Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 54 z 84 Previous  1 ... 28 ... 53, 54, 55 ... 69 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav So 17 október 2015 - 9:40

Matej - tá knížka ak by ti úplne nesadla, môžeš skúsiť jej zfilmovanú variantu

http://www.csfd.cz/film/256740-miluj-svuj-zivot/prehled/

už len hodnotenie by mohlo značiť kvalitu... mne sa to veľmi páčilo...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  opadané lístie So 17 október 2015 - 10:12

Matej, dakujem za mile slova. it is perfect

som rad, ze sa Ti aspon o nieco polepsilo. veru, mat sa rad v primeranej miere, to je niekedy velmi tazke. obzvlast, ak niekto vyrastal napriklad v disharmonickom prostredi alebo mal prilis krticikych rodicov a podobne. tiez mam s touto vecou tak nejak tazkosti, ale casto mi pomoze prijimajuce spravanie ludi v mojom okoli. to robi naozaj vela.

rozumiem Ti, ze tma Ti robi lepsie, ze si akoby trochu "zahaleny" pred pohladmi okoloiducich. aj to mame podobne, hoci teraz to mam uz v mensej miere. napadlo mi, ale mozno to aj robievas, nosit slnecne okuliare, ked su na to podmienky. to mi dost pomahalo v boji s uzkostou a vztahovacnostou na ulici. nemusel som akoby kontrolovat svoj pohlad a mal som pocit "ochrany".

je to zvlastne, lebo mne na tieto veci, myslim uzkosti a vztahovacnosti pomahaju skor alebo mozno aj vyhradne antipsychotika. aj v nemocnici mi vraveli, ze tieto moje problemy su psychotickeho razu. zaujimave, ako to vedia odlisit, ale od toho su asi odbornici. urcite mam vsak aj rysy uzkostne, fobicke-sociofobicke. ale ako pisem, vacsinou mi pomozu prave AP.

dakujem za drzanie palcov, je to vzajomne. winking
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav So 17 október 2015 - 11:35

Ahojte priatelia... pripomeniem sa ešte s mojim minulotýždňovým vystúpením pred "verejnosťou". Na dni duševného zdravia. Mal som cca 10 minútový vstup. A predstavte si! Bola tam aj paní, čo spolu s Jirkem (býva pomerne často na zellu) prekladajú videá. Hovoril som tam o križovatke duše a ona mi potom pár dní po vystúpení napísala mail. Že sa jej veľmi páči práca čo som urobil, dal pár odkazov dokopy a či by som nechcel pridať aj ich youtube kanál. Veľmi ma toto zahrialo u srdca. Verím, že ten kanál môže byť dosť nápomocný, tak ho s vami hneď zdieľam:

http://krizovatkaduse.je-dnesek.cz/rozcestnik/internet/videa/pod-a-abecedy/121-bipolarni-duse

je to všetko prekladané nimi dvoma - Kamilou a Jirkem. Tak nech sú videjká ku prospechu.
Majte sa pekne pekný víkend!
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav So 17 október 2015 - 13:20

Pridal som ešte návrh na víkendové zello ak sa pozriete do témy zello. Vyplynulo z toho že dnes je zello od 17:50.

Majte sa a pre niektorých do skorého pocutia Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto So 17 október 2015 - 17:10

Ahoj Matej,
Hayová je super. Kedysi dávnejšie si ju kúpila mama a keď ju prečítala dlho bola v polici nečítaná. Kniha "Miluj svoj život" patrí medzi moje obľúbené, dokonca ju považujem za výbornú v zmysle prevencie a eliminácie depresie. Má silný pozitívny náboj a prenesie čitateľa do akéhosi lepšieho sveta v zmysle lásky všeobecne. Príjemné čítanie Matej.

...............

Ahojte,
mám sa dnes dobre, spal som do pol deviatej a niečo aj po obede. Aktuálne čakám návštevu strýka a tety, ale zatiaľ tu nie sú. U mňa taká polihujúca sobota, všetko čo som si zadal som poplnil, do akéhosi bonusu v podobe cvičenia sa nepúšťam, čo rozhodne nepovažujem aj za OK. To by som mohol stále písať dokola. Inak pohoda, venujem sa dnes najmä čítaniu niečoho oddychového a občas zabehnem na Net. Ostatné ide tak trochu bokom, alebo len prirodzene nutné zostáva porábať. Zdravotne sa cítim dosť dobre, pasivita je vedomá, únava ani nemá byť z čoho, "hlasy" znesiteľne, ale zasa trocha vzťahovačnosť.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 54 Cartoon_reading2gif
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Ne 18 október 2015 - 8:32

Ahojte.Tak ja som sa dnes zobudila do velmi zlého rana.Celu noc som preplakala, nespala som ani sekundu.Vecer som totiz sla do obchodu a stretla som tam muza, ktory mi v minulosti ublizil a siel za to do basy.Po 5 rokoch ho prepustili z vazenia a ja som to ani netusila, o to vacsi sok to bol pre mna ked som ho zbadala.Myslela som si, ze je to davno pradavno za mnou, ze to mnou uz nikdy nepohne, zjavne som sa sama v sebe sekla.Nepovedala som o tom ani svojmu manzelovi.Tu mi je akosi lahsie priznat sa s tym.Verim, ze deti ma z toho ,,vytrasu". Ale vdakabohu sa to nedotklo mojej psychiky, myslim v tom, ze nedoslo k zhorseniu,tak som za to vdacna.Mozno som len o trochu silnejsia ako si myslim.
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Ne 18 október 2015 - 13:33

Ahojte,
dnes som si dopočúval víkendové zello a padla tam úžasná informácia. Aspoň podľa mňa. Že už aj na Slovensku je obžianske združenie, ktoré sa snaží pomáhať. Ktorí ste blízko Bratislavy, môžete vyskúšať:

http://www.odos-sk.com/

Ja ich budem čoskoro kontaktovať. Chcel by som im povedať, jak je to u nás v ČR, ohľadom tých peerov, potom svojpomocná skupina, aj zello spomeniem či Willa.

Helen - to musel byť hrozný zážitok. Držím palce, aby si to prežila v zdraví, v relatívnej pohode, aby ťa už neohrozoval. Je sila, ľudia niečo urobia, odsedia si 5 rokov, ale čo? To znemanená, že je všetko zrazu v pohode... len si dajú viac bacha aby neboli načapaní Sad. Drž sa, nech máš v mužovi podporu!

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ne 18 október 2015 - 13:58

Ahoj helena25,
celkovo na obete trestných činov sa myslí v štáte pramálo. Mrzí ma, že aj ty máš takúto živú skúsenosť. Podľa všetkého si silná žena, keďže si to ustála bez zhoršenia. Držím palce, a odteraz len samé kladné zážitky.

...............

Ahoj xkrchnav,
Ty si veľmi aktívny človek, čo na Tebe aj obdivujem. Veru, zaujímavé by to bolo, keby sa v pomoci duš. chorým dalo viac poprepájať, navyše medzinárodne. Určite nás informuj, ako situácia napreduje a želám Ti veľa zdaru.

...............

Ahojte,
doteraz sa u mňa nič špeciálne nedialo, len som o 9:30 vstal dobre vyspatý, riešil som "akožepovinnosti", obedoval som a bol som v supermarkete. Ten obchod ma dosť potešil, lebo až na jednu položku som všetko nakúpil v zľave, dokonca aj šumivé tablety C. Zdá sa mi, že asi tam v nedele budem pravidelne chodiť. Vzhľadom na to, že mám to podstatné porobené, tak ten zvyšok víkendu si spravím takú pohodičku. Dávnejšie som nebol na záhrade, tak dúfam, že sa tam v blízkej dobe dostanem.

Majte sa všetci minimálne dobre a želám, aby zvyšok víkendu aj nastávajúci prac. týždeň pre vás dopadol čo najlepšie. Tuto

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 54 Sale-shopping-basket
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Ne 18 október 2015 - 14:50

Ahojte, vdaka za podporu.No najhorsie na tom je, ze sa to stalo v obdobi ked som sa konecne po dlhom case dostala medzi ludi.Uz dobrych par dni som sa v spolocnosti ludi citila fajn, ziadne uzkosti, nic.A odvcera mam strach otvorit aj dvere na dome, nieto este vyjst na ulicu.Ako naschval. Dnes sme boli sice s manzelom a detmi v kostole ale neustale som citila len strach a nervozitu.A nepomohli mi ani starostlive duchom naplnene dedinske babicky, ktore si v momente ako som okolo nich po omsi presla neodpustili poznamku typu:Helenka, ani neuveris koho sme v dedine videli a dalsie poznamky typu chudatko nase. Raz darmo, na dedine sa nic neutaji, aj tak po tom co mi urobil sa u nas pol roka o nicom inom po omsiach nehovorilo, takze som juz zvyknuta:)

Ahoj xkrchnav
Aj ja obdivujem tvoju zapalenost do týchto aktivit, vdaka za dalsie info, keby som bola blizsie BA co nie som tak by som to omrkla.

Tak si este uzite tie posledne kvapky vikendu.Dnes som si este zahrala na husliach, deti to prezili bez ujmy:)tak sa z toho tesim, ze som nevyla z cviku
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Ne 18 október 2015 - 15:04

Tak už som im napísal. Napísal som rovno predsedovi. Rozmýšľal som či predsedovi či výkonnej riaditeľke tak som sa rozhodol takto. Uvidíme, dúfam, že som ho moc nezaspamoval. Už aj tak bol ten mail dosť dlhý no nič.

Ale dobrá správa aj pre nie BA blízko ľudí. Preskúmal som trochu ich stránky a aha čo som našiel:
http://www.odos-sk.com/Downloads/Adresar%20clenskych%20zdruzeni%20ODOS.pdf
http://www.odos-sk.com/Downloads/Adresar%20uzitocnych%20kontaktov.pdf

Kontakty všade možne po Slovensku! Možno už je niečo aj v blízkosti vás. Držím palce.



xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger Ne 18 október 2015 - 17:10

Ahojte,
dnes dobre, akurat, klasika, unavene. A tak pospavam. Zalozila som si novy blog a mam z toho radost. Link sem nedam, ale mozete si ho vygooglit pod mojim nickom z gameplayov. Musim si ist este umyt vlasy, no a zvazujem nahravanie. V stredu mam terapiu, mala by som skor pozapisovat co-to do dennika pre psych., uvidim. Alebo budem pisat rukopis...? Boze, tolko moznost a ja takto hliviem. Asi sa otocim na druhy bok a pri uvazovani nad tym, co ted, zaspim opat Twisted Evil
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 54 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Ne 18 október 2015 - 19:46

Ahojte. winking

Momentálne sa mám trošku rozpačito, ale inak som sa mal cez víkend vlastne dobre. Bol som sám doma od piatku večera až do nedele poobedia. Rodičia boli odcestovaní. Som si tu gazdoval a dobre sa mi nažívalo. Zdá sa, že som postupne bol aj dosť aktívny, veľa som si čítal, študoval do školy, kochal sa Hayovou (jej knižka sa mi veľmi páči, zatiaľ som prečítal asi 70 strán), ďalej som zametal, umýval kúpeľňu (umývadlo, parapetu na drogériu, sprchový kút, radiátor), umýval viackrát riady, vyhadzoval staré veci z chladničky, utieral prach, zavraždil dvoch pavúkov, sprchoval sa, zmyl vlasy, holil sa, pripravoval jedlo. Televízor som nemal vôbec pustený, ale keď prišli rodičia, tak si ho zapli a už som takmer hodinu pred ním presedel napokon aj ja. Správy som čerpal iba z nadpisov článkov na www.ta3.com, samotné články som nerozklikával. Smile Všeličo som si v hlave počas víkendu ujasnil, aj svoju náb. neurózu som, zdá sa, posunul smerom bližšie k novým riešeniam a novej perspektíve. Pomáha mi k tomu aj tá kniha od Hayovej, ako aj rôzne ďalšie moje úvahy, ktoré som tu doma viedol vo svojej hlave. Zdá sa, že keď prišli rodičia dnes pre pätnástou, tak som náhle zlenivel a nič sa mi zrazu nechcelo. Taktiež sa obnovili moje žracie nálady a mal som i mám naďalej veľmi zvýšenú chuť do jedla. Patrične som aj veľa toho dnes zbaštil. Rodičia akoby mali na mňa efekt trochu tlmivý, akoby som bol pri nich rozvláčny, viac lenivý, menej sa staral trebárs o upratovanie, riady, prípravu jedla. Keď som ponechaný sám na seba v tichu bytu, tak vediem triezve úvahy o sebe samom a celkovo som aktívny človek. Aj preto trochu uvažujem, či sa nejak nemôžem dostať k samostatnému bývaniu. confused Mama však hovorí, že ona ma chce doma, lebo byť sám je ekonomicky nevýhodné a ešte ja sa vraj o nich starám a že sme aj na seba vzájomne citovo zvyknutí. Aj ona ma akoby potrebuje, by som jej vraj chýbal ľudsky, keby som býval inde. Nepraje teda môjmu vyleteniu z hniezda, pokiaľ nemám priateľku. Hm. A cez víkend som zistil, že mi je takýto byt strašne veľký. Že reku mne by stačil pokojne trochu väčší jednoizbák. very unhappy

Takže víkend bol taký akýsi "dospelý", gazdoval som si tu doma sám. Teraz večer som sklamaný, že som od takej tretej zlenivelý a nič sa mi nechce. Ešte som mal v pláne viaceré činnosti a nič z toho. Tiež som sklamaný, že som po ich príchode sa viac ráz prežral, pričom cez víkend som pekne kalórie dodržoval. Embarassed

Takže som teraz v rozpakoch, že ako ďalej. Mám sa vo všeobecnosti ale dobre. Známka 2. Smile
Želám pekný večer a úspešný štart do nového týždňa.cheers
S úctou
Matej
jumping2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 54 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 54 z 84 Previous  1 ... 28 ... 53, 54, 55 ... 69 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore