Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 8 z 84 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 46 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto So 20 jún 2015 - 22:17

Ahoj Matej,
občas sú aj také dni. Želám Ti aby boli už len veľmi výnimočné. Možno by si nám mohol trošku priblížiť čo Ťa tak rozosmutnilo. 

................

Ahojte,
dnes bol príjemný deň. Doobeda som si čiastočne poplnil akožepovinnosti, ale zostalo mi ich aj na tieto večerné hodiny. Vybehol som s kamarátom autom na Myjavu, kde sa konal jarmok a folklórne slávnosti. Len sme to tak obehli. Kúpil som si koženný opasok a otcovi, na zajtrajší deň otcov, perník s nápisom. Neskôr sme grilovali na záhrade u kamaráta. Akosi sa všetko mäso dobre ugrilovalo, a tak som si užil kulinársky zážitok. Neskôr som doma pokračoval v plnení akožepovinností a to najmä angličtiny. Ešte to nemám hotovo, ale dohovie ako v noci... A vlastne o nič ani tak nejde, lebo som si nadbehol na dva dni v nedávnej minulosti.

Zdravotne oukej, na tej grilovačke ma chytila moja "obľúbená" únava a tak som sa tam len mierne venoval grilu. Ale aj tak sa môžem priznať, že to bol výborný deň a som mu rád.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 8 Barbeque_grill_party_time_sticker-rf409a3b6abc2454bb6eadcb9dec0cae7_v9waf_8byvr_512
Majte sa pekne. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ne 21 jún 2015 - 19:21

Ahojte,
dúfam, že sa máte všetci aspoň ako tak dobre, a želám aby to bolo aj lepšie.

Tu na blízkom západe Slovenska nič extra nové. Zobudil som okolo deviatej a motal som sa po byte. Po akom takom prebratí som sa venoval akožepovinnostiam, teda nemčine, geografie, psychológii a aj angličtine. Po obede som si na chvíľku zdriemol a trvalo to až do piatej. Takže som sa veľmi "rozumne" zachoval vzhľadom k problemom so spaním v noci. Čo už. Po zobudení som sa nejako pomotal, vlastne som celú nedeľu okrem balkóna nebol vonku. Teraz bežia TVnoviny, ale nemám akosi chuť sa do toho zapozerávať. Dnes ma potešil iba ak jeden telefonát, inak asi nič. 

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 8 Images?q=tbn:ANd9GcRt5o-I_kuA2QsUkfA6pM57-n5guCrnZ7GQJFt6oZtmGr_mhI4Smg

Zdravotne Ok, vlastne dnes sa nič neprejavilo.

S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  historik Po 22 jún 2015 - 13:53

Ahojte, drahí priatelia! Smile

Ja sa venujem koníčkom - literatúre, modelárstvu, pozerám dokumentárne filmy. Workman

S pozdravom,
historik
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Po 22 jún 2015 - 20:45

Ahoj historik,
čítam, že máš veľmi zaujímavé záujmy. Čo teraz čítaš, modeluješ a pozerávaš? U mňa momentálne dominuje učenie sa angličtiny, čomu denne venujem dve hodiny takmer denne. Kedysi som lepil modely lietadiel. Obvykle pozerávam seriál Klany a debaty Máte slovo. V podstate to prvé je akýsi dokument. Občas si niečo zaujímavé stiahnem film s Netu, ale príliš to nepozerávam.

.............

Ahojte všetci,
pre dnes sa to dalo. Trochu zapršalo, a tak som nemusel ísť na záhradu z dôvodu polievania. Bol celý deň čerstvý vzduch, takže mám okno celý čas otvorené. Vstával som v primeranom čase, ale po obede som si dve hodinky podriemal. Vybehol som do mesta na poštu niečo poposielať a vbehol som aj do supermarketu po vody a rožky. Následne som čučal doma pri knihe a NB. A tak akosi prešiel deň. Aktuálne pozerám seriál v kompe a vypisujem vám tu.

Zdravotne primerane, nezaznamenal som, okrem klasiky v malom, nič zvláštne. V stredu idem MUDr. aj na injekcie, ani neviem, čo jej poviem. V podstate dobre, ale v zásade sa nepreťažujem...  Shocked

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 8 Tow0003
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Po 22 jún 2015 - 21:36

Ahojte,
dnes celodenný workshop na tému Hearing Voices Movement. Je radosť byť v takej spoločnosti, a vidieť, koľko nádejných snáh sa všade začína. Verím, že sme sa narodili do fakt podarenej doby a do správneho miesta na svete. Verím, že pár vecí z HVN by sme mohli prevziať aj na zello. Dnes sa mi dokonca ozvala jedna slečna že jej niekto doporučil stránky križovatka duše. Taká radosť že hádam tá snaha nie je zbytočná a čo viac možno to niekomu aj pomôže! Tak mi napadlo, že jej ešte doporučím toto fórum.

Majte sa pekne,
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  ester Po 22 jún 2015 - 22:44

Ahojte
Matej mrzí ma tvoja smutná nálada a keby som mohla,rada ti pomôžem,tak aspoň modlitbou a myšlienkou ťa chcem povzbudiť.
Historik no ty máš zaujímavé koníčky. Mne to niekedy príde tak,že vy,muži to máte v záujmoch pestrejšie,ktovie prečo?!
Tuto páčia sa mi tvoje príspevky a tie obrázky Very Happy

A ako sa mám? Dnes som si ešte dosádzala kvietky a mätu, upratovala dvor,hrala sa s mačiatkami a pila kávičku s kamoškou  it is perfect  Celkom dobre,leto je pre mňa také najšťastnejšie a najspokojnejšie obdobie a všetkým aj vám prajem,aby ste takú radosť a pokoj v srdci mali aj vy. jumping
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Ut 23 jún 2015 - 13:39

Ahoj priatelia. Smile

Na fórum som pár dní nešiel, lebo som sa zotavoval z operácie očí. Bližšie zverenie, ako to prebehlo a dopadlo, udávam v téme "Ako ste na tom fyzicky?" tu: https://www.schizoforum.net/t72p10-topic#10557

Mám sa celkovo dobre. Smile Tieto dni som mal vyplnené len starostlivosťou o zrak a likvidáciou sprievodných bolestí. Takže som nič nerobil iného, ani som nedodržiaval svoj stravovací režim, ani denné aktivity, ani čítanie, nič. Iba ležanie a zotavovanie sa. Takže chvíľami, keď mi bolo fyzicky lepšie, som sa trochu aj nudieval. Chýbali ste mi a chýbal mi celkovo počítač. winking

Ten výkyv plačlivý z piatka - to bol iba očakávateľný výkyv, prišli mi niektoré veci ľúto. V podstate nič vážne. Prekonal som to hlavne spánkom. X sa pýtal, čo by mi vtedy najviac pomohlo - vtedy mi najviac pomáha skôr byť sám a vyspať sa. Prípadne počúvať hudbu pri zaspávaní. very sad3 Ďakujem, že ste mi v tom držali palce a povzbudili ma. it is perfect

Dnes teda psychopatológia v poriadku. Prajem Vám pekný čas, držte sa, kamaráti! cheers Idem pokračovať v zotavovaní zraku. albino
kamoš Matej
rendeer Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Ut 23 jún 2015 - 15:55

ahojte...tak ja som po novom na olanzapine, len mam problem udrzat si vahu na norme:/bola som posledne dni dost podrazdena a zmatena, ale tera je to lepsie.dnes som bola prvy krat na skupinovej terapii a citi sa fantasticky, takze sa drzim:)
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Ut 23 jún 2015 - 16:03

Ahoj Helenka it is perfect

Veľmi sa s Tebou teším, že sa držíš a je Ti lepšie. Olanzapín je veru tvrdý kaliber, pri ktorom sa obvykle prudko priberá, no zároveň býva zvyčajne veľmi efektívny v boji proti našim symptómom. Skús si zapisovať aspoň na papier, čo ješ a čo piješ, baraj aj bez rátania energie alebo kilojoulov. Skrátka len aby si mala predstavu, čo všetko si do seba dávaš, aby si mala podklad pre následnú kontrolu a obmedzovanie stravy. Na olanzapíne aj človek, ktorý nikdy nemal problém s váhou, dokáže veľmi rýchlo pribrať neraz 20 kíl. Preto Ti prajem z celého srdca, aby si si vedela významne a vedome regulovať, čo ješ a kedy a ako často ješ. Yes

Helka, držím Ti naďalej palce, aby sa Ti darilo. Nech dni plynú v pohode a v pokoji. Smile Applause
S pozdravom
Matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Ut 23 jún 2015 - 16:10

dakujem Ti, to iste prajem i ja Tebe...olanzapin som mala aj pred 3 rokmi ale nerobil mi vtedy taketo problemy...teraz je pre mna dolezite,ze mi pomaha pri mojich symptomoch.Schizoafektivna porucha ma trapi viac afektivitou, i ked niekolko dni dozadu som sa premietala nocnymi halucinaciami...pri dvoch detoch,ktore mam vedla seba a manzel v praci to nebolo prijemne...casom sa snad vsetko upravi, i ked mala som pocit ze to bude cim dalej horsie,nie som prilis velky optimista asi to je problem
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ut 23 jún 2015 - 21:59

Ahoj helena25,
to priberanie je tak trochu problém aj pre mňa. Kým som to zastavil, bol nielen najvyšší čas, ale aj tak som "narástol"... Momentálne sa tým nejako extra nezaoberám, ani preto nie som nešťastný. Hlavne k zmene potrebujem viac pohybu a prehodnotiť jedálniček. 

.........

Ahojte všetci,
dneska mi to so vstávaní akosi nevyšlo. Prebral som sa až okolo 10:30. Akosi som sa domotal až k obedu a čosi aj málo s tým pomohol. Následne som vybehol do supermarketu po pár krabíc mlieka, a keďže mali vo velkej zlave sušienky, zobral som do košíka aj tie. Doma som sa venoval akožepovinnostiam, teda nemčine, geografii, čítaniu odb. lit a angličtinu som si nechal na večer. Okolo piatej sa mi ozval kamarát a vybehli sme do mesta na kofolu a nealko pivo. Ako si mi to všetko nesadlo, už som mal chuť byť doma. Celý tento deň ma sprevádza taká akási divná nálada. Asi ma už berie tá doktorka na zajtra.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 8 Medical-nurse-nursing-injections-needles-vaccinations-atan1767_low

Zdravotne celkom dobre, len akosi taká poslabšia únava ma prenasleduje. S tým súvisí aj lenivosť, pasivita, podriemovanie počas dňa a podobne. Túto fázu by som nazval pasívna fáza.

Ešte dakujem xkrchnavovi, že som mu mohol brnknúť, bol som tomu rád.

S priateľským pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej St 24 jún 2015 - 8:49

xkrchnav napísal:Tak si plač. Netreba to potlačovať. Skús pozorovať odkiaľ to ide. Kadiaľ to prechádza, čo okrem zovretia cítiš... Zapíš si to... Už som sa ťa asi pýtal, píšeš si denník? Niečo ešte trochu súkromnejšie než toto fórum, alebo nám tak veríš že tu denníkuješ? Prajem ti aby tvoj plač bol tvorivý a nie zničujúci, aby si sa niečo o sebe naučil. Nemôžem byť s tebou ale aspoň na teba myslím...

Aj ja to robím tak, že to nepotlačujem. Jednoducho to akosi precítim, preplačem, podepkárčím si. Obvykle na posteli s hudbou v ušiach a zaspávajúc, až napokon spiac. Čo sa týka toho nonstop kanála, chápem to ako dobrý nápad. Ja osobne síce nie som na osobné hlasové a zoči-voči zverovanie, no napr. ak by ten kanál obsahoval čet, tak isteže by som si rád pokecal o svojom probléme. Našťastie moje depresívne výkyvy sú zvyčajne len také neurotické poblúznenia, ktoré ako prídu, tak aj odídu. Inými slovami, stačí mi často len zverenie sa na fóre a Vaše prípadné stručné držanie palcov. Neprídem si priveľmi náročný na formu povzbudenia. Stačí, že ma niekto chápe. Dosť často sú to aj moji rodičia. Okrem toho, áno, píšem si veru aj denník. Je otázne, či som v ňom úprimnejší než tu. Very Happy Totiž niekedy som tuná tak ukecaný a utáraný, že už nemám čo do denníka súkromnejšieho napísať. laughing Ale občas sa aj také nájde, to je pravda. Mám dlhodobý cieľ si písať viacej tam, než tu, aby som Vás tu nezaťažoval toľkými detailami zo svojho života, ktoré Vás až tak nezaujímajú. No málokedy sa mi v tom darí v miere, v akej by som chcel. Embarassed

Ďakujem, kamoš X, že si na mňa myslel. Držím palce. it is perfect Smile

---

Ahoj všetci. Smile
Mám sa dnes dobre. Plánujem ísť do lekárne alebo do drogérie ponakupovať samoopaľovacie prostriedky, nakoľko sa pol roka nemôžem opaľovať! affraid affraid Potom treba spráskať do hlavného fóra tému "Dnes ma teší", nakoľko anketa v metafóre sa zatiaľ vyjadruje v prospech tohto kroku. Smile Tiež si kúpim nejaké vody. A čo viac? Asi si budem čítať, hrať sa na PC a relaxovať. Možno nejaké domáce práce... Deň je ešte mladý, tak sa postupne uvidí, čoho sa chopím. Dnes sa chcem uchopovať šancí skôr podľa nálady. Smile

Nálady mám teraz dobré. Príznaky sú v norme. Neurózy zlepšené. Flush ok. Spánok v poriadku - momentálne som už 3. deň vstal medzi 6:00 a 6:40. Túto noc som spal aj bez Ataraxu a Ibalginu. it is perfect
Prajem Vám pekný deň, priatelia. Držím všetkým palce, celej našej komunite! jumping

Sun 2

PS: Tuto, držím palčiská u doktorky a u sestričky! it is perfect it is perfect it is perfect


Naposledy upravil Matej dňa St 24 jún 2015 - 9:48, celkom upravené 1 krát.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 8 z 84 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 46 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore