Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 48 z 84 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49 ... 66 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Ne 4 október 2015 - 18:08

Ahojte, dneska taký oddychový deň. Bol som nakúpiť u "dedka", máme tu takého vzdialenejšieho suseda, kde nakupujeme výborné jablká. Tento rok bola dobrá úroda. Tak som si s ním pokecal o rôznych druhoch aj sa čosi priučil. Máme Jamesy, Wandy, potom mi na ochutnávku dával ešte zimné Rubín a Karmína... lenže tie nemáme kde uskladniť, tak dokúpime až toto zjeme. 12 kg jabĺk a 2 kg hrozna ma u neho stálo 100 Kč. Čo je super na BIO potraviny Smile. Potom taký flákací deň. Sem tam youtube videjko, potom domáce práce vysávanie a chystanie trošku obeda. Klasicky šťáva na zdraví mrkvovo jablková. Idem dovysávať a uvažujem o večernom programe. Či si pozrieť nejaký film alebo nakreslíme obraz čo už ženuška chcela dávno... keď sa podarí, pošlem sem fotku. Majte sa pekne.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ne 4 október 2015 - 20:22

Veru, keď píšeš o úrode jabĺk J.,
u nás to nebolo práve to pravé. Jablone v kvete napadli škodcovia a aj na prípadné striekanie bolo už neskoro. Týka sa to drvivej väčšiny stromov, a tak sme takmer bez ovocia. Iba ak susedia mali výbornú úrodu hrušiek..., u nás je to na zaplakanie  very sad4. Celkovo, až na výnimky, je to u nás dosť slabý rok. Snáď vypichnúť sa dá zarodenie "baraních rohov" (papričky). Niektoré plodiny budú ešte závislé od príchodu prvých mrazov. pale
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Ne 4 október 2015 - 20:44

Fíha... tak toto som si myslel, že je závislé na podnebnom pásme a že všetci v miernom stredozemí to máme cca rovnaké. Tak asi nie... minulý rok bol zas vlhký takže to všade napadla taká tá huba či pleseň... kupovali sme černé jabká a potom som to čistil. Aspoň boli lacnejšie. Teraz ich má "dedko" hodne... takže asi celú zimu budeme mať kde nakupovať Smile.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Po 5 október 2015 - 3:28

Áno J. pásmo je rovnaké, ale všelijaké parazity, červy a larvy sa niekde vyhrnú na stromčeky a žerú najmä vnútro kvetenstva. Trochu mi je aj do plaču, keď si spomeniem ako krásne nám sad tohto roku kvitol. Priznám sa, že trošku aj pochybujem, že to, čo kupuješ od "dedka" je 100% BIO. Postrek voči parazitom býva už nutnosťou.

Celkovo sa tu urodili tie spomínané papričky, bolo viac malín a jahôd, ríbezlí (aj čierne aj červené), rodia aj egreše a josty... zo stromov oskoruša má toho dosť, vyzerajú dobre aj vlašské orechy. Najhoršie sú na tom jablone (ešte minulý rok sme robili nepočítane muštu) a práve tam je tá bieda, lebo polovicu sadu ich máme nasadené a ani na staré stromy sa už nedá spoliehať.

Postrek sme tento rok zanedbali a tak... Tuto

No jednoducho, tento rok len na obrázku:
Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 48 Apples-in-basket
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Po 5 október 2015 - 13:12

Ahojte,
tak pred necelou hodinou som sa dostal z práce. Celkovo to nebolo ono, jednoducho, to pravé orechové. Nejak mi práca nešla až tak od ruky, dokonca aj keď som bol privolaný k počítaču na nejakú inštaláciu tlačiarne, nič som s tým nespravil. Tak som z toho tak trochu smutný. Neviem čím to bolo, možnože slabším spánkom. Veru, to vstávanie... stále nie som navyknutý. Tak akosi ten čas utekal, až zrazu bola dvanásta. Ešte som mal za úlohu dať vyrobiť pečiatku, mal som to po ceste domov. Tam ma už čakal prihrievaný obed a následne som po najedení a poriadku zaparkoval u seba v izbe. Teraz si trochu porelaxujem a pustím sa do "akožepovinností". Dúfam, že mi to pôjde lepšie ako v práci.  very sad3 
S priateľským pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Po 5 október 2015 - 19:35

.............. doplnok k predchádzajúcemu príspevku

Bol som na záhrade. Z dvoch mačiek prišiel len Murko, trochu som ho vypohládzal a dal mu mačacie mäso z konzervy. V podstate som na záhrade, až na zber orechov, neurobil nič. Akosi mi túto časť dňa zvieralo žalúdok. Dnešok nie je dobrý deň. Mám dojem, že to súvisí s polkou Haloperidolu, ktorý som si nedal minule večer. Dúfam, že to nebude mať čo spoločné s prácou. Neviem čo sa deje, ale mám z toho nepríjemný pocit. Snáď bude zajtra lepšie...  very sad3


Naposledy upravil Tuto dňa Po 5 október 2015 - 21:34, celkom upravené 1 krát.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Po 5 október 2015 - 19:44

Mne je väčšinou lepšie keď si zabudnem drogu. Ale dnes teda som unaveny jak pes. Teraz som konečne opustil PC (A datlim na mobile, to som si pomohol) a mám dosť. Zaujímalo by ma, či nedeľné ranné vynechanie mohlo urobiť taký skok. Včera až do večera super, teraz totok. Majte sa držte sa. Držme sa! community together
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger Po 5 október 2015 - 19:49

Ahojte,
dnesok strasne nudny, cely som ho prespala, totalne nevladzem. Chcela som pisat rukopis, ale pretoze som si nevytvorila osnovu, uz zacinam stagnovat. Tak som to zabalila a pri pocuvani hudby zaspala. Zajtra by som mala ist k zubarovi, ale bojim, bojim a mozno ani nepojdem. I don't care
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Po 5 október 2015 - 21:56

Ahoj xkrchnav,
tie psychiatrické lieky sú dobré potvory. Dáš si nie je dobre, nadáš si ešte horšie. Podobné je to so mnou a Haloperidolom. Dám si celkovo poskočím, ale na druhý deň ma suší, nevytvárajú sa sliny, cítim pálčivý smäd. S antidepresívom by som zmeny ani radšej neriešil, podobne ako s Líthiom. Ešte asi na to nevyzrel čas. Želám skorú nápravu v únave.

............

Ahoj Meretseger,
niekedy si jednoducho odpočinúť treba. Nech si mozog trochu oddýchne. Zubára sa neboj, ak čosi, dá sa to vyriešiť injekciou proti bolesti. Ak s takým máš problém, určite si to daj pichnúť, a následne si porelaxuj u zubára v kresle. Neviem či Ti to nejako pomôže, ale dnes som sa u zubára objednal kvôli ulomenému zubu, takže aj ja sa trochu bojím. Dostal som termín na budúci pondelok, dúfam, že to bude OK.

............

Trochu sa za seba hambím, že som taký slaboch, lebo stačí kúsok negativity a už sa sypem. Mierne mi pomohla moja teta, že som mohol s ňou hodiť reč. Mal by som sa v takých chvíľach prekonať a vidieť možné zlepšenie a nie sa nad tým trápiť a sužovať. Potom nastupujú už len akési divné pocity, ktoré ma zmôžu. A tak dúfam, že dnešok patrí k výnimkám.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger Ut 6 október 2015 - 10:41

Ahoj Tuto,
u zubarky som bola, vratila som sa pred chvilkou. Kaz nebol (napokon, za cely zivot zatial 2), akurat skoro odpadla, ked videla moje dasna - su priserne zapalene a na zuboch hafo kamena Embarassed Toz smer dentalna hygienicka. Aaa uz mam zuby mudrosti, len to akosi nepoznat Twisted Evil Tebe budem drzat aj palce, co nemam, aby si u zubara dopadol OK. Mimochodom, Haloperidol Ti nevadi? Kedysi mi ho lekarka nasadila, ale sposoboval mi take krce v nohach, ze som nemohla chodit, okamzite som ho vyhodila. Odvtedy nikdy viac Evil or Very Mad

* * *

Ahojte,
psychicky ulava, asi ma nervovala aj ta zubarka. A teraz idem nahravat GP.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ut 6 október 2015 - 12:47

Ahoj meretseger,
to je super, že kazy nateraz neboli. Zasa u mňa zubár vždy niečo nájde, a ešte mám take-akési pravidlo, že ale týždeň po prehliadke ma rozbolí zub. Určite nie som zo zubára príliš nadšený. 
Haloperidol mi v zásade nevadí, vedľajší účinok na mňa je tras rúk, ale na to beriem Akineton v tabletkách aj depotne, teda injekčne. Taktiež mi tento liek vzbudzuje zníženú slinotvorbu, tak so sebou nosievam flašku s vodou, alebo multivitamínom, čo mi vlastne zaháňa sucho v ústach. Kŕče v svalstve mi robila najmä Zyprexa, kedysi v nemocnici mi ju nasadili a nebol som schopný pre kŕče ani stáť, vlastne som sa pomaly plazil k svojej posteli. Vtedy to bolo priam čo sval to kŕč. Dali mi na to dve tabletky aj injekciu, ale nepomohlo. Musel som to vydržať najmä s zvýšeným popíjaním vody a ležaním.

S priateľským pozdravom Tuto

PS: Teším sa na Tvoj GP.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 48 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Ut 6 október 2015 - 18:03

Ahojte všetci,
tento utorok som mal o poznanie lepší ako včerajšok, ktorý bol priam krízový. Teraz dokonca aj vstávanie bolo celkom fajn. V práci som čistil areál, opravoval káru, nosil uteráky do iných pavilónov..., ale hlavne natieral a natieral. Počas pracovnej doby som išiel aj obvodnému po lieky t.j. prášky na tlak a prášky na spanie. Do práce som sa ešte vrátil, ale až po obede, aby som pomohol pohybovať s podlahou domčeka pre deti. Rodičia ma o nejakých 10 minút odbehli autom smer záhrada, a tak som relaxoval doma. 

Zdravotne pomerne pohoda, okrem maličkostí snáď trochu vzťahovačnosť a balkónové "hlasy" v malom. Vlastne to "zdravotne" by som sa len opakoval, čo píšem aj starších príspevkoch.

Zdravím xkrchnava a som rád, že sme si zavolali... ďakujem.

S priateľským pozdravom pre všetkých Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 48 z 84 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49 ... 66 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore