Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 50 z 84 Previous  1 ... 26 ... 49, 50, 51 ... 67 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Pi 9 október 2015 - 0:09

Ahoj Matej,
netráp sa neumáraj sa, ak sú Tvoje problémy prítomné len na istú dobu, tak môžeš oprávnene dúfať, že sa to dá do poriadku. Niekedy aj zdraví ľudia majú všelijaké problémy so všeličím. Občas deň jednoducho nesadne. Nerob si z toho "veľkú hlavu", radšej konaj tak aby Ťa život tešil. Zameraj sa na to dobré okolo seba, ale ak to potrebuješ, trebárs sa aj vyplač. Budem na Teba myslieť, že či si už v poriadku. Ešte dnes a je víkend a to určite načerpáš nových síl a zase budeš písať prijateľnejšie hodnotenia tu na schizofóre.

Držím palce a fandím. Už ten prac. týždeň nejako "doklep" a hlavu hore.
Maj sa čo najlepšie. Tuto

Posielam Ti obr. len pre Teba:

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 50 A-beautiful-place-to-dream-daydreaming-18538337-496-372
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Pi 9 október 2015 - 12:38

Ahojte,
je síce len pol jednej, ale už mám pracovný týždeň za sebou, takže vííííkend. Dnes som mal takú ľahšiu prácu v podobe PC, ktorý bolo treba trošku poopraviť, poslali ma na poštu a pre objednané veci. Tak som si pochodil kade tade. V práci bolo teda fajn. Bol som celý rád, že som nemusel stále len natierať, ako to bolo doteraz. Je síce pravda, že som aj chvíľu čistil areál, ale to už som si zvykol a beriem to v pohode. Zdravotne sa trošku niečo zmenilo, včera som si neoddýchol kvôli oslave, tak dnes som bol akýsi nie zrovna v pravej duševnej kondícii. Podstatné je. že som všetko primerane zvládol. Smile
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger Pi 9 október 2015 - 13:17

Ahoj Tuto,
vdaka za osvetlenie problematiky natierania. Domecek hezky, aj by som sa nastahovala Very Happy

* * *

Cauko,
ako som aj hovorila na zelle, vcera som bola u diabetologicky, ale cakacia doba hroza, tak som to zabalila, zavolala jej, nech mi napise recepty a tvariac sa nenapadne "nie, vazne som tu pred chvilkou necakala" som si po ne skocila. Beztak tam budem musiet skocit este raz, po pruzky do glukomera a vypis z dokumentacie. Totiz, dnes som sa sla prehlasit k doktorke u nas, zdravotne stredisko mam hned pod nosom, tak vzdy lepsie nez cestovat. Sestra velmi prijemna, dufajme, ze taka bude i lekarka.
Inak som si dnes sla dat opravit okuliare a celkovo som zatial spokojna s vyvojom udalosti, takze mooze byt Smile

EDIT: Jo, a volala som do Soc. poistovne kvoli tomu, kedy ma teda predvolaju, a dozvedela som sa, ze v januari 2017 Shocked Skoro som uschla. Yay!
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Pi 9 október 2015 - 17:21

Ahoj Meretseger,
dobre si to s tými liekmi vyšpekulovala  Wink Very Happy. Veru, to čakanie u doktorov... nemám to veľmi rád. Hlavne u obvodného, to chodím naschvál až ku koncu ordinačnej doby. V inom čase tam kopec ľudí "chuchne", teda kašle a kýcha, a asi by nikto nebol rád chrípke, alebo podobne. scared2 To máš super s tou Soc. poisťovňou, aspoň nemusíš mať teraz starosti ohľadom dôchodku...
Keď dopíšem idem pozerať Compound (4), teda Laru  jumping 

.............

Ahojte,
u mňa pohoda, tak trochu oddychujem. Cítim, že by som sa mal dnes a zajtra dobre vyspať. Mierne cítim, že to celkovo teraz nie je Ok. Cez prac. týždeň som spával trochu pomenej, teda 7-6 hodín, teraz by som si už mal nadspať.

Majte sa pekne. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Pi 9 október 2015 - 19:42

Ahoj Meretseger Smile
Veľmi som Ti vďačný, že si sa rozhodla prispievať na pravidelnej báze okrem iného aj do tejto témy. Tých, čo pravidelne informujú o svojich dňoch na dennej báze je pomenej, preto som rád, že si sa k nám pridala. Vždy si so záujmom čítam, čo nové u Teba a čo si porábala a ako si sa cítila. Smile Držím Ti palce aj naďalej, maj sa pekne. Smile

Ahoj Tuto Smile
Ďakujem Ti za krásne a dobre štylizované povzbudenia. A taktiež za nádherný obrázok. Teším sa, že sa aj Ty môžeš vytešovať z nastávajúceho víkendu, ktorý už je asi aj v plnom prúde, ako sa zdá. Prajem Ti výdatný spánok a odpočinok, ako aj všetko to, čo potrebuješ k tomu, aby si si mohol dať potom fajku do diára, že si prežil pekné víkendové dni. winking Wink

Ahoj Ester Smile
Veľmi som natešený, že Ti sadli lieky. Si super! Pretty good Applause Nech to len drží dlhodobo. K tomu všetko dobré Ti želá počítačový kamoš Matej. Computer

Ahoj Regina Smile
Určite Ti odpadlo veľké bremeno zo srdca, že sa to vyúčtovanie v poriadku dokleplo a odovzdalo. Jedna veľká kapitola za Tebou a navyše veľmi úspešná. Si statočná žena. Female Je možné, že Ťa tie jesenné depresie nedostanú, všeličo máš už za sebou, tak mi prídeš akási bojovná. Držím palce, aby si sa mala celú jeseň i zimu veľmi dobre. Yes

Ahoj Lístie Smile
Určite som trochu smutný, že mávaš nepriaznivé chvíle a pocity. Mrzí ma to. Ale ako jednou rukou ťukám do klávesnice ľútosť nad Tvojimi ťažkými chvíľami, druhou rukou vyťukávam hneď vzápätí, že v Teba verím a verím, že svoj zápas premôžeš. Si veľmi znalý v oblasti účinkov liekov z rôznych fór, svoj osud priam exaktne medicínsky riešiš a hľadáš všade informácie, ktoré by Ti mohli byť pri liečbe užitočné. Nevzdávaš sa, stále svoj osud držíš za pačesy a riešiš ho. Myslím, že v tomto spočíva taká tá Tvoja najväčšia bojovnosť a odhodlanosť. Vedomý svojho stavu smelo vpred za riešeniami a informáciami, to je naše Lístie. Pretty good Ďakujem Ti za odporúčanie brať čo najmenej liekov. Myslím, že môžem s Tebou veru súhlasiť, aj ja mám vo výhľade redukovať ich množstvo. Drž sa, kamarát Lístie, nech sa Ti darí! A napíš opäť, veľmi rád čítam zakaždým, keď prispeješ kúskom zo svojho originálneho sveta. winking it is perfect

A všetci ostatní, aj Vy sa držte, všetko dobré prajem!
Fúha, dnes som ešte sentimentálnejší než obyčajne. Snáď mi to odpustíte, mám to asi v povahe. affraid
S úctou
Matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 50 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Pi 9 október 2015 - 19:55

Ahojte. winking

Depresia sa mi dnes polepšila, mám sa lepšie. Ešte z rána to bolo ťaživé, ale postupne som sa dostal do akéhosi "švengu", teda dobrej nálady a išlo to. Aj v práci išiel čas rýchlo, všetky úlohy a povinnosti dobre odsýpali a čoskoro som mohol všetko položiť na kôpku "Vybavené". Celkom som sa dobre vyspal, myslím, že v tom spočíva dôvod zlepšenia. Namiesto plakania som sa natiahol na posteľ a zaspal som. Už o 23:50 som sa zobudil s tým, že som vyspatý. Takže zvyšok noci som mal pocit, že už len nadspávam. A to bolo príjemné, relaxačné. Sleep Smile Flush sa polepšila tiež, aj keď prítomná je naďalej viacej, než trebárs pred polrokom.

Takže dnes relatívne dobre. Známka: čistá rovná dvojka. winking Problémy, ktoré ma ťažia, však ostávajú a gniavia stále. Všimol som si ale, že viem na ne reagovať aj inou emóciou, než ľútostivosťou a smútkom. Shocked Napr. túžbou hľadať nejaké schopné riešenie. Embarassed

Ďakujem Vám za vypočutie. Želám dobrú noc a peknú sobotu, priatelia. community together
S pozdravom
Matej
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 50 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Pi 9 október 2015 - 20:01

Vy lepšie, ja trochu horšie.. zadal som aspoň čas víkendového zella, snáď sa to chytí... idem si k dcérke sadnúť a pozerať Tom a Jerry.... a vypnúť... mal som toho akosi moc. Ale dnes sme boli na drakiáde a náš drak praskáček vyhral 1. miesto z ručne vyrobených drakov Smile. Bola aj vecná cena a rozhovor do miestnej televízie Very Happy.
Majte sa.
Zajtra sa možno budeme počuť na zellu...
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Mischelll So 10 október 2015 - 10:32

Ahojte Wink

Matej - no k tomu čo si písal predtým teda keď si bol v depresii ....som len toľko chcela...že nepripúšťaj si každú maličkosť....ja viem mne sa to dobre hovorí...ale tebe sa to ťažko urobí...no proste keď tak o mesiac si na to spomenieš tak si povieš že to bola len táka blbosť pre ktorú si sa trápil...proste prídu iné problémy alebo radosti... affraid

Xkrchnav - dufam, že Tom a Jerry ta rozveselili Very Happy  sú zábavný Very Happy

Ako sa mám ja?...tak až na to, že už par dní mam troška popálené podnebie.....ja som vždy nedočkavá keď varím a ochutnávam horúce jedlo....teraz zemiak...a fajne mi spálil podnebie...tak no už je to lepšie...inak sa teším, lebo skoro cely týždeň som varila ja nejaké "nové" jedlá....v podstate aj dobre vyšli a boli chutné....ako ja varím len vtedy ak ma nejaký recept alebo niečo nadchne...tak teraz som varila špenát .....a fakt sa to dalo zjesť...no čo sa týka choroby tak žiadne príznaky už dlhodobo....a to ani k psychologičke nechodím....ale ako darí sa mi teraz musím povedať....

Hmm čo mám ešte nové?....no začala som si písať s jedným chalanom na pokeci....a vyzerá to veľmi dobre....no a čo som zistila tak včera že chodí k psychologičke už par rokov....a že aj dostal odporúčanie k psychiatričke lebo ma fakt depresie...ale nešiel...a ako nechcel moc opisovať svoje problémy....je dosť uzavretý v tom....ale dosť ma s tým prekvapil....teda ja som sa mu tiež priznala, že som chodila k psychologičke aj psychiatričke....ale on sa fakt trápi a nie a nie isť za doktorom....a to nehovorím, že ma aj problémy zo spánkom....teda no nechcel toho veľa o tom písať....ale chodí spať o 3, 4, 5 a vstáva skoro ráno....no neviem neviem....ako mala som potrebu o tom napísať....aj v dôsledku toho, že on sa javy ako relatívne zdravý človek a vôbec na nič sa nelieči.....ale čo s ním píšem...tak vidím, že sa trápi ....a veľmi ....a ešte aj smútok a depresiu ma riadne rozvinutú...keď sa to tak dá napísať....ale proste on to ani nerieši...asi si mysli, že to tak ma byť....ja neviem.....no chcela by som mu nejako pomôcť....ale aj keď mu všelijak písem že antidepresíva nie sú na cely život...tak neveri...hmm no a ja neviem ako inak mu môžem pomôcť....a viete potom je tu porovnanie....moje vlastne....že síce beriem lieky ale netrápim sa tak....a no neviem....nechcem za každú cenu propagovať lieky....ale ma to aj udivuje....že relatívne "zdraví" človek je na tom horšie ako ja ...čo som psychiatrický pacient.....neviem som si predstavovala naivne.....že kto nechodí ku psychologičke ma sa dobre.....ale nemá.....moje zistenie...

Tak no prajem pekný víkend community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 637
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto So 10 október 2015 - 12:05

Ahoj Matej,
je dobre, že tie príznaky tak dobre zvládaš. Je to aj o tom postoji, ktorý k chorobe máš. Niekedy si treba povedať "No a čo?" a ísť ďalej...

.................

Ahoj xkrchnav,
tak to vám je to na fakt veľkú pochvalu, že drak získal prvé miesto. Vidno, že si zručný, a navyše aj dobrý otec.

................

Ahoj Mischelll,
zdá sa, že si hľadáš partnera, držím Ti v tom palce, aby sa našiel "ten pravý". Samozrejme som rád, že si dlhodobo bez príznakov, čo Ťa aj ctí, lebo sa o svoje p. zdravie dobre staráš, teda užívaš lieky. Budem na Teba myslieť, aby Ti to vydržalo.

...............

Ahojte všetci,
dnes som si fakt dobre pospal. Pravdepodobne vďaka tomu som na tom omnoho lepšie, hneď si pripadám sviežejší a spokojnejší. Zdravotne teda OK.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto So 10 október 2015 - 16:22

..... pokračovanie.....

Vlastne som spokojne spal nielen doobeda, ale aj poobede. Už som sa dokonca samovoľne pred chvíľou zobudil, že sám organizmus si povedal, že už Tuto ti stačí, teda už si sa namlsal spánku dosť. Teda mi prepáčte, že takto píšem, ale teraz mi je fakt dobre. Cítim sa v plnej miere odpočinutý, nie sú vo mne tie zbytky únavy oproti pracovnému týždňu. Práve vtedy mám toho celkovo dosť, cítim to najmä od stredy, cez štvrtok a piatok. Viem, že si niektorí z vás povedia, že veď robím 4hod/deň, tak čo aká únava. Trochu ma to však zahambuje, ale fakt je, že ešte stále na to nie som zvyknutý. Najlepšie to bolo vidieť tento piatok, keď som bol celý šťastný, že robím niečo iné ako natieranie, bol som teda tomu rád....

Každopádne vás na záver v "Ako sa máš?", čo najsrdečnejšie pozdravujem a verím, že vám všetkým fórum aspoň trošku pomáha sa zregenerovať. Keď sa to tak vezme, je to časť psychohygieny, ktorá pomáha aj pisateľovi aj čitateľom. Myslím na vás a nech vás prevádza zdravie po každej stránke. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej So 10 október 2015 - 16:25

Mrzí ma, Mischelll, že ma vnímaš ako toho, ktorý si pripúšťa každú maličkosť. A to som pritom v príspevku sám napísal, že si veci nepripúšťam. Z môjho príspevku nijak žiaľ nevyznievalo, že by boli moje starosti maličkosťami. Skôr ide o problémy, ktoré sú dlhotrvajúce, viacročné a hlboko ovplyvňujú moju osobu. Filozof by ich nazval existenciálnymi. Schválne som ich v príspevku nerozoberal, lebo niektoré sú príliš osobné, no určite to nemožno klasifikovať ako maličkosti. To, že plačievam, to je možno otázka mojej vyhecovanej sentimentality, to uznávam. Alebo infantilnosti, či zženštilosti. Ale to je len forma reakcie, príčina, na ktorú sa reakciou reaguje, je pomerne závažná. Minimálne pre mňa, lebo dané problémy mám už roky. Flush je iba jedna z týchto oblastí, ktoré mi generujú komplexy a problémy. A vôbec si nemyslím, že napr. táto, ktorú som s Vami zdieľal a ktorú som Vám prezradil, že by bola maličkosťou. Kto si to myslí, ten nevie, aké je to mať obuté moje topánky a zažívať ten celoživotný výsmech a poníženie, kedy na Vás deti a tínedžeri ukazujú prstom a dospelí v rozpakoch odvracajú zrak. A potom sú tu ešte ďalšie oblasti, iste, áno, patrí tam aj náboženstvo, ktoré mi generuje problémy, ktoré nezvládam a dakto, možno Ty, by si povedala, že ide o maličkosť. No musíš sa pozrieť na to z mojej strany ako človeka, pre ktorého je obsah danej viery nepopierateľná realita, niečo ako pre vedca vedecký fakt. Darmo budeš chcieť vyskočiť z balkóna a chcieť sa naučiť lietať mávaním rukami, keď jednoducho je tu fakt gravitácie, ktorý Ťa stiahne dolu a zabije. Môžeš roniť slzy a trápiť sa, že nevieš lietať, alebo sa s tým zmieriť. A teraz si predstav, že od Teba požadujú naozaj vyskočiť a lietať, lebo inak v tom baráku zhoríš zaživa. A čo teraz, frustrácia? Skočiť, neskočiť, zostáva Ti pár sekúnd ľútosti, že nedokážeš lietať, takže si môžeš vybrať medzi smrťou a smrťou. Celé si to prenes teraz do oblasti náboženských neuróz, len akurát že tam nemáš pár sekúnd nad trúchlením nad nejakým neochvejným faktom, ale máš dlhé roky života, kedy Ťa to môže trápiť. Nemyslím, že ide o maličkosť, pokiaľ sa na to podívaš mojimi očami. Hoci človek, ktorý k náboženstvu nemá zrovna blízko, takéto počínanie chápe určite ako zbytočné umáranie samého seba, alebo niečo úplne nepochopiteľné, divné, smiešne. To však neznamená, že ide o problém označiteľný ako maličkosť. A potom ešte mám ďalšie trápenia "existenciálneho rozsahu", ktoré už spomínať nejdem. Ale určite ani v ich prípadoch nejde o maličkosti, keďže trvajú roky rokúce a dosiaľ ich neviem vyriešiť. Jediné, čo sa mení, je forma a intenzita emocionálnej reakcie na tieto problémy. Samotné problémy ale zostávajú.

A občas teda prídu v práci slabé chvíľky, keď sa zhromaždí naraz veľa tlakov a stresov. A príde emočné vyčerpanie, vtedy prestávam byť odolný a moje staré problémy ožívajú, hlásia sa o slovo a deformujú ma. Gniavia. Neznamená to, že som sa zaťažil prehnane nejakou maličkosťou.

Myslím, že skutočné maličkosti dosť dobre zvládam. Napr. paradoxne v mojej práci sa dosť vulgárne nadáva, čo mi pripomína starý priemysel, keď som tam robil. No a to som veľmi vhodne zaradil k maličkostiam, nad ktorým si nerobím starosti. Tiež sa na mňa prenáša množstvo tlakov z vedenia, lebo tlačia na našu šéfku, a potom sa na mňa prenášajú stresy, hnevy. A ja to celkom vhodne odbíjam preč od seba a snažím sa vzdorovať, byť odosobnený. Koľkokrát som už tu napísal na fórum, že "v práci všetko ok", a pritom reálne to bol hrozný deň, lebo sa veľmi veľa hnevalo, hádalo, už aj raz plakalo. Skrátka je tomu tak preto, lebo sa usilujem na to pozerať zvrchu a nebrať si nič osobne. Ani to množstvo ohováraní, ktoré sa s plnou vervou realizuje v mojej práci na dennej báze. Preto si myslím, že skutočné maličkosti zvládam v poriadku.

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 50 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 50 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Mischelll So 10 október 2015 - 17:39

No Matej...
čo na to napísať....aspoň napíšem na čo som vlastne reagovala....tak na to
Matej napísal: Dnes bol ten pracovný deň na slučku hlavne preto, že sa mi nedarilo pretvarovať, takže kolegyne do mňa dobiedzali "prečo si smutný?", "čo ti je?" "hneváš sa na niekoho?", "čo sa ti stalo?", ...

ako ja som to pochopila ...že áno si smutný presne neviem z čoho...to som ja neriešila...ani si to nepísal....teda až teraz že z náboženstva....čo som nevedela....ale ja som myslela len na problémy, ktoré máš v práci teda len na to čo si napísal....na nič iné existencialistické problémy som nemyslela....kedže nič také ani nepoznám....ako len to, že je to maličkosť ....teda áno si smutný tak ti to je neprijemne že sa pýtaju.....ale už je po tom teda ďalší deň a už to nebudú riešiť stále do okolo....proste že áno každý ma taký deň keď mu nie je dobre...je smutný alebo niečo.....ale potom prídu aspoň o trochu krajšie dni ....aj ty to tak máš ....už viac krát si tu písal keď si mal depresiu a potom keď nie.....teda ti bolo lepšie ....teda možno aj si ju mal...ale bolo ti lepšie....

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 637
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 50 z 84 Previous  1 ... 26 ... 49, 50, 51 ... 67 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore