný na urade prace, mozno sa postasti a nieco si najdem. Smile
Tesim sa na Silvester ideme partia do KE. Mame uz rezervovany Kosmalt vysokoskolsky internat na dve noci. Dalsia vynikajuca vec sa mi dari chudnut uz mam 100 kg, vyska tak ako vzdy 190cm. Odkedy beriem nove lieky tak som schudol uz neuveritelnych 15 kil za vyse polroka. Od noveho roka chcem opat chodit do posilovne, teraz sa mi neoplati lebo drzim dietu. Len ma stale znepokojuje ci ma nechaju na dochodku celom mam ist na posudkovu na nový rok, snad hej, bol som v nemocnici v maji tohto roku, dufam, ze im to bude stacit. Zhruba asi tak, este tu urcite napisem niekedy ako sa mam. Smile Kazdemu prajem prijemne sviatky a stastny novy rok Smile

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Ut 15 december 2015 - 14:39

Ahojte priatelia,

Mischell, 30 rokov, to sa mi javi ako vek, este stale velmi mladý..Nehádž flintu do žita.Viem, možno mne sa to hovorí z rukáva, mám 25 rokov, manžela, deti...ale napr.mam kamaratku, ma 34 rokov a teraz sa jej narodilo prve dieta, muza si nasla v 32 rokoch, takze som si ista, ze nie si stratený prípad.A možno máš len to štastie, že t osud núti čakať na toho praveho a potom ked to pride, budes stastna a spokojna.A urcite nie si skrachovanec, ako si napisala, ze sa citis. Vela zien co som stretala vraveli, ze cakaju na toho praveho,alebo princa na bielom koni a vacsinou do ich zivota prisiel len ten kôn Smile Takze sa urcite oplati cakat.Mozno nemas muza, deti..ale za to som si ista, ze si pre svoje okolie, rodinu a celkovo spolocnost velkym prinosom, tym, ze si a co pre dtuhích robis,a hoci i len v praci alebo skole alebo kdekolvek:) Drzim ti v tom palce a prajem vsetko dobre.Smile

Schizomars, ahoj, ja som Helena.Este sme sa tu zrejme nestretli.Tak ti prajem vsetko dobre a ukaz sa tu castejsie a pochval, co mas nove:)Drzim ti palce a aj tebe krasne a pozehnane sviatky Smile

Tak ja som rano velmi skoro vstavala, na ten spominany odber krvi a kontrolu.Ku lekarke som prisla velmi velmi unavena a vycerpana.Toto som kazde rano po vecernych liekoch, casto ma tento stav drzi az doobeda.Tak som sa tam vyrozpravala. a vraj u mna prevlada viac postraumaticka stresova porucha, viac ako schizo-zlozka. Ale, pytala sa ma na moju matku, potom na ten incident s tym muzom,a a si skutocne som sa az prilis vratila do minulosti a trosku som si tam poplakala. Potom som sla na stacionar a skupinu.Ked som odtial odchadzala bolo mi veli smutno, lebo tam bol clovek z nasej skupiny, ktory sa velmi trapi, dalsi clen takisto...toto su veci, ktore mnou vedia zamavat:( Teraz travim cas s detmi, vonku nanic pocasie tak sa tu jašíme Smile Prajem vam pohodovy zvysok dna, mam vas rada, pa:)

helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger Ut 15 december 2015 - 18:11

Ahoj Tuto,
predchadzal tomu hnev na tie vlasy, ze su tak nemozne dlhe Very Happy A tuzba po zmene, ktoru by som so sebou postupne rada porobila. Hlavne k lepsiemu...

Ahoj Mischelll,
nemyslim, ze zmyslom zivota kazdej zeny je vydat sa a mat deti. Bav sa, hladaj si pracu, relaxuj a nestresuj sa. Hladala si moznosti, ako zmenit svoj stav? Obcas mam tiez taketo myslienky, a to mam o mesiac "len" 24, tak ma psych. dokopava, ze "vsak teda hladajte cesty, ako zmenit to, co sa vam na vasom zivote nepaci", a tak. Nedavno mi padol sen o pisani knih, ale zatial som to uplne nezavrhla a pisem dalej. Ked nevyslo jedno vydavatelstvo a na ine napr. nemam odvahu, tak ju bud nahrabem, alebo si to vydam cez nizkonakladovku, dnes cesty su... Budem Ti drzat palce, urcite su to len prechodne nalady a zas bude lepsie, nevzdavaj to giving a hug

* * *

Ahojte vsetci,
u mna fajn, chcela som ist dneska k obvodakovi na preventivku - aj som sa zobudila tri minuty pred zvonenim budika, ale vybodla som sa na to, ze sa mi nechce. Aspon som sa potom presla po meste a konecne spravila vianocne nakupy, mame som kupila osusku s textom "uzasny zadok", hrncek s jej znamenim, nejake optimisticke pera (ze "si skvela" - sice si to nemyslim, ale preco ju nepotesit) a na dvere spalne ze nech si zavesi tabulku: "za tymito dverami sa ukryva strasny neporiadok" lol! Nieco i pre starku, no a sebe som urobila radost vcelku elegantnymi satami, ani drahe neboli, no nekup to Laughing
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Ut 15 december 2015 - 19:05

Ahoj Mischelll,
niekedy sa cítim obdobne. Hovorím si, že som mal prácu, kde bývať samostatne, manželku... Je to všetko fuč. Budúci mesiac budem mať 33 a som na tom pomaly tak, ako keď som odchádzal so strednej školy. Neviem, čo mi život prinesie, ale snáď s ešte kdesi pohnem.

..............

Ahoj Matej,
zdá sa mi, že aj napriek fofrom sa máš dobre. Držím palce aby tak bolo aj naďalej.

.............

Ahoj schizomars,
aj Tebe šťastné a veselé a napíš, nezabudni na nás na fóre.

.............

Ahoj helena25,
ten stacionár je aj niekedy otázny, otázkou je aj kedy je ho vhodné opustiť. Inak, robí sa ešte aj vianočný večierok v stacionári? Pamätám, že to mala na starosti Omega, teda občianske združenie.

.............

Ahoj Meretseger,
čítam si Tvoj blog, píšeš výborne, vždy sa teším, keď je tam niečo nové. Viem, že ľahké témy tam ani nie sú, ale myslím si, že Hraničiarka by si našla svojích čitateľov.

.............

Ahojte,
dnes bol v práci akýsi voľnejší deň. Doma som dospával, tak dohovie aká bude noc... Cítim sa zdravotne pomerne dobre (detto z minula). Do pohody deň Very Happy

Všetko dobré vám praje Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Schizomars Ut 15 december 2015 - 19:11

Ahojte a ahoj Helena, Tuto...
Píšem, lebo nemám čo veľmi robiť. Aj mňa trapia skutocnosti, že nemam partnerku a uz je mi 26 rokov. Nasi rodicia sa rozvadzaju. Otec pracuje v Holandsku na stavbe. Ja zijem s mamou doma. Je to obcas tazke zit s mojim dochodkom 270 eur, preto si hladam pracu. Nasiel by som si pracu hned brigadne v Prahe, kde som pracoval, ale chcel by som pracu tu kde byvam doma a na dlhodobo. Bol som aj dnes rozniest jednu ziadost do podniku ako uchadzac o zamestnanie, ale vsetko je zatial neuspesne, ked zistia ze som invalid tak ma nechcu zamestnat. Niekedy si pripadam ako v kolotoci, ze niet vychodiska, ale vravim si nevzdavam sa. Stastie, ze mam kamaratov, aj ked niektori su na vozikoch (dve dievcata) to je jedna moja partia s dalsimi kamaratmi s ktorymi sa stratavam. Potom dalsia partia ludi, ktorí su niektori vysokoskolaci, s nimi mam ist na Silvester do KE, ideme dohromady 7. Aj ked by som nemal tak budem pit aj alkohol, mne to nerobi nic uz mam to odskusane. Nikoho nenavadzam na zle chodniky, nikomu to nedoporucujem, to mi vravi permanetne aj psychiatricka moja aj moja mama. Kazdy ma nejaky kriz, aj my co mame schizoochorenia. Este dobre, ze doma nesedim zadarmo, ze aspon nieco, mozno pre niekoho je to almuznicka, ale niekto aj za taku mzdu pracuje. Nechcem sa stazovat, vzdy by to mohlo byt horsie ako bezdomovec na ulici alebo ako vazen vo vazeni. Ja si to viem priblizne predstavit, tak ako ja som bol na psychiatriii v nemocnici 5 krat a zatvoreny a ziadne vychadzky, len raz do dna do bufetu aj to len na par minut a navyse po niekolkych dnoch, ked ma dali akoze na otvorene oddelenie.
Takze vsetkych povzbudzujem do zivota, vzdy sa najde nieco v zivote pre co sa oplati zit napr. pre rodinu, pre kamaratov... treba si uzivat zivot aj ked my tak poskromnejsie Smile

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Ut 15 december 2015 - 19:24

Ahoj Tuto,
Vianočný večierok bol minulý týžden vo štvrtok...ale ja som tam nebola.Ale že to bolo veľmi príjemné..vstupné boli 3 eurá a každy mal doniesť nejaky darček pod stromček.Bolo to o 14:00 čo sa mi zdalo ako ten najnevhodnejsi cas,ale i den:) ale ludia to chvalili:)
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  filipka Ut 15 december 2015 - 19:30

Stacionár? Brrrrr. Ani za svet.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 11 z 86 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 48 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore