Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 53 z 84 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54 ... 68 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Št 15 október 2015 - 16:45

Ahoj Schizomars,
určite sa aj naďalej snaž chodiť pýtať o prácu, nakoniec sa môže aj zadariť. Stacionár som mal celkovo rád, ale boli tam tiež všakovaké prípady. Máš pravdu, že je niekedy neľahké chápať všetko, niekedy je človek takto rád, že je rád. 

Je úplne super, že môžeš vybehnúť niekde s kamarátmi. Niekedy sa pri našich ochoreniach, akosi kamaráti rozpŕchnu, či už po stránok nepochopenia, alebo prípadne vlastného života s rodinou. Tak sa môže stať, že si pripadá človek taký osamotenejší...

Inak reálne, pekne si príspevok napísal, určite sa ozývaj častejšie, máš zaujímavý život. Fórum Ti môže byť nápomocné nielen podporou členov, ale aj takým určitým sebapoznávaním.

...............

Ahojte všetci,
verím, že sa máte dobre a netrápia vás nejaké jesenné smutné nálady, alebo podobne.

U mňa v práci celkom dobre, okrem iného som čistil takú zaprášenú miestnosť, tak som sa aj nakašlal. Doma som zjedol na obed polievku, ľahol a na tri hodiny som zaspal osviežujúcim spánkom. Vlastne som sa len pred pol hodinou zobudil. Tak vlastne ani nejako nemám čo vypisovať. Ani "akožepovinnosti" nemám ani len načaté. Akosi som ten oddych potreboval. A že insomnia, vlastne spím ako batoľa. 

Na záver len pozdravujem a želám všetko dobré. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Št 15 október 2015 - 18:46

Priatelia, smutná vec sa dnes stala, prší nám vonku a je tma, poďme sa možno trochu rozveselit na zello. Ak by to nešlo tak aspon bolesť nazdielame a budeme zas na tú hodinku a niečo nasluchat a vnímať. Začíname tradične 20:00.

Jožin
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Št 15 október 2015 - 20:20

Ahojte.

Žiaľ, nemám sa opäť raz dobre. Isteže, je to relatívne. No dnes mi aj šéfka povedala, že sa v poslednom čase čoraz menej usmievam. A celkovo, že bývam nejaký skleslý, dnes som sa dokonca rozhneval na jedného obchodného zástupcu, takže je tu cítiť aj určitá podráždenosť. Prevláda u mňa akási negatívna atmosféra v duši. Hoci sa snažím z celej sily zachovať športové uzobranie a easy postoj v životných situáciách, aj tak akoby moje vnútro bolo negativistické a vyviera z neho smútenie. Ani Vám nepoviem, čo všetko ma trápi, nie je toho veľa, sú to v podstate tri také markantné oblasti. Nech robím čokoľvek, vyvíja sa to zle a živí to vo mne dosť nepríjemnú frustráciu. Nehovoriac o tom, že sa mi to všetko zdá neriešiteľné. Veľmi ma mrzí, že sa zdám v práci menej usmievavý. Je mi to ľúto. Neviem to ale nejak promtne napraviť, hoci pretvárka frčí na plné obrátky čo najviac. Celkovo mám akýsi zlý pocit zo svojho života. Veľmi sa sám sebe nepáčim, ani fyzicky, ani obsahom mysle a povahou. Momentálne prevláda to fyzicky.

Večery mám smutné, neproduktívne, frustruje ma nedostatok voľného času. Dnes ma aj hlava bolí, už som si dal Ibalgin. Lieky beriem ako obvykle... a antidepresívum Escitil 20 mg denne. Po prechodnom zlepšení sa mi depresia nejak vracia a stáva sa rozvláčnou, v niektorých aspektoch je intenzívna. Motoriku nemám ovplyvnenú, pokiaľ vypijem energeťák. Akonáhle vyprší kofeín, tak zase som spomalený jak korytnačka, že mi všetko priveľmi dlho trvá. Neviem si dať skrátka rady. Mám reálny strach, že sa to bude zhoršovať, pričom katastrofou by už bolo aj to, keby to neustupovalo. Cez víkend si musím do školy prichystať jedno dôležité zadanie a budem potrebovať jasnú a fungujúcu myseľ. very sad2

A ešte by som Vám mohol aj ďalej písať, čo by som iba zdieľal mračná zo svojej negatívnej čiernej duše. very sad4
Dnes známka 3-.

S úctou
matej
sad and unhappy

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 53 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Št 15 október 2015 - 22:31

Ahoj Matej,
silne verím, že je to u Teba len prechodné, a rozhodne Ti prajem, aby si bol zasa v pohode. Ani u zdravého človeka to nie je, že každý deň má len úsmev na tvári. Každopádne vydrž, a ešte zajtra, a snáď budeš mať možnosť si porelaxovať cez víkend. Fandím Ti, aj so školou, aj v práci, aby sa Ti tam darilo. V tomto Ťa obdivujem vrátane vedenia fóra.

S priateľským pozdravom Tuto

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 53 Wpid-sad3
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Pi 16 október 2015 - 13:25

Ahojte všetci,
dnes bol taký do pohody deň. Trocha mrholí, ale inak sa dá. Šéf zasa išiel na huby kdesi ďalej a nechal mi odkaz čo sa má robiť, ale zabudol mi zo svojho skladu odložiť hrable, takže som bol bez "primary weapon" (základnej zbrane) a teda som hrabať jednoducho nemohol. Okrem toho som zbieral listy po pieskoviskách, tu som si musel dávať pozor na kríže, lebo je to o zohýbaní. Inak som bol v kancelárii. Basketball

Doma ma čakal chutný obed. Teraz sa chystám na "akožepovinnosti" a asi aj driemanie. Túto noc som spal až prekvapivo dobre. sunny

Zdravotne sa mi obnovili "hlasy" na balkóne, únava zostáva. Ostatné príznaky sú v norme.

A najhlavnejšie: Ide VÍÍÍÍÍKEND cheers
Určite ho rozumne využite aj na relaxáciu a oddych, želám aby ste nielen zdravotne boli v pohode.

Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  opadané lístie Pi 16 október 2015 - 14:01

ahojte.

akosi moc neprispievam. nemam vpodstate nic take nove. stav stale nie je stabilizovany, podoba sa sucasne tomu Matejovmu (Tvojmu, Matej). mam lepsie chvile a lepsie dni, a potom tie horsie.

plati to, co som pisal kedysi, a teda cinnosti, ktore som robieval pocas lepsich chvil a dni su zhruba rovnake. je to citanie, pocitac, prechadzky so psom, domace prace a podobne. ked mi je horsie, vacsinou lezim. to je teraz dost caste.

ona nestabilita stavu je sposobena castou zmenou liecby, niekedy pre zlu ucinnost, niekedy pre vedlajsie ucinky. teraz mam ale lieky nastavene tak, ze by mi to uz mohlo vyhovovat. drzim si palce. chcel by som na tejto liecbe uz zostat, aby sa mi casom mohli davky postupne znizovat, pretoze takto som dlhodobo na vysokych davkach antipsychotik, co nie je pre organizmus asi dobre. komplet vysadit lieky vobec dobuducna neplanujem. nepovazujem to u seba za rozumne ani spravne. chcel by som zostat na udrziavacich davkach.

trosku "aktivnejsie" sa snazim teraz chudnut. aktivnejsie je v uvodzovkach, pretoze sa nesnazim chudnut zapomoci pohybu (nemam chut ani energiu), ale za pomoci upravy jedalnicka. pomaly tie kilecka snad pojdu dolu. musim byt disciplinovany. zaroven si takto mozem trosku pestovat volu tym, ze si stanovujem na kazdy den priblizny jedalnicek a snazim sa ho dodrziavat, aj ked mam obcas hlad.

kavu pijem nadalej, zhruba 4 salky slabsej kavy denne. je to taky moj zlozvyk. mam nan vytvorenu aj psychicku zavislost, da sa povedat.

nadalej Vas, mili spolubojovnici obdivujem, ako dobre ci relativne dobre sa drzite. obzvlast rodicia, pracujuci, pracujuci rodicia laughing , ale i ostatni prispievatelia ci citatelia.

drzme sa. ahojte.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger Pi 16 október 2015 - 14:17

Ahojte,
u mna napriek nepeknemu pocasiu dobra nalada, asi je to tym, ze som si uz kupila darceky na Vianoce a januarove narodeniny (knihy, cizmy) a utratila za to vsetko pouhych 117 eur (a to som este chcela cizmy za 180€, ale brat mi to nastastie vyhovoril). scared2 V noci som oplakala kamaratku... A tak.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Pi 16 október 2015 - 17:42

Ahoj opadané lístie,
dobre, že si sa dal na to chudnutie, možno, že Ťa to chytí ako koníček pozerať napr. na Nete zdravé pochúťky a aj ich prípadne robiť. Čo píšeš mi pripadá ako taká sobota celkovo. Možno by to chcelo čosi spontánnejšieho.

...........

Ahoj Meret,
skoro je podľa mňa ešte na vianočné nakupovanie. Ale aspoň máš istotu, že to, čo dostaneš Ti bude sedieť. Priznám sa, že aj ja som si už darček vybral, teda taký pekný batoh. Nebol drahý, práveže v akcii v poľovníckych potrebách. Naši mi doňho dajú nejaké ponožky a mám darček. Našim rozmýšľam, že kúpim možno knihy a doplnky výživy v podobe asi šumákov, alebo aj tabliet.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Pi 16 október 2015 - 18:35

Ahojte.Ja dnes psychicky viac ako super,ale o to horsie fyzicky.Nieco na mna asi lezie.Cely den ma boli hlava a svaly, rano ma zdolala aj teplota, tak sa chystam liecit.Dnes sme este do toho ockovali malého, tak teplotuje aj on,ale podla toho co vidim, znasa to omnoho statocnejsie ako ja:) Co sa tyka toho nakupovania a darcekov ja takisto zhanam nejaky schopny darcek pre otca na 61tku.Tak uvidíme, co vypatram.Tak sa vsetci drzte.
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Pi 16 október 2015 - 22:55

Ahoj helen25,
niekedy sa pritrafí aj takéto ochorenie, vtedy je najlepšie dať si niečo proti chrípke a šupnúť sa do postele, vyležať to, alebo aj prípadne vypotiť sa. Čo som bol u obvodného s niečim podobným tak mi skoro vo dverách hneď nasadil antibiotiká. Doma som sa liečil pitím vody s rozpustenými šumákmi a nejakými Paralenmi Grip. Asi po piatich dňoch som bol v zásade fit. Želám Ti teda skoré uzdravenie.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 53 18331305
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej So 17 október 2015 - 9:18

Ahoj Lístie Smile
Musel som Ti dať za seba reputačný bod, lebo sa mi Tvoj príspevok, hoci miestami smutný, zdal veľmi pekný. Vyznieva z neho pokora životnými skúsenosťami, pokoj, racionalita, nadhľad nad svojimi ťažkosťami a neochvejné dúfanie v zlepšenie svojich možností. it is perfect Rozumiem Tvojmu postoju k liekom, nazval by som ho triezvym. Ja tiež už nedúfam v úplné vysadenie, ale chcel by som udržovať sa pomocou 20 mg Escitilu a 3 mg Invegy. Či sa k tomuto stavu dopracujem raz, to sa ešte uvidí. Moje ťažkosti teď nie sú okato psychotické, ale skôr len náladové, emočné a úzkostné, takže preto dôraz dávam najmä na to antidepresívum. S chudnutím Ti veľmo držím palce. Aj ja idem rovnako ako Ty na vec skôr jedálníčkom, než cvičením. Asi to bude musieť ísť cez hlad, lebo keď idem pod 8 či 9 tisíc kJ, tak som proste hladný. very sad3 Kávičkovanie by som Ti neoznačil za naozajstný zlozvyk, je to myslím taký zaujímavý životný rituál, ktorý Ti dodáva obohatenie pre Tvoj denný režim a spríjemňuje Ti Tvoje chvíle. Je to lepšie než tie moje 2 plechovky, pričom rozmýšľam, že by som si 4 slabé kávičky aj ja začal robievať... Embarassed Aj ja Ťa, Lístie, obdivujem, ako si statočne vedieš, ako bojuješ, chodíš venčiť hava, vypomáhaš doma a tak. Nemáš to ľahké. Držím Ti veľmi palce, aby tých príjemnejších a lepších dní bolo čo najviac, Lístie. Maj sa pekne, kamoš! dancing giving a hug

Ahoj Meretseger Smile
Krásne darčeky si si vybrala. Mne sa to ani tak nezdá skoro, predpokladám napr. vo svojom prípade, že by som to už neskôr nestíhal. Preto mám predsavzatie nakúpiť darčeky do polky novembra. santa Takúto radosť, akú si si spravila, je dobré si občas spraviť. Želám Ti, aby si mala aj takej tej drobnej, každodennej radosti čo najviac. Všetko dobré, drž sa! Smile queen

Ahoj Helenka Smile
Prajem Ti skoré uzdravenie. Drž sa! flower

Ahoj Tuto Smile
Ďakujem Ti, kamoš, za Tvoje povzbudivé a milé slová. Veľmi si to vážim. giving a hug Je úplne super, že svoju prácu zvládaš naďalej veľmi dobre, ba znamenito. Užil si si trochu aj kancelárie, keď šéf zabudol vybrať tú hlavnú zbraň. Smile Máš to tam veľmi pestré, čo je veľké plus. Teším sa z toho. Prajem Ti, aby sa Ti aj naďalej dobre darilo a všetko klapalo. Smile Všetko dobré! cool

Matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 53 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 53 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej So 17 október 2015 - 9:35

Ahojte, priatelia winking

Včera a dnes sa mi polepšilo. Myslím, že mi veľmi pomáha, že keď idem večer po ulici z práce, tak už býva prítmie. A dokonca sa má čoskoro posúvať čas, takže už bude duplom tma o osemnástej. V tme moja flush nie je takmer vidieť, dokonca som vtedy aj sebavedomejší. Pouličné žlté osvetlenie vytvára dojem opálenia, takže aj to je super. Very Happy V práci však ťažkosti pretrvávajú, no napr. včera som mal myslím dobrú náladu a usmieval som sa "dostatočne". Celé to prebehlo dobre a aj úlohy odsýpali pekne jedna po druhej. Smile

Depresia sa teda polepšila. Prišlo mi akosi zásadné, že sa musím mať viacej rád, musím sa sám sebe viac páčiť, inak sa nepohnem nikam a moje zdroje trápení sa neporiešia. Požičal som si knihu "Miluj svoj život" od Hayovej - vyzerá to na trochu ezoterična, čo nie je zrovna môj obľúbený žáner, no dám teraz cez víkend tej knihe šancu, že či mi náhodou nepomôže alebo ma niekam neposunie. Dám vedieť, či som tam našiel niečo inšpirujúce. Reading

Vyzerá to dnes na slnečný deň tu v mojom meste. Tak sa vytešujem. Smile Sun 1 Inak sa mám dnes pomerne dobre. Vyučovanie v dnešnú sobotu nemáme, ale zas mám robiť zadania, tak makať mám na čom. Ale najprv si asi trochu porelaxujem, a potom sa vrhnem na niečo povinovaté. Snow 1 Je predsa vííííííkend! cool

Známka: 2+. flower
S pozdravom
Matej
jocolor

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 53 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 53 z 84 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54 ... 68 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore