Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 26 z 84 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 55 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Ne 30 august 2015 - 11:37

Ehm... už som asi ako Shadow.... písal som pomerne dlhý príspevok a klikol som na zatvorenie prehliadača. Samozrejme, že sa to na nič neopýtalo a rovno to zavrelo. Nedivím sa, že toľko nadával. Ja som si len v duchu zatoto ale... no čo sa dá robiť. Písal som čosi o tej hre - ale je to zbytočné asi, proste zas virtuálna realita a lepšie je ísť takto "prežívať" do lesa, urobiť si oheň len tak z prírodných vecí a kresadla... poznávať rastlinky (k tejto fáze som sa ešte veľmi nedostal, ale rád by som, aby sme s dcérkou takto chodili a poznávali rastlinky).

Chcel som hlavne napísať k aktívnemu tráveniu voľného času a relaxu, ako písal Matej, že tomu presne nerozumie. My to máme takto. Ak ideme na víkend, piatok sobota nedeľa, takže len 2 noci kamsi mimo byt, chodíme všade možne, dáme si niekde zmrzku, kde sme ešte neboli alebo zájdeme na príjemný obed, nájdem nejakú tu kešku... tak celkový výsledný pocit je, že ten víkend bol oveľa dlhší než len tie dve noci. Proste ak sme doma, pozrieme nejaký film, niečo uvaríme, a... a už je tu pondelok. Je pravda, že aj príchod z výletu je taký trošku skok, že "už zajtra do práce", ale pocit oddýchnuia je úžasný. Takže takto to máme my, našťastie v tomto zdieľame s ženuškou radosť s trávenia víkendu mimo byt.

Ako sa mám? No ráno som šiel ku kamarátovi na bicykli k jeho domu novému. Bolo to 16 km. 2 km dole a 14 km do kopca! Celkom zaberačka. Tam 56 minút a naspať 35... sila taký dlhý kopec. Ale dobre som sa zapotil, pozval ma na kávičku, super. Dal by som to do "čo ma dnes teší" ale už nechcem tráviť u PC veľa. Teraz ideme na dožínky, sú tam nejaké jedlá, pozrieme čo pre nás v meste prichystali.

Majte sa!
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  historik Ne 30 august 2015 - 14:26

Ahojte, drahí priatelia,  Smile

tak ja sa pridávam ku skupinke domasedov, lebo ja som tiež taký.  scratch

Ako sa cítim? Býva to všelijaké. Niekedy horšie a niekedy lepšie. Inak chcem v tomto príspevku spomenúť to, že sa mi celkom páčia praveké stavby - megality. Také ako Stonehenge. Megalitické stavby sa delia na menhiry, dolmeny, kromlechy a i. Už som o nich v nie tak dávnej minulosti čítal na nete a teraz také stránky pozerám zas.  typing Pripadá mi to také tajomné a príťažlivé, zaujímavé. Môj MUDr. píše, že emócie mám oploštené, takže predpokladám, že keby som tú emočnú plochosť nemal, všeličo by ma bavilo viac.

Asi som Vás svojím prísevkom potešil   Very Happy welcome or bye , lebo som sa dávno neozýval. What a Face
dancing
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  historik Ne 30 august 2015 - 14:29

V príspevku sa mi zobrazili dajaké kódy, čísla, zátvorky a všeličo také. Nedá sa mi to zmazať.
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ne 30 august 2015 - 18:53

Ahoj historik, ten kód som Ti zmazal, celkovo neviem o čo šlo... Som rád, že si napísal, čo platí aj pre ostatných. Very Happy

Ahojte,
pre dnes som aj ja domased, kamarát doniesol fotky z Ruska, tak som sa kochal a tíško závidel peknému výletu. Kamarát bol v pohode, od mamy dostal báleše, ale udivil ma, že nechcel ani kávu, alebo len vodu. Išiel som ho odprevadiť a vybehol som aj do supermarketu, na niečo pod zub na večeru. Zlákali ma aj banány, asi sa im veľa nemíňajú, lebo je dosť sezónneho ovocia kade tade po záhradkách. Tak som si skôr čítal, bol na Nete a pozeral TV. Mrzí ma vstávanie, ktoré bolo až v doobedí. Nejako si to celé neviem poriadne zorganizovať, čo ma dosť mrzí. Zasa zaspatie bolo až nad ránom, takže som spal normálnych 8hodín  Shocked

Zdravotne pomerne dobre, vyčnieva najmä ten spánok a pre dnes nervozita. Som aspoň rád, že úzkosť ustúpila. Nervozita súvisí asi s blížiacou sa nocou, keď už by bolo vhodné zaspávať. Namiesto ukľudnenia je to naopak.  No, I cannot accept
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Po 31 august 2015 - 20:27

Ahojte všetci,
dnes som dostal poriadne spucovanie od našich, že som nevstal na lieky okolo siedmej ale vstával som až o deviatej, kedy som ich aj užil. Nestáva sa mi to často, ale predsa len občas sa to udeje. Ďalej som riešil veci okolo "akožepovinností", bol som v supermarkete a v oprave mobilov a PC, lebo sa mi rozbil display. Nie som nadšený tou sumou, ale vyjednal som si zľavu 5€. Po obede som išiel na záhradu. Ani sa mi moc nechcelo, ale pokračovalo sa v orezávaní orecha a musel som otca istiť zo zeme a ťahať konáre. Dopadlo to dobre, aj na strome, aj na zemi. Neskôr boli aj drobné práce. Stihol som si s času niečo ukrojiť pre seba a niečo si aj prečítať.

Zdravotne, sám som prekvapený, že veľmi dobre. Ani únava nebola až taká hrozná. Tie veci okolo spánku sú už tradičné, ale tiež sa pohybujú v znesiteľných medziach. Úzkosť dnes nebola, nervozita OK, hlasy v norme, len ten tabakizmus - t.j. fajčenie...

Zajtra máme voľný deň, užite si ho čo najlepšie, aby ste si pracujúci oddýchli a nepracujúci nabrali síl.

Majte sa pekne. Tuto   community together
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Po 31 august 2015 - 20:44

Poriadne spucovanie, že si vstal o 2 hodiny neskôr?? No ešte, že už nebývam s rodičmi...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ut 1 september 2015 - 2:54

Ahoj xkrchnav,
obvykle mám natočený budík na siedmu čiste za účelom zapiť ranné lieky, teraz mi to nevyšlo. Zvyčajne vstanem a užijem. Teraz som nevstal a neužil. Inak schválne mám v kuchyni lieky, lebo mám problém vo vstávaní a spomínal som našim, aby aspoň skontrolovali, či je krabička prázdna...

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 26 Addiction-black-and-white-depression-figure-Favim.com-1427552
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej Ut 1 september 2015 - 10:52

Ahoj priatelia. it is perfect

Ahoj Tuto, to je vlastne fajn, že Ti to rodičia kontrolujú. Má to svoje výhody, si myslím. Mňa osobne nekontrolujú, ale mama sa často pýta, či som si v robote nezabudol dať Escitil, alebo či som si večer dal Orfiril. Niekedy je smutná z toho, keď si nedám, tak často si na to dávam pozor už len preto, aby nebola zarmútená... Shocked V konečnom dôsledku to má dobrý efekt, a síce dodržiavanie liečby. Smile Inak je to super, že si bol včera zdravotne na tom dobre. Len tak ďalej!  it is perfect  Smile

Ahoj X, si makač, čo sa týka toho bicykla. Tíško v dobrom závidím Tvoju oddanosť a silu, hoci ja by som asi na bicykel už nešiel. Ďakujem za priblíženie toho, aké to je tráviť odpočinok niekde mimo domu. Ja som naďalej v skupinke domasedov. Každému podľa jeho gusta, pričom som veľmi rád, že si so ženuškou dobre sedíte aj v tom, že obaja radi odpočívate mimo domu. Smile Prajem Ti veľa zdaru v práci, X, ako aj v osobnom a rodinnom živote. Drž sa, priateľu! Smile it is perfect

Ahoj historik, veru, nezaprieš svoju záľubu v histórii. Sa mi to páči, že Ťa to neopúšťa a naďalej sa vo veci vzdelávaš. Je to skvelý koníček. Držím Ti palce, aby sa Ti darilo a bol si v duševnej rovnováhe, pokoji a pohodke.  giving a hug  Smile

--

Dnes sa mám ja zhruba dobre. Smile Asi na 1-. Usilujem sa držať nadhľad ponad pracovné stresy a emočné zaťaženia. Zdá sa, že sa mi to čiastočne darí. Dnes mám voľno, lebo je Deň Ústavy. Smile Zajtra robím, v štvrtok som vypýtaný v rámci náhradného voľna na zápis do školy plus injekcia u psychiatričky. Do práce vtedy idem až niekedy poobede. Yes Vo štvrtok slávim mesiac od nástupu do zamestnania. Tak sa z toho vytešujem, bol to náročný mesiac, ale zdá sa, že to napokon dobre ide.  Pretty good

Príznaky mám momentálne pod kontrolou, nálady sú dobré. Emočná vyčerpanosť je slabá, až žiadna. Neurózy sú zlepšené. Fyzično zlepšuje sa pomaly. Chudnutie - dnes ráno nečakane 97 centimetrov, čo považujem za neúspech. Ale čo už, pokračujem v boji.  shooting

Prajem Vám pohodový a pekný sviatočný deň. Nech sa Vám darí, kamošky a kamoši. Smile
Matej
afro

PS: Neviete, čo je s filipkou? Chýba mi.  very sad2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 26 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ut 1 september 2015 - 21:15

Ahoj Matej,
dal si si pomerne vysoké hodnotenie dňa, som tak rád, že sa Ti darí a nielen doma, ale aj práca Ti ide od ruky. Spomínal si v staršom príspevku tú záhradu, že ju mám ako hoby, ale v podstate len pomáham, čo treba. Predsa len rodičia sú už starší, síce čiperný, ale aj tak sú radi fyzickej pomoci. Napríklad s tým orechom, otec bol v konároch kdesi navrchu a ja som ho len istil a ťahal s lanom konáre, aby padali ako mali a nie inde a samozrejme aby niekoho nezranili. Takže som mal druhoradú prácu. Taktiež zbieravam plodiny, polievam, kopem, hrám sa s kocúrom, debatujem so susedom aj susedkou (rodinou), nosím bio odpad do jarka, strihám stromky... atď. Je to taká príprava na ozajstnú prácu, že zvládnem tie 4 hod. pracovať.

..........

Ahojte všetci,
dnes som mal lenivý deň. Bol som síce v TESCU aj na malej prechádzke, ale inak som bol najmä doma s angličtinou, kde som pre dnes pridal "plyn". Venoval som sa samozrejme "akožepovinnostiam", len mi z nich pravidelne vypadáva cvičenie. Ostatné vcelku zvládam. 

Zdravotne pomerne dobre, trošičku vzťahovačnosť, tabakizmus a samozrejme spánok. V zásade sa môžem sústrediť na prospešnejšie aktivity a zdravie dávať bokom ako Ok.

So srdečným pozdravom pre všetkých Tuto.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto St 2 september 2015 - 18:16

Ahojte,
dnes som mal vcelku rušný deň oproti bežnému dňu. Porobil som povinnosti aj "akožepovinnosti". Vstával som v skoršej hodine, teda som mal pre seba viac času. Okrem iného som bol aj na chalupe, kde som čosi aj porobil. Zdravotne dnes OK, dokonca som mierne zredukoval fajčenie. Asi by som mal čo najskôr začať s cvičením, lebo moja kondička je tak akosi biednejšia ako by som potreboval.

Majte sa čo najlepšie... Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Matej St 2 september 2015 - 19:44

Tutovi posielam palec hore: it is perfect  Very Happy

---

Ahojte winking

Dnes sa mám dobre. V práci všetko ok. Doma tiež. Príznaky pod kontrolou, trošku mi iba vadí zvýšené sebapozorovanie na ulici, teda viac si všímam, ako kráčam, kam sa pozerám, aký pohľad dávam, cítim sa pozorovaný aj druhými, hodnotený, je tu určitá nepríjemná vzťahovačnosť. Flush je vtedy tiež zhoršená. Cítim absenciu anxiolytík. Neurózy zlepšené, fyzično tiež. Chudnutie - 96 centimetrov, neviem koľko kilov. What a Face Zajtra ma čaká zápis na externé, tak ak to dobre dopadne, tak budem opäť študent. Či to zvládnem celé takto kombinovať, je otázne. Ľudia bežne kombinujú externé a prácu, aj môj brat to tak mal. Ale či to zvládnem ja, to už si nie som úplne sebaistý. Suspect

Teraz odpočívam, dopil som práve kapučíno a pôjdem asi ešte hodinku-dve wikipédovať. Alebo si čítať, neviem. lol!
Želám Vám, priatelia, dobrú noc a krásny štvrtok. A tiež príjemné zello. lol
S pozdravom
Matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 26 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 26 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Št 3 september 2015 - 18:01

Ahojte.
Ďakujem Matej za palec hore, potešil si ma. Dnes mám druhý deň v práci za sebou. Som tak trochu polámaný, lebo sme prekladali lopatami asi 1,5 metrovú haldu štrku. Prácu som dostal na 4 hodiny na 6 mesiacov, robím v škôlke pomocníka školníkovi. Najviac sa mi rátajú tie detičky, také mi prídu roztomilé. Som veľmi rád, že prácu zvládam. Takže, ako som písal povinnosti, myslel som túto prácu.

Zdravotne sa cítim dobre, únava sa ma však týka, hoci teraz je dôvodná. Veľa pijem vody, snáď až príliš. Počas práce je prekvapivo aj tabakizmus pod kontrolou.

S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 26 z 84 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 55 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore