Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 61 z 84 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 72 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Pi 30 október 2015 - 10:43

Fíha to píšeš z mobilu? Smile tak nech sa ti darí. Ja si na lístie pamätám z liečebne... ako taká moja najlepšia terapia tam... bavilo ma to. príroda.. pohoda ... síce prefúka a hotovo ale čo aspoň som mal činnosť Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger Pi 30 október 2015 - 12:17

V PK tiez bolo hrabanie listia, travy, vytrhavanie buriny... Fu, neznasala som to, ale ked pri poslednom "pobyte" som presedela vnutri zavreta cele dva mesiace, isla by som hoci aj bananovniky sadit...
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Pi 30 október 2015 - 12:52

Tyjo... asi som tú Ultimu hral pridlho... ale vždy keď vidím skratku PK tak si predstavujem Player-Killer... Smile. Tak dúfam, že ťa tam moc nekillovali.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Pi 30 október 2015 - 15:15

Ahoj xkrchnav,
nepísal som to z mobilu, pustili ma z práce skôr s tým, že sa vrátim o dvanástej a bude sa prenášať... To už bola pohoda.

...............

Ahoj Meretseger aj xkrchnav,
hrabanie lístia je fajn, pokiaľ to robíš polhodinku, hodinku. Vtedy je to relax. Ale nejaké tie štyri hodiny, to už je nič moc. Keby som si aspoň nezabudol doma sluchátka k mobilu. Dnes som hrabal iba hodinu, potom bolo nejaké prenášanie a poslali ma domov. Neskôr som ešte musel dobehnúť na ďalšie nosenie. Šéf mi tak spravil do pohody pracovný deň.

..............

Ahojte,
dnes je celkom fajn čas. Spal som síce len päť a pol hodiny, ale plánujem spací vííííkend  cheers Sleep, takže si dobehnem nedospané. Po práci som najmä oddychoval a pri tom počúval nejakú angličtinu. Mám tu aj rozčítanú knihu z knižnice, neskôr ju plánujem pomaly čítať. Navečer, teda priam až v noci si pozriem Farma duel, mama to pozerá a akosi ma to začína chytať.  pig cat .

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 61 Farma-6-logo

Pekný deň a ešte krajší víkend praje Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Pi 30 október 2015 - 16:43

Ahojte parta.
Tak ja dnes tak vselijako, oblacno, miestami burky. Zacalo to rano, ked mi domov tesne potom ako manzel siel do prace prisla navsteva nasho domáceho.Resp.byvame v rodinnom dome ale v prenajme, platime ohromne vysoky prenájom a domaci prestal platit bezne ucty . Vsetky peniaze co sme mu za cas ktory tu byvame dali minul bohvie kde a teraz mu chodia upomienky a hrozi ze nam odpoja elektrinu.Okrem toho sme mu zaplatili za drevo, kedze kurime drevom, samozrejme to bolo v cene najmu a ani to nam nedoviezol, mame dreva tak na tyzden.A on mal tu drzost dnes rano prist a vydierat ma, ze vraj musi zvysit najomne .Vraj kvôli drevu a bliziacej sa zime a podobne blbosti.Pripominam , ze platime 450 eur mesacne.Tak on neplati elektrinu a bezne výdavky , hrozi nam ze prezijeme zimu bez tepla teraz aj ta elektrina a on chce dalsie peniaze? niektori ludia nemaju chrbtovu kost. Bola som z toho dost vystresovana a naobed sa mi pridruzili zrakove halucinacie a pred 2 hodinami aj hlasy.Vidiny ustali, obcas sa nieco objavi, ale zatial to zvladam.Davam to zapricinu mojej rannej navsteve. Manzel ma spucoval preco som mu nezavolala do prace aby prisiel a urobil s nim poriadok aby som sa nemusela ja stresovat.Pocitujem este nejaku vnutornu nervozitu, trochu sa chvejem a potim , citim sa ako ,,po opici,,.Ci to moze byt z toho ze mi ,,chybaju lieky,,?? neviem, kazdopadne sa to snazim ustat. Dnes som nebola s detmi ani na prechadzke, zanedbala som aj domacnost, skratka den na nic.Hadam sa z toho vyspim
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Pi 30 október 2015 - 17:00

Ahoj helena25,
čítam, že nemáš zrovna ľahké obdobie. K tomu len toľko, že platí najmä to, čo je napísané a podpísané v zmluve. Hlavne sa však snaž čo najmenej stresovať, aby sa Tvoje psychično dalo do poriadku. V prípade zhoršenia, radšej uži tie lieky, akoby sa to malo vyhrotiť do nepríjemnejších následkov. Sústreď sa na seba, prenechaj "vybavovačky" na manžela, teda, aspoň týchto pár dní. Fandím Ti. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Pi 30 október 2015 - 19:23

Ahojte. winking

Ester => Ahoj. Aj ja mám rád veru piatky a rovnako aj mne zbehol tento týždeň rýchlo. Mal som ho pomerne náročný a pravdupovediac som veľmi rád, že už je piatok a môžem relaxovať. Verím, že aj Ty rada relaxuješ, tak nech nám to obom vyjde a máme sa cez víkend fajn. Držím Ti palce, Ester. Smile it is perfect

Lístie => Ahoj. Na bowlingu bolo v podstate dobre. Podarilo sa mi skôr odísť, to znamená už o 23:20. Dohrali sme hru, išli si sadnúť späť k stolu a už som sa pomaly aj zdvíhal domov. To bolo fajn, lebo posedávanie pri stole ma nebaví. Negatívom večera bol alkohol, ktorý ma opojil, takže nálada bola síce dobrá, ale ráno som mal trochu opicu... very sad3 Inak hra bola dobrá, kolegyne milé, témy rozhovorov ok. Hodnotím večer na dvojku, nebyť opice tak na 1-. Embarassed

Tuto => Ahoj. Je paráda, že si úspešne dohrabal to lístie, aj keď ešte bodku za hrabaním ste ešte asi nedali, však? Aspoň keď tak súdim podľa stromov, tak ešte sú ony dosť ovešané, neopadané. Smile Teším sa z Tvojho pohodového dňa. Zároveň Ti prajem príjemný odpočinok a spánok počas nasledujúcich dní. Spoločne s Tebou teď vyhlasujem vííííííkend! cheers winking

Helenka25 => Plne súhlasím s Tutom, Helenka. Je to od toho domáceho veľmi nepekné, povedané veľmi mierne. Niekedy sa mi až hlava točí, ako sú niektorí ľudia podlí. Veru, len sa snaž upokojiť a v zmysle Tutových rád vybavovačky teraz prenechaj svojej opore, manželovi. Držím Ti vrúcne prsty, Helenka. giving a hug

Meretseger, Xkrchnav => Ahojte. To muselo byť zaujímavé, taká terapia hrabať lístie. Aj by som to bral veru. My v nemocnici sme vonku nemali žiadne terapie - len nás púšťali von na prechádzky do areálu nemocnice. To sme si iba vegetovali na lavičke, alebo v prípade zimy 2009/10 som pobyt v areáli spájal s návštevou mamy. Smile

M.
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 61 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Pi 30 október 2015 - 19:50

Ahojte. winking

Dnes sa mám zhruba dobre. V práci ok, ale už som významne upadal čo do fyzických a psychických síl. Niežeby som mal robotu nejak extra stresujúcu, ale jednoducho únava sa dostaví aj tak. Včera som už smútil a dnes sa mi už všeličo nechcelo z toho, čo som mal robiť. Čo sa týka povzbudzovačov, ustál som to na 1 šálke kávy Nescafé ako súčasť raňajok plus 1 malý energeťák (250 ml) poobede okolo 13:00. Smile To si myslím, že nebolo príliš veľa, skôr je to asi v norme. Niekedy sa mi stáva, že si neviem prikázať dobrú náladu. Skrátka, nech sa snažím akokoľvek, občas jednoducho nemôžem vtipkovať, ani sa usmievať, nejde to. A vtedy som aj mĺkvy a nekomunikatívny, čo si ihneď v práci všimnú. Z toho sú potom zbytočné tlaky typu "čo ti zas je, čo sa ti stalo, čo nič nehovoríš". very sad3 Ale to našťastie hodnotím ako drobnosti. V zásade je v práci ok. Školu zajtra nemám, ale mám si vybavovať diplomovku a istú "odbornú činnosť", takže zadania mám. V prvom rade si chcem však dobre oddýchnuť a porelaxovať. Smile Zajtra ideme na hroby, rodina sa tak zjednala na tento termín. Shocked Ale medzitým budem vegetiť pri počítači a pri akožepovinnostiach.

Žiaľ, akožepovinnosti sa mi potom už nedarili robiť, lebo som bol unavený a zaspával som pomerne skoro. Musím sa polepšiť, len ešte neviem presne ako. Budem na tým premýšľať. affraid

Celkovo deň hodnotím teda na 2+. Yes

Želám Vám krásny večer a príjemný štart víííííííkendu. Applause Huge smiley
Matej
Moon

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 61 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 So 31 október 2015 - 12:55

Ahojte, dufam, ze víkendujete v pohode. Ja som dnes absolutne znicena, v noci som nespala ani chvilu.Do 22:00 bolo vsetko v poriadku, s manzelom sme si pozreli super film, nasmiali sa a potom sa u mna rozbehli z nicoho nic halucinacie a uzkosti ale brutalne. Potom si skoro nic nepamatam len manzel mi vravel ked som sa nadranom vraj ,,spamatala,,ze som sedela v kute so sklonenou hlavou a hovorila nejake nezmysly. Nevedel, ci ma volat zachranku alebo co so mnou, lebo toto sa mi nestalo od kedy sme manzelia tak nevedel ako zareagovat.Tak ho napokon napadlo zavolat mojej lekarke kedze mam aj jej mobil, to chuda zobudil o pol 2hej rano a ta mu nakazala dat mi 20 mg olanzapinu a cele trittico vraj potom to zabralo do pol hodiny.Dnes som si dala aj obedne lieky, uvazujem aj napriek tomu co sa stalo ci pokracovat v liecbe alebo ist zas na ,,vlastnu past,,. Budem vdacna za vase rady aj kritiku:) Tak ako vravim dnes sa citim ako po stuzkovej alebo rovno po dvoch za sebou.Obed som zacala varit len pred pol hodinou tak sa pomaly spamatavam.Drzte mi prosim palce
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav So 31 október 2015 - 13:01

Ahoj Helenka... neradostne sa mi čítajú tieto riadky. Pravda už s trochu ťažším pocitom sa mi počúvalo ako "veselo smeruješ rýchlo kamsi". Sám neviem kam. Ale je super, že ste to nateraz ustáli. Podľa mňa je na mieste starostlivo zvážiť riziká, možnosti, súčasnosť... možno skúsiť aj pochopiť vidiny, čo naznačujú, ak niečo... držím ti rozhodne palce! Dnes po stužkovej neviem či máš ešte náladu na zello, ale dali sme pravidelné sobotňajšie na 18:00. Pravideľnosť nám robí dobre s psychickými potiažami a možnosť volenia termínu nikto nepoužil takže takto... štvrtky 20:00 a soboty 18:00. Keby náhodou, napíš mi do súkromnej správy číslo na telefón a môžeme pokecať aj tak... ale viac by si mala byť asi so svojimi najbližšími. S manželom a spraviť si možno bojový plán... sú to len moje nápady či skôr len myšlienky napísané do textu takže to neber ako nejakú bernú mincu.. proste moje doporučenie. Drž sa helenka.

Ale aj všetci ostatní! Nemáme to ľahké, je tá rovnováha krehká, ale ideme ďalej.
Majte sa,
Jožin
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger So 31 október 2015 - 13:58

Jaj, helen, ako smutne sa to cita, mrzi ma, ze to cele mas takto... Neviem Ti poradit, zial, tak len tolko, drz sa, a po ciernej pride zas biela, tak je to vzdy... Drzim palce, nech je coskoro lepsie giving a hug
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 61 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto So 31 október 2015 - 15:40

Ahoj Helena25,
som rád, že si danú situáciu aspoň s časti ustála a aj si nám napísala. Samozrejme, palce Ti držať budem a zároveň dúfam. že obdobie, ktoré máš sa bude dať riešiť domácou liečbou a nie hospitalizáciou. Je perfektné, že si tak zodpovedná a máš aj mobil na psychiatričku, ktorá Ti bola aj o takej dobe nápomocná. Možno je na zamyslenie a prehodnotenie užívanie liekov, ktoré veľmi pravdepodobne potrebuješ. Vysadzovanie je síce lákavé, ale koniec-koncov, keď to potrebuješ, treba ich užívať. Atak, ktorý si mala nie je maličkosť, varuje Ťa pred ďalšími dôsledkami. Ešte raz Ti zdôrazňujem, že Ti držím palce a ustoj to. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 61 z 84 Previous  1 ... 32 ... 60, 61, 62 ... 72 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore