Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 72 z 84 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 78 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Pi 13 november 2015 - 11:47

Ahoj helen25,
som rád, že sa Ti môj príspevok páčil. Držím Ti palce, aby sa to všetko utriaslo v tvoj prospech. Fandím Ti. Tých mojich obľúbencov je tu mnoho, sú to hlavne Tí, od ktorých si vždy rád príspevky prečítam a teším sa na ďalšie. 

..........

Ahojte,
tak pred chvíľou som dorazil z pracovnej štvorhodinky. Všetko bolo Ok, len sa mi zdalo, že na mňa učiteľky aj riaditeľka smutno pozerajú. Neviem. Snáď je to len môj dojem. Od siedmej som bol na zbere papiera a následne som hrabal lístie. Pri tých listom som si z dlhej chvíle púšťal nahrávky a tak mi to lepšie ubehlo. Včera sa mi Zello páčilo, aj by som poklábosil ešte dlhšie, ale ráno som skôr vstával a nemal som nič nachystané.  Rolling Eyes

Inak zdravotne dobre, len by som sa potreboval nutne poriadne vyspať.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Pi 13 november 2015 - 14:43

Ahojte.No ja dnes mam den pod uroven.Pod moju.Vcera vecer sme si s manzelom vsetko vyjasnili, navzájom sme si poovedali o svojich pocitoch a co ako vnimame, co vseobecne u mnazela povazujem za uspech, kedze on ma problem povedat aj to ako sa ma, nie este co citi, takze vcerajsia noc bola super.Dnes rano som odviedla deturence do jasliciek, potom som poupratovala, pozrela reprizu seriálu, stiahla som detom do pc nove rozprávky a potom som sla na nakup.Kedze je piatok povedala som si, ze spravim velky nakup na cely vikend, nech mam pokoj.Zapla som si mp3 a zivot krasny:) Potom to prislo.Uz som mala nakupene a sla som po ulici domov a v tom oproti mne ide chlap, ktorého som spominala minule, ked som ho stretla v obchode.Teraz to bolo na ulici.Nemohla som sa otocit a ist niekde spat, skratka toto bola jedina pristupova cesta k nam domov a k tomu si ma aj vsimol.Tak som sa zaprela a v duchu si povedala:To zvladnes, len okolo neho prejdes a pokoj.Ratala som s tym od kedy som vedela ze je z vazenia von, ze ho budem urcite stretat castejsie.Tak som si povedala ok. Lenze ked uz sme okolo seba prechadzali, tak ten SVINIAR sa na mna usmial od ucha k uchu ako na stareho kamosa z krcmy, chytil ma za rameno a s uplnym kludom a tym priblblym úsmevom mi povedal, citujem: Ahoj zlatko, nemas chut si zopakovat nase posledne stretnutie? Potom ma pustil.Namiesto toho aby som usla,alebo kricala alebo ja neviem co ine, ostala som v absolútnom soku, bez pohnutia.A on sa neustale usmieval.V tom sa vo mne nieco zlomilo, skratka nastal vo me skrat ci zlom a doslova som na neho zautocila.Udrela som ho do tvare najsilnejsie ako som dokazala a potom som ho zacala kopat a udieŕat a ja neviem co vsetko, z coho on bol uplne mimo.Mal mierne vypite, tak sa velmi nebranil,alebo skoro vôbec.Potom jeden duchapritomny pan ma od neho odlepil, potom ten ....zacal vykrivovat ze ho napadla sialena zenska a jedna mudra babicka zavolala policiu.Tak som cakala na policiu.Ked prisli tak sa pytali co sa staloa preco a ako.Tak som im len povedala co mi v minulosti urobil, ze za to sedel a co mi povedal.No myslim si, ze to na´jhorsie bolo, ze sa ma dotkol.Sice len ramena, ale viem ze toto bol ten zlom, tie jeho spinave paprce Crying or Very sad Tak policajt sadol do auta, niekam volal a potom len povedal ze je to v poriadku.Nechapala som.Dali mi dokonca na seba kontakt, ze ked sa to zopakúje a bude mat ku mne reci tak im mam hned volat, lebo chlapec ma toho vraj narovasi dost. Ten... si dokonca pytal osetrenie a stukal ako pubertiacka, ze co som mu urobila.Dokonca som sa miestami o nho bala, ci som mu neurobila nieco vazne, lebo silno krvacal z nosa a krival, ten pan co ma od neho odtrhol si ho obzeral a povedal ze ma zrejme zlomeny nos a nieco s kolenom ked som ho kopala, tak pekne krival.Ale policia si ho vôbec nevsimala iba ten starsi policajt mi pvedal tak, ze ma dceru v mojom veku a keby urobil jej to co mne tak by si ho sam podal a omnoho horsie.Doteraz uvazujem ci sa spravali podla zakona ako mali ako policajti,alebo ako otcovia.Netusim,ale ja som toho cloveka napadla a dost brutalne by som povedala, ja mam pcit, ze keby ma od neho ten pan neodtrhne tak by som asi ... . Boze, skoncim v pekle a v prvom rade. Crying or Very sad Som z toho uplne zlomena.Neviem co to do mna voslo.Chapete?Som manzelka, matka, mam 25 rokov a na ulici, na prave poludnie, som napadla cloveka, hoci sviniara, ktory mi hrozne ublizil,ale stale cloveka Crying or Very sad Myslite ze za to patrim do remenov na akutne?Alebo co si o tom myslite.Ja nechcem aby ste o mne mali mienku, ked som aj vcera spominala ze mam problem s hnevom,ale takato nie som.Ja sa dokazem ovladat a vela veci v sebe udusit a udupat,ale toto ma zlomilo.Neviem co robit.a ako na to zareaguje manzel.Boze Crying or Very sad
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Pi 13 november 2015 - 15:00

Hmm... že by rozumní policajti? Podľa mňa tvoja reakcia je absolútne pochopiteľná. Trochu by som uvažoval, že čo si taká agresívna, ak by sa ani nepozdravil.. ale slizký úsmev a ešte tie slová a chytenie... bolo to vyprovokované a poriadne... asi na tom chce pracovať. Hlavne to zvládnúť. Ale nie úplne udusiť v sebe. Podľa mna si to dobre vyventilovala hneď na mieste. Tomu sa snáď hovorí - primárna emócia. To sa u dospelých často nevidí a v tomto prípade mi to príde absolútne adekvátne... držím palce aby aj manžel mal pochopenie. Drž sa!
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Pi 13 november 2015 - 15:28

Primarna emocia? No neviem.a ze som to vyventilovala hned na mieste, to ma desi najviac.Bolo prave poludnie, ulica plna ludi aj deti.Priznam sa a nie rada, ze sa mi z casti ulavilo.Pevne dufam, ze po tomto incidente sa dotycny odo mna bude vzdialovat a pochybujem, ze sa ku mne este ozve, ak smozrejme nekjuje pomstu, co ma tiez napadlo.No ale na to, ze mam 62 kil a on je o 20 kil tazsi a 20 rokov starsi, tak sa obdivujem, ze som ho dokazala zlozit. Ale hrda na to nie som.S manzelom som pred chvilou volala, vsetko mu povedala a on ma takisto len upokojil, ze to bola spravna reakcia a ze ak ho stretne on, tak dokonci co som zacala Shocked Ale manzel je maximalny kludas, on nevie ani plesnut muchu ani poriadne zvysit hlas,ale povzbudil ma.Teraz ma skor trapia reci co sa budu sirit, predsa len babicky po omsiach maju vzdy vela tem na rozhovory a dnes budem bodovat urcite ja.Uz ich pocujem: take mlade dievca a takto sa spravat a pod.ale nevidia do toho, takze nech.S manzelom sa snazime viest nase deti k viere, porozumeniu a chceme aby z nich vyrastli slusni ludia, ktori vedia odpustat a byt milosrdny.Nechce aby raz o svojej matke aj kvôli tomu co sa dnes stalo mali mienku ze to co ich ucim sama nezijem. Budem sa snazit pracovat na svojich emociach a hnev odburavat do inych sfer.Dakujem za podporu
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Pi 13 november 2015 - 15:50

Na jednom videu vysvetľovali, že primárne emócie sú tie, ktoré prejavujeme hneď. Tak to robia deti. Ak sú smutné plaču, nastane kričia a tak. Ale časom sa začnú učiť ich potláčať lebo "to nie je vhodne". A tie potom vyjdú na povrch inde a inokedy. Už neodpovedaju aktuálnemu pocitu ale pri "z ničoho nic". A tie volajú sekundárne.

Držím palce. Kašli na babky. Vždy sa niekomu niečo nezdá. A deťom môžete férovo povedať že učíte ku kľudu ale výnimky sú a potom nebudeš vodu kázať A víno piť.

Ja ti veľmi držím palce A teším sa až sa stretneme osobne
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Pi 13 november 2015 - 16:33

Ahoj helen25, 
máš super reakcie. Takto by mal dostať každý vagabund, čo robí ľuďom špinavosti. Tvoje zareagovanie bolo úplne správne a prirodzené. Ty si žiadnu chybu neurobila a ako som už písal, fandím Ti a navyše po tomto incidente máš aj môj obdiv, že si to tomu haj....i takto ukázala. Ešte sa bude na Teba vyškliebať, dokonca sa Ťa dotknúť. Urobila si dobre a myslím, že aj babky Ťa budú považovať za hrdinku dňa.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 72 18fbon6hg5yyyjpg
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Pi 13 november 2015 - 16:44

Páni, toto som teda necakala.Dakujem.Tuto, netusim , kde chodis na tie obrazky,ale pri tomto som nedokazala udrzat zachvat smiechu Very Happy Vdaka,ale cim menej takýchto reakcii, tym je svet krajsi.
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  filipka Pi 13 november 2015 - 17:26

Helena, tvoja reakcia bola úplne normálna. A na kostolné babky kašli..
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger Pi 13 november 2015 - 18:38

Helena, mozno ma budes mat za cvoka, ale mne sa tvoja reakcia paci. Sama na toto totizto nemam guraz, a pritom mam v zivote cloveka, ktory mi ublizil rovnako (ak nie viac, ale to je jedno) a nic take som neurobila. A to ma taktiez opatovne "kontaktoval". Takze... Dievca, mas moje sympatie. Osobne a z vlastnych poznatkov by som takemu @%×€₩ zelala smrt. A pokojne si ma tu ludomili podajte, ale niektori si nic ine nezasluzia.
Drzim palce Wink
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Pi 13 november 2015 - 20:42

Meretseger, vdaka.No za cvoka mam skor a jedine seba:) Ako co sa tyka veci, ked mi niekto ublizil, este take dobre 3 roky dozadu som bola nastavena nastavovat druhe lice a nechala som do seba kopat ako sa kde komu paci,ale potom uz som konecne zacala ,,odvravat" a byt nekompromisnejsia. Mas pravdu v tom, ze su ciny, za ktore by som do tohto statu vratila trest smrti, nech to znie ako kruto.Ine je, ked clovek po spachani nejakého zlocinu citi lutost nad tym co urobil,ale ked som videla toho ... ako sa dokazal usmievat a vysmievat sa mi, tak som sa na neho nedokazala pozriet ako na ludsku bytost,ale ako na skodny hmyz, ktory treba odstranit a zabranit tomu aby pachal dalsie skody.Skratka, ja od kedy viem ze je vonku, bojim sa nie o seba ale o ine dievcata, lebo tento hajzlik ma zalusk na 18tky, 19tky a nie som jedina ktorej ublizil alebo sa pokusil.Ja osobne verim tomu, ze clovek ma silu zmenit sa k dobremu ale on nie. Nezmenilo ho vazenie, tresty, podmienky...nezmeni ho nic.Dnesok ho mozno trosku aspon utlmi a tesim sa aj na reci ked sa mu budu chlapi, jeho kumpani a kamarati vysmievat, ze mu dala ,,na drzku" o 20 rokov mladsia zena. Ako povedal moj manzel, to s egom ake ma on narobi divy.Ale co sa teba tyka Meretseger, bola by som rovnako nekompromisna a tvrda.Ono to myslim zabera. Celkovo mam nazor taky, ze sexualne nasilie a sexuálneho devianta nezmeni vazenie,ale poriadna lekcia a tym nemyslim len nejaku bitku.Takyto clovek by mal pocitit minimalne rovnake utrpenie ake sposobil, nech je v hocjakej forme.Pred par rokmi som to brala inak a davala som kazdemu druhu sancu na zmenu,ale teraz ked mam deti, ja skratka vidim svoju 2 rocnu dcerku ako sa z nej o par rokov stane krasna zena a ak by jej takato svina ublizila tak ........no tak asi tak
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger So 14 november 2015 - 7:09

Plne rozumiem vsetkemu, co si napisala. Ked si clovek predstavi, ze by ten "skodny hmyz" - pekne vyjadrene! - pachal taketo veci dalej a inym dievcatam... Brr... Ten "moj" hmyz mozno i chlapcom, neviem. Zasr... pedofil, ktory sa stale ohanal (krest.) Bohom. Toto je i pre Michala, aby vedel, preco krestanstvo ale fakt ze nemam v laske. Tak doslova terorizuje celu rodinu, mojmu bratovi zlomi ruku, stvorrocne decko (mna) vieme co, potom ho/ju unesie a robi bohvieco (vdaka vsetkym egyptskym bozstvam za to, ze si to nepamatam... takmer), ked ujdeme na dovolenku, prenasleduje nas a sekerou zacne mlatit do drevenych dvier domceka, kde sme ubytovani; tie extremne stresy mi vyvolaju diabetes... etc... tak a potom sa zacne ohanat tym, aky je boh dobry a spravodlivy? Tak akoze... sorry, ale toto NIE.
Dufam ale, Helen, ze sa k Tebe uz viac nepriblizi. Ze uz budes v bezpeci, hoci si viem predstavit (alebo mozno nie), co musis prezivat, ked zije tak blizko. Drz sa!
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav So 14 november 2015 - 7:20

Ahojte, dnes som spal po dlhej dobe sám mimo domov. Nebolo to tak zlé. Ale doma je doma. Chcel som vás ešte pozvať na dnešné víkendové zello o 18:00. Majte sa a držte sa.
Jožin
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 72 z 84 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 78 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore