Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 63 z 84 Previous  1 ... 33 ... 62, 63, 64 ... 73 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ne 1 november 2015 - 18:13

Áno xkrchnav. To je to pravé slovo ZDOCHNUTO... Práve tak sa cítim. Čím viac sa posúvam k večeru, je to len horšie. Taký pekný deň to vyzeral. Okrem iného som sa donútil čítať, aspoň tak.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 63 Bugs_bunny_tired_sad_by_carlosrkb-d7qaulg
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Ne 1 november 2015 - 18:24

Dobrý králik "what's up doc?"
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger Ne 1 november 2015 - 18:39

Ahojte,
Tuto, dakujem za povolenie, prisaham, ze budem dane slovo ctit a budem pri nom stat v dobrom i zlom Very Happy

U mna dnes sice takisto zdochnuto, ake to je v podstate klasika. Dopozerala som prvy diel Pana prstenov a celu dobu som mala chut dokopat brata, aby opat stiahol multiplayerovy LEGO Pan prstenov, ta hra nemala chybu. Ten excelentny humor, etc.! Zboznujem, ked do filmov, i vaznych, do hier takisto nahadzu kde-tam humor.
Inak okej, praca na blogu, a co sa vlastne tyka psychiky, tak po uzkosti/depresii ani chyru, ani slychu. Proste fajn. Nalada eutymna bez psychotickych priznakov, BAP v remisii, HPO sice stale v popredi, ale pacientka prestala, obrazne povedane, hryzt. V pozadi predsa len subdepresivne prezivanie v dosledku psychickej ujmy spred par dni (viz blog - "Cas povedat zbohom mojim snom".) V principe vsak mozno povedat, ze bez psych. floridity, bez automutilacnej aktivity, bez suicidalnych tendencii.
Sakra, som dobra Shocked Very Happy
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ne 1 november 2015 - 18:58

Ahoj Meretseger, tá MUDr. LEGO je pre Teba. Neviem či sa hodí do "Pána prstenov", Ale snáď, keď si tak pozitívne vyložila svoj zdravotný stav...
Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 63 Thumb-doctor-female-lego-166.6-12305

....................

Mne sa zdá, že sa mi trochu polepšilo. Momentálne nie som až taká zdochlina ako pred hodinou. Teší ma to! Ešte sa pripraviť do práce a dnešok je vybavený. Ha!
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Ne 1 november 2015 - 19:40

Ahojte, no je tu nejaka sklesla nalada ked sa vacsina citi ,,zdochnuto,,. Ja celkom v pohode.Navsteva ktoru sme ocakavali v podobe nasho domáceho neprisla,asi sa bal konfrontacie s manzelom, tak ratam, ze sa objavi zajtra ked bude muz cely den az do neskorého vecera v praci. Ja som totiz na ludi makka aj ked som nastvana.Inak som prezila den dobre a asi ma bude vacsina povazovat za ,,divnu,, ale mam 25 rokov a dnes prvy krat v zivote som videla film Duch, ten citak s Patrickom Swayze. No uplne ma uchvatil a ,,fackala,,som za to, ze som ho nikdy nevidela, pritom som dva roky studovala na filmovej fakulte.No hanba mi az pod ciernu zem.Dostal ma az tak, ze som si ho hned po skonceni stiahla a doteraz ho pozeram Laughing Na manzelovo prianie som stiahla aj vojnovy film Odpor, tak dnes mame doma kino atmosferu Smile No a tak. No a moja sikovna dvojrocna dcerka ma dnes ,,potesila,, ked mi pri hrani sa na dvore rovno do kuchyne niesla drziac za chvost zdechnutu mys so slovami: mama, mnam mnam laughing skoro ma kleplo.To dievca nema z nicoho strach.Ja som pistala ako diva, situaciu zachranil az manzel. Ach deti, radost nad radost Razz No fajn, tak sa tu drzte zatial
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  regina Ne 1 november 2015 - 20:20

Ahojte,

prečítala som si vaše príspevky a prajem vám viac energie, ak nie dnes tak aspoň zajtra Smile .
Helenka, nemáš to jednoduché - takýto konflikt s domácim - verím, že to človeka trápi a privádza späť k chorobe. Podľa mňa, si hlavne dávaj pozor na nocný spánok. Doležité je aspon na noc mozog vypnúť a nechať ho oddychovať, príp. zvážiť návrat k liekom, aby ťa tie bludy a halucinácie nepohltili.

Ja sa mám dnes trochu "spomalene". Bola som donútená spomaliť, skrz "ženské problémy", ktoré ma v piatok dostali do nemocnice na jednodňový zákrok v krátkodobej anestéze. Prišlo to dosť nečakane, z ničoho - nič, takže aj rodina bola z toho mimo a hoci som to brala dosť pragmaticky, všetci mi do nemocnice vypisovali SMS-ky, že všetko bude v poriadku a majú ma radi... asi z vnútorného napätia som bola z toho taká rozcitlivená, že som každú chvíľu potláčala slzy (neplakala som tak dávno, že ani nepamätám, snáď naposledy pri nejakom dojímavom filme). Keďže všetko išlo hladko, sľubovali mi najprv, že večer pravdepodobne už pojdem domov, no nakoniec si ma tam nechali do sobotného rána. To už ma na tej posteli mrle žrali. Stále ležať, max. vysedávať v posteli, a doma nedorobená robota... Ale v sobotu doobeda si ma manžel odviezol domov s tým, že o 10 dní sa mám staviť po výsledky a také 3 týždne byť v kľudovom režime. Ale viete aké je to, ked máte rodinu, doma dvoch chlapov, záhradu... Myslela som, že idem rovno ku sporáku, ale ešte cestou domov mi volala sestra, aby som nevarila a aby sme prisli k nim (k nej a mojej mame) na obed. A tak som doobeda len prala a dirigovala tých mojich dvoch chlapov, čo treba ešte ako doupratovať na víkend. Poobede som uz oddýchnutá varila na nedelu, keď volala moja svokra, ktorá je v Domove dôchodcov, že by v nedelu rada prišla k nám. Nedokázala som jej povedať, že som nie celkom v poriadku a tak som suhlasila (manžel bol so synom v záhrade).
A tak dnes sme zrána boli v cintoríne a potom pre svokru v Domove dôchodcov. Dovarila som nejaké zemiaky k obedu a spravila šalát a spolu sme sa naobedovali. Svokra posedela, snažila sa ma ešte nadirigovať, že ten riad po obede by som už mala umyť (ja som však bola ustatá a aj som sa necítila dobre) a tak som jej povedala, že neskôr ho umyjem. "Ale do večera ho umyješ, nie?" - nezabudla dodať.
Teraz už odpočívam pri PC, riad mám umytý, oprané šatstvo niektoré rozvešané, iné pozbierané a uložené alebo čakajúce na žehlenie a svokru späť v DD. So synom sme mali fajn rozhovor o babkách, o mojej a manželovej mame a o energiách, ktoré z nich vyžarujú.
Zajtra mám termín k psychologičke. Manžela ešte doma, takže aspon o tú "zver" na našom dvore sa starť nebudem musieť.

Prajem vám teda pevné nervy a dostatok energie v nadchádzajúcich dňoch!
regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Ne 1 november 2015 - 20:24

Ahojte, kamaráti. winking

Dnes sa mám dobre. Deň mi začal niekedy okolo 7:30. Fičal som dnes na 2 kávach a 1 malom energeťáku. Venoval som sa viacerým aktivitám, napr. diskusii s rodičmi, čítaniu fóra, hraniu sa na facebooku, tiež som nejaké 2-3 hodinky písal na wikipédii, sledoval kilojouly, čítal si rôzne knihy. Na rad prišli aj akožepovinnosti konečne - po filozofii som nejakú hodinku skúmal taje informatiky, a potom nejakú tú hodinku zase angličtiny. Zjedol som 8400 kJ, čo je veru dosť, ale zas posledné jedlo som mal o 17:00. Smile Subjektívne som sa mal vlastne dobre, snažil som sa usporiadať si hierarchiu priorít a hodnôt. Aj duchovne som sa trochu obrodil... Shocked Každopádne občas som mal aj pocit nudy a zdochnutosti, ale našťastie káva vždy zabrala. Zajtra zase práca a pokúsim sa po nej sa znovu venovať akožepovinnostiam - dúfam, že mi večerná káva tento plán umožní realizovať. Najmä potrebujem, aby mi kofeín dodal chuť k činnosti, lebo práve tá mi večer po 18:00 chýba. Smile

Dávam známku 1-. Smile
Prajem Vám, priatelia, pekný večer a úspešné i príjemné vykročenie do nového týždňa - nových šírych možností. it is perfect
S úctou
Matej
Moon

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 63 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Po 2 november 2015 - 0:25

Ahoj Matej,
blahoželám k výbornému dňu, práve je dvadsaťštyri minút pondelok a verím, že aj Tebe dobre dopadne. "Akožepovinnosti" ber tak, že je to len akože a teda sa nimi rozhodne nepresiluj. Keď nebudeš mať na nejakú tú "a." tak ju jednoducho vyškrtneš pre daný deň. Dúfam, však, že nie nastálo. Mne najväčšiu šarapatu robí cvičenie Sad . Ale inak pohoda v zásade to tam poplním ako treba.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 63 E79aee256879f19d139ef5ed9e8f3e41
prek.: Svaly. Skutočný dôvod prečo si nikto nerobí posmech z jeho psa.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Po 2 november 2015 - 13:14

Ahojte,
netvrdím, že sa stalo niečo svetoborné, ale v práci som dostal hrabanie suchého lístia a zabudol som užiť ranné lieky (hanba). A strašne zle sa mi, s pribúdajúcim časom, robilo. Aj som urobil málo, aj som sa cítil divne unavene a začali sa mi triasť ruky. Na druhej strane, keď som lieky doma užil bolo mi, už po desiatich minútach, fajn. Ešte mám do roboty zabehnúť okolo trištvrte na dve niečo poprenášať, to už bude pohoda. Z toho dedukujem, že buď mi pomohol liek na tlak, alebo ten proti nežiadúcim účinkom antipsychotík. scared2 Tak a teraz je už pohoda. Smile

Plánujem sa venovať "akožepovinnostiam" a možno si aj podriemem  Very Happy . Inak detičky boli fajn, začali ma zdraviť na pokyn učiteľky. Tak sa na mňa pozerali ako pracujem. Tentoraz nemali výbavu na pomoc (fúriky, lopatky), tak mi "nepomohli". V pieskoviskách je plno lístia, dúfam, že to nebudem musieť robiť rukami, hrable totiž vyhádžu veľa piesku aj s listami.

Akosi som sa rozpísal, takže majte sa pekne. T.


Naposledy upravil Tuto dňa Po 2 november 2015 - 16:13, celkom upravené 2 krát. (Reason for editing : gramatická chyba)
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  historik Po 2 november 2015 - 13:51

Ahojte, milí priatelia,

aj dnes som pasívnejší. What a Face Dúfam, že večer bude lepšie. Včera pred spaním som čítal o tých Vikingoch. indifferent Voľačo o histórii si dnes ešte pohľadám. Tie fotky hradov, zrúcanín, megalitov, kostolov sú pekné. Radosť pozerať.
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger Po 2 november 2015 - 14:23

Ahojte, ja dnes po terapii, kde som revala, nebolo mi dobre, a tak, ked som sla este nakupit do Tesca, schytala som tam krce, a teraz unava. Akoze, inak bolo u psychologicky fajn, pochvalila ma, ako hezky vyzeram a ze podla nej pisat viem, ale i tak ma to cele mrzi very sad2
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Po 2 november 2015 - 19:46

Ahoj Tuto. Som rád, že sa Ti podarilo zvládnuť absenciu ranných liekov a že to napokon dopadlo veľmi dobre, takže sa Ti stav vrátil späť do štandardu. Smile Veru, sú to neľahké chvíle, keď pozabudneme; mne sa to občas tiež stane. Držím Ti v práci i doma všetky palčiská, nech Ti povinnosti odsýpajú zľahka a v pohodke. Smile it is perfect

Ahoj historik. Vnímam to veľmi inšpiratívne, že si tak zanietený pre históriu, resp. vôbec pre niečo. Často sa mne stáva, že som buď rád všelijakým oblastiam, a žiadnej poriadne. Alebo sa pre nejakú konkrétnu nadchnem, no rýchlo vec spľasne. Teba to drží roky, preto si mi príkladom. Prajem Ti mnoho historiografických potešení a nových obohatení. it is perfect Very Happy winking

Ahoj Meretseger. To je fajn, že sa môžeš psychologičke vyrozprávať až tak úprimne, že prídu na radu slzy. Hodnotím to ako plus, hoci Tvoj smútok je boľavý. Ale život Ti ešte len v podstate začal, šíre hory-doly dospelého a zrelého života máš ešte pred sebou, takže príležitosti sa všelijako ešte budú vyvíjať. Smile Chi, hovorím jak keby som bol nejak zvlášť starý človek. Ale ja si naozaj myslím, že máme dôvod byť optimistickí a flexibilní, aj keby sme mali už cez 60. it is perfect To, čo sa v dvadsiatych rokoch života nestihne alebo nezmôže, tak sa spraví v tridsiatych, štyridsiatych. Ja už si teraz dopodrobna plánujem svoje tridsiate roky. Presne viem, kde sa vidím takto za 5 rokov, ba za 10. laughing Prajem Ti, Meret, veľa spontánnej radosti a veľa pokoja, harmónie a dobrého všeobecného pocitu. Smile winking

---
Ahojte. winking
Dnes sa mám dobre. Opäť som mal dve kávy a jeden malý energeťák. Zdá sa, že tento pomer mi pomáha. V práci všetko ok. Dokonca som takmer nemal problém s flush a mal som v podstate veselú náladu. Už dlho som nebol v práci celý deň veselý. Teraz mám na pláne ešte akožepovinnosti, ale moc sa mi do nich nechce pustiť. Uvidím ešte. Shocked Známka za dnes: 1-. cyclops

Želám Vám, priatelia, pekný večer a príjemný utorok. Špeciálne našim nespáčom prajem pokojnú a kvalitnú buvačku i odpočinok. it is perfect
S úctou
matej
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 63 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 63 z 84 Previous  1 ... 33 ... 62, 63, 64 ... 73 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore