Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 6

Strana 41 z 84 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 62 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger Pi 25 september 2015 - 13:50

Lekarka mi predpisala Eliceu mg ,polku tabletky, skoro porazilo. Naco mi toto bude?? A este mi povedala, ze musi zavolat mojej psychologicke; keby bol cas, coz nebol, tak toto rozhodnutie s nou musim vazne prediskutovat. Co ked jej povie nieco, za co ma vyrazi? Ach, ale ved to je jedno. Beztak nie je ta terapia napomocna.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  opadané lístie Pi 25 september 2015 - 13:54

Meret, aj ja uzivam eliceu 10 mg. donedavna som uzival 15 mg. je to dobry liek, ucinny. je pravda, ze mas zatial len 5 mg, ale zrejme Ti davku casom, ked si zvyknes, zvysia aspon na 10 mg. preco tej liecbe neveris?
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  ester Pi 25 september 2015 - 14:30

A


Naposledy upravil ester dňa Ne 27 september 2015 - 19:18, celkom upravené 1 krát.
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Pi 25 september 2015 - 14:46

Ahoj Meretseger,
vždy lepšie antidepresívum, ako keby si mala dostať antipsychotikum. Predsa Ti po čase môže aspoň pomôcť od citlivosti na okolie. Osobne som depresívne stavy stabilizoval dvoma liekmi (Lítium a Alventa) a nemal som závažnejšie príznaky už dlhšiu dobu. Už som sa naučil dôverovať psychiatričke, hoci doma počítam všetky letáky a príbalové informácie. Asi sa už budem musieť zmieriť s vedľajšími účinkami, ako je sucho v ústach a iné drobnosti. 

Viem, že to nemáš jednoduché, ale vytrvaj v svojom boji. Želám Ti aby aj Elicea bola dobrou zbraňou proti nepriateľsky naladeným myšlienkam. 

..............

Ahojte všetci,
tak u mňa podobne ako doobeda. Zdá sa mi, že chrípka odoznieva, silno verím, že v pondelok už znova budem mrmlať v robote, že ako mi dobre bolo v posteli... 

S pozdravom pre všetkých čo píšu, alebo len čítajú. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger Pi 25 september 2015 - 14:57

Dakujem, Tuto. Litium by som brala. Najma preto, ze v Pezinku mi ho nechceli dat s tym, ze ak by som sa nim predavkovala, uz by ma nemuseli zachranit, hoci to vraj nie je pekna smrt.
Listie, liecbe neverim preto, ze mi to skratka pripada trochu malo, ale tak o tyzden mam doktorke zavolat a poreferovat, ak bude blbo, navysila by mi to. A ak si mal na mysli tu terapiu... paneboze, po 3 (resp. 5) rokoch byt na tom horsie nez na zaciatku? O com to je? Mala by ma vyhodit.
Ale toto cele je samozrejme, ako vzdy, iba sebalutost, za co sa nenavidim. Ksakru so vsetkym... Mala by som zdochnut.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  helena25 Pi 25 september 2015 - 15:15

Ahojte ludkovia,
no ja nemam svoj den. Od rana mi je nanic. Ihned ako som sa zobudila ma prepadli hlasy a totalna depka, nic sa mi nechcelo.Muz do prace odchadzal s nevolou, lebo sa bal ako to zvladnem s detmi.No zvladam to.Hlasy trochu ustupili, na to ze do mna hucali aby som sa zabila a ze som zbytocna nula som na tom dobre. Dala som si viac olanzapinu ako zvycajne a pomaha. Deti su dnes ospale,asi z pocasia, tak relaxujem kde sa da. Vcerajsie zello bolo fajn.Musela odist predcasne lebo maly sa mi zobudil..no tak asi takto so mnou. Samota ma ubija.uz sa tesim na prichod manzela o 20:00
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  xkrchnav Pi 25 september 2015 - 15:30

Neviem ako máte čas zellovať vy... ale ak máte fakt samotu, zapnite si zello kľudne aj v inú dobu než štvrtky.. môžeme sa tam schádzať alebo priebežne byť "len na príjme" a keď tak sa uvoľniť a pokecať.... viem, nie je to osobná blízkosť. ale stále lepšia ako z písaného textu, za ktorý sa dá oveľa ľahšie skryť než za hlas....
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Pi 25 september 2015 - 18:24

Ahoj helena25,
hlasy a ešte depka, dosť ubíjajúce. Každopádne máš môj obdiv, že si to zvládla tak bravúrne. Niekedy stačia aj hlasy, aby sa vyvolala depresia. Je dobre, že si vieš zvýšiť prášky, ak to takto potrebuješ. Na psychických ochoreniach je práve ťažké to, že človek je z toho všetkého zmätený a ťažko sa mu rozlišuje, čomu má stopercentne veriť. Vlastne tým, že si to niekde napíšeš, ako tu na Fórum, si pomáhaš vyčleňovať psychickú chorobnosť od zdravia, tak sa dá potom aj fungovať a rozlišovať, kde to nie je v poriadku. Práve to rozlíšenie je potrebné k tomu, aby človek zostal v realite. 
Keby si bola v ťažšej situácii a nezvládala by si to, neboj sa zavolať si aj pomoc...

............

Ahoj Meretseger,
no ja asi nie som moc ťažký prípad, keď tu odomňa dva metre v krabici sú hneď 3 balenia Lithia. Ale nie o tom chcem písať. Urob si jeden deň pekný, predstav si, čo by Ti tak v taký deň padlo dobre. Vstaň, daj si kávu (čaj, kakao...) tak ako to máš rada, na chleba si natri obľúbený džem. Vybehni si do knižnice po niečo s pozitívnym myslením, do cukrárne na obľúbený zákusok, alebo zmrzlinový pohár, napíš si na papier aspoň päť vecí, ktoré máš rada, zahraj si Laru, sprav rodine puding, poteš sa na nejakej komédii, na komediálnom seriále, nájdi si niečo pozitívne na Youtube... Jednoducho si sprav pekný deň. Či chceš, alebo nechceš toho nepríjemného je v živote aj tak dosť. Sakra! Tak načo si to ešte sťažovať a robiť si zbytočne zle a asi aj svojej rodine? Urob si pekný čas! A taktiež zajtra... pozajtra... stále. Hľadaj tisíce spôsobov, ako si DNES ešte urobiť dobre, ako potešiť blízkych! Nech Ti v myšlienkach behá teraz čokoľvek, hľadaj to pozitívne.
Píšem Ti vlastne o Tvojej novej záľube, čo je HĽADANIE a REALIZOVANIE TOHO DOBRÉHO PRE TEBA.

Držím palce. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Meretseger Pi 25 september 2015 - 19:50

Ahoj Tuto,
neposlal by si to litium? Smile Cisto kvoli naprave psychickeho stavu.
Dakujem Ti za radu/y, rozhodne by som sa mala adpon pokusit o napravu... Alebo ostanem po zvysok zivota v sebalutosti a pokusoch o samovrazdu, kym sa to (konec... eh... tak nic) nepodari. Nemam najmensiu nadej a asi ani najmensiu snahu. Cele zle
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto Pi 25 september 2015 - 20:47

Tak Ti teda posielam na inšpiráciu pár nezbedných králikov, ktorým to tiež dochádza... very sad2 Rolling Eyes . Líthium si zatiaľ nechávam pre seba, totiž, je súčasťou mojej liečby. Samozrejme Ti aj naďalej držím palce, aby si tie dni zvládala nielen s čiernymi myšlienkami. Na záver, snáď len pozitívne, teda: Nakop to, ako si napísala, "cele zle" do pr***e.

S priateľským pozdravom Tuto
Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 41 083294385f548f802ec6d16ce69f3d19Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 41 55a15a574c6bcd0fe2f56c8d663dd230
Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 41 055e2b632442ffa908584681ac47f9a8
Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 41 Suicide_Rabbit_08
Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 41 Pic28703
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 41 Empty Rezervácia miest u Willa

Odoslať  xkrchnav So 26 september 2015 - 8:27

Ahoj priatelia, viete to medzi prvými... Will Hall príde, ale je na neho strašný nátresk. Prihlásilo sa cez 200 ľudí a máme miesto len pre 150 - resp. na sedenie. Ak budú ostatní ochotní sa popučiť alebo trošku postáť tak to asi pôjde aj tak. Ale napísal som to na startovač. Ak chcete sa zúčastniť, stačí, že si kúpite dárek - tým sa to zaeviduje a ja vám budem vedieť vyhradiť miesto. Ak by vás šlo len pár a bol by pre vás problém 150 Kč na vstupenku, dajte vedieť, nejak vymyslíme VIP rezerované miesta... ale bol by som radšej bez takýchto machinácií. Budem veľmi rád ak sa s vami uvidím - tuším teda Regina a Helenka? Ešte niekto? Ester?

https://www.startovac.cz/projekty/will-hall-brno/

dá sa platiť normálne z účtu slovenského priamo v eurách, je to miestna platba, sú tam informácie hneď jak kliknete prispieť. len ten prevod na Kč si musíte urobiť sami a dať tak pár kč rezervu, keby sa to počítalo iným kurzom. Je to Fio banka takže kurzy asi tu:
http://www.fio.cz/akcie-investice/dalsi-sluzby-fio/devizove-konverze
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 6 - Stránka 41 Empty Re: Ako sa dnes máš? 6

Odoslať  Tuto So 26 september 2015 - 11:59

Ahoj xkrchnav,
gratulujem Ti k Tvojmu úspechu v podobe W.H. a jeho prednášky. Vidno, že máš bunky na propagáciu aj organizáciu. Si jednoducho šikovný človek. Niekedy na Teba pomyslím, že napriek zákernostiam choroby si vedieš výborne a prajem Ti aby to tak bolo aj naďalej...

.............

Ahojte všetci,
hmm... Dnes máme upršanú sobotu a dúfal som, že už budem z chrípky vonku. Akosi sa to však nedeje, hlavne nechcem chýbať v práci v pondelok. Som tak teplo oblečený, pijem multivitamíny, zajedám C-čkom. Antibio... A tak, stále dokola to isté. Myslím na vás. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 41 z 84 Previous  1 ... 22 ... 40, 41, 42 ... 62 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore