Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 73 z 84 Previous  1 ... 38 ... 72, 73, 74 ... 78 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Mischelll So 14 november 2015 - 9:01

Ahojte Wink

rozhodla som sa dnes sem napísať....ale po pravde ani neviem čo, alebo čím začať...ako teraz no mam sa v celku dobre...to v celku myslím tak že aj keď som doma....tak sa zamestnávam nejakými blbostami dokonca sa aj ucim...a to je pre mňa ako dosť netypické.....teda citam si rôzno veci a aj si dosť pametam....s tým nemám problém...a sú to aj celkom zaujímave veci...teda no ako sa to vezme...bola som u svojej doktorky na kontrolu....a ako vždy ju zastupovala iná asi už moja nova doktorka laughing  neviem teda ale svoju doktorku som nevidela už dobrého pol roka...stále je na PN...a ako mne to až tak nevadí, teda mala by sa už na 99% vratit v januári...a teda akurát čas na vysadzovanie liekov....no len neviem ako to bude a či to bude teda to vysadzovanie....v celku aj keby som to nemala napisat ale je to tak že je mi to jedno....či mi ich vysadí či nie...asi tak no....aby som nezabudla...pred vcerom som nešla spať tak ako vždy...teda ten istý čas....a mala som problém zaspať....dokonca som si musela dať dalsie lieky...a aj to som potom okolo 5 bola hore....a už sa mi nechcelo spať...ale beriem to asi tak že spim dosť...asi som len nebola unavená...ale dolezitu úlohu zohralo aj to že som si písala s bývalou koleginou a čo mi napísala ma aj rozrušilo teda no premyslala som o tom...aj v noci a tak no ....ale dalsi vecer uz nebol problem zaspat....proste ja si z toho ani tazku hlavu nerobim...skor ma trapia ine veci .....celkovo však sa mam dobre.....

Prajem krásny víkend community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 637
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 So 14 november 2015 - 10:04

Dobre ranko vsetkym.
Mischell, drzim ti palce pri tom vysadzovani liekov,aby si sa citila co najlepsie.To nie je asi nic moc, ked je tvoja lekarka tak dlho PN.

Xkrchnav, uplne rozumiem, ze byt po nejakom case mimo domova nie je naprijemnejsi pocit, hlavne ked ma clovek rodinu,ale obcas to i pomaha vyventilovat sa a prist na ine myslienky.

Meretseger, viem si predstavit co si prezivala a museli to byt muky.S takymto niecim sa clovek len tak nedokaze zmierit nikdy,ale ja ti prajem aby si z teba vsetka ta bolest a trapenie co si prezila ostupne vytracala a aby si v sebe pocitovala len pokoj a v zivote prezila uz len krasne a radostne chvile.Viem z vlastnej skusenosti, ze taketo chvile pridu Smile

No, ja som sa dnes zobudila do prenádherného, krásneho rana Smile a to som zaspala o pol 4 rano. Vecer som totiz dost dlho debatila s manzelom, ten siel spat okolo 22:30 a ja som tak sedela pri krbe a hodne nad vsetkym premyslala a nebolo mi najlahsie, skratka prisli na mna stavy akejsi beznadeje a smutku a zacali sa mi v hlave vynarat veci z minulosti a kedze som nechcela ist spat s týmito pocitmi, tak som si vzala mikinu, ciapku a od 23:00 do asi 3:00 som popilila a postiepala vsetko drevo na dvore, komplet na celu zimu, asi 6 metrov, cca.A zistila som, ze toto by mali davat povinne v ambulanciách namiesto liekov:) Uplne zo mna vyprchal vsetok smutok, vycistilo mi to hlavu a myslienky, lebo som sa zamestnala fyzickou pracou. Sama sa divim ze som to za 4 hodiny vsetko stihla.Horsie bolo ked sa zobudil manzel a vysiel na dvor, skoro ho porazilo. To som si teda vypocula kazen, ze co bude zajtra ci sa rozhodnem dnesnu noc vymenit strechu co planujeme na jar :)Bol zom mna mierne zufaly aj ked sa nedalo nevycitat z jeho tvare nadsenie a´ulavu ze to nebude musiet robit on po praci ked od pondelka do soboty taha 12tky. Ruky si velmi necitim, ale za to uzasny pokoj, pri pile som si este k tomu pokeala s Bohom a dost veci sme si vyjasnili :)Samozrejme vnutorne,aby ste si nemysleli, ze konverzujem fyzicky s Bohom Smile No a atk, dnes cakame navstevu nasu rodinku, ciastocne, pridu zablahozelat nasmu syncekovi, ktory mal narodeniny a sa vytesujem, lebo nasa dcerka sa naucila nove carovne slovicko :Daj mi Smile a tak, drzte sa priatelia, krasny a pozehnany vikend a tesim sa na zello, verim ze stihnem, neviem kolko sa tu zdrzi familia. Pa zatim Smile

helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej So 14 november 2015 - 10:51

Ahoj Helenka - si nesmierne silná žena, emočne a psychicky, aj keď sa Ti to možno občas nezdá. Tá reakcia na provokáciu sa mi vidí ako prirodzená a vhodná. Verím, že Ťa už ten odľud nechá na pokoji. sad and unhappy Veľmi sa teší, že sa Ti podarilo urovnať si hlavu pri tom dreve fyzickou prácou. Smile Ani neviem, čo všetko Ti mám napísať, lebo mnohí predo mnou Ti tu napísali povzbudenia, ku ktorým sa ochotne hlásim aj ja. Si skrátka hrdinka a dobrá mamina i manželka. Prajem Ti hodne síl, pohodičky a zdravia, a aby boli Tvoje dni napĺňané čo najviac peknými a šťastnými chvíľami. Smile Všetko dobré, Helenka. giving a hug

Mischelll, ahojky. Smile Držím Ti palce pri vysadzovaní. Smile Aj ja asi niekedy na konci zimy pôjdem dole s Orfirilom Long. cool Želám Ti, aby sa poriešili ťažkosti, ktoré Ťa ustarosťujú. Drž sa! giving a hug

Tuto, ahoj. Smile Veru, na také detičky sa nedá hnevať. To je velice roztomilý vek. Smile Zdá sa mi, že to hrabanie lístia a počúvanie hudby bola taká pohodka. Nerob si určite starosti zo smutných pohľadov učiteliek a riaditeľky. Prikláňam sa k názoru, že to bol len Tvoj dojem a že za tým nie je nič schované. Maj sa krásne a uži si zaslúžený vííííkend. it is perfect

---

Ahojte. winking

Dnes sa mám zhruba dobre. Smile Som však trochu prepracovaný a trochu vyčerpaný. V posledné dva dni som robil dlhšie nadčasy, lebo je toho neúrekom. Určite nechcem vyznieť, že sa sťažujem na svoju prácu, vôbec nie. Iba sa tak zľahka zverujem, že je toho dosť veľa a že teda je to fuška stíhať. Embarassed Ešte som mal aj dnes ísť aspoň na 5 hodín do práce, aby som dokončil sklz, no rozhodol som sa napokon byť doma. What a Face Nálady mám teď všelijaké, občas som aj nahnevaný alebo smutný. Trochu zle znášam to množstvo podnetov a hurhaj vôkol seba. Som potom strašne rád, keď môžem byť doma v izbe v tichu alebo pri rádiu a byť sám. it is perfect

Čo sa týka psychopatológie, myslím, že je to pod kontrolou. Som iba trochu nervózny, unavený a neurotický. Suspect Dnes plánujem zametať podlahy, vykomunikovať diplomovku, čítať študijnú literatúru pre istý projekt. Ale momentálne zrána sa pôjdem hrať na PC a relaxovať najprv. alien

Známka: 2+.  Cloud 1

Prajem Vám krásnu sobotu, priatelia. rendeer
Váš kamoš
Matej
jocolor

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 73 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  regina So 14 november 2015 - 13:27

Ahojte,

Helenka,
más moj obdiv. Zareagovala si velmi správne na toho niktoša. On si to zasluzi a nemá význam v takýchto prípadoch potláčať svoje prirodzené reakcie. O tom, že kresťania vravia, že "sa má nastaviť aj druhé líce" by som vedela rozprávať ako sa to mne nevyplatilo. Keď sme mali doma konflikty so svokrou tak som sa podla toho správala. Snažila som sa ju pochopiť a stále som jej odpúšťala a nakoniec som prestala akokoľvek reagovať. Držala som hubu a doslova nastavovala druhé líce, avšak len navonok. Vnútorne som to potrebovala vyventilovať. Aspoň si myslím, že tento rozpor v myslení a konaní bol prícinou spustenia mojej choroby pred 15-stimi rokmi. Veľa som vtedy čítala Bibliu, bola som doslova posadnutá Ježišovým vzorom. Podla mna netreba zabudať aj na Starý zákon, kde platilo "zub za zub". Nám, pokojnejším, co skor myslíme ako konáme, je to dosť cudzie a podľa mňa je dôležité dať voľný priechod aj prvotným reakciám. Povedať, urobiť to, čo nás v tom momente napadne. Treba vedieť povedať aj "nie", "už stačilo" a stopnut tak ludí, čo nám ubližujú.Ako vraví moja psychologička: "veľa myslenia niekedy škodí".

xkrchnav,
psychiatricka mi kedysi povedala, že ja mozem spat len vo svojej posteli, no ja som to zámerne viackrát porušovala, až som sa naučila spávať aj na cudzích miestach. Dnes s tým už nemám problém, ale spočiatku je to ťažké. vtedy pomôžu lieky na spanie, mne napr. obycajný Hypnogen.

mischelll,
držím vsetky palce pri vysadzovaní. Mne sa postupné pomalé vysadzovanie/znižovanie osvedčilo.

A ako sa mám? V noci som sa vrátila z návštevy dcery v Bratislave a dnes nám doviezli novú veľku sedačku do obývačky a tak sa z nej vsetci vytešujeme. Manžel, ktorý je neraz proti kupovaniu nových vecí a vymene staršieho nábytku za nový, ma nedávno prekvapil a súhlasil s myslienkou, ktorú som pred rokom spontánne vypustila z úst, že predám nejaké knihy, zrušíme jednu časť knižnice, popresuvame nejaký nábytok a kupime novú sedačku. Behom 2 týzdnov sme to teraz zrealizovali, hoci knihy som este ani nestihla vsetky popredat. Úplne sa nám obývačka zmenila, je o veľa utulnejsia a pohodovejsie to vyzerá v nej.
Zdravotne som na tom dobre a čo sa týka vysadzovania, už znižujem nielen antipsychotiká ale aj antidepresíva- zatial bez problémov.

Držím vám vsetkým palce, nech sa vám darí Smile
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav So 14 november 2015 - 14:34

Ahoj Regina, teraz prepáčte, že nereagujem na ostatných. Ale zrovna dávam dokopy financie a tak na toho Willa Halla. Myslel som si, že to že môžeš spať len doma naznačuje že na Willa teda nemôžeš prísť. Ale nakoniec spať inde môžeš, tak sa teda naposledy asi opýtam, či prídeš? Ešte je tam aj pár miest nezarezervovaných aj v hlavnej sále takže verím, že v pohode sa dá sadnúť. Pár ľudí sa totižto ako sa dalo čakať na poslednú chvíľu začalo odhlasovať. Kto vie koľko vôbec nepríbe bez toho že by to niekam písali...

Uf uf tak idem kalkulovať ďalej. Majte sa.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  regina So 14 november 2015 - 14:50

Ahoj, xkrchnav,

na Willa Halla, nepojdem, hovorila som to už na zello dialogoch dávnejsie ale asi si to prepočul. Vela mi dalo aj jeho video o vysadzovaní psych. liekov. Spísala som si z toho dokonca poznámky. Zdalo sa mi to vyčerpávajúce. Pokial budem mocť, pozriem si to online.
Držím palce, aby to dobre dopadlo...
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav So 14 november 2015 - 14:51

No keď si mi pripomenula, tak som si spomenul, že si hovorila na zellu čosi. Ale nemal som pocit, že to bolo definitívne, tak teda bolo. Ok, dúfam, že všetko bude ok aj online. Som hodne zveadvý aké to bude. Už to aj chcem mať po tejto stránke za sebou. Všetko dať doporiadku a tak....
Díky.
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto So 14 november 2015 - 16:10

Ahoj Matej,
som rád, že si si na mňa spomenul v príspevku. Áno, deti sú úžasné a tiež sa mi ráta, ako ich učiteľky bravúrne zvládajú. Je to pre nich veľká zodpovednosť a starosť, taký minidav zvládať. V tomto majú môj obdiv. 

Veru, podobne ako Ty som nevedel doceniť kľud a pokoj, keď som bol len doma. Hoci toho zďaleka nezvládam toľko ako Ty, cítim unavenosť. Aj sa tak trochu hanbím, že robím len 4 hod./deň a som z toho celý akýsi unavený. Je úplne bežné, že sa robia dvanástky, dokonca k nim pribudnú nadčasy. Obdivujem Ťa v tomto Matej, že to tak úžasne všetko zvládaš a aj choroba akoby bola u Teba na ústupe. Držím Ti v tomto palce a snáď aby aj tá čistá jednotka v hodnotení dňa padla.

.............

Ahojte všetci,
mám celkom pekný deň, spal som do deviatej, čo bolo asi 8 hodín. Bol som na záhrade a nosil som lístie v plachte, hrabať som nateraz odmietol, ale aspoň čosi... Teraz sa venujem relaxu a som celkom v pohode. Zdravotne OK, len zvládnuteľné drobnosti, hoci trochu viac fajčím ako by sa slušalo. Inak fajn.

S priateľským pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 So 14 november 2015 - 17:38

priatelia,ospravedlnujem sa,ale nasa familia pride az teraz o par minut ,takze sa nam to presunulo, takze nebudem moct zrejme prist na zello, asi tak o 19:00, vraj sa dlho nezdrzia,ale aj tak.dost som sa na zello dnes tesila,tak sa drzte a fajn pokecajte:)
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav So 14 november 2015 - 19:26

Ahojte, tak ja som chcel priskočiť aspoň pozdraviť, potom som zapol a bola reč o angličtine asi tak som nechcel skákať do reči a nakoniec aj tú Helen po siedmej som minul... tak dúfam, že sa vám to pozdáva aj takto keď tam proste nie som stále. My sme mali rodinnú pohodu - hrali sme dostihy a sázky a teda už aj s Timejkou sa dalo pekne hrať! Poriadne sa to naučila. Už len trochu koňské koruny jej pomáhame počítať ináč všetko si už pekne sleduje. Majte sa pekne zdravím vás aspoň tu. Som zaspatý po sklípku asi zdriemnem trochu skorej.

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 So 14 november 2015 - 20:35

ahojte, tak ja som vas uz zial nestihla.Na zello som prisla asi 19:05.Tak sme mali navstevu, vsetko prebehlo v pohode, len otec sa ma vselico vypytoval aj na vcerajsok, ze jeho dievcatko predsa nekopne ani do kamena.Ale to zabudol, ze 5 rokov som uz mala :)Buduca svagrina,,praxovala" pri detoch a prebehlo vsetko v peknom rodinnom duchu.Otec ma trochu ,,spucoval", ze ako to vyzera moj muz, lebo sa uz vyse mesiaca neholil ale bolo tazke vysvetlovat mu, ze mu to tak vyhovuje a v neposlednom rade aj mne:) a odniesla som si to ja Smile Nasa dcerka pri navsteve povedala 2 nove slovicka, tak sme sa z nej velmi tesili a syncek tancoval na ludovky.Takze dnesok hodnotim celkom fajn. Na dvore uz nemame ziadne drevo na ,,spracovanie" tak som stiahla krasnu slovensku rozpravku 7 zhavranelych bratov a prehovorim muzicka aby sme si oddychli pri filme. Tak sa drzte, oddýchnite si, naberte nove sily, lebo nedela je kratka Smile
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger So 14 november 2015 - 21:03

Ahojte,
ospravedlnujem sa, ze som nebola na zelle, ale bud som zadriemala (stvrtok), alebo sa mi aktualizoval tablet, co tiez chvilu trvalo (dnes). Snad som vam tam nechybala Smile
Inac v pohode, nove nic. Asi tak.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 73 z 84 Previous  1 ... 38 ... 72, 73, 74 ... 78 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore