Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 9 z 84 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 46 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav St 24 jún 2015 - 9:03

Ahoj Matej, díky, že si sa zdoveril aj s tazsimi a súkromnými zvládaniami. My teraz pokračujeme tretím dňom prednášok. Je to už na mňa trochu náročné.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej St 24 jún 2015 - 9:30

X, fúha, dúfam, že si môžeš aspoň trošku z toho všetkého vydýchnuť. Držím mocne prsty, aby si to zvládol a bol pokojný a spokojný. Posielam objatie: giving a hug Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 9 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav St 24 jún 2015 - 11:13

Díky Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  opadané lístie St 24 jún 2015 - 11:25

ahojte.

mne je po dlhsom case o nieco lepsie. konecne. nechcem to ale zatial moc rozoberat, pretoze sa bojim, ze mi to nasledujuce dni odnesu. very sad2

podstatne zlepsenie je v nalade, v aktivite a v tom, ze uz sa prevaznu cast dna necitim taky fyzicky slaby a bez energie.

odo mna nateraz len takto strucne, vsetko je este totiz velmi krehke a nechcem, aby to na mna spadlo.

majte sa pekne. dancing
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej St 24 jún 2015 - 17:31

Som šťastný, Lístie, že sa Ti polepšilo. Drž sa aj naďalej, želám k tomu veľa sily a veľa zdaru! giving a hug Smile

---

Ahojte.
Dnes som nejaký trochu lenivý. Zdá sa, že som ako ovca bez pastiera. Ponevieram sa hore-dolu a dokopy nič nerobím. Už som aj pozametal, poupratoval, zahral si jednu hru, druhú hru, čosi popísal na stránku. A stále cítim akosi, že to nie je ono. Dnes dodržujem aj stravovací režim. No celkovo som trochu znudený, lenivý. Reku že sa idem učiť angličtinu, alebo dačo. Ale ešte som sa k tomu neprimäl. V telke bežia nové časti Midsomer, a ja ich nepozerám, lebo sa mi nechce na to čumieť. Znervózňuje ma byť niekde na jednom mieste a akože sedieť. A tak iba pochlipkávam vodu, prechádzam sa od okna k oknu, kvapkám si do očí roztoky a nič produktívne za sebou nezanechávam. Ale asi to nevadí. Viem, že by ste mi poradili, aby som si z toho nerobil také starosti. A preto nebudem. Skrátka dnes je lenivý deň. Čo už. Twisted Evil Very Happy Vezmem to z nadhľadu.  jumping2

A tak prehlasujem silným hlasiskom: Zdar odpočinku! cheers

welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 9 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav St 24 jún 2015 - 19:00

...VEĽKÁ PROSBA...

dnes skončila 3dňová návšteva Petra Bullimora a jeho parťáka Chrisa. Atmosféra bola úžasná a ja som si odnášal ešte viac nádejí, že nám JE pomoci! Diskutovali sme hlavne o hlasoch. Ale, ako vravia, podobne sa dá pracovať aj s paranojou či inými vnútornými presvedčeniami. Veľmi sa mi páči nápad nepoužívať klinickú reč. Aj ja už som začal používať názvy ako bludy, halucinácie... ale prečo vlastne? Znie to "lepšie"? Mne to pripadá, že to zakrýva skutočný význam. Proste vnímam zvláštny zvuk, hlas, vidím čosi zvlášne. Prečo to zhadzovať... to som ale odbočil.

Prosba na vás všetkých - dávnejšie som už prejavil svoju túžbu po tom, aby sa na Slovensku začalo niečo "diať". Dušana, terapeutka, už som ju tiež viac krát spomínal, vyjadrila chuť niečo také urobiť na Slovenku. A nielen chuť, ale má aj priestory, kde by sa ľudia stretávali. Je to v Martine. Preto prosím, ak ste blízko Martina, a viete si predstaviť, že by ste raz za týždeň došli na stretnutie a pomohli založiť prvú Hearing Voices skupinku na Slovensku bolo by to úžasné. Dušana potrebuje podporu. Nedivím sa, tiež by som do toho asi nešiel sám. Preto ak by bol niekto z vás ochotný v tomto smere, kontaktujte ma a ja vám potom pomôžem spojiť sa s Dušanou. Napadlo mi, že pár krát by sme na "vyskúšanie" či nám to všetkým pasuje, prizvať ju na niektoré zello dialógy.

Viem, chce to odhodlanie, odvahu, ochotu zaviazať sa niečomu, ale vedzte, je to pre dobrú vec. Je to najrýchlejšie rastúca sieť svojpomocných skupiniek po celom svete. Čo znamená, že to funguje a pomáha nám to zas prežívať svoj život tak aby sme mali pocit, že za niečo stojí, že sme radi a sme užitoční ...

Díky za ochotu!
Jožin
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto St 24 jún 2015 - 21:09

Ahojte
Dnešok u mňa začal nespaním, nezabrali mi ani dva Gerodormy. Celý deň sa ma tak trochu týkala taká ospalá otupenosť. U MUDr. som dostal dve injekcie a lieky. Bol som na záhrade a máličko som pomohol. Vlastne ani neboli žiadne revolučné práce. Zúčastnil som sa malej oslavy Jána. Doma som si zdriemol a spať plánujem okolo 23-24 hodiny.

Zdravotne našťastie primerane. Dúfam, že sa najbližšie dobre vyspím.

Čaute. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Št 25 jún 2015 - 10:35

Ahoj! clown

Tuto, nepísal si v noci do témy o nespaní, tak som ráno veľmi dúfal, že sa Ti podarilo spať. Napíš, či sú moje nádeje oprávnené. Držal som Ti palce. cyclops

X, žiaľ, nie som pri Martine, ale asi 50 km východne od Bratislavy. pig Včera ma zaujalo, že tie hlasy si myslel aj ako rôzne iné presvedčenia, vzťahovačnosti či paranoje. Keby to bolo takto širšie postavené, tak je to veľmi zaujímavé. Ja som totiž hlasy nemal, takže pri užšom chápaní Hearing Voices by som nebol vhodný kandidát na člena. What a Face

---

Dnes sa mám dobre. Očná mi vybrala pooperačné šošovky, momentálne vidím na -0,25 a -0,75. Je to prijateľná ostrosť oproti predoperačnému stavu. Dr. ma informovala o neustálom hojení a každodennom zlepšovaní zraku, takže sa čoskoro dočkám aj videnia na 0,00. Smile Okrem toho som si bol kúpiť vody. A teď si pôjdem plánovať nový deň. Akurát som sa preobjednal zubárke, idem v utorok. Totiž prvý termín som musel odrieknuť kvôli zlému zraku - dať si zubárku na 3. deň po operácii očí bolo naivné. laughing

Nálady mám teď dobré. Príznaky pod kontrolou, flush ok. Fyzično lepšie. Neurózy zlepšené. Chudnutie - ide to dobrým smerom.

Krásny slnečný a pokojný deň všetkým! Sun 1
Applause

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 9 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Št 25 jún 2015 - 13:26

Ahoj,
áno, Matej, moje domnienky a vízie o HVN, ako som ich už prezentoval tu aj na zellu, sa potvrdili. V Hearing Voices movement sa pristupuje rovnako/podobne k hlasom aj k víziám. Nezvyčajným presvedčeniam, fóbiám... ako som už to vypisoval. Takže HVN skupinky môžu ponúknuť útočisko širokému záberu ľudí s psychickými potiažami. Nekategorizujú, nediagnozujú. Cieľom je pomôcť žiť hodnotný život. V Brne už jedna je. Taká prvá československá lastovička. V Martine miesto máme... nájde sa niekto s psychickou podporou? Napadlo mi, že možno máte cestovanie zadarmo, stačilo by možno dôjsť raz za dva týždne, možno menej... a potom by sa videlo... držím palce a modlím sa aby sa našla ochotná duša a pomohla nám všetkým.

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Št 25 jún 2015 - 22:18

Ahoj Matej,
tak nakoniec som sa tú noc nevyspal, teda vôbec. Ale na tú nasledujúcu som to primerane dohnal.  Smile Som rád, že si v pohode.

............

Ahojte všetci,
dnes bol fajn deň. Ráno som konečne vstal ako treba, čo ma dosť potešilo. Doobedie som využil na poplnenie akožepovinností, čo sa aj zadarilo. Poobede som išiel s našimi na záhradu. Veľa práce teraz nebolo, aj som si zobral nejakú knihu. Navečer TVsprávy, Zello. Teraz tradične pozerám seriál na NB a čosi vám tu vypisujem.

Zdravotne nadštandardne oproti oficiálne stanovenej diagnóze. Minimum paranoidné hlasy na balkóne, únava lepšie ako včera. Spanie znesiteľné. Zaspávanie poslabšie. Fyzička slabá.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 9 Scrawny_cartoon_kid_trying_to_build_muscles_by_lifting_weights_0515-1103-1504-4317_smu1

Majte sa pekne. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Pi 26 jún 2015 - 11:19

Ahoj Tuto. Teším sa Tvojmu fajn dňu. A tiež vyspatiu. Nech sa darí aj naďalej! Smile it is perfect

---

Ahojte. Twisted Evil

Trošku sa dnes a včera nudím. V noci som nemohol zaspať - jednak pre energáče a jednak pre zrýchlenú myseľ, ktorá riešila kopec myšlienok. Boli zamerané hlavne na moje ďalšie postupy v živote v najbližších mesiacoch. Tiež mi prišlo nervózne, že budem ešte mesiac doma. Podľa všetkého by som mal prvého augusta nastúpiť do zamestnania, no to je ešte na pohľad ďaleko, takže si reálne musím zhotovovať program na využitie súčasného voľného času. A to mi ide trošku biednejšie, než som si myslel. Mnoho činností, ktorým sa mi otvárajú možnosti, sa mi nechce robiť. So šírou záplavou voľného času mi úmerne s tým stúpa lenivosť. Je to taký akýsi paradox, ale pravdivý. Question Smile Snáď to teda vydržím a bude dobre. cheers

Mám sa inak vlastne dobre. Nič extra ma netrápi - vštepujem si do hlavy hektá nádeje, športového uzobrania a optimizmu. Držím sa hesla, že nie ten je bohatý, kto má veľa, ale ten je bohatý, kto si vystačí s málom a veľa nepotrebuje. To následne aplikujem nielen na materiálne veci, ale aj na rôzne iné hodnoty, povahy, "úspechy" a ciele. Strašne ma láka skromnosť. Je to priamy následok minimalizmu. V rečiach skromný ja ešte nie som žiaľ, ale beriem si celkovú skromnosť žitia ako taký svätý grál života, ktorý je kľúčom k prirodzenému šťastiu a pokoju človeka. Snáď nie som až taký naivný idealista a romantik, ako pôsobím, ale chcem týmto myšlienkam veriť. Zatiaľ mi veľmi pomáhajú, tak sa ich chcem držať. jumping

Čo sa týka schizofrénie, zdá sa, že čuší. Som všelijako "iný" a zvláštny a mám všelijaké "rezíduá" dávnych afektívnych a psychotických symptómov. No sú to len také drobnosti, ktoré dokážem vôľovo ovládať a držať pod kontrolou. Dbám na psychohygienu - minimálne na väčšinu odporúčaní, ktoré som zhrnul na stránke v článku "Psychohygiena". Zdá sa, že môj stav sa dá vyhodnotiť ako reziduálny, pozostatkový s miernym chronickým priebehom a celkovo stabilizovaný, kompenzovaný.

Čo viac si priať? Už len štipkou si okoreniť túto súčasnú nudu, ktorá sa voľne transformuje na lenivosť. Nejak to zvládnem. Asi. Veď to nie je nejaký skutočný problém, to sú len také "luxusné problémiky", ktoré si môže dovoliť ten, ktorému v podstate nič nie je. Embarassed

Mám Vás rád, priatelia, a držím s Vami. Cítim s Vami úzku spolupatričnosť a fandím všetkým. Držte sa! I love you
Váš navždy kamoš
Matej
community together
Cloud 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 9 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Pi 26 jún 2015 - 20:55

Ahojte,
Matej, uži si aj tú nudu, lebo dohovie čo a ako keď nastúpiš do práce možno aj tá nuda Ti bude chýbať.

U mňa nič svetoborné. Viacmenej sú okolo mňa samé maličkosti, ktoré niekedy rozosmutnia, potešia, alebo sú neutrálne. Ale celkove som rád, že sú to len také "prkotiny", lebo to väčšie môže byť na mňa možno priveľa.

Dnes môj život prebiehal nezaujímavo. Vstal som neskôr - akožepovinnosti - obed - krátky odpočinok - záhrada - doma - TVnoviny - sprcha - Net, PC. Medzitým, alebo prerušovane som pofajčieval a kávičkoval. 

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 9 Coffee_0
Majte sa pekne
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 9 z 84 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 46 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore